Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω γιατί ένα πρόγραμμα με πολύ συγκεκριμένη χρήση (ο Office Communicator) πρέπει να θεωρείται κομμάτι της αναβαθμισης του λειτουργικού.

Τον έβγαλα και μου ζητάει να βάλω το "update Anna 2/2", το οποίο δεν είναι παρά ο OC.

Ωραία. Βγάλε και τους Χάρτες τώρα, και ό,τι άλλο πρόγραμμα σου δίνουν δωρεάν, και κράτα μόνο τα Μηνύματα και τον Ιστό.

Στο δίνουν δωρεάν και δεν το θέλεις; Πάμε καλά; Κάποια στιγμή θα μας δώσουν και άλλες εφαρμογές της Microsoft (Office κλπ) ως αποτέλεσμα της συνεργασίας τους (έχει βγει επίσημη ανακοίνωση). Θα τα βγάλεις κι αυτά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία. Βγάλε και τους Χάρτες τώρα, και ό,τι άλλο πρόγραμμα σου δίνουν δωρεάν, και κράτα μόνο τα Μηνύματα και τον Ιστό.

Στο δίνουν δωρεάν και δεν το θέλεις; Πάμε καλά; Κάποια στιγμή θα μας δώσουν και άλλες εφαρμογές της Microsoft (Office κλπ) ως αποτέλεσμα της συνεργασίας τους (έχει βγει επίσημη ανακοίνωση). Θα τα βγάλεις κι αυτά;

Ποτέ δε βγάζω άκρη σε αυτό το forum (εννοώ της Nokia). :p

Ξέρεις πολλούς που χρησιμοποιούν αυτο το πράγμα στο κινητό;

Ο browser, οι χάρτες, ο mail client, ο chat client, είναι αυτό από το οποίο αποτελείται ο πηρύνας ενός smartphone (αν δεν καταλαβαίνεις το γιατί δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε, οι πωλήσεις του Symbian Vs Android τα λένε όλα).

Τα υπόλοιπα είναι apps.

O Office Communicator είναι app. Δεν πρέπει να μου τον περνάνε ως κομμάτι του λειτουργικού.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε βγάζω άκρη σε αυτό το forum (εννοώ της Nokia). :p

Ξέρεις πολλούς που χρησιμοποιούν αυτο το πράγμα στο κινητό;

Ο browser, οι χάρτες, ο mail client, ο chat client, είναι αυτό από το οποίο αποτελείται ο πηρύνας ενός smartphone (αν δεν καταλαβαίνεις το γιατί δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε, οι πωλήσεις του Symbian Vs Android τα λένε όλα).

Τα υπόλοιπα είναι apps.

O Office Communicator είναι app. Δεν πρέπει να μου τον περνάνε ως κομμάτι του λειτουργικού.

 

οτι δεν σου αρεσει βγαλτο , δεν σε πιεζει κανεις. Εγω το f secure/social nokia/shazam τα χω βγαλει γιατι αποθηκευονται στον C και μου ναι αχρηστα. Το παραμετροποιεις οπως θελεις το firmware.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οτι δεν σου αρεσει βγαλτο , δεν σε πιεζει κανεις. Εγω το f secure/social nokia/shazam τα χω βγαλει γιατι αποθηκευονται στον C και μου ναι αχρηστα. Το παραμετροποιεις οπως θελεις το firmware.

Βλέπεις να είπα ότι δεν το έχω βγάλει;

Με ενοχλεί όμως να βλέπω ότι μου λείπει τμήμα του λειτουργικού (θυμίζω, η αναβάθμιση ονομάζεται Symbian Anna 2/2) και με κάνει να αναρωτιέμαι αν εκτός από τον oc μου λείπει και κάτι πιο ουσιώδες.

Ένα app δεν πρέπει να ονομάζεται μέρος του λειτουργικού (πόσο μάλλον τη στιγμή που δεν έχει ενσωματωμένο chat client....).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις να είπα ότι δεν το έχω βγάλει;

Με ενοχλεί όμως να βλέπω ότι μου λείπει τμήμα του λειτουργικού (θυμίζω, η αναβάθμιση ονομάζεται Symbian Anna 2/2) και με κάνει να αναρωτιέμαι αν εκτός από τον oc μου λείπει και κάτι πιο ουσιώδες.

Ένα app δεν πρέπει να ονομάζεται μέρος του λειτουργικού (πόσο μάλλον τη στιγμή που δεν έχει ενσωματωμένο chat client....).

 

Δεν ειναι τμημα του λειτουργικου το 1/2 και το 2/2 . Ειναι app packet απο την νοκια. Κανε εγκατασταση τα παντα και μετα διεγραψε οτι θεωρεις πως περισσευει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε βγάζω άκρη σε αυτό το forum (εννοώ της Nokia). :p

Ξέρεις πολλούς που χρησιμοποιούν αυτο το πράγμα στο κινητό;

Ο browser, οι χάρτες, ο mail client, ο chat client, είναι αυτό από το οποίο αποτελείται ο πηρύνας ενός smartphone (αν δεν καταλαβαίνεις το γιατί δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε, οι πωλήσεις του Symbian Vs Android τα λένε όλα).

