Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως..? Αυτό πως έγινε πάλι?

 

Ειλικρινά εύχομαι να έχω λάθος ρυθμίσεις και να λύνεται.

Πολύ απλά, ενώ πατάω πάνω στο widget του WiFi να αποσυνδεθεί, μετά από λίγη ώρα συνδέεται και πάλι.

Θα μου πεις μικρό το κακό; Μπορεί, αλλά δεδομένου ότι δεν έχω fixed Internet εδώ που μένω προσωρινά και τη βγάζω με 3G των 5GB/μήνα, δε θέλω να χαλάει ούτε KB το N8 για να συνδεθεί στο δίκτυο όταν είμαι σπίτι.

Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να το κάνω να ξεχνάει το οικιακό μου WiFi, αλλά τότε όταν θέλω να συνδεθώ (πχ έχω αράξει στο κρεβάτι και θέλω να σερφάρω με το κινητό) πρέπει να ξαναβάζω το WPA key (και μετά ξαναματαπάλι να το κάνω forget).

Πείτε μου ότι υπάρχει τρόπος!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά εύχομαι να έχω λάθος ρυθμίσεις και να λύνεται.

Πολύ απλά, ενώ πατάω πάνω στο widget του WiFi να αποσυνδεθεί, μετά από λίγη ώρα συνδέεται και πάλι.

Θα μου πεις μικρό το κακό; Μπορεί, αλλά δεδομένου ότι δεν έχω fixed Internet εδώ που μένω προσωρινά και τη βγάζω με 3G των 5GB/μήνα, δε θέλω να χαλάει ούτε KB το N8 για να συνδεθεί στο δίκτυο όταν είμαι σπίτι.

Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να το κάνω να ξεχνάει το οικιακό μου WiFi, αλλά τότε όταν θέλω να συνδεθώ (πχ έχω αράξει στο κρεβάτι και θέλω να σερφάρω με το κινητό) πρέπει να ξαναβάζω το WPA key (και μετά ξαναματαπάλι να το κάνω forget).

Πείτε μου ότι υπάρχει τρόπος!

 

Διάβασε πιο πάνω που λένε τα παιδιά για εφαρμογές στο start-up μήπως είναι κάποια που μπαίνει και θέλει ιντερνετ. Το email το έχεις ρυθμίσει να μη μπαίνει μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πιο πάνω που λένε τα παιδιά για εφαρμογές στο start-up μήπως είναι κάποια που μπαίνει και θέλει ιντερνετ. Το email το έχεις ρυθμίσει να μη μπαίνει μόνο του?

ΟΚ, θα πάω εφαρμογή προς εφαρμογή και θα δω τις ρυθμίσεις.

Είναι όμως παρακμή (αν ισχύει, ελπίζω να διαψευστώ) να μη μπορώ να πω «τώρα κλείσε το WiFi, δεν το θέλω» και «τώρα μπορείς να το ανοίξεις και να αφήσεις τις εφαρμογές να συνδεθούν».

Η Belle αντέγραψε τη συρώμενη notifications screen του Android με το σχετικό κουμπάκι. Άντε να τη δω στο κινητό μου και τι στον κόσμο!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα πάω εφαρμογή προς εφαρμογή και θα δω τις ρυθμίσεις.

Είναι όμως παρακμή (αν ισχύει, ελπίζω να διαψευστώ) να μη μπορώ να πω «τώρα κλείσε το WiFi, δεν το θέλω» και «τώρα μπορείς να το ανοίξεις και να αφήσεις τις εφαρμογές να συνδεθούν».

Η Belle αντέγραψε τη συρώμενη notifications screen του Android με το σχετικό κουμπάκι. Άντε να τη δω στο κινητό μου και τι στον κόσμο!

 

Ναι τώρα που πέρασα τη belle ισχύει αυτό που λες. Καλά κάνανε και το αντιγράψανε αυτό. Πάντως όσο είχα την anna του lagoskon δεν είχα θέμα, δες τις ρυθμίσεις όπως είπα.. Και όχι από όλες τις εφαρμογές, αλλά από email κτλ. Και αν θέλεις βάλε την NetQin που είναι πολύ καλή, δε δημιουργεί προβλήματα και σου λέει ποιές εφαρμογές τρέχουν σε start up και μπορείς να τις απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοον... Καλημερα καταρχην :) . Xθες ολοκληρωσα την αγορα του Ν8 για τον father μου. Πλεον εχουμε 2 !! Οπως το ρυθμιζα, επεσα φυσικα και στον mail client. Αυτη την φορα δοκιμασα να μην το κανω οπως στην εκδοση 1.1(symbian^3) αλλα τα εκανα ολα αποδοχη. Αν θυμαστε στην εκδοση PR 1.1 καναμε αποδοχη των ορων στην πρωτη επιλογη και στην δευτερη ΜΗ-αποδοχη. Γιατι και τοτε ειχαμε προβληματα. Τελικα απο οτι φαινεται το διορθωσαν. Γιατι και το gmail του και το hotmail του που προσθεσα συγχρονιζουν σωστα, διαβαζουν και κατεβαζουν οτι χρειαζεται. + του οτι εχει και πιο πολλες επιλογες. Στο δικο μου το χω ακομα της παλιας σχολης :p , με αποδοχη μονο το πρωτο. Θα το αλλαξω απο σημερα. Δοκιμαστε και εσεις που χετε προβλημα μια με αποδοχη και μια χωρις και πειτε παλι τι γινεται. Αυτο που λεω για αποδοχη και μη, ειναι σαν επιλογη στην αρχη οταν δημιουργεις γραμματοκιβωτιο, αρα πρεπει να διαγραψετε το υπαρχον. :)

 

επιτελους!

