Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά και με τον ήχο και επανέρχομαι με νέες ερωτήσεις! Όσον αφορά στο skype για το οποίο αναφέρατε ότι παίζει κανονικά και με video, να πω ότι δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσει η camera σε video κλήση. Καμία πρόταση; Επίσης γνωρίζετε αν με τη stock εφαρμογή του κινητού για sms μπορώ να στέλνω μηνύματα των 160 χαρακτήρων; κι αν ναι, πώς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μένα πέρασα τις επαφες απο το παλιό μου ΝΟΚΙΑ στο outlook και απο εκεί στο Gmail μου, όταν έκανα συγχρονισμό ομως το κινητό με το Gmail όποια επαφή περιείχε Ελληνικά μου τα βγάζει ή κινέζικα ή με ερωτηματικά. Ξέρετε κανα τρύκ για να το διορθώσω; πρέπει να αλλάξω γραμματοσειρά;

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις έκανα export σε ένα .csv από το nokia pc suite και μετά έκανα upload το αρχείο στις επαφές μου στο gmail. Όλες μου οι επαφές είναι στα ελληνικά και με τόνους και μετά το συγχρονισμό το κινητό τις αναγνωρίζει κανονικότατα. Και χωρίς να έχω περάσει κάποια άλλη γραμματοσειρά. Στην αρχή ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο δεν είχα!
Link to comment
Share on other sites

απο το OVI κατέυθείαν στο gmail? δηλαδή για να μήν μπερδευτούμε... απο το ovi πχ στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή σαν .csv και μετα μεσω του import του gmail διάλεξες αυτό το .csv και τα βλέπεις όλα κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το nokia pc suite το οποίο κατέβασα από εδώ: http://europe.nokia.com/support/product-support/pc-suites/compatibility-and-download?#131. Όχι το ovi suite. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά. Ναι έκανα select all, export σε ένα .csv αρχείο στο desktop και μετά στα contacts του gmail, import αυτό το αρχείο. Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το nokia pc suite το οποίο κατέβασα από εδώ: http://europe.nokia.com/support/product-support/pc-suites/compatibility-and-download?#131. Όχι το ovi suite. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά.

 

A εντάξει θα το δοκιμάσω και θα σου πώ σε ευχαριστώ πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω εδω και 10 μηνες και το εχω χωρις screen protector ή οποιοδηποτε ειδους θηκη....αρκετη χρηση σε αθληματα του βουνου εχω και αρκετες πτωσεις.......δεν παθαινει τι ποτα μην το φοβασαι!δεν τριζει τιποτα ουτε χαλαει καποιο καλυμα!

 

Διαφωνώ.

Σίγουρα θα το έχουν πει κ άλλοι,αλλά δεν είναι τόσο ανθεκτικό το Defy!

Το έχω κ εγώ 10 μήνες περίπου(σε λευκό) χωρίς καμία προστασία και έχω ωραιότατες γρατρζουνιες στο Gorilla Glass,πολύ όμορφα σημαδάκια στο συμπαθητικό μαλακό πλαϊνό και το άσπρο κομμάτι εκτός απο τις γρατζουνιες που έχει βρομίζει πολυ εύκολα!ΑΑ και μην ξεχάσω σε ένα σημείο που έχει τα εμφανή βιδάκια το ράγισμα που έχει κάνει!Δε νομίζω το Defy+ να διαφέρει.:)

 

ΥΓ:Είχα φτάσει σε σημείο να θεωρώ το Ν97 mini πιο ανθεκτικό!

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ.

Σίγουρα θα το έχουν πει κ άλλοι,αλλά δεν είναι τόσο ανθεκτικό το Defy!

