Jump to content

Alcatel OT-506


kmpatra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.multirama.gr/mlrimages/JPG_200x150/0608974.jpg

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0608974&catid=100400

 

αυτο το κινητό το έχει πάρει κανείς για να μας πει εντυπώσεις? Από τα χαρακτηριστικά φαίνεται πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

το εχω περιπου ενα μηνα.αρκετα ποιοτικο για 45 ευρω,πολυ καλη μπαταρια (γυρω στις 4 μερες ), καλη ποιοτητα συνομιλιας και δυνατο ηχειο.εχει ολες τις βασικες λειτουργιες συν ραδιοφωνο και bluetooth(το μοναδικο στα λεφτα του).εχει και καμερουλα 2μπχ και γενικα σου δινει καλυτερη αισθηση απο τις αναλογες προτασεις samsung στα 70 και 90 ευρω.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

το εχω περιπου ενα μηνα.αρκετα ποιοτικο για 45 ευρω,πολυ καλη μπαταρια (γυρω στις 4 μερες ), καλη ποιοτητα συνομιλιας και δυνατο ηχειο.εχει ολες τις βασικες λειτουργιες συν ραδιοφωνο και bluetooth(το μοναδικο στα λεφτα του).εχει και καμερουλα 2μπχ και γενικα σου δινει καλυτερη αισθηση απο τις αναλογες προτασεις samsung στα 70 και 90 ευρω.

 

οσον αφορα την μεταφορά επαφών απο αλλα κινητα π.χ. sony-ericsson υπάρχει καποια δυσκολία / ασυμβατοτητα? Τα ελληνικα στο sms τι λένε? εχει καλή υποστήριξη?

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την μεταφορά επαφών απο αλλα κινητα π.χ. sony-ericsson υπάρχει καποια δυσκολία / ασυμβατοτητα? Τα ελληνικα στο sms τι λένε? εχει καλή υποστήριξη?

εγω περασα τις επαφες απο σιμ και μερικες απο νοκια χ16 με bluetooth.ολα μια χαρα.και στα σμς ολα ενταξει.ειναι αρκετο καλο κινητακι και θα μπορουσε ανετα να κανει την διπλασια τιμη.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
http://www.multirama.gr/mlrimages/JPG_200x150/0608974.jpg

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0608974&catid=100400

 

αυτο το κινητό το έχει πάρει κανείς για να μας πει εντυπώσεις? Από τα χαρακτηριστικά φαίνεται πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του...

 

 

Δεν εχει bluetooth

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει bluetooth

 

ο φίλος παραπάνω ειπε οτι πέρασε τις επαφες με bluetooth. Επίσης εδω

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_506-3807.php

λέει οτι εχει.Το ιδιο γράφουν και όλα τα site τα ελληνικά που το παρουσιάζουν. Μήπως το μπερδεύεις με άλλο μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιθανότατα το επόμενο κινητό μου. Τα χαρακτηριστικά του είναι πάρα πολυ καλά για την τιμή του. Για να έχεις GPRS σημαίνει ότι μπορείς να σερφάρεις.

 

Edit: Χμ, τώρα που το ξαναβλέπω δεν αναφέρεται πουθενά αν οι δυο κάρτες λειτουργούν ταυτόχρονα ή όχι! Automan2 μπορείς να μας πεις;

Edited by jabaman
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα το επόμενο κινητό μου. Τα χαρακτηριστικά του είναι πάρα πολυ καλά για την τιμή του. Για να έχεις GPRS σημαίνει ότι μπορείς να σερφάρεις.

 

Edit: Χμ, τώρα που το ξαναβλέπω δεν αναφέρεται πουθενά αν οι δυο κάρτες λειτουργούν ταυτόχρονα ή όχι! Automan2 μπορείς να μας πεις;

 

Σε όλα τα alcatel όταν μιλάς στην μία γραμμή και σε καλούν στην άλλη δείχνει οτι δεν είναι διαθέσιμο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αυτό τα αλλάζει όλα! Και φαίνεται πολύ καλό κινητό.

 

Τουλάχιστον αν δεν μιλάς, μπορούν να σε καλέσουν και στις δύο; Χωρίς να χρειάζεται δηλαδή να απενεργοποιήσεις την μια και να ενεργοποιήσεις την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αυτό τα αλλάζει όλα! Και φαίνεται πολύ καλό κινητό.

 

Τουλάχιστον αν δεν μιλάς, μπορούν να σε καλέσουν και στις δύο; Χωρίς να χρειάζεται δηλαδή να απενεργοποιήσεις την μια και να ενεργοποιήσεις την άλλη.

