Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο κινητό έχει καλύτερη πολύ καλύτερη αυτονομία σε αυτό το εύρος τιμής?

 

Εσύ είπες οτι όλες οι συσκευες το ίδιο κρατάνε, ανεξαρτήτως εύρος τιμής δεν είπες ...... αλλα αν το θες και διαφορετικά ακόμα και απο ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ μοντελακια ναι το live έχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ αυτονομια ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω (ειχα φαει κολλημαμε το neo V αλλα οταν το πιασα στα χερια μου δε μου φανηκε καθολου στιβαρο...πολυ ψευτοπλαστικο σε σχεση με ideos x5 που εχω...)το συγκεκριμενο κινητο ηθελα να ρωτησω απο ποιοτητα κατασκευης πως παει? η οθονη (επειδη δεν εχει bravia engine) πιξελιαζει?...απο πλευρας gaming υποστηριζει hd games? συγγνωμη αν κουρασα.,..ευχαριστω προκαταβολικα!!!:)
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο απο vodafon και πλαισιο?νομιζα οτι αν παθει κατι η συσκευη το πλαισιο το αλλαζει και η vodafone οχι.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο απο vodafon και πλαισιο?νομιζα οτι αν παθει κατι η συσκευη το πλαισιο το αλλαζει και η vodafone οχι.

 

και τα 2 τα στελνουν στο επισημο service της SE.απο κει και περα αναλογως τι θα παθει και τι καλυπτει η εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το εχω 10 μερες περιπου και το χρησιμοποιω καθημερινα στη δουλεια.η μπαταρια ειναι καλη,κραταει μιαμιση μερα περιπου με αρκετες κλησεις και 3g-wifi.H ποιοητα κατασκευης πολυ καλη και ισως καλυτερη απο το neo v(εχω το ασπρο ,δεν εχω προβληματα με τριγμους οπως ακουγεται αλλα γενικα η ποιοτητα του walkman μου φαινεται καλυτερη.) Τα ηχεια καθως και η ποιοτητα του ηχου απο ατα ακουστικα ειναι απλα εξαιρετικη!η οθονη ειναι καλη ,δεν πιξελιαζει αλλα δυστυχως παιχνιδια hd δεν υποστηριζονται. Γενικα η αποδοση του κινητου ειναι απροβληματιστη,ειναι γργορο χωρις κολληματα .Μια πολυ καλη λυση στα 169 ευρω,θα μπορουσε να κανει πανω απο 200 ανετα(πολυ καλυτερο απο galaxy ace κτλπ.)

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

απο που φιλτατε?

 

Eδω είσαι, http://www.ebay.com/itm/280775100748?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1432wt_922

 

Εγω πήρα 2 και μαζί έρχεται και διάφανη προστασία οθόνης ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη ενδιαφερομαι να το παρω στο πλαισιο ρωτησα και δεν το ειχαν φερε (το σαββατο πηγα ) η βοταφον δεν ξερω αντο εχει φερει ....!!ξερει κανεις αν το εχει φερει ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη ενδιαφερομαι να το παρω στο πλαισιο ρωτησα και δεν το ειχαν φερε (το σαββατο πηγα ) η βοταφον δεν ξερω αντο εχει φερει ....!!ξερει κανεις αν το εχει φερει ?

 

εγω απο vodafone το πηρα σε καταστημα στο κερατσινι.Μαυρο στα 169 ευρω,ειχε και ασπρο μαλιστα αλλα δε μ αρεσε τοσο οσο to neo v.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

νεος χρηστης του wt19i live λοιπον

τα περισσοτερα εχουν ειπωθει

αλλα εχω μερικες ( πολλες) αποριες και οποιος μπορει ας βοηθησει

διαβασα τις 16 σελιδες αλλα δεν βρηκα απαντηση

 

1) πως κανω βιντεο κληση δεν εχω επιλογη ...

2) καποιο προγραμα να κλεινει τα "data" οπως στα windows mobile καποιο αντιστιχο με το nodata υπαρχει ?

3) πως βρισκω τα mp3 που εχω βαλει στην καρτα σε ενα φακελο ? μπορω να τα ορησω ως ηχους κλησεις να τα δω μεσω pc αλλα δεν μπορω να τα ακουσω μεμονομενα

4) πληγηση στο mobile εχω το dest 7 εδω ποιο να βαλω ?

σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

καλες γιορτες με υγεια !!!