το εκανα να δουλεψει με μη αποδοχη το gmail του κολλητου μου στο N8!

στην αρχη δεν εμπαινε αλλα τελικα μπηκε(τι να πεις και εδω...)..

τωρα δουλεύουν ολα κανονικα!

παιρνει τις Photos στο σωστο μεγεθος κατεβαζει σωστα ολα τα μειλ κτλ κτλ κτλ...

δοκιμαστε ετσι παιδια οσοι εχετε προβληματα!

τελικα αννα μαρικα η οτιδηποτε η νοκια σε μερικα πραγματα δεν λεει να βαλει μυαλο!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά εύχομαι να έχω λάθος ρυθμίσεις και να λύνεται.

Πολύ απλά, ενώ πατάω πάνω στο widget του WiFi να αποσυνδεθεί, μετά από λίγη ώρα συνδέεται και πάλι.

Θα μου πεις μικρό το κακό; Μπορεί, αλλά δεδομένου ότι δεν έχω fixed Internet εδώ που μένω προσωρινά και τη βγάζω με 3G των 5GB/μήνα, δε θέλω να χαλάει ούτε KB το N8 για να συνδεθεί στο δίκτυο όταν είμαι σπίτι.

Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να το κάνω να ξεχνάει το οικιακό μου WiFi, αλλά τότε όταν θέλω να συνδεθώ (πχ έχω αράξει στο κρεβάτι και θέλω να σερφάρω με το κινητό) πρέπει να ξαναβάζω το WPA key (και μετά ξαναματαπάλι να το κάνω forget).

Πείτε μου ότι υπάρχει τρόπος!

 

καλησπερα. εχεις χακαρισμενο το κινητο σου ? εαν ναι "τρεξε" αυτο το πατσακι με το rompatcher+ και δεν θα σου συνδεετε ουτε με gprs ουτε με wi-fi :) οταν θελεις παλι συνδεση απενεργοποιεις το patch :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Ετσι όπως είναι στο DP2 βάλτο και στο πρώτο (αρα θα εχεις 2 γραμμες στο πρωτο παραθυρο) . Κλείσε - ανοιξε φοινικα και κοίτα να δεις αν το βρίσκει τώρα

 

Δεν το βρισκει φιλε μου, τι να κανω?

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το εξής:

άνοιξε το φοίνικα και επέλεξε Data Package Download

δες ποια διαδρομή σου βγάζει στο Download path και βάλε μόνο εκεί το φάκελο rm-596

αν το έχεις και σε άλλους φακέλους του φοίνικα διέγραψέ το

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχεις χακαρισμενο το κινητο σου ? εαν ναι "τρεξε" αυτο το πατσακι με το rompatcher+ και δεν θα σου συνδεετε ουτε με gprs ουτε με wi-fi :) οταν θελεις παλι συνδεση απενεργοποιεις το patch :)

Ευχαριστώ Νεκταρία. :)

Δεν έχω χρόνο αυτές τις ημέρες, αλλά θέλω να ασχοληθώ ίσως την επόμενη εβδομάδα. Θα δοκιμάσω αυτό αν και σκεφτόμουν να δοκιμάσω κατευθείαν καμία leaked έκδοση της Belle.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με το Hard Reset και την εξαφάνιση των Ovi Store & Ovi Maps συνεχίζει να υφίσταται;
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με το Hard Reset και την εξαφάνιση των Ovi Store & Ovi Maps συνεχίζει να υφίσταται;

 

οχι . Απλα με το hard reset χανεις τις φωτογραφεις που ναι στον Ε .(αυτες της νοκια )

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Λοιπόν προχωρώ και ελπίζω να τα κάνω όλα σωστά.

ποιος είναι ο κωδικός του hard reset;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Λοιπόν προχωρώ και ελπίζω να τα κάνω όλα σωστά.