Το έχω κ εγώ 10 μήνες περίπου(σε λευκό) χωρίς καμία προστασία και έχω ωραιότατες γρατρζουνιες στο Gorilla Glass,πολύ όμορφα σημαδάκια στο συμπαθητικό μαλακό πλαϊνό και το άσπρο κομμάτι εκτός απο τις γρατζουνιες που έχει βρομίζει πολυ εύκολα!ΑΑ και μην ξεχάσω σε ένα σημείο που έχει τα εμφανή βιδάκια το ράγισμα που έχει κάνει!Δε νομίζω το Defy+ να διαφέρει.:)

 

ΥΓ:Είχα φτάσει σε σημείο να θεωρώ το Ν97 mini πιο ανθεκτικό!

Πάντως είναι πολύ περίεργο που οι μισοί το έχουμε αγρατζούνιστο τελείως ενώ άλλοι διαμαρτύρονται για τη κακή ποιότητα λες και μιλάμε για διαφορετικές συσκευές. Εγώ 7 μήνες και πραγματικά παρά τα πεσίματα κα χωρίς screen protector δεν έχει σημαδακι στην οθόνη και αν δε το έλεγες οτι το παθες θα φανταζόμουν ότι το υπόλοιπο υλικό στο πλάι και στα καπάκια είναι επίσης αγρατζούνιστο αφου οσο κι αν το κοιτάω δεν έχει αμοιχή εστω το ελαχιστο κι εχει φαει τουμπες να πω οτι δεν εχει φάει. Τι να πω είναι οπως αλλοι το εβαλαν στο μερο και τραβηξαν φωτο και αλλοι τους βραχηκε και χάλασε τι να πω πια...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

root στο defy+ γίνεται με την ίδια διαδικασία όπως και στο defy ;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

για δες εκει με το super one clik

αν τα καταφερεις γραψε πως το εκανες

 

για να παρεις μια ιδεα

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

χτες το βραδυ μου ηρθε :love:

 

ερώτηση 1: τα κόκκινα βελάκια στη notification bar, πως φευγουν;

ερώτηση 2:κάτι βλακείες του στυλ cardiotrainer cardiotrainer φεύγουν αν κάνω root Μόνο;

ερώτηση 3:αν εχω ανοιχτό το wifi Και κλείσω την οθόνη, σενεχίζει να ειναι συνδεδεμένο, ή επανέρχεται όταν ανοίξω την οθόνη;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

χτες το βραδυ μου ηρθε :love:

 

ερώτηση 1: τα κόκκινα βελάκια στη notification bar, πως φευγουν;

ερώτηση 2:κάτι βλακείες του στυλ cardiotrainer cardiotrainer φεύγουν αν κάνω root Μόνο;

ερώτηση 3:αν εχω ανοιχτό το wifi Και κλείσω την οθόνη, σενεχίζει να ειναι συνδεδεμένο, ή επανέρχεται όταν ανοίξω την οθόνη;

 

ερώτηση 1: κατεβαζεις την ανω μπαρα κατω πατας εκαθαριση εκτος εαν ενωεις τα 2 αντιθετα βελακια κοντα στο σημα που

σημειωνουν το 3g,gprs,Hspa

ερώτηση 2:οχι θελει και root και καποια εφαρμογη πληρωμενη ti backup https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&feature=search_result αγοραζης και την αδεια και κανεις σχεδον οτι θες

ερώτηση 3:ειναι θεμα απο τις ρυθμισεις εχει επιλογες ποτε-κλπ βρισκεται στις ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-ρυθμισεις wi-fi

πατας τα τετραγονακια στα πληκτρα-συνθετα-πολιτικη καταστασεις αδρανειας wi-fi

ακριβος απο κατω εχει και την mac adress του defy

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να αγορασει το titanium backup...η free εκδοση μια χαρα βγαζει τις εφαρμογες!
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια πληροφορηση αν θα ερθει το ασπρο Plus στην ελλαδα?Περιμενω τοσες μερες μπας και βγει αλλα δεν.Σε σημειο που σκεφτομαι να παρω το πρωτο μονο κ μονο για το χρωμα..
Link to comment
Share on other sites

επεδη το βραδυ οταν πεφτω για υπνο,μου αρεσει να αφηνω το κινητο ανοιχτο με ραδιο να παιζει απο τα ηχεια,μπορει καποιος που εχει το defy+ να μου πει αν αυτο γινεται?

