Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω ξετσεκάρει. Δεν είναι read only.

Μήπως μπορεί κάποιος που έχει κάνει τις αλλαγές στο αρχείο "hosts" να μου το στείλει για να το βάλω στο φάκελο έτοιμο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κολλοσε μόλις έκανα το update σε 7392 και μετά μπήκα στο connection setup και πάτησα ok για να βρει τον carrier μου.Και μου πάτησε done.Tώρα σημαίνει οτι δεν θα ξανακλειδώσει στην 7392

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Κολλοσε μόλις έκανα το update σε 7392 και μετά μπήκα στο connection setup και πάτησα ok για να βρει τον carrier μου.Και μου πάτησε done.Tώρα σημαίνει οτι δεν θα ξανακλειδώσει στην 7392

 

Ναι αν εγινε σωστα δεν ξανακλειδωνει σε 7392 ...

Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ ...

Το αρχειο μολις τρεχουμε το connection και κανει την δουλεια ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ αυτοματα

Γιαυτο λοιπον οσο εισαι ξεκλειδωτος ξανα βαλε το αρχειο μεσα στον καταλογο Windows να υπαρχει για παν ενδεχομενο αλλα και γιατι θα το χρειαστεις και για το mango...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν εγινε σωστα δεν ξανακλειδωνει σε 7392 ...

Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ ...

Το αρχειο μολις τρεχουμε το connection και κανει την δουλεια ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ αυτοματα

Γιαυτο λοιπον οσο εισαι ξεκλειδωτος ξανα βαλε το αρχειο μεσα στον καταλογο Windows να υπαρχει για παν ενδεχομενο αλλα και γιατι θα το χρειαστεις και για το mango...

 

Το custclear.provxml λες?

Δλδ τώρα να πάω πάλι στον οδηγό σου και να κάνω τα βήματα 11,12,13 και να κάνω μετά το update για το mango?

Υπάρχει και μία ενδιάμεση version,η 7430,σε εκείνη πάλι πρέπει να κάνω τα βήματα ή να προχωρήσω?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

οταν γινει το επισημο mango update τι ακριβως γραφει στο about ξερει κανενας?

χθες εκανε ενα update Που ελεγε κατι Htc εκανε αρκετη ωρα και τωρα στο about Γραφει

7.10.7720.68

Firmware 2250.21.40502.401

και οταν κανω update λεει στο zune your phone is up todate

7.10 (7720)

 

Σωστά στο έχει κάνει, έχεις βάλει Mango κανονικά και δεν έχει άλλο update για σένα. Το τηλέφωνο που έχεις είναι η HTC Europe version (και όχι η Vodafone GR ή DE που έχουμε εμείς οι υπόλοιποι....) , τα 3 τελευταία ψηφία του firwmare σου αυτό λένε:

401: HTC_Europe operator, with CIDs HTC__001, HTC__032, HTC__Y13

Link to comment
Share on other sites

Το custclear.provxml λες?

Δλδ τώρα να πάω πάλι στον οδηγό σου και να κάνω τα βήματα 11,12,13 και να κάνω μετά το update για το mango?

Υπάρχει και μία ενδιάμεση version,η 7430,σε εκείνη πάλι πρέπει να κάνω τα βήματα ή να προχωρήσω?

 

Σωστος ...Δεν κανεις τιποτα στα ενδιαμεσα...

Απλως οταν κανει Boot πρωτη φορά σε Mango να ΜΗΝ εχει το usb συνδεδεμενο ....ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά στο έχει κάνει, έχεις βάλει Mango κανονικά και δεν έχει άλλο update για σένα. Το τηλέφωνο που έχεις είναι η HTC Europe version (και όχι η Vodafone GR ή DE που έχουμε εμείς οι υπόλοιποι....) , τα 3 τελευταία ψηφία του firwmare σου αυτό λένε:

401: HTC_Europe operator, with CIDs HTC__001, HTC__032, HTC__Y13

 

Firmware 2250.21.40502.401

Το firmware που εχει ειναι μια εκδοση πισω .. Tα ενημερωμενα ειναι 40600.....Οπως του εγραψα δεν νομιζω να εχει γινει το update της HTC

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ...Δεν κανεις τιποτα στα ενδιαμεσα...