Τα υπόλοιπα είναι apps.

O Office Communicator είναι app. Δεν πρέπει να μου τον περνάνε ως κομμάτι του λειτουργικού.

Ο «πυρήνας ενός smartphone» είναι το λειτουργικό του. Ο browser, oi χάρτες, ο mail client, ο chat client είναι apps. Ενσωματωμένα μεν στο λειτουργικό αλλά apps. Eιδικά το Nokia Maps μπορείς να το εγκαταστήσεις και ξεχωριστά (και πρέπει να το κάνεις αν θέλεις να έχεις την τελευταία του έκδοση).

Το firmware δεν συμπεριλαμβάνει μόνο το Communicator αλλά και άλλες εφαρμογές, όπως το QuickOffice, το Shazam κλπ. Δώρο στα δίνουν (και τα δύο παλιότερα ήταν επί πληρωμή) κι εσύ γκρινιάζεις; Στα πλαίσια της συνεργασίας τους λοιπόν με τη Microsoft αποφάσισαν να σου δώσουν και δικές της εφαρμογές, ξεκινώντας από το Communicator, που μπορεί εσύ και το 95% να μην το χρειάζεστε, αλλά για το 5% που το χρειάζεται είναι δώρο εξ ουρανού. Δεν σε υποχρέωσε κανείς να το χρησιμοποιήσεις με το ζόρι. Αλλά μην θεωρείς ότι όλοι έχουν ακριβώς τις δικές σου ανάγκες, και επειδή κάτι δεν το χρειάζεσαι εσύ είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Ο «πυρήνας ενός smartphone» είναι το λειτουργικό του. Ο browser, oi χάρτες, ο mail client, ο chat client είναι apps. Ενσωματωμένα μεν στο λειτουργικό αλλά apps. Eιδικά το Nokia Maps μπορείς να το εγκαταστήσεις και ξεχωριστά (και πρέπει να το κάνεις αν θέλεις να έχεις την τελευταία του έκδοση).

Το firmware δεν συμπεριλαμβάνει μόνο το Communicator αλλά και άλλες εφαρμογές, όπως το QuickOffice, το Shazam κλπ. Δώρο στα δίνουν (και τα δύο παλιότερα ήταν επί πληρωμή) κι εσύ γκρινιάζεις; Στα πλαίσια της συνεργασίας τους λοιπόν με τη Microsoft αποφάσισαν να σου δώσουν και δικές της εφαρμογές, ξεκινώντας από το Communicator, που μπορεί εσύ και το 95% να μην το χρειάζεστε, αλλά για το 5% που το χρειάζεται είναι δώρο εξ ουρανού. Δεν σε υποχρέωσε κανείς να το χρησιμοποιήσεις με το ζόρι. Αλλά μην θεωρείς ότι όλοι έχουν ακριβώς τις δικές σου ανάγκες, και επειδή κάτι δεν το χρειάζεσαι εσύ είναι άχρηστο.

Και από που συμπέρανες ότι πιστεύω ότι έχουν όλοι τις δικές μου ανάγκες;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θέλω τη βοήθεια σας και ειναι επείγον εκανα update απο το ovi suite και μοθ αναβαθμισε το ν8 σε 24.1 επειδη εχω ολλανδικό product code..προσπαθήσα μεσω του phoenix να το γυρισω στην 22.14 αλλα δεν γινοταν..τι πρεπει να κανω για να βάλω ελληνικά έστω στο πληκτρολόγιο??????ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να βάλω ελληνικά έστω στο πληκτρολόγιο??????ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

 

Swype από τα beta labs. Βάζεις ότι γλώσσα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μετα απο προσπαθειες για΄' ανασταση' του κινητου που δεν πετυχαν πρεπει να στειλω το κινητο για σερβις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μετα απο προσπαθειες για΄' ανασταση' του κινητου που δεν πετυχαν πρεπει να στειλω το κινητο για σερβις?

 

ε, δεν πρεπει;

τι λες;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ε, δεν πρεπει;

τι λες;

 

ε ναι.. αλλωστε το πασχα απεχει ακομα για θαυματα.. :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ε ναι.. αλλωστε το πασχα απεχει ακομα για θαυματα.. :p

 

θα έχω προβλημα με την νοκια οτι το πειραξα, τι κανω στην συγκεκριμενη περιπτωση?

και υπάρχει περίπτωση αλλαγής?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πως να ξερουμε? το εχουμε δει απο κοντα?

 

ουτε καν γνωριζουμε το προβλημα , ουτε τι του εχεις κανει (αν εχεις κανει κατι), ουτε δουλευουμε στο service

 

απλα πηγαινε στη Νοκια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

θα έχω προβλημα με την νοκια οτι το πειραξα, τι κανω στην συγκεκριμενη περιπτωση?

και υπάρχει περίπτωση αλλαγής?

