Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O bootloader είναι οριστικό ότι είναι ξεκλείδωτος;

Αυτό σημαίνει ότι το να το ρουτάρεις είναι απλά μια επιλογή;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι

βασικα το ξεκλειδωμα του bootloader δεν εχει και πολυ σχεση με το ροοτ.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή μου την έδωσε, λέω να περάσω κατευθείαν καμια custom rom

 

αυτή φαίνεται καλή, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν τρέχει και σε defy+

αλλιώς πάμε εδώ

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οχι

βασικα το ξεκλειδωμα του bootloader δεν εχει και πολυ σχεση με το ροοτ.

Πρακτικά τι κερδίζω ως αγοραστής;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδή μου την έδωσε, λέω να περάσω κατευθείαν καμια custom rom

 

αυτή φαίνεται καλή, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν τρέχει και σε defy+

αλλιώς πάμε εδώ

 

Εγώ πάντα βαζω cyanogen,δε νομίζω οτι θα βρεις πιο ολοκληρωμένη και σταθερή ρομ,την εχω από.την πρώτη μερα,και δε μου έχει κάνει ούτε τσικ.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

απλα για defy+ νομιζω πρεπει να περασεις και καποιο προσθετο αρχειο για να βλεπει τη μεγαλυτερη μπαταρια που εχει!

μαλλον πρεπει να αντιγραψεις απο τη μαμα ρομ σου το αρχειο battd που βρισκεται μεσα στο system και με root explorer να το περασεις στη ρομ που θα βαλεις γιατι το απλο ντεφι εχει πιο μικρη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

απλα για defy+ νομιζω πρεπει να περασεις και καποιο προσθετο αρχειο για να βλεπει τη μεγαλυτερη μπαταρια που εχει!

μαλλον πρεπει να αντιγραψεις απο τη μαμα ρομ σου το αρχειο battd που βρισκεται μεσα στο system και με root explorer να το περασεις στη ρομ που θα βαλεις γιατι το απλο ντεφι εχει πιο μικρη μπαταρια!

 

System / bin / battd

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

περασα τελικά την MS2Ginger εδω και 2 μερες και φαίνεται πολύ καλη και γρήγορη :D

και με το pacthaki για την μπαταρία ολα οκ!

 

μόνο κάθε φορά που το ξεκλειδώνω μου πετάει μηνυμα "the process com.motorola.process.system has stopped unexpectedly.please try again."

και απο κάτω έχει το κουμπάκι για force close όπου το πατάς και ολα οκ!

 

μάλλον θα κάτσω να την ξαναπεράσω, εκτος αν εχω χρόνο να περάσω την CM7 (στην οποία όμως δεν γράφει 720p):(

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την cm7 και άν δεν που κάνει την βγάζεις. Άν και νομίζω ότι έχει 720p για αυτούς που έχουν κόκκινη κάμερα . (Το defy έχει και πράσινη).

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την cm7 και άν δεν που κάνει την βγάζεις. Άν και νομίζω ότι έχει 720p για αυτούς που έχουν κόκκινη κάμερα . (Το defy έχει και πράσινη).

 

Sent from my MB525

την έβαλα τελικά...για μιση μερα :lol:

δεν με βόλεψε καθόλου :O

 

ξαναγύρισα στην MS2Ginger...απλή γρήγορη και έχει όλα τα βασικά που χρειάζεσαι :D

 

η μπαταρία μόνο με τηλέφωνα(30min/day), μηνύματα (5-6 τη μέρα) και κανα τεταρτάκι wifi κρατάει 4 μέρες!!

με κανονική χρήση smartphone πάμε στις 2 μέρες με πάρα πολύ wifi, αλλά καθόλου 3G

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα. Πήρα το defy+ από Ελλάδα εδώ κ 2 μέρες κ η μπαταριά δεν μου κρατάει πάνω από 8-9 ώρες κ χάνω κ πολλές κλήσεις μου έρχονται μηνύματα. Ξέρει κανείς κάτι κάποια λύση γιατί έχω απογοητευτεί...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε η ώρα αλλαγής του htc touch cruise που έχω. Το 2ο πράγμα που κάνει το τηλέφωνό μου, είναι η πλοήγηση. Αλλά επειδή δεν επιθυμώ κουμούτσα στυλ μυλόφωνου, μου άρεσαν οι διαστάσεις του defy+. Επιπλέον η αντοχή του όπως διαφημίζεται, είναι σημαντικός παράγοντας αγοράς.

