Jump to content

Πρόβλημα με την μετατροπή συμβολαίου σε CU


MissNRG
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!!!

 

λοιπον ακουστε τη δικια μου ιστορια ''vodafone problems'' και δωστε μου μια συμβουλη: να στειλω ή να μη στειλω???!!

 

ηδου η περιπετεια..... ειχα μια συνδεση vodafone και αποφασιζω τον προηγουμενο μηνα να κανω διακοπη συμβολαιου και να κρατησω τον αριθμο σαν καρτοκινητο...τους λεω θελω να γινει CU...μου δινουν λοιπον μια καρτα sim CU στο φακελακι της και μου λενε μετα απο ενα μηνα και μια μερα που θα τελειωσει η συνδεση θα βαλεις την καρτα CU..ok? ολα καλα μεχρι εδω... περναει λοιπον αυτος ο μηνας κοβετε η συνδεση και μια μερα μετα οπως μου ειπαν βαζω την καρτα CU...ολα μεχρι εδω δουλευουν αψογα..παιρνω και εγω μια καρτα αναναιωσης χρονου ομιλιας CU και καλω το 1252 για να κανω την ανανεωση...ακουω λοιπον : καλως ηλθατε στο menu του Vodafone AL'ACARTE!! :S ε λεω καποιο λαθος εγινε...παιρνω στο 1251 για να μου λυσουν το προβλημα...αφου λεω οοοολη την ιστορια και τους διαβεβαιωνω οτι η sim γραφει CU με συνδεουν με αλλο τμημα τεσπα για να μην πολυλογο και κουραζομαστε ολοι με παραπεμπουν στο καταστημα που πηρα τη sim..παω εκει και μου λεει πρεπει να χρωθω 7 ευρω για τη μετατροπη...μα τους λεω ειναι δικο σας λαθος (της vodafone) γιατι να χρεωθω εγω?αρχιζουν λοιπον παλι τα τηλ στο 1777 και το 1251 οπου ο ενας ελεγε να παρουμε τον αλλο(ουτε δημοσια υπηρεσια να ηταν!!)και φυσικα στον καθενα λεγαμε ξανα οοοολη την ιστορια!! με τα πολλα μια κοπελα μιλαει με τον ανωτερο και μας λεει το εξης:θα χρεωθει 7 ευρω για να κανει την αλλαγη και αν θελει να στειλει χαρτι παραπονων!!!!!! να στειλω ή να μη στειλω λοιπον?

 

και δεν ειναι το θεμα των χρηματων απλα δεν μ΄αρεσει η κοροιδια...στο κατω κατω δικο τους λαθος ητανε και ο Κοκκαλης τοσα λεφτα εχει...ή μαλλον τοσα του σκαμε εμεις καθε δευτερολεπτο...!!!

 

απλα εδω στην ελλαδα ξερω οτι τα χαρτια αυτα των παραπονων πανε κατευθειαν στα σκουπιδια και ουδης ασχολειται απο τους υπευθυνους.....

 

τεσπα σορρυ που σας κουρασα αλλα επρεπε καπου να (ξανα)πω τον πονο μου για 10000000 φορα!!! :)

 

ισως αυτο ηταν το χαρτι παραπονων που δεν θα παει ποτε στον παραλληπτη...

 

καλο βραδυ σε ολους/ες

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από MissNRG

καλησπερα σε ολους!!!

 

λοιπον ακουστε τη δικια μου ιστορια ''vodafone problems'' και δωστε μου μια συμβουλη: να στειλω ή να μη στειλω???!!

