Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. αυτη η εκδοση opera mobile δουλευει στην belle. ειναι λιγο παλαιοτερη βεβαια αλλα την δουλεια την κανει μια χαρα :)

 

Καλημερα ναι οντως αυτη η εκδοση δουλευει κανονικα την δοκιμασα και εγω!!!Σε ευχαριστω nektaria κιολας για την βοηθεια σου για να βαλω την belle αλλα με βοηθησε ο φιλος ο chocbhed_6630 την βαλαμε και λειτουργει ωραια!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες έχετε μήπως ανακαλύψει κάποια έκδοση του quick office να δουλευει πλήρως στη belle; η έκδοση 7 πάντως δεν ανοίγει όλα τα αρχεία....!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

οντος ο οπερα ειναι περιτος στην μπελλε. τον θελω ομως για εναλακτικο, το skype μεχρι στιγμης δεν με δουλευει που το θελω , και τα accuweather και spbweather δεν αποθηκευουν ρυθμησεις , μικρο το κακο.

 

κατα τα αλλα φοβερη η μπελλε δεν αξιζει η αννα μπροστα της

 

καλημερα. μια χαρα μου δουλευει το spbweather :)

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα δουλεύει και το accuweather το ίδιο αλλά και τα 2 κάθε φορά θέλουν ρυθμίσεις (τοποθεσία μονάδες κτλ) ,πρόβλημα μεγάλο για μένα το skype έβαλα και παλιότερη εκδοσή και τπτ
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά μετά από καιρό να βάλω την ΑΝΝΑ του lagoskon

Μια χαρά όλα άλλα αντιμετωπίζω ένα μικρο προβληματάκι.

Όταν πάω να κάνω μετονομασία σε ένα φάκελο και αλλάξω την γλώσσα τότε κολλάει και δεν μου εμφανίζει

το πληκτρολόγιο, αυτό το κάνει και σε μερικές σελίδες στο ιντερνέτ και ακόμα σε εφαρμογές όπως το Fmobi.

Το κάνει και σε άλλους ή μόνο σε έμενα?? και υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα??

 

Και ακόμα η εφαρμογή quickLang δεν μου είναι συμβατή με την ΑΝΝΑ, υπάρχει καμία παρόμοια που να είναι??

Link to comment
Share on other sites

αμάν ρε παιδιά , κάντε και λίγο κράτει, αν βάλετε από τώρα την Βelle σε έξι μήνες που θα είναι διαθέσιμη από την Νοκια τι θα κάνετε ? :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά μετά από καιρό να βάλω την ΑΝΝΑ του lagoskon

Μια χαρά όλα άλλα αντιμετωπίζω ένα μικρο προβληματάκι.

Όταν πάω να κάνω μετονομασία σε ένα φάκελο και αλλάξω την γλώσσα τότε κολλάει και δεν μου εμφανίζει

το πληκτρολόγιο, αυτό το κάνει και σε μερικές σελίδες στο ιντερνέτ και ακόμα σε εφαρμογές όπως το Fmobi.

Το κάνει και σε άλλους ή μόνο σε έμενα?? και υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα??

 

Και ακόμα η εφαρμογή quickLang δεν μου είναι συμβατή με την ΑΝΝΑ, υπάρχει καμία παρόμοια που να είναι??

 

Φίλε το quicklang δουλέυει τέλεια με την συγκεκριμένη anna η οποία δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα. Το έχω ρυθμίσει να αλλάζει γλώσσα με slide από κάτω προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το quicklang δουλέυει τέλεια με την συγκεκριμένη anna η οποία δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα. Το έχω ρυθμίσει να αλλάζει γλώσσα με slide από κάτω προς τα πάνω.

 

Το δοκίμασα φίλε μου με όλους τους τρόπους και δεν μου δουλεύει κανένας. δεν ξέρω γιατι.

και στην έκδοση lite και στην 1.2

Δεν υπάρχει καμία άλλη παρόμοια εφαρμογή που να κάνει το ίδιο?

 

Και εσύ έχεις το πρόβλημα που αναφέρω όταν αλλάζω γλώσσα??

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα φίλε μου με όλους τους τρόπους και δεν μου δουλεύει κανένας. δεν ξέρω γιατι.

και στην έκδοση lite και στην 1.2

Δεν υπάρχει καμία άλλη παρόμοια εφαρμογή που να κάνει το ίδιο?

 

Και εσύ έχεις το πρόβλημα που αναφέρω όταν αλλάζω γλώσσα??