στο απλο defy δεν ειχε τετοια επιλογη.μπορουσες να ακουσειςραδιο μονο μεσα απο τα hands free.

θα θελα να ξερω αν το defy+ απο τη μανα του εχει επιλογη για αναπαραγωγη ραδιο απο το ηχειο του τηλεφωνου,εννοειται με το handsfree συνδεδεδεμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, τελικα εχει ελληνικο μενου το κινητο ή οχι.Το ενα καταστημα μου λεει ναι και το αλλο οχι.Αυτο που λεει ναι σημαινει οτι εχει βαλει custom rom?

Το θελω απειραχτο το κινητο,τουλαχιστον σε πρωτη φαση, γι'αυτο με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ναι σημαινει οτι ειναι ελληνικη εισαγωγη...το αλλο που λεει δεν εχει ελληνικα προοριζοταν για καποια αλλαη χωρα..καμια σχεση με custom rom δλδ!
Link to comment
Share on other sites

Thanks saltfox.

Aπλα με προβληματισε που αυτος που ειπε ναι μου ειπε επισης οτι δεν εχει ελληνικο μανουαλ και αυτος που ειπε οχι οτι δεν εχει βγει ακομα η ελληνικη εκδοση και οταν βγει θα μου την περασει το μαγαζι.

Δεν εβγαλα εντελως νοημα αλλα ειναι κ περιεργο που τα μεγαλα μαγαζια δεν εχουν φερει ακομα το defy+.

Link to comment
Share on other sites

επεδη το βραδυ οταν πεφτω για υπνο,μου αρεσει να αφηνω το κινητο ανοιχτο με ραδιο να παιζει απο τα ηχεια,μπορει καποιος που εχει το defy+ να μου πει αν αυτο γινεται?

στο απλο defy δεν ειχε τετοια επιλογη.μπορουσες να ακουσειςραδιο μονο μεσα απο τα hands free.

θα θελα να ξερω αν το defy+ απο τη μανα του εχει επιλογη για αναπαραγωγη ραδιο απο το ηχειο του τηλεφωνου,εννοειται με το handsfree συνδεδεδεμενο.

 

εγω με το defy απλο και με την stable cyanogenmod εχω αυτήν την δυνατοτητα: με τα hands free επιλέγω loundspeaker και ακούω απο ηχεία

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

root για defy+ :

 

http://www.psouza4.com/droid3/ :)

 

επίσης fix για 720p video rec

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154215

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω edit και ουτε να δω καμία επαφή και μου πεταει μηνυμα οτι κρασαρε το contacts storage .μπορώ κάπου να βρω το .apk για να το κανω εγκατάσταση,η φταίει κάτι άλλο;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

βασικά επαιζα με το Ti και εκανα απεγκατασταση τα παρακατω κ τωρα δεν παιζουν οι επαφες.

social messaging 2.3.4

cardio trainer

7digital

home screen tips

news and weather

news

social messaging

social networking

social status

yahoo contacts

yahoo mail authentication

 

λίγο που εψαξα στο google ειδα οτι τουλαχιστον το talk.apk καθως και τα social apps πρεπει να υπαρχουν στο κινητο, αλλά τωρα εχω 2 προβληματακια!

 

δεν μπορω να κανω restore (δείχνει να κανει restore αλλά κολλάει εκει) και το talk.apk το εσβησα πριν το κανω backup

 

edit:

το προβλημα με το ti backup συνεχίζει και δεν μπορώ να κανω restore καμια εφαρμογή :(

 

πατάω restore και μετα μου πετάει το παραθυράκι με το "restoring App" και περιμένω....περιμένω και τίποτα!

και μετά κλείνει μόνο με forced close

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ggoglare τα apk που σου λειπουν μπας και τα βρεις πουθενα.....αλλιως σε βλεπω να φλασαρεις τη ρομ απο την αρχη!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...