 

ηδου η περιπετεια..... ειχα μια συνδεση vodafone και αποφασιζω τον προηγουμενο μηνα να κανω διακοπη συμβολαιου και να κρατησω τον αριθμο σαν καρτοκινητο...τους λεω θελω να γινει CU...μου δινουν λοιπον μια καρτα sim CU στο φακελακι της και μου λενε μετα απο ενα μηνα και μια μερα που θα τελειωσει η συνδεση θα βαλεις την καρτα CU..ok? ολα καλα μεχρι εδω... περναει λοιπον αυτος ο μηνας κοβετε η συνδεση και μια μερα μετα οπως μου ειπαν βαζω την καρτα CU...ολα μεχρι εδω δουλευουν αψογα..παιρνω και εγω μια καρτα αναναιωσης χρονου ομιλιας CU και καλω το 1252 για να κανω την ανανεωση...ακουω λοιπον : καλως ηλθατε στο menu του Vodafone AL'ACARTE!! :S ε λεω καποιο λαθος εγινε...παιρνω στο 1251 για να μου λυσουν το προβλημα...αφου λεω οοοολη την ιστορια και τους διαβεβαιωνω οτι η sim γραφει CU με συνδεουν με αλλο τμημα τεσπα για να μην πολυλογο και κουραζομαστε ολοι με παραπεμπουν στο καταστημα που πηρα τη sim..παω εκει και μου λεει πρεπει να χρωθω 7 ευρω για τη μετατροπη...μα τους λεω ειναι δικο σας λαθος (της vodafone) γιατι να χρεωθω εγω?αρχιζουν λοιπον παλι τα τηλ στο 1777 και το 1251 οπου ο ενας ελεγε να παρουμε τον αλλο(ουτε δημοσια υπηρεσια να ηταν!!)και φυσικα στον καθενα λεγαμε ξανα οοοολη την ιστορια!! με τα πολλα μια κοπελα μιλαει με τον ανωτερο και μας λεει το εξης:θα χρεωθει 7 ευρω για να κανει την αλλαγη και αν θελει να στειλει χαρτι παραπονων!!!!!! να στειλω ή να μη στειλω λοιπον?

 

και δεν ειναι το θεμα των χρηματων απλα δεν μ΄αρεσει η κοροιδια...στο κατω κατω δικο τους λαθος ητανε και ο Κοκκαλης τοσα λεφτα εχει...ή μαλλον τοσα του σκαμε εμεις καθε δευτερολεπτο...!!!

 

απλα εδω στην ελλαδα ξερω οτι τα χαρτια αυτα των παραπονων πανε κατευθειαν στα σκουπιδια και ουδης ασχολειται απο τους υπευθυνους.....

 

τεσπα σορρυ που σας κουρασα αλλα επρεπε καπου να (ξανα)πω τον πονο μου για 10000000 φορα!!! :)

 

ισως αυτο ηταν το χαρτι παραπονων που δεν θα παει ποτε στον παραλληπτη...

 

καλο βραδυ σε ολους/ες

 

Na steileis to parapono sou alla oxi sth vodafone! Na apeythyntheis sto www.efpolis.gr

Ego to xrhsimopoihsa paliotera kai to provlhma lythike grhgora kai... me to parapano!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Na steileis to parapono sou alla oxi sth vodafone! Na apeythyntheis sto http://www.efpolis.gr

 

υπαρχει ελπιδα δηλαδη?

 

καλο αυτο!!! τι ειχε γινει με σενα και τι τους εστειλες?

Link to comment
Share on other sites

MissNRG καλως ηρθες στο forum. Εκανα μεταφορα σε νεο θεμα με τιτλο που πιστευω ταιριαζει, το post σου που εκανες στο θεμα της καλυψης. Ο λογος ειναι οτι δεν εχει σχεση με την καλυψη ;)

 

Θα σε παρακαλουσα την επομενη φορα να προσεχεις λιγο παραπανω πριν γραψεις, αν βρισκεσαι στο σωστο θεμα.. :)

 

Οσο αφορα το προβλημα σου, δοκιμασε να στειλεις e-mail απο αυτη την σελιδα http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0010000000&vars=0000000000

 

Πιστευω οτι θα σε εξυπηρετησουν καλυτερα.