Απλως οταν κανει Boot πρωτη φορά σε Mango να ΜΗΝ εχει το usb συνδεδεμενο ....ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

 

Όταν κάνει boot.Eννοείς μόλις μου πει στο Zune finsh τα update τότε το βγάζω έ???Ή νωρίτερα όταν είναι κάπου στα τελευταία step και λέει restarting your phone εκεί βγάζω το καλώδιο και κάνω το connection setup και μετά το ξαναβάζω.

Αυτό δεν έχω καταλάβει...:wacko:

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνει boot.Eννοείς μόλις μου πει στο Zune finsh τα update τότε το βγάζω έ???Ή νωρίτερα όταν είναι κάπου στα τελευταία step και λέει restarting your phone εκεί βγάζω το καλώδιο και κάνω το connection setup και μετά το ξαναβάζω.

Αυτό δεν έχω καταλάβει...:wacko:

 

Βγάλτο όταν πάει να κάνει restart στο mango. Εγώ το άφησα μέχρι που μου έβγαλε το finish, και κλείδωσε. Θα το πάω άλλη μία απο το nodo, και αν δεν γίνει θα βάλω ξανά dft V1, που έχει κλείδωμα μανίσιο, και όλες τις εφαρμογές htc (πχ attentive phone ενσωματωμένο στα settings, connected media, και όλες εξελληνισμένες πλήρως). Επίσης απο ότι φαίνεται έχει το τελευταίο firmware, έτσι μου έγραφε τουλάχιστον (40600).

Η διαδικασία διαρκεί μόνο 10 λεπτά, και με rspl είναι ακίνδυνη. Απλά πρώτα φλασάρεις μια rom με radio κάτω απο 4.xx. Πχ εγώ φλάσαρα την 7408 rom απο τον οδηγό, και μετά έβαλα rspl και καπάκι dft.

Απλά θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία. Όταν είχα πάει σε RTM είχε δουλέψει, τώρα δεν ξέρω γιατί δεν μου το έκανε. Αυτό με τη usb δεν θυμάμαι αν το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα κάνω το update για την 7720.68.Σε ποιο step πρέπει να το βγάλω???Δλδ δεν πρέπει να το αφήσω να boot-αρει σε mango,όταν μου βγάλει restarting phone βγάζω το καλώδιο,ανοίγω και πατάω το connection settings.Μετά τι κάνω??Ξαναβάζω καλώδιο??

 

Είμαι στο Updates Installed:1

step 7of 9...

 

edit:Ποση ώρα περίπου κάνει?Γτ είναι σχεδόν κανά 10λέπτο που ξεκίνησα.

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Tώρα κάνω το update για την 7720.68.Σε ποιο step πρέπει να το βγάλω???Δλδ δεν πρέπει να το αφήσω να boot-αρει σε mango,όταν μου βγάλει restarting phone βγάζω το καλώδιο,ανοίγω και πατάω το connection settings.Μετά τι κάνω??Ξαναβάζω καλώδιο??

 

Είμαι στο Updates Installed:1

step 7of 9...

 

edit:Ποση ώρα περίπου κάνει?Γτ είναι σχεδόν κανά 10λέπτο που ξεκίνησα.

 

Θα σου πάρει κανα μισάωρο νομίζω το τελευταίο Update. Στο step 8/9 σου λέει restarting phone, μόλις φύγει απο την μάυρη οθόνη και βγάλει το σήμα της htc, νομίζω τότε μπορείς να το βγάλεις. Δεν στέλνει τίποτα άλλο εκείνη την ώρα στο κινητό για να το διακόψεις.

Σε εμένα δεν κάνει τώρα restore σε nodo που το είχα κρατήσει απο παλιά, και πάω για dft. Σίγουρα πράγματα για μένα.

Αν το πετύχεις πες μας. Όλα αυτά τα tricks κτλ είναι πολλές φορές μπελαλίδικα. Ευτυχώς σήμερα που χρειάστηκε να ξεκλειδώσω την 7008 το έκανα σε 1 λεπτό, αλλιώς θα το έσπαγα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάρει κανα μισάωρο νομίζω το τελευταίο Update. Στο step 8/9 σου λέει restarting phone, μόλις φύγει απο την μάυρη οθόνη και βγάλει το σήμα της htc, νομίζω τότε μπορείς να το βγάλεις. Δεν στέλνει τίποτα άλλο εκείνη την ώρα στο κινητό για να το διακόψεις.

Σε εμένα δεν κάνει τώρα restore σε nodo που το είχα κρατήσει απο παλιά, και πάω για dft. Σίγουρα πράγματα για μένα.