Όχι, όπως είπα, δουλέυει μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστηκε η μπελλα για 2-3 μερες, καλη η προσπαθεια, το τηλεφωνο αλλαζει στην οψη και στην λειτουργικοτητα αλλα σαν beta που ειναι αυτη η εκδοση εχει τα θεματακια της (wifi που δεν κλεινει καποιες φορες, αποθηκευση βιντεο που τραβας απο το κινητο το οποιο φαινετε στην εκθεση αλλα οχι στα βιντεο, εξαφανιση ξαφνικα καποιον αρχειον φωτο βιντεο η τραγουδιων χωρις λογο) οποτε αναγκαστηκα να κατεβω ξανα στην 14 εκδοση (και παιδευτηκα λιγο ειναι η αληθεια μεχρι να κανω το downgrade) και θα περιμενω να ερθει η αννα και οταν βγει καποια εκδοση της μπελλας πιο σταθερη θα την περασω αλλιως θα περιμενω και για αυτην την επισημη κυκλοφορια

αυτα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα εκανα σημερα update μεσω ovi suite αλλα εχασα την ελληνικη γλωσσα..μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ενα link για τη rofs2???ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα που δουλευουν οι servers της ΝΟΚΙΑ δεν δουλευει το "καθημερινο φορουμ" τι στο διαβολο γίνεται? "Μουτζομενοι" ειμαστε?:mad:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστηκε η μπελλα για 2-3 μερες, καλη η προσπαθεια, το τηλεφωνο αλλαζει στην οψη και στην λειτουργικοτητα αλλα σαν beta που ειναι αυτη η εκδοση εχει τα θεματακια της (wifi που δεν κλεινει καποιες φορες, αποθηκευση βιντεο που τραβας απο το κινητο το οποιο φαινετε στην εκθεση αλλα οχι στα βιντεο, εξαφανιση ξαφνικα καποιον αρχειον φωτο βιντεο η τραγουδιων χωρις λογο) οποτε αναγκαστηκα να κατεβω ξανα στην 14 εκδοση (και παιδευτηκα λιγο ειναι η αληθεια μεχρι να κανω το downgrade) και θα περιμενω να ερθει η αννα και οταν βγει καποια εκδοση της μπελλας πιο σταθερη θα την περασω αλλιως θα περιμενω και για αυτην την επισημη κυκλοφορια

αυτα....

 

Βάλε την ελληνίδα anna του συμφορουμίτη.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την ελληνίδα anna του συμφορουμίτη.

αυτη ειχα πιο πριν αλλα λεω να περιμενω μηπως αυριο μεθαυριο δεηση η νοκια και μας τη δωσει και επισημα

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειχα πιο πριν αλλα λεω να περιμενω μηπως αυριο μεθαυριο δεηση η νοκια και μας τη δωσει και επισημα

 

Και πάλι καλύτερη θα είναι.. Πιο ελαφριά με όσα χρειάζεσαι, χωρίς sign (όταν χρειαστεί) και χωρίς το ενοχλητικότατο σημ. προοθ. κλησ....

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειχα πιο πριν αλλα λεω να περιμενω μηπως αυριο μεθαυριο δεηση η νοκια και μας τη δωσει και επισημα

 

Σημερα που περασα απο ΝΟΚΙΑ για το Ν8 μου που ειναι για σερβις μου ειπαν οτι αργει η μεταφραση,μπορει να φαει κ κανα 2 εβδομαδες.ειναι εδω,απλα "φτιαχνεται" η ελληνικη ΑΝΝΑ.ακομα κ ο τεχνικος την αγγλικη ειχε αποτι μου εδειξε.βεβαια πριν μια εβδομαδα που πηγα το κινητο εκει μου ειπαν οτι ειχε ερθει κ οτι θα ανεβει αμεσα.ποιος ξερει τι γινεται.επισης μου δηλωσαν οτι το κινητο θα φυγει με ΑΝΝΑ απο εκει..τωρα αν αυτο σημαινει οτι θα μου το κρατησουν κανα μηνα,δεν ξερω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σημερα που δουλευουν οι servers της ΝΟΚΙΑ δεν δουλευει το "καθημερινο φορουμ" τι στο διαβολο γίνεται? "Μουτζομενοι" ειμαστε?:mad:

 

παρεμπιπτόντως σήμερα μπήκαν και άλλες χώρες στην αναβάθμιση Anna πχ Ολλανδία στην έκδοση 24.1 και φυσικά όχι η Ελληνική.:mad: άντε να δούμε αύριο.....:confused:

 

δοκιμαστηκε η μπελλα για 2-3 μερες, καλη η προσπαθεια, το τηλεφωνο αλλαζει στην οψη και στην λειτουργικοτητα αλλα σαν beta που ειναι αυτη η εκδοση εχει τα θεματακια της (wifi που δεν κλεινει καποιες φορες, αποθηκευση βιντεο που τραβας απο το κινητο το οποιο φαινετε στην εκθεση αλλα οχι στα βιντεο, εξαφανιση ξαφνικα καποιον αρχειον φωτο βιντεο η τραγουδιων χωρις λογο) οποτε αναγκαστηκα να κατεβω ξανα στην 14 εκδοση (και παιδευτηκα λιγο ειναι η αληθεια μεχρι να κανω το downgrade) και θα περιμενω να ερθει η αννα και οταν βγει καποια εκδοση της μπελλας πιο σταθερη θα την περασω αλλιως θα περιμενω και για αυτην την επισημη κυκλοφορια

αυτα....