Edited by aggelos2005
Link to comment
Share on other sites

νεος χρηστης του wt19i live λοιπον

τα περισσοτερα εχουν ειπωθει

αλλα εχω μερικες ( πολλες) αποριες και οποιος μπορει ας βοηθησει

διαβασα τις 16 σελιδες αλλα δεν βρηκα απαντηση

 

1) πως κανω βιντεο κληση δεν εχω επιλογη ...

2) καποιο προγραμα να κλεινει τα "data" οπως στα windows mobile καποιο αντιστιχο με το nodata υπαρχει ?

3) πως βρισκω τα mp3 που εχω βαλει στην καρτα σε ενα φακελο ? μπορω να τα ορησω ως ηχους κλησεις να τα δω μεσω pc αλλα δεν μπορω να τα ακουσω μεμονομενα

4) πληγηση στο mobile εχω το dest 7 εδω ποιο να βαλω ?

σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

καλες γιορτες με υγεια !!!

 

Καλορίζικο!

Εν ταχύ

1, δε κάνει βίντεο-κλήση μέσω GSM

2. Από το market το apn widgget

3. Βαλε κάποιο file manager (astro)

4. Δοκίμασε σαν αρχή κάποια από τα free στο market και μετά ανάλογα τα γούστα επιλέγεις τί θα αγοράσεις.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Εν ταχύ

1, δε κάνει βίντεο-κλήση μέσω GSM

2. Από το market το apn widgget

3. Βαλε κάποιο file manager (astro)

4. Δοκίμασε σαν αρχή κάποια από τα free στο market και μετά ανάλογα τα γούστα επιλέγεις τί θα αγοράσεις.

σε ευχαριστω

εβαλα το astro :)

να ρωτησω μπορουμε εγκαταστησουμε ενα προγραμμα μεσω file manager οπως στα windows mobile

ή μονο μεσω android market το ρωτω διοτι το apn widget μου το βγαζει "δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα σας"

 

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω

εβαλα το astro :)

να ρωτησω μπορουμε εγκαταστησουμε ενα προγραμμα μεσω file manager οπως στα windows mobile

ή μονο μεσω android market το ρωτω διοτι το apn widget μου το βγαζει "δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα σας"

 

ευχαριστω και παλι!

 

Κατεβαζεις στο πισι οποια εφαρμογη θες,την περνας στην sd και μεσω του astro το κανεις εγκατασταση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά .., πήρα δώρο στην γυναίκα το κινητάκι και μου ήρθε (αγορά από ίντερνετ) από το ΠΛΑΙΣΙΟ σε σε μια "περίεργη" συσκευασία!!

Τι εννοώ.., η συσκευασία είχε τριπλή ταινία ασφαλείας και φαινόταν πως είχαν κολληθεί στραβά η μια πάνω από την άλλη, μέσα το κινητό είχε δαχτυλιές πάνω, η μεμβράνη της οθόνης ήταν λίγο στραβά κολλημένη και ήταν γεμάτη φουσκάλες , τα ακουστικά ήταν χύμα μέσα χωρίς να είναι πιασμένα με καλωδιάκι, δεν είχε μέσα τα μικρά προστατευτικά καλλυματάκια που μπαίνουν στα ακουστικά (δεν ξέρω αν η Sony Ericsson τα βάζει μέσα ούτως ή άλλος), η μπαταρία ΔΕΝ ήταν σφραγισμένη στο σακουλάκι της αλλά ήταν χύμα πεταμένη μέσα και το σακουλάκι κάτω από τα βιβλιαράκια ... και γενικά φαινόταν πως είχε ανοιχτεί η συσκευασία !!

Ήταν και σε σας έτσι? :confused:

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις στο πισι οποια εφαρμογη θες,την περνας στην sd και μεσω του astro το κανεις εγκατασταση..

 

Να συμπληρώσω φυσικά και απο το market ή οποιαδήποτε άλλο κατευθείαν εγκατάσταση στη συσκευή!

 

Γεια χαρά παιδιά .., πήρα δώρο στην γυναίκα το κινητάκι και μου ήρθε (αγορά από ίντερνετ) από το ΠΛΑΙΣΙΟ σε σε μια "περίεργη" συσκευασία!!