Αν το πετύχεις πες μας. Όλα αυτά τα tricks κτλ είναι πολλές φορές μπελαλίδικα. Ευτυχώς σήμερα που χρειάστηκε να ξεκλειδώσω την 7008 το έκανα σε 1 λεπτό, αλλιώς θα το έσπαγα.

 

Ακόμα στο στεπ 7 είναι και η μπάρα κοντεύει προς το τέλος.

Ωραία δλδ εκεί που θα μου βγάλει το σήμα της htc το βγάζω και κάνω το connection settings.Μετά όμως τι κάνω????Αν δεν έχει κλειδώσει πάντα!!!

 

Μην μου λες για ξεκλείδωμα από την 7008 γτ απο χθές φλάσαρα 4 φορές στην 7004 και έκανα και 1 φορματ στο λαπτοπ για να ξεκλειδωθεί!!!

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Tώρα κάνω το update για την 7720.68.Σε ποιο step πρέπει να το βγάλω???Δλδ δεν πρέπει να το αφήσω να boot-αρει σε mango,όταν μου βγάλει restarting phone βγάζω το καλώδιο,ανοίγω και πατάω το connection settings.Μετά τι κάνω??Ξαναβάζω καλώδιο??

Είμαι στο Updates Installed:1

step 7of 9...

edit:Ποση ώρα περίπου κάνει?Γτ είναι σχεδόν κανά 10λέπτο που ξεκίνησα.

 

Ακόμα στο στεπ 7 είναι και η μπάρα κοντεύει προς το τέλος.

Ωραία δλδ εκεί που θα μου βγάλει το σήμα της htc το βγάζω και κάνω το connection settings.Μετά όμως τι κάνω????Αν δεν έχει κλειδώσει πάντα!!!

Μην μου λες για ξεκλείδωμα από την 7008 γτ απο χθές φλάσαρα 4 φορές στην 7004 και έκανα και 1 φορματ στο λαπτοπ για να ξεκλειδωθεί!!!

 

Aν το κανεις σωστα θα δουλεψει μην ανησυχεις

Στο τελος οταν κανει επανεκκινηση βγαλε το καλωδιο να μην συνδεθει στο Zune ....

 

ΝΕΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΤΟ TROPHY με ολα ενσωματωμένα

 

Αυτη ειναι μια νεα ΡΟΜ στο XDA που τωρα βλέπω οτι εχει ενσωματωσει και το νεο firmware ...

Ισως ειναι πληρης γιατι λεει οτι θα γινεται update και απο το zune στο μελλον...

Μπορει να ειναι μια λυση για οσους εχουν προβλημα με το ξεκλειδωμα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα εκεί που μου έβγαλε το σήμα της htc,αλλά κλείδωσε!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

 

Τι προτείνετε να κάνω τώρα?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Aν το κανεις σωστα θα δουλεψει μην ανησυχεις

Στο τελος οταν κανει επανεκκινηση βγαλε το καλωδιο να μην συνδεθει στο Zune ....

 

ΝΕΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΤΟ TROPHY με ολα ενσωματωμένα

 

Αυτη ειναι μια νεα ΡΟΜ στο XDA που τωρα βλέπω οτι εχει ενσωματωσει και το νεο firmware ...

Ισως ειναι πληρης γιατι λεει οτι θα γινεται update και απο το zune στο μελλον...

Μπορει να ειναι μια λυση για οσους εχουν προβλημα με το ξεκλειδωμα

 

Δεν διαφέρει πολύ απο την τελευταία updated dft νομίζω. Θα τη ψάξω και ίσως βάλω αυτή. Και εκείνη είχε τα νέα apps, τα είδα πριν, πολύ καλά ήταν.

Edit: λέει για zune update οτι πιθανόν να μπορεί να αναβαθμιστεί και για μένα αυτό αρκεί. Μάλλον θα τη φλασάρω τώρα!

 

Φίλε liakosle βάλε rspl. Κοίτα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195647

Κοίτα να πας σε spl 1.x (είπα πριν ένας γρήγορος τρόπος είναι το φλασάρισμα 7008, ειδικά αν έχεις το αρχείο), αλλάζεις το spl πηγαίνοντας σε tricolor mode. Στο κινητό θα σου γράφει το spl που έχεις τώρα, και στο πρόγραμμα του rspl που κατεβάζεις διαλέγεις την αντίστοιχη έκδοση. Αν δεν υπάρχει ακριβώς με τον ίδιο αριθμό, κοιτάς μόνο να ταιριάζει ο πρώτος αριθμός πχ αν έχεις 4.x δεν μπορείς να επιλέξεις 1.xx.