 

φίλε μου για το downgrade πρώτα έβαλες την 11.5 scandinavia και μετά την 14 ή απευθείας την 14;

ευχαριστώ

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου για το downgrade πρώτα έβαλες την 11.5 scandinavia και μετά την 14 ή απευθείας την 14;

ευχαριστώ

οπως τα λες, εβαλα την ''βορεια'' 11.05 και μετα περασα την 14, αλλιως(κατευθειαν στη 14) δεν σε αφηνει.....μονο με αυτη την ''πατεντα''

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να βοηθεισει πως θα κανω το downdrade από την Anna, γιατι το καθημερινο φορουμ δεν δουλευει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που περασα απο ΝΟΚΙΑ για το Ν8 μου που ειναι για σερβις μου ειπαν οτι αργει η μεταφραση,μπορει να φαει κ κανα 2 εβδομαδες.ειναι εδω,απλα "φτιαχνεται" η ελληνικη ΑΝΝΑ.ακομα κ ο τεχνικος την αγγλικη ειχε αποτι μου εδειξε.βεβαια πριν μια εβδομαδα που πηγα το κινητο εκει μου ειπαν οτι ειχε ερθει κ οτι θα ανεβει αμεσα.ποιος ξερει τι γινεται.επισης μου δηλωσαν οτι το κινητο θα φυγει με ΑΝΝΑ απο εκει..τωρα αν αυτο σημαινει οτι θα μου το κρατησουν κανα μηνα,δεν ξερω..

 

Να τους στείλουμε τον lagoskon να τους κάνει τη μετάφραση :p

Αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι όσα nocia care ήθελαν είχαν στήλει στα κεντρικά τις nokia από ένα Ν8 και τους περάστηκε η Ελληνική Anna από τις αρχές Αυγούστου !!!

Την έχω δει στο κινητό τους από τότε.

Τώρα στο ερώτημα γιατί δεν την δίνουν ούτε σ' αυτούς, τι να πω?

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.

Ίσως να περιμένουν να ξεφορτωθεί η Vodafone to X7 που αν δε κάνω λάθος το έφερε πρώτη και έχει την anna.

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

οτι την εχει διαθεσιμη η νοκια δεν υπαρχει αμφιβολια αφου και γω σε οσα νοκια care εχω παει υπαρχει Ν8 με περασμενη την αννα, στα καταστηματα για καποιο λογο ομως δεν την δινουν.

Ετσι το καθε καταστημα βρισκει μια δικαιολογια για να καλυψει το μπαχαλο που εχει δημιουργηθει, λενε αργησε η μεταφραση στο ενα προσπαθουν να προσαρμοσουν το flash lite στο αλλο και παει λεγοντας........

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ΒΟΗΘΕΙΑ !

Θέλω να περάσω την ΑΝΝΑ του συμφορουμίτη μας... Που μπορώ να την βρώ...???? Εχει γ........ει να κολλάει το κινητό.... Ακόμα και εκεί που μιλάω κλείνει... ελεγα να περιμένω την επίσημη ελληνική αλλά μου φαίνεται εκεί στην Νοκια Ελλάδας είναι πολύ φωστήρες !!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις στρώσει το dailymobile forum θα ανανεώσω το θρεντ με την τελική LKv3.0 , που βασίζεται στην επίσημη Αννα αλλά είναι Moded από τον ivo777. Για όσους θέλουν ελληνική και δεν έχουν dev Certs < 23/06/11 είναι μονόδρομος για εγκαταστάσεις μη υπογεγραμμένων εφαρμογών. Φαίνεται να έχουν διορθωθεί κάποια μικροπροβλήματα με το πληκτρολόγιο σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Θα υπάρχει και κατάλογος με τις αλλαγές. Η Ρομ έχει υποστεί τη συνηθισμένη δίαιτα. περιέχει πλήρη ελληνικά και πολλά άλλα καλούδια

 

Επίσημη Ελληνική όταν βγει θα της κάνω δίαιτα αυστηρή και θα της βάλω 4-5 πράγματα για να είναι χακαρισμένη. Δε θα έχει καμία άλλη τροποποίηση σαν την LK

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...