Τι εννοώ.., η συσκευασία είχε τριπλή ταινία ασφαλείας και φαινόταν πως είχαν κολληθεί στραβά η μια πάνω από την άλλη, μέσα το κινητό είχε δαχτυλιές πάνω, η μεμβράνη της οθόνης ήταν λίγο στραβά κολλημένη και ήταν γεμάτη φουσκάλες , τα ακουστικά ήταν χύμα μέσα χωρίς να είναι πιασμένα με καλωδιάκι, δεν είχε μέσα τα μικρά προστατευτικά καλλυματάκια που μπαίνουν στα ακουστικά (δεν ξέρω αν η Sony Ericsson τα βάζει μέσα ούτως ή άλλος), η μπαταρία ΔΕΝ ήταν σφραγισμένη στο σακουλάκι της αλλά ήταν χύμα πεταμένη μέσα και το σακουλάκι κάτω από τα βιβλιαράκια ... και γενικά φαινόταν πως είχε ανοιχτεί η συσκευασία !!

Ήταν και σε σας έτσι? :confused:

Ευχαριστώ!

 

Φίλτατε όπως τα περιγραφεις τα πράγματα μόνο για καινούριο δε νομίζω να είναι ...

Μήπως σου έστειλαν κανενα μεταχειρισμένο-επισκευάσμενο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά .., πήρα δώρο στην γυναίκα το κινητάκι και μου ήρθε (αγορά από ίντερνετ) από το ΠΛΑΙΣΙΟ σε σε μια "περίεργη" συσκευασία!!

Τι εννοώ.., η συσκευασία είχε τριπλή ταινία ασφαλείας και φαινόταν πως είχαν κολληθεί στραβά η μια πάνω από την άλλη, μέσα το κινητό είχε δαχτυλιές πάνω, η μεμβράνη της οθόνης ήταν λίγο στραβά κολλημένη και ήταν γεμάτη φουσκάλες , τα ακουστικά ήταν χύμα μέσα χωρίς να είναι πιασμένα με καλωδιάκι, δεν είχε μέσα τα μικρά προστατευτικά καλλυματάκια που μπαίνουν στα ακουστικά (δεν ξέρω αν η Sony Ericsson τα βάζει μέσα ούτως ή άλλος), η μπαταρία ΔΕΝ ήταν σφραγισμένη στο σακουλάκι της αλλά ήταν χύμα πεταμένη μέσα και το σακουλάκι κάτω από τα βιβλιαράκια ... και γενικά φαινόταν πως είχε ανοιχτεί η συσκευασία !!

Ήταν και σε σας έτσι? :confused:

Ευχαριστώ!

Δύσκολο το βλέπω να είναι έτσι από το εργοστάσιο. Καλύτερα να κάνεις μια βόλτα από το κατάστημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε όπως τα περιγραφεις τα πράγματα μόνο για καινούριο δε νομίζω να είναι ...

Μήπως σου έστειλαν κανενα μεταχειρισμένο-επισκευάσμενο?

 

Είδα κάμποσα "Unboxing" βίντεο στο youtube και μάλλον είναι τσαπατsουλιά της Sonny Ericsson μιας σε πολλά που είδα ήταν κάπως πρόχειρα τοποθετημένα μέσα! Πάντως το περίεργο είναι πως η εξωτερική συσκευασία ήταν κλεισμένη με ζελατίνα και είχε και μια προσφορά της Voda για ίντερνετ! Προφανώς κάποιος από αυτούς θα ήταν περίεργος και το άνοιξε να το δει!:p

Επισκευασμένο για τόσο καινούργιο κινητό μου φαίνεται απίθανο, αλλά όλα είναι πιθανά φίλε ovelix5!

Τέλος πάντων, αφού δουλεύει μια χαρά , δεν έχει καμμένα πίξελ και όλα πάνε ρολόι , θα το κρατήσω ...!

 

Πάντως παιδιά το κινητάκι είναι τέλειο για τα λεφτά του! Για 169 ευρώ προσφέρει πάρα πολλά!! Μιλάμε έχει λειτουργίες που ούτε κινητά των 400 +ευρώ δεν έχουν! Μπράβο στην Sony Ericsson! Ο φωτισμός στο πάνω μέρος του κινητού όταν παίζει μουσική είναι μια πολύ έξυπνη/εφετζίδικη προσθήκη!

