Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τι διαφορες εχετε δει με την αννουλα,εκτος τα εικονιδια...???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τι διαφορες εχετε δει με την αννουλα,εκτος τα εικονιδια...???

 

φίλε μου εγώ παρατηρώ ένα μεγάλο μειονέκτημα η Ram πέφτει σε σημείο που δεν έπεφτε πριν χρησιμοποιώντας τις ίδιες εφαρμογές πχ πριν είχα ελεύθερα 98-110 mb ενώ τώρα 80-90 mb, επίσης και μικρότερη μνήμη C τώρα μου βγάζει 122 mb ενώ πριν είχα 152 πάντα με τις ίδιες τρίτες εφαρμογές εγκατεστημένες. κατά τα άλλα τα γνωστά λίγο καλύτερος browser, ολισθαίνουσες επιφάνειες εργασίας αλλά android και ελαφρώς γρηγορότερη εναλλαγή, καλύτερη απόκριση του search widget, πληκτρολόγιο portrait qwerty. Δεν βλέπω τρομερές αλλαγές από την προηγούμενη έκδοση οι μεγάλες αλλαγές έρχονται με την belle την οποία έχω δοκιμάσει και έχω γράψει αντίστοιχα λίγο καιρό πιο πριν.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ παρατηρώ ένα μεγάλο μειονέκτημα η Ram πέφτει σε σημείο που δεν έπεφτε πριν χρησιμοποιώντας τις ίδιες εφαρμογές πχ πριν είχα ελεύθερα 98-110 mb ενώ τώρα 80-90 mb, επίσης και μικρότερη μνήμη C τώρα μου βγάζει 122 mb ενώ πριν είχα 152 πάντα με τις ίδιες τρίτες εφαρμογές εγκατεστημένες. κατά τα άλλα τα γνωστά λίγο καλύτερος browser, ολισθαίνουσες επιφάνειες εργασίας αλλά android και ελαφρώς γρηγορότερη εναλλαγή, καλύτερη απόκριση του search widget, πληκτρολόγιο portrait qwerty. Δεν βλέπω τρομερές αλλαγές από την προηγούμενη έκδοση οι μεγάλες αλλαγές έρχονται με την belle την οποία έχω δοκιμάσει και έχω γράψει αντίστοιχα λίγο καιρό πιο πριν.

 

Αυτα ειδα κ εγω που μολις εκανα update,δεν ειδα μαγαλη διαφορα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και σταθερότητα. 0 επανεκκινήσεις από όταν έβαλα την anna.

εγω δεν ειχα ουτε πριν επανεκκινησεις, με την μνημη ομως........................

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειδα κ εγω που μολις εκανα update,δεν ειδα μαγαλη διαφορα....

 

Επίσης στην προφύλαξη οθόνης με το μεγάλο ρολόι πλέον φαίνονται οι αναπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

εμείς που είμαστε παραεισαγωγής:

1)περιμένουμε μέσω οτα και αν ναι πόσο καιρό?

2)η άλλη λύση είναι μέσω φοίνικα ?υπάρχει κάποιος οδηγός ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι κανατε την αναβαθμιση και δεν εχετε περασμενη την τελεταια εκδοση των χαρτων ovi (3.08)την περιλαμβανει μεσα η αφηνει αυτην που ειχατε? Εχω την 3.06 και δεν με ενθουσιαζει η καινουρια. Παντως για να μειωνεται κατα περιπου 30 MB C κατι θα χουνε βαλει και απο εφαρμογες. Λεω να περιμενω να κανω την αναβαθμιση ΟΤΑ εκτος αν αργησει πολυ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι κανατε την αναβαθμιση και δεν εχετε περασμενη την τελεταια εκδοση των χαρτων ovi (3.08)την περιλαμβανει μεσα η αφηνει αυτην που ειχατε? Εχω την 3.06 και δεν με ενθουσιαζει η καινουρια. Παντως για να μειωνεται κατα περιπου 30 MB C κατι θα χουνε βαλει και απο εφαρμογες. Λεω να περιμενω να κανω την αναβαθμιση ΟΤΑ εκτος αν αργησει πολυ.

 

Μη βάλεις την τελευταία από beta labs πάντως. Αυτήν με τον καιρό εννοώ. Την έχω βάλει και καμιά φορά ξεκινάει και μένει στη μάυρη οθόνη. Καλύτερα άσε αυτήν που έχει που δουλέυει σταθερά. Εγώ έβαλα την τελευταία experimental με τον καιρό και σκέφτομαι να βάλω την προηγούμενη εξαιτίας αυτού του bug.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η belle αλλα ακομα εχει προβληματα , πηγα να κανω αναβαθμηση σε 1.02 του the one και μου εμεινε το τηλ στα χερια , οποτε τωρα ειμαι με την Lk3 tou lagoskon(ευχαριστω για αλλη μια φορα) αφου πεδευτικα αρκετα (πολλα φλασαρισματα , αρχισα να φοβαμαι μη τα παιξει η μνημη του) , λετε να βρουμε τροπο να περασουμε τον browser της belle στην αννουλα?

 

με την εκδοση 3,08 στους χαρτες δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με την αννα ουτε με την belle αλλα νομιζω πως δεν ηταν η εκδοση με τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

εμείς που είμαστε παραεισαγωγής:

1)περιμένουμε μέσω οτα και αν ναι πόσο καιρό?

2)η άλλη λύση είναι μέσω φοίνικα ?υπάρχει κάποιος οδηγός ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299264

Link to comment
Share on other sites

αληθεια, στην αρχικη οθόνη, σας γραφει options και call? (εχοντας την ελληνικη version εννοω) Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

αληθεια, στην αρχικη οθόνη, σας γραφει options και call? (εχοντας την ελληνικη version εννοω)

Αν ως γλώσσα κινητού είναι τα ελληνικά τότε όχι.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αν ως γλώσσα κινητού είναι τα ελληνικά τότε όχι.