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάντως να μην έχω κι εγώ τέτοιο πρόβλημα. Σε δύο εβδομάδες έλεγα να αλλάξω από Whats up σε CU. Νομίζω πρέπει να στείλεις χαρτί παραπόνων, να το γράψεις στον Η/Υ και να το αποθηκεύσεις και να τους το στέλνεις συνέχεια μέχρι να σου απαντήσουν!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

stin aitisi aposyndesis pou ekanes ti exoun grapsei oti 8a metatrapei to noumero meta thn aposindesi? Sou exoun dwsei antigrafo. Kapou ekei leei kai ton kodiko xristi pou epi8ymeis kai pou exeis.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

dokimase na kaneis to eksis...

pigaine sto katastima me tin tautotita sou kai ton kodiko xristi kai zita na kaneis dilosi stoixeion...

zita apo ton upeuthino tou katastimatos na steilei ena mail (kserei autos pou) to opoio na zitaei dwrean antikatastasi kartas sim logo tou provlimatos pou proekipse...

pigaine meta apo dio meres kane antikatastasi kartas (cu) kai ola tha einai ok...

to provlima dimiourgithike eite logo lanthasmenou serial number tis kartas (diskolo auto) eite logo lathous apo to tmima aposindesewn...

opws kai na xei esi den fereis kamia euthini... steile parallila kai ena mail pou na eksigei to peristatiko kai pisteuo oti me ton ena i ton allo tropo ola tha diorthtoun...

Link to comment
Share on other sites

στην αίτηση απόσυνδεσης που υπέγραψες είχαν επίλεξει ότι θέλεις cu και όχι alc? πάντως και εμένα δεν μου το έκαν cu άπό τη ν αρχή (δεν υπήρχαν λέει σιμακια στο καταστημα) και έτσι αναγκάστηκα να κάνω μετατροπή που μου κόστισε κ 15ε (τότε)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!!

 

soulman καλα εκαανες και εκανες την αλλαγη,μετα που το εστειλα το ειδα και εγω,και επειδη ειμαι νεα στα φορουμ δεν εχω μαθει τα κολπα ακομα :o

 

guys thanks για τις συμβουλες αλλα πραγματικα δεν βρισκω λογο και κυριως δεν εχω και χρονο να κανω τετοιες διαδικασιες και να μπαινωβγαινω στα vod shops..βλακεια μου βεβαια(αλλα με την λογικη του κλασσικου ελληνα)ντρεπομαι να κανω ολη αυτη τη φασαρια για 7 ευρω

 

παραυτα μπορω και θα στειλω μαιλ στη vodafon ετσι για το γαμωτο,και για να μην ξαναγινει στο μελλον...και αν το δει καποιος το ειδε...

 

αυτα για την ωρα,οταν εχω νεοτερα θα ενημερωσω!!

 

καλα να περνατε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ στην θέση σου θα το κυνήγαγα. Δεν είναι το θέμα τα 7€. Κάνουν που κάνουν ότι τους καπνίσει, άμα τα καταπίνουμε ... Κλέψε από τον έναν 0.5€ κλέψε από τον άλλον 10€ έχουν κάνει δεύτερη περιουσία από το τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (16 Απρ. 2004 , 23:43)

 

στην αίτηση απόσυνδεσης που υπέγραψες είχαν επίλεξει ότι θέλεις cu και όχι alc? πάντως και εμένα δεν μου το έκαν cu άπό τη ν αρχή (δεν υπήρχαν λέει σιμακια στο καταστημα) και έτσι αναγκάστηκα να κάνω μετατροπή που μου κόστισε κ 15ε (τότε)

 

 

Το σιμάκι ήταν δικαιολογία!!! Μπορεί σε σιμ CU να ενεργοποιηθεί a la carte και το αντίθετο χωρίς κανένα πρόβλημα!!! Εξάλλου και με τη μετατροπή το ίδιο δεν έγινε?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

δικαίολογια ήταν δεν επέμεινα και πολύ καθώς δεν ήξερα τότε ότι η μετατροπή alc-->cu κοστίζε 15ε... νόμιζα ότι ήταν τζάμπα! :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3510i: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ektos ton oson anaferei o Stratos, na steileis e-mail kai na zitiseis na koinopoiithei sti Dieuthinsi Poiotitas tis Vodafone. Parallila, mesa se opoiodipote VF Shop - sto tameio, tha vreis kati kokkinous fakelous, na simpliroseis EPONUMA ti forma paraponon kai na ti steileis sti Voda (atelos). MHN ksexaseis na anafereis ti sou eipe o ipeuthinos tou katastimatos... DE milise sosta... Ti sou eipe? Steile ta parapona sou sti Voda? Tora, plirose 7 euro? :( Tha epikinonisei, i Voda mazi sou... na APAITHSEIS apo ti Voda, na prosthesoun karta aksias 9 euro sti grammi sou.