Για έναν μέσο χρήστη που θέλει να πάρει ένα ποιοτικό τηλέφωνο και συγχρόνως ν' απολαύσει σχεδόν όλες τις λειτουργίες που σου προσφέρουν τα έξυπνα τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας, το συγκεκριμένο είναι ότι πρέπει!! (ειδικά στην τιμή αυτή είναι BEST BUY)

Εγώ έχω iPhone4/GalaxyII/iPad2 και μετά από κάμποσες ώρες χρήσης του συγκεκριμένου, μπορώ να το προτείνω άνετα σε κάποιον που δεν του αντέχει η τσέπη για κάτι ακριβότερο ή έστω για κάποιον που θέλει να κουβαλάει ένα κινητό και να μην έχει άγχος να μην του πέσει, μην το χάσει, μην του το κλέψουν , μην, μην , μην ...! Όπως και να το κάνουμε άλλο να κουβαλάς στην τσέπη 169 ευρώ και άλλο 700-800-900 ευρώ που θες για τα μήλα!!:X

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Πεστα συνονοματε γιατί σα χρηστης του και σα χρηστης Note & P7500 το ίδιο εξίσου πολύ καλά λόγια θα μπορούσα να γράψω!!

 

Θα ανεβάσω και screen capture απο τη χθεσινή χρήση της μπαταριάς ......

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω να είναι έτσι από το εργοστάσιο. Καλύτερα να κάνεις μια βόλτα από το κατάστημα.

 

αντε να αποδειξει ρε συ οτι δεν ειναι ελεφαντας...περισσοτερη ταλαιπορια θα αντιμετωπισει παρα θα εξυπηρετηθει...

η μπαταρια και τα ακουστικα πες οτι μπορει να ειναι χυμα.οι δαχτυλιες ομως;;;;οπως και ναχει αφου ειναι πληρως λειτουργικο κρατα το..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά .., πήρα δώρο στην γυναίκα το κινητάκι και μου ήρθε (αγορά από ίντερνετ) από το ΠΛΑΙΣΙΟ σε σε μια "περίεργη" συσκευασία!!

Τι εννοώ.., η συσκευασία είχε τριπλή ταινία ασφαλείας και φαινόταν πως είχαν κολληθεί στραβά η μια πάνω από την άλλη, μέσα το κινητό είχε δαχτυλιές πάνω, η μεμβράνη της οθόνης ήταν λίγο στραβά κολλημένη και ήταν γεμάτη φουσκάλες , τα ακουστικά ήταν χύμα μέσα χωρίς να είναι πιασμένα με καλωδιάκι, δεν είχε μέσα τα μικρά προστατευτικά καλλυματάκια που μπαίνουν στα ακουστικά (δεν ξέρω αν η Sony Ericsson τα βάζει μέσα ούτως ή άλλος), η μπαταρία ΔΕΝ ήταν σφραγισμένη στο σακουλάκι της αλλά ήταν χύμα πεταμένη μέσα και το σακουλάκι κάτω από τα βιβλιαράκια ... και γενικά φαινόταν πως είχε ανοιχτεί η συσκευασία !!

Ήταν και σε σας έτσι? :confused:

Ευχαριστώ!

 

Μόνο καινουριο δεν είναι φίλε μου ετσι όπως τα λες... χθες το μεσημέρι μου ήρθε εμένα(επιτελους το απέκτησα και γω! :D ) από το Πλαίσιο... μέσω ιντερνετ η παραγγελία και ήταν όλα όπως έπρεπε...!

Link to comment
Share on other sites

εχει καλυματα?μπορω να τα βρω ελλαδα?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

ακυρο για τα καλυματα. να ρωτησω κατι,αν το παρω απ τη sony ειναι καλητερα?ρωταω γιατι δυσκολα το βρησκω πλαισιο πχ.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... χθες πήγα να μεταφέρω τα τραγούδια απ'το παλιό κινητό μου σε αυτό και παρατήρησα ότι 1GB και.. ήταν πιασμένα! Γιατί; Τι μπορεί να έχει μέσα; Μπορώ να την αδιάσω καθόλου;

 

Καμιά καλή και χρήσιμη εφαρμογή που θα έπρεπε να κατεβάσω αρχικά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... χθες πήγα να μεταφέρω τα τραγούδια απ'το παλιό κινητό μου σε αυτό και παρατήρησα ότι 1GB και.. ήταν πιασμένα! Γιατί; Τι μπορεί να έχει μέσα; Μπορώ να την αδιάσω καθόλου;

 

Καμιά καλή και χρήσιμη εφαρμογή που θα έπρεπε να κατεβάσω αρχικά;

 

γιατι δεν το συνδεεις με το πισι να δεις τι εχει μεσα η καρτα μνημης?νομιζω εχει κατι βιντεακια διαφημιστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...