ποιος είναι ο κωδικός του hard reset;

 

*#7370# αφου το πατησεις και ξεκινησει θα σου παρει 5-10 λεπτα να bootαρει, μην το πειραξεις και μην νομιζεις πως κολλησε.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω και εγω ενα nokia e7 ειμαι παντα χρήστης nokia απο το πρωτο μου τηλεφωνο πριν 15 χρονια

επειδη χρησιμοποιώ πολύ το ημερολόγιο στα πρωτα αποτ nokia προσθετωντας μια συναντηση στο ημερολογιο μπορούσε να προστεθει

απο τις επαφες μπορούσες ακόμα να βαλεις υπενθημηση για μια κλήση και οταν εφτανε η ωρα το τηλεφωνο σε ρουτούσε αν ήθελες να πραγματοποιηθεί

η κλήση . δυστυχως στα nokia με sympian λογισμικό αυτο δεν μπορεί να γίνει γνωρίζει καποιος κάποιο άλλο ημερολόγιο που μπορεί να το κάνει η κάποια

άλλη εφαρμογή αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ ευχαριστώ

Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00
Link to comment
Share on other sites

απο τις επαφες μπορούσες ακόμα να βαλεις υπενθημηση για μια κλήση και οταν εφτανε η ωρα το τηλεφωνο σε ρουτούσε αν ήθελες να πραγματοποιηθεί

η κλήση . μπορεί να το κάνει η κάποια

άλλη εφαρμογή αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ ευχαριστώ

 

Paragon Handy Alarm Pro . Υπενθύμιση κλήσης . Δεν έχει σχέση με ημερολόγιο αλλά κάνει αυτό που θες για οποια κλήση θες όποια στιγμή του ορίσεις

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πήγα τώρα να ανοίξω το ovi store και μου έβγαλε ότι υπάρχει update το έκανα και το ovi store άλλαξε το UI είναι σαν του sympian belle. Πολύ ωραίο!!! ποιο γρήγορο κλπ δείχνει επίσης πάνω δεξιά το σήμα και την μπαταριά σαν του sympian belle κατά την διάρκεια που είσαι μέσα στο ovi store..

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πήγα τώρα να ανοίξω το ovi store και μου έβγαλε ότι υπάρχει update το έκανα και το ovi store άλλαξε το UI είναι σαν του sympian belle. Πολύ ωραίο!!! ποιο γρήγορο κλπ δείχνει επίσης πάνω δεξιά το σήμα και την μπαταριά σαν του sympian belle κατά την διάρκεια που είσαι μέσα στο ovi store..

Υπάρχει εδώ και καιρό στο Beta Labs. Άλλο ένα δείγμα της δύναμης που έχει η Qt. Η διαφορά στην ταχύτητα είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω και εγω ενα nokia e7 ειμαι παντα χρήστης nokia απο το πρωτο μου τηλεφωνο πριν 15 χρονια

επειδη χρησιμοποιώ πολύ το ημερολόγιο στα πρωτα αποτ nokia προσθετωντας μια συναντηση στο ημερολογιο μπορούσε να προστεθει

απο τις επαφες μπορούσες ακόμα να βαλεις υπενθημηση για μια κλήση και οταν εφτανε η ωρα το τηλεφωνο σε ρουτούσε αν ήθελες να πραγματοποιηθεί

η κλήση . δυστυχως στα nokia με sympian λογισμικό αυτο δεν μπορεί να γίνει γνωρίζει καποιος κάποιο άλλο ημερολόγιο που μπορεί να το κάνει η κάποια

άλλη εφαρμογή αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ ευχαριστώ

 

To Handy Calendar κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις.:)

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πού έχουμε παραεισαγωγής έχει βγεί το update μέσω ότα?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πού έχουμε παραεισαγωγής έχει βγεί το update μέσω ότα?

Ναι, Έχει βγει για τις περισσότερες χώρες. Πάτα μία ενημέρωση λογισμικού από το κινητό σου για να δεις ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει του λανγκομ .Κανονικά δεν έπρεπε να μου βγάζει και την official?ουγγαρικό έχω

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αφού την έχεις ήδη δε σου τη βγάζει ξανά μέσο ΟΤΑ

Αν θες την επίσημη βάλ΄την με Phoenix όπος έβαλες του lagoskon

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..

κ εγω απο ουγγαρια εχω κ δυστυχως δεν μου βγαζει τπτ ακομα ΟΤΑ, μονο μεσω ovi. περιμενω μηπως αποφυγω την απωλεια της ελλ γλωσσας, επειδη ειμαι ασχετη απο φοινικες κλπ.. εαν δεν αναβαθμισω ποτε σε αννουλα, οταν με το καλο βγει η belle θα μπορω να την περασω η οχι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..

κ εγω απο ουγγαρια εχω κ δυστυχως δεν μου βγαζει τπτ ακομα ΟΤΑ, μονο μεσω ovi. περιμενω μηπως αποφυγω την απωλεια της ελλ γλωσσας, επειδη ειμαι ασχετη απο φοινικες κλπ.. εαν δεν αναβαθμισω ποτε σε αννουλα, οταν με το καλο βγει η belle θα μπορω να την περασω η οχι?

 

Φυσικα και θα μπορεσεις.

 

*λογικα παντως σημερα, αυριο , μεθαυριο θα σου βγαλει και εσενα μεσω ΟΤΑ την επιλογη για Αννα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...