Jump to content

[Επίσημο] Nokia 500


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην belle ΔΕΝ υπάρχει επιλογή,αποθηκεύονται απο προεπιλογή στην καρτα μνήμης στο DCIM

 

Αννα εχει ,οχι Belle

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξανακοιτάξα σήμερα και όπως είπα και ποιο πάνω , δεν υπάρχει επιλογή στην κάμερα για το που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες.

Ας βάλει κάποιος ένα screenshot να δω που ακριβώς είναι η επιλογή..

 

αν και δυσκολευομαι να πιστεψω οτι δεν το βρισκεις προσπαθησα να σε βοηθησω αλλα το screensnap δεν θελει...

επειδη ειναι στο οριζοντιο τις βγαζει μισες...:confused:

Link to comment
Share on other sites

αν και δυσκολευομαι να πιστεψω οτι δεν το βρισκεις προσπαθησα να σε βοηθησω αλλα το screensnap δεν θελει...

επειδη ειναι στο οριζοντιο τις βγαζει μισες...:confused:

Και εμένα περιέργο μου φαίνεται!Το θέμα είναι ότι σε όλα τα Nokia ακόμη και στα s60v3, s60v5 είναι παντού το ίδιο!Και στην Belle απλώς οι επιλογές που έχει στην Anna και στις προηγούμενες συσκευές αλλάζουν με "..." Είναι ακριβώς το ίδιο και είναι πάνω από την επαναφορά ρυθμίσεις κάμερας!

Και επίσης πιο πρίν που αναφέρθηκε ότι στην Belle δεν υπάρχει επιλογή, γίνεται κανονικά και μπορείς να επιλέξεις και την mass storage και την κάρτα μνήμης!

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα περιέργο μου φαίνεται!Το θέμα είναι ότι σε όλα τα Nokia ακόμη και στα s60v3, s60v5 είναι παντού το ίδιο!Και στην Belle απλώς οι επιλογές που έχει στην Anna και στις προηγούμενες συσκευές αλλάζουν με "..." Είναι ακριβώς το ίδιο και είναι πάνω από την επαναφορά ρυθμίσεις κάμερας!

Και επίσης πιο πρίν που αναφέρθηκε ότι στην Belle δεν υπάρχει επιλογή, γίνεται κανονικά και μπορείς να επιλέξεις και την mass storage και την κάρτα μνήμης!

 

Καλημέρα

Θα δοκιμάσω να βγάλω εγώ screenshot ,γιατί όντως είναι πολύ παράξενο!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα περιέργο μου φαίνεται!Το θέμα είναι ότι σε όλα τα Nokia ακόμη και στα s60v3, s60v5 είναι παντού το ίδιο!Και στην Belle απλώς οι επιλογές που έχει στην Anna και στις προηγούμενες συσκευές αλλάζουν με "..." Είναι ακριβώς το ίδιο και είναι πάνω από την επαναφορά ρυθμίσεις κάμερας!

Και επίσης πιο πρίν που αναφέρθηκε ότι στην Belle δεν υπάρχει επιλογή, γίνεται κανονικά και μπορείς να επιλέξεις και την mass storage και την κάρτα μνήμης!

 

όπα,εμένα το C6-01 με belle δεν έχει επιλογή να επιλέξεις πού αποθηκεύονται!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και για cosmote συσκευές η belle!

 

Ω μα τα χιλια αναποδα πιρουνια, εχω το πιο γρηγορο νοκια 500 ανατολικα του Μισησιππη.....

 

Εχεις δικιο φιλαρακι επιτελους βγηκε.. μολις την εγκατεστησα..αντε να δουμε τι θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θα δοκιμάσω να βγάλω εγώ screenshot ,γιατί όντως είναι πολύ παράξενο!

 

Εικονα απο τις ρυθμισεις της καμερας

Δεν υπαρχει επιλογη μνημης αποθηκευσης :(

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

1000% δεν έχεις κάρτα μνήμης μέσα στο κινητό!Ε πώς να σου δείξει αυτή την επιλογή;;Επειδή θα πέσει στα χέρια μου αργότερα ένα Nokia 500 με anna θα στο δείξω κι όλας ότι αυτό φταίει! Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

όπα,εμένα το C6-01 με belle δεν έχει επιλογή να επιλέξεις πού αποθηκεύονται!

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Με την Anna είχα αυτή την επιλογή και με την Belle όχι. Φυσικά έχω κάρτα μνήμης μέσα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Με την Anna είχα αυτή την επιλογή και με την Belle όχι. Φυσικά έχω κάρτα μνήμης μέσα.