Παιχνίδια στο κινητό δεν παίζω πλέον, η κάμερα μου είναι αδιάφορη, 1-2 εφαρμογές όπως smartrunner χρησιμοποιώ. Οπότε το htc αν δεν το είχα σακατέψει, θα το κρατούσα....

Θα το προτείνατε, ή υπάρχει άλλο στα ίδια χρήματα που να κάνει καλύτερα τη δουλειά που θέλω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα. Πήρα το defy+ από Ελλάδα εδώ κ 2 μέρες κ η μπαταριά δεν μου κρατάει πάνω από 8-9 ώρες κ χάνω κ πολλές κλήσεις μου έρχονται μηνύματα. Ξέρει κανείς κάτι κάποια λύση γιατί έχω απογοητευτεί...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε η ώρα αλλαγής του htc touch cruise που έχω. Το 2ο πράγμα που κάνει το τηλέφωνό μου, είναι η πλοήγηση. Αλλά επειδή δεν επιθυμώ κουμούτσα στυλ μυλόφωνου, μου άρεσαν οι διαστάσεις του defy+. Επιπλέον η αντοχή του όπως διαφημίζεται, είναι σημαντικός παράγοντας αγοράς.

Παιχνίδια στο κινητό δεν παίζω πλέον, η κάμερα μου είναι αδιάφορη, 1-2 εφαρμογές όπως smartrunner χρησιμοποιώ. Οπότε το htc αν δεν το είχα σακατέψει, θα το κρατούσα....

Θα το προτείνατε, ή υπάρχει άλλο στα ίδια χρήματα που να κάνει καλύτερα τη δουλειά που θέλω;

 

Aν δε σε νοιάζει η κάμερα που ειναι ψιλοχάλια και θέλεις απλά μικρό κομψό μέγεθος αντοχή και μεγάλη οθόνη με προπάντων υψηή ανάλυση (πολύ χρησιμο για το πλοηγό) σε αυτη τη τιμή ειναι νομίζω μονοδρομος! Και γω για το συνδιασμό οθόνης-μέγεθος το προτίμησα! Από κει και πέρα αν δε σε νοιάζει η υψηλή ανάλυση υπάρχουν πολλά ακόμα στο ίδιο μέγεθος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@pavlito το κινητο το εχεις 2 μερες...περιμενε να κανεις μερικες full φορτισεις το κινητο(και παντα να το αφηνει +1 ωρα απο τη στιγμη που δειχνει φορτισμενο). επισης τι χρηση κανεις?gps-data-3g-wifi????μηπως εχεις καμια εφαρμογη που συνεχεια τραβαει??εισαι root?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root ούτε το δουλεύω πολύ, λίγο 3g k wi-fi σπάνια.δεν του έχω βάλει εφαρμογές ούτε έχω τίποτα άλλο ανοιχτό. Άσε που ενώ δείχνει ότι έχει συνέχεια σήμα μου έρχονται μην. για τις κλήσεις σαν να το έχω κλειστό.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι γαλλικό φυσιολογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα αλλά αν δεν είσαι ροοτ να δοκιμάσουμε κάνα 2 πραγματάκια το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αν συνεχίσει το πρόβλημα είναι επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.έτσι πως μου τα λες αν έχεις και πρόβλημα σήματος που φυσιολογικά δεν είχες τότε πρέπει να ρυθμίσεις τις συχνότητες.επίσης κλείσε και τον αυτόματο συγχρονισμό των εφαρμογών

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.του εχω βαλει μια παλια καρτα sim που δεν λειτουργει κ η μπαταρια κραταει θα το δοκιμασω τωρα κ με την κανονικη μου cosmote

 

Θα με ενδιεφερε παντως να το ροοταρω.Πως ρυθμιζουν τις συχνοτητες

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική εφαρμογή...απλά πρέπει να κανείς και μερικές πλήρεις φορτίσεις μέχρι να στρώσει η μπαταρία

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως η αυτονομία του,είναι χάλια,σίγουρα κάτι τρέχει,εμενα το απλο ντέφι ,τη μερα τη βγάζει οπωσδηποτε,και με λίγο η καθόλου 3g και πολύ wifi βγάζει δυο μέρες ολόκληρες,χωρίς παιχνίδια.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...