 

Εμενα γιατι το κανει τοτε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι το κανει τοτε?

 

ολο το υπολοιπο ειναι κανονικα στα ελληνικα και αυτο στα αγγλικα? :blink:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ολο το υπολοιπο ειναι κανονικα στα ελληνικα και αυτο στα αγγλικα? :blink:

 

εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και εφτιαξε, ευχαριστω πολυ παιδες:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μη βάλεις την τελευταία από beta labs πάντως. Αυτήν με τον καιρό εννοώ. Την έχω βάλει και καμιά φορά ξεκινάει και μένει στη μάυρη οθόνη. Καλύτερα άσε αυτήν που έχει που δουλέυει σταθερά. Εγώ έβαλα την τελευταία experimental με τον καιρό και σκέφτομαι να βάλω την προηγούμενη εξαιτίας αυτού του bug.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την τελευταία 3.08. Κι η εφαρμογή για τον καιρό είναι τέλεια, η καλύτερη από όλες όσες έχω δοκιμάσει (και τις έχω δοκιμάσει όλες). Δείχνει αναλυτικά την πρόγνωση για κάθε ώρα, και με πολύ ωραίο interface.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ποιο γρηγορο το κινητο.. Πολυ καλυτερη αποκριση στην οθονη , πολυ ποιο "smooth" η κινηση!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Δύο προβλήματα μέχρι τώρα.

-Το language switcher δεν δουλεύει όπως πριν. Είχα ορίσει το rec για την αλλαγή της γλώσσας και τώρα δεν δουλεύει. Αλλά γενικά το πρόγραμμα σαν να έχει πειραχτεί. Επανεγκατάσταση ίσως;

-Χρησιμοποιώ το SPB mobile shell. Όλα καλά, αλλά έχουν πρόβλημα οι συντομεύσεις που βάζω στην επιφάνεια. Τα μανίσια εικονίδια είναι μια χαρά, αλλά όσες άλλες εφαρρμογές έχω εγκαταστήσει, έχουν πιο μεγάλα εικονίδια και έτσι υπάρχει ακαταστασία στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

και ένα bug που ανακάλυψα, αν κι έχει ειπωθεί στο παρελθόν, στο μητρώο πλέον δεν καταγραφονται οι κινήσεις δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

και ένα bug που ανακάλυψα, αν κι έχει ειπωθεί στο παρελθόν, στο μητρώο πλέον δεν καταγραφονται οι κινήσεις δεδομένων.

 

αυτο ειναι αρκετα σοβαρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο προβλήματα μέχρι τώρα.

-Το language switcher δεν δουλεύει όπως πριν. Είχα ορίσει το rec για την αλλαγή της γλώσσας και τώρα δεν δουλεύει. Αλλά γενικά το πρόγραμμα σαν να έχει πειραχτεί. Επανεγκατάσταση ίσως;

 

Βάλε το quicklang. Καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

και ένα bug που ανακάλυψα, αν κι έχει ειπωθεί στο παρελθόν, στο μητρώο πλέον δεν καταγραφονται οι κινήσεις δεδομένων.

Οντως και γω το ειδα δει στην belle, γιατι το βγαλανε οι βλακες??

Link to comment
Share on other sites

Δύο προβλήματα μέχρι τώρα.

-Το language switcher δεν δουλεύει όπως πριν. Είχα ορίσει το rec για την αλλαγή της γλώσσας και τώρα δεν δουλεύει. Αλλά γενικά το πρόγραμμα σαν να έχει πειραχτεί. Επανεγκατάσταση ίσως;

-Χρησιμοποιώ το SPB mobile shell. Όλα καλά, αλλά έχουν πρόβλημα οι συντομεύσεις που βάζω στην επιφάνεια. Τα μανίσια εικονίδια είναι μια χαρά, αλλά όσες άλλες εφαρρμογές έχω εγκαταστήσει, έχουν πιο μεγάλα εικονίδια και έτσι υπάρχει ακαταστασία στην οθόνη.

Είχα κι εγώ προβλήματα με το LangSwitcher, αλλά λύθηκαν με ένα restart. Βέβαια δεν έχω βάλει συντόμευση σε πλήκτρο (το N8 δεν έχει και πολλά :p), αλλά αλλάζω τη γλώσσα με το εικονίδιο (το οποίο μπορείς να το τοποθετήσεις όπου θέλεις στην οθόνη, και σε όποιο μέγεθος σε βολεύει, πολύ χρήσιμο, δοκίμασέ το - μπορείς να το ορίσεις να εμφανίζεται μόνο όταν έχεις ανοιχτό τον editor).

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το quicklang. Καλύτερο.

 

Στο τί είναι καλύτερο; Δεν έχω κανένα παράπονο από το Language Switcher, εκτός από το ότι αργεί λίγο να κάνει την εναλλαγή στη γλώσσα. Αν για αυτόν τον λόγο είναι καλύτερο το quicklang, τρέχω να το βάλω!

Πάντως το πρόβλημα λύθηκε με την επανεγκατάσταση του LS. Το άλλο πρόβλημα με τα εικονίδια παραμένει, και είναι αρκετά σοβαρό για εμένα.

 

Edit: Το πρόβλημα με τα εικονίδια δεν μου φαίνεται να οφείλεται στο SPB, πολλά εικονίδια είναι μεγαλύτερου μεγέθους και όταν δουλεύω το κινητό χωρίς το shell. Πώς το έκαναν αυτό;;;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...