 

Έχεις Nokia 500;;;;

Λοιπόν Nokia 500 με anna και χωρίς κάρτα μνήμης! H επιλογή απουσιάζει

http://img268.imageshack.us/img268/350/1999hd.jpg

 

Nokia 500 με anna και με κάρτα μνήμης

http://img11.imageshack.us/img11/705/2000ps.jpg

 

Nokia 500 Με Belle! Η επιλογή υπάρχει κανονικά

http://img580.imageshack.us/img580/5484/2001i.jpg

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου 500 με belle εμφανίζεται κανονικά η επιλογή για το που θα αποθηκεύονται οι φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Οντως εχετε δικιο! Ουτε που μου περασε απο το μυαλο :O

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το C6-01 έχω και δεν υπάρχει καθόλου αυτή η επιλογή. Μπορεί να είναι θέμα της συσκευής...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το C6-01 έχω και δεν υπάρχει καθόλου αυτή η επιλογή. Μπορεί να είναι θέμα της συσκευής...
εμας δεν έχει εδωτερική μνήμη,αν δεν έχεις καρτα μνήμης τ αποθηκεύει στην ROM (C: ) αλλιώς στην καρτα μνήμης.δεν επιλέγεις. Το Νοκια 500 έχει εσωτερική 2GB και γι αυτό αν έχεις καρτα μνήμης μπορείς να επιλέξεις αναμεσα στην εσωτερική ή στην κάρτα Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Για να γινει αναβαθμιση το Νοκια 500 πρεπει να γινει μονο μεσω pc? Εχω ενα παραεισαγωγης και θελω να το αναβαθμισω σε belle, μεσω wifi για λογους ελληνικων, και οταν κοιταω για updates απο την αναβαθμιση λογισμικου, που εχει μεσα στα εργαλεια του κινητου, βγαζει ενα update για νοκια 500 αλλα δεν το κατεβαζει μεσω wifi για να το περασει και δινει απλα οδηγιες για αναβαθμιση μεσω pc... Υπαρχει τετοιο θεμα? Για flashαρισμα γινεται μονο μεσω phoenix? Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου το λεω, αφου για το 5800 που ειχα καποτε χρησιμοποιουσα το Jaf για να περασω CFW...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει αναβαθμιση το Νοκια 500 πρεπει να γινει μονο μεσω pc? Εχω ενα παραεισαγωγης και θελω να το αναβαθμισω σε belle, μεσω wifi για λογους ελληνικων, και οταν κοιταω για updates απο την αναβαθμιση λογισμικου, που εχει μεσα στα εργαλεια του κινητου, βγαζει ενα update για νοκια 500 αλλα δεν το κατεβαζει μεσω wifi για να το περασει και δινει απλα οδηγιες για αναβαθμιση μεσω pc... Υπαρχει τετοιο θεμα? Για flashαρισμα γινεται μονο μεσω phoenix? Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου το λεω, αφου για το 5800 που ειχα καποτε χρησιμοποιουσα το Jaf για να περασω CFW...
ή μεσω pc-suite που αν είναι παραεισαγωγής χάνεις τα ελληνικα,ή με phoenix φλασαροντας το ελληνικό firmware
Link to comment
Share on other sites

εμας δεν έχει εδωτερική μνήμη,αν δεν έχεις καρτα μνήμης τ αποθηκεύει στην ROM (C:) αλλιώς στην καρτα μνήμης.δεν επιλέγεις. Το Νοκια 500 έχει εσωτερική 2GB και γι αυτό αν έχεις καρτα μνήμης μπορείς να επιλέξεις αναμεσα στην εσωτερική ή στην κάρτα

 

Έτσι εξηγείται τότε. Οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει χρησιμοποιησει κανεις το skype με αυτη τη συσκευη;

επισης, η οθόνη φαινεται κάτω από τον ήλιο;

αν θες η οθόνη να φαίνεται καλά στον ήλιο πάρε το C6-01 που χει amoled (κι είναι πάρα πολύ καλύτερο σαν συσκευή,με την κανονική belle,και μικρή διαφορά στην τιμή)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα για το nokia 500 για web radio η web tv ?

 

web radio έχει της nokia,web tv υπάρχουν διάφορα όπως το SPB TV

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω το εξής πρόβλημα... Μόλις εγκατεστησα την Belle και δεν μπορει αν συνδεθει ο browser πουθενα παρολο που υπάρχει σταθερη σύνδεση στο ιντερνετ μεσω wifi. Μου βγαζει "ελενξε τις ρυθμίσεις συνδεσιμοτητας" και ολα ειναι οκ ... Δεν μπορω να καταλαβω τι παίζει ακριβώς. :/
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω το εξής πρόβλημα... Μόλις εγκατεστησα την Belle και δεν μπορει αν συνδεθει ο browser πουθενα παρολο που υπάρχει σταθερη σύνδεση στο ιντερνετ μεσω wifi. Μου βγαζει "ελενξε τις ρυθμίσεις συνδεσιμοτητας" και ολα ειναι οκ ... Δεν μπορω να καταλαβω τι παίζει ακριβώς. :/

πηγαινε στις ρυθμίσεις του browser κι ελεγξε την προεπιλιγμένη σύνδεση,να λέει «ερώτηση αν χρειάζεται»

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμίσεις του browser κι ελεγξε την προεπιλιγμένη σύνδεση,να λέει «ερώτηση αν χρειάζεται»

 

Παλι το ιδιο μου κανει φιλε μου :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...