 

Και οι 2sim είναι ενεργές.Απλά αν στην μία μιλάς η άλλη βγαίνει off.Νομίζω οτι όλα τα dual sim έτσι λειτουργουν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2sim είναι ενεργές.Απλά αν στην μία μιλάς η άλλη βγαίνει off.Νομίζω οτι όλα τα dual sim έτσι λειτουργουν.

 

ειναι dual stand by (και οι 2 σιμ ενεργες).οταν μιλας στη μια γραμμη αν σε καλεσουν στην αλλη δειχνει κατηλλειμενη.Δυστυχως το δικο μου ειναι στο σερβις γιατι χαλασε το ακουστικο(χωρις να πεσει ή κατι αλλο). Προφανως ετυχε, κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο τηλεφωνακι αρκετα ποιοτικο για 40 ευρω οπς εγραψα και παραπανω.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

automan2 που το πήγες για service?

 

ειναι μια πικρη ιστορια στην οποια το τελος δε το ξερω ακομα.το πηγα αρχικα στο γερμανο (στο σαιτ της alcatel τον εχει σαν εξουσιοδοτημενο).Μετα απο 10 μερες περιπου μου το επιστρεφουν ανεπισκευαστο(τον λογο δεν μου τον ειπαν.τους ρωτησα αν ειναι παραεισαγωγη αλλα παλι δε γνωριζε ο υπαλληλος) και μου λενε να απευθυνθω στο καταστημα πωλησης.Το πηγα λοιπον στο σερβις του Πλαισιου και μου ειπαν οτι θα το αναλαβουν αυτοι.Μου εχει τυχει κατι αναλογο με ενα samsung 3212 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260365&page=6 και ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα γινει.διαβαστε και θα καταλαβετε...:O

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα να σας ρωτησω κατι.εσας ποσο κραταη η μπαταρια ρε παιδεια?

 

περιπου 4 μερες με νορμαλ χρηση :)

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο pc suite της alcatel για συγχρονισμό επαφών και άλλων με το pc;

 

Για το 506D θα πας στο http://www.alcatelonetouch.com/products/simplicity/ot-506d.html και από εκεί θα κατεβάσεις το PC Suite 7.0.18

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Για το 506D θα πας στο http://www.alcatelonetouch.com/products/simplicity/ot-506d.html και από εκεί θα κατεβάσεις το PC Suite 7.0.18

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,για να περάσω αρχεία (εικόνες,βίντεο) στο pc χρειάζεται απαραίτητα καλώδιο (από την υποδοχή φόρτισης του κινητού σε μια θύρα usb)?

Το ρωτάω αυτό γιατί χρησιμοποίησα μια microSD που είχε μέσα κάποια mp3 και μου τα διάβασε αμέσως από το κινητό.

Όταν έβγαλα όμως κάποιες φωτογραφίες δεν ήταν μέσα στην microSD και ας είχαν δημιουργηθεί κάποιοι φάκελο σε αυτήν με τίτλους videos,images κτλ που πριν δεν υπήρχαν.

:rolleyes:

 

*Δυστυχώς κανένα καλωδιο που έχω δεν ταιράζει στην υποδοχή του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,για να περάσω αρχεία (εικόνες,βίντεο) στο pc χρειάζεται απαραίτητα καλώδιο (από την υποδοχή φόρτισης του κινητού σε μια θύρα usb)?

Το ρωτάω αυτό γιατί χρησιμοποίησα μια microSD που είχε μέσα κάποια mp3 και μου τα διάβασε αμέσως από το κινητό.

Όταν έβγαλα όμως κάποιες φωτογραφίες δεν ήταν μέσα στην microSD και ας είχαν δημιουργηθεί κάποιοι φάκελο σε αυτήν με τίτλους videos,images κτλ που πριν δεν υπήρχαν.

:rolleyes:

 

*Δυστυχώς κανένα καλωδιο που έχω δεν ταιράζει στην υποδοχή του κινητού.

 

αν θες να αποθηκευονται στη καρτα οι φωτος θα πας στο μενου της καμερας>χωρος αποθηκ και θα επιλεξεις την καρτα μνημης

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

να ξεθάψω λίγο το θέμα.

θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό και έχω κάποιες απορίες.

κοιτώντας άλλα φθηνά dual sim κινητά είδα ότι πολλά έχουν προβλήματα. πχ χάνουν το σήμα ή μπορεί να θέλουν καμιά επανεκκίνηση για να έρθουν στα ίσα τους.

υπάρχει τέτοιο θέμα με το συγκεκριμένο;

επίσης γράφτηκε ότι η μπαταρία κρατάει ~4 μέρες. να υποθέσω με τις 2 sim ενεργές;

 

υπάρχει καμιά άλλη ανάλογη πρόταση στα ίδια λεφτά;

 

μήπως έχει ηχογράφηση συνομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-506

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...