Link to comment
Share on other sites

Lathos sou file giati prepi na mi se provlhmatizoun toso ta computers

Ite sou elege kalosorisate sto menu CY ite alacarte vale thn karta ananeosis kai ine idio pragma de tha exeis provlhma

otan pernis apo periptero Whats up karta de simenei oti o kodikos de

tha ine se isxy se cosmokarta apla ta programmata allazoun

Den eprepe na kaneis kamia energia apla o ypalilos anti na sou dosei

sim CY sou edose to vodafone a la cart pou to problima sou

??

Tora de mporeis na kaneis tipote apo ti stigmi pou piges sth voda \

kai edoses ta stoixia sou kai ton ari8mo tora tha xreothis 7 euro

gia allagi e itheles na to psaxeis to thema ti na ginei :) ?

Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν είναι οι κάρτες ανανέωσης ή αν του λένε καλώς ήρθατε στο cu/alc αλλά οι χρεώσεις!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εστειλα μαιλ στη voda για το προβλημα με τη cu που την καναν ala carte λεγοντας τους επισης οτι θελω να κανω νεα συνδεση στο 240 αλλα δεν βρισκω το κιν που θελω... ε με πηραν 800 τηλεφωνα για να μου πουν οτι το κινητο που θελω εχει ελλειψη,αλλα θα ειμαι η πρωτη που θα παρουν τηλ να παω να το παρω οταν ερθει και θα μου κανουν κρατηση και θα με παρουν και τηλ...και οταν τους ρωτησα για το αλλο θεμα(αυτο με τη sim) με συνδεσανε με κα'ι΄ρο :wacko: τα καημενα τα ευρουλακια μου βλεπουν μονο πως θα φανε...εχε χαρη ομως που δεν θελω να παω σε αλλη εταιρια...
Link to comment
Share on other sites

ine fanero oti tous endiaferei i syndromhtikh poio poli apo kartokinhth

an kai to TS emena de mou dimiourgise provlhma mesa se mia mera

energopoihthike se vod 60

eidopoihsh

MMS

INTERNET

xoria pou th syskeyh th pira kateythian kai i energopoihsh ths grammis

egine se misi ora ola kala den exw provlhma

kai h apopsi mou exei nohma pisteyw

kathos perasa apo oles tis ellinikes eteries kinhths

to poio chaos ine i tim i opoia gia na se exipiretisei prepi na se stilei

se xreosimo noumero kai to poio aisxos :

An stilis sms se tim sto exoteriko se kapoion me roaming

xreonese kai esy kai aytos to eida se logariasmo kai trelathika :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος THESSCITY ( 7 Μάι. 2004 , 01:00)

 

ine fanero oti tous endiaferei i syndromhtikh poio poli apo kartokinhth

an kai to TS emena de mou dimiourgise provlhma mesa se mia mera

energopoihthike se vod 60

eidopoihsh

MMS

INTERNET

xoria pou th syskeyh th pira kateythian kai i energopoihsh ths grammis

egine se misi ora ola kala den exw provlhma

kai h apopsi mou exei nohma pisteyw

kathos perasa apo oles tis ellinikes eteries kinhths

to poio chaos ine i tim i opoia gia na se exipiretisei prepi na se stilei

se xreosimo noumero kai to poio aisxos :

An stilis sms se tim sto exoteriko se kapoion me roaming

xreonese kai esy kai aytos to eida se logariasmo kai trelathika :)

 

 

Ολα ωραια και καλα αυτα που λες, αλλα την σχεση που εχουν με το θεμα του thread μονο εσυ την ξερεις... :whistle:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...