 

Εννοείται ότι Δεν θα τους πεις τι του έκανες.

Απλά ότι ξαφνικά έκλεισε και δεν ανοίγει.

Δεν θα σου το αλλάξουνε. Θα το στείλουνε arvato για αναβάθμιση ...

;)

 

α!. και όταν με το καλό στο φτιάξουν μη πας να του βάλεις ξανά τη bella

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι Δεν θα τους πεις τι του έκανες.

Απλά ότι ξαφνικά έκλεισε και δεν ανοίγει.

Δεν θα σου το αλλάξουνε. Θα το στείλουνε arvato για αναβάθμιση ...

;)

 

α!. και όταν με το καλό στο φτιάξουν μη πας να του βάλεις ξανά τη bella

εννοείται πως όχι :)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα nokia care

εχουν τη δυνατοτητα να δουν ακριβως τι μαμακια εχει κανει ο καθενας απο εμας στο τηλεφωνο του(δεν γεννηθηκαν χθες)

οποτε οτι και να τους πειτε δεν εχει και μεγαλη σημασια

οποτε καλυτερα να μην πειραζετε το τηλ αν δεν εχετε ιδιαιτερες γνωσεις!

Οχι τιποτα αλλο μετα θα λετε οτι φταιει η νοκια που σας ακυρωσε την εγγυηση

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας σοβαρος mail client κυκλοφορησε?!

1 χρονο μετα δεν μπορω ακομα να το συνδεσω με exchange και να διαβασει ολους τους υποφακελους οταν το κανω sync!!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μία βοήθεια, χτες πέρασα την anna στον ούγγρο μου ( Ν8) μέσω ovi και φυσικά έχασα τα Ελληνικα, όλα καλά δούλευε μία χαρά και σήμερα έιπα να βάλω ελληνικά μέσω της γνωστής διαδικασίας, μετά λοιπόν από κόπο έβαλα την 059F053 και το τηλ είναι οκ από ελληνικά , όμως δεν μπορω΄να συνδεθώ με τίποτα στο internet είτε από free είτε από κλειδωμένο wlan (βάζωντας φυσικά τον κωδικό σωστά ), τι μπορεί να παίζει? Σημειώνω δε ότι με την anna χτες και μέχρι σήμερα που την είχα χωρίς ελληνικά όλα δούλευαν ρολόι !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μία βοήθεια, χτες πέρασα την anna στον ούγγρο μου ( Ν8) μέσω ovi και φυσικά έχασα τα Ελληνικα, όλα καλά δούλευε μία χαρά και σήμερα έιπα να βάλω ελληνικά μέσω της γνωστής διαδικασίας, μετά λοιπόν από κόπο έβαλα την 059F053 και το τηλ είναι οκ από ελληνικά , όμως δεν μπορω΄να συνδεθώ με τίποτα στο internet είτε από free είτε από κλειδωμένο wlan (βάζωντας φυσικά τον κωδικό σωστά ), τι μπορεί να παίζει? Σημειώνω δε ότι με την anna χτες και μέχρι σήμερα που την είχα χωρίς ελληνικά όλα δούλευαν ρολόι !

 

Το ιδιο ειχα παθει και γω και με την Αννουλα αλλα δεν ειχα κανει φορματ την εσωτερικη μνημη...οποτε αναγκαστικα φορμαριστηκε hard format και συνηλθε...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Κανενας σοβαρος mail client κυκλοφορησε?!

1 χρονο μετα δεν μπορω ακομα να το συνδεσω με exchange και να διαβασει ολους τους υποφακελους οταν το κανω sync!!

 

Και εγω υποφερω απο τον mail client.....

Καλομαθα στο Android και στο webOS....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα παθει και γω και με την Αννουλα αλλα δεν ειχα κανει φορματ την εσωτερικη μνημη...οποτε αναγκαστικα φορμαριστηκε hard format και συνηλθε...:)

ολα οκ λοιπόν με την ΑNNA και τα ελληνικά, απλά θεωρήστε δεδομένο το format στην μνήμη και το hard reset μετά ! Αλλιώς δεν πρόκειται να βρείτε σωτηρία με τίποτα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω και γω κατι ετσι απο περιεργεια οταν ειναι κλειστο το τηλ και το ανοιγεις οταν βγαινει το logo της Νοκια κανει τον γνωστο ηχο? γιατι σε μενα δεν κανει το αφαιρεσαν? και γενικα οταν κλεινει η βαζεις το καρφακι για φορτιση εκεινα τα μπιπ...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

και μία απορία, το τηλ μου δεν συνδεεται μέσω του παρόχου κινητής τηλ, πρέπει να κάνω κάποια ρυθμισή και αν ναι που είναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και μία απορία, το τηλ μου δεν συνδεεται μέσω του παρόχου κινητής τηλ, πρέπει να κάνω κάποια ρυθμισή και αν ναι που είναι ?

 

στην συσκευη μου εκανα αναβαθμιση σε αννα και ολα λειτουργουν κανονικα,χωρις χαρντ φορματ και τα συναφη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...