Μετά την αλλαγή του rspl, όταν σε ξαναβάλει μόνο του σε tri-color mode, φλασάρεις με το romupdate utility την custom rom.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφέρει πολύ απο την τελευταία updated dft νομίζω. Θα τη ψάξω και ίσως βάλω αυτή. Και εκείνη είχε τα νέα apps, τα είδα πριν, πολύ καλά ήταν.

Edit: λέει για zune update οτι πιθανόν να μπορεί να αναβαθμιστεί και για μένα αυτό αρκεί. Μάλλον θα τη φλασάρω τώρα!

 

Φίλε liakosle βάλε rspl. Κοίτα να πας σε spl 1.x (είπα πριν ένας γρήγορος τρόπος είναι το φλασάρισμα 7008, ειδικά αν έχεις το αρχείο), αλλάζεις πάλι απο το tricolor mode το spl με το εργαλείο που βρίσκεις στο sticky thread του wp7 development (κατέβασε την έκδοση 2, το αρχείο με τον αριθμό 2 στο τέλος), και μετά την αλλαγή του rspl, όταν σε ξαναβάλει μόνο του σε tri-color mode, φλασάρεις με το romupdate utility την custom rom.

 

Μου φαίνεται τώρα θα πάω για ύπνο.Θα παίξω με το mango λίγο αύριο και βλέπουμε....

flik άμα την βάλεις αυτή την rom πες μας λίγο τι παίζει...Το link που μου έδωσες τώρα μου φαίνεται κινέζικα!!!

 

Κάτι τελευταίο.Άμα θέλω να πάω πίσω στην NoDo που ήταν ξεκλείδωτη δεν είναι το backup που έκανε πριν κάνει το update σε mango.Aυτό που το βρίσκω για να το κάνω restore??

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ισως πρπει να φτιαξω εναν οδηγο για να περασουμε την νεα Mango ΡΟΜ που εχει και Ελληνικά και ειναι και ξεκλειδωτη...

Υπάρχει για TROPHY KAI HD7

Μπορει να ειναι μια λυση για οσους εχουν προβλημα με το ξεκλειδωμα και τα Ελληνικά

 

ΝΕΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΤΟ TROPHY με ολα ενσωματωμένα

Αυτη ειναι μια νεα ΡΟΜ στο XDA που τωρα βλέπω οτι εχει ενσωματωσει και το νεο firmware ...

Ισως ειναι πληρης γιατι λεει οτι θα γινεται update και απο το zune στο μελλον...

 

Τι λέτε ????

Link to comment
Share on other sites

Ισως πρπει να φτιαξω εναν οδηγο για να περασουμε την νεα Mango ΡΟΜ που εχει και Ελληνικά και ειναι και ξεκλειδωτη...

Υπάρχει για TROPHY KAI HD7

Μπορει να ειναι μια λυση για οσους εχουν προβλημα με το ξεκλειδωμα και τα Ελληνικά

 

 

 

Τι λέτε ????

Κάνε έναν οδηγό, ναι. Απλά βάλε οτι δεν είναι σίγουρο οτι αναβαθμίζεται μέσω zune, ο cooker λέει "it should", αλλά προφανώς αν δεν δοκιμαστεί δεν είναι σίγουρο.

Τώρα αυτή τη στιγμή τη βάζω, θα συγκρίνω και με dft, πιο πολύ για να δω διαφορά σε radio-firmware, γιατί είναι ίδιο build OS.

Κάντον γενικό τον οδηγό, γιατί απο ότι φαίνεται αρχίζει να δημιουργείται κοινότητα με custom roms.

Θα γράψω εντυπώσεις καθώς σήμερα έβαλα official mango με drivers htc, dft 7720 v1, και τώρα touch-it.

 

Edit: Και η xboxmod rom φαίνεται η υποσχόμενη, αλλά όχι ακόμα...Μου αρέσει η ιδέα με το cab sender, αλλά είναι λίγο buggy.

 

 

Edit2:

Την έβαλα και έπαιξα λίγο. Σε σχέση με την Official δεν έχει διαφορά σε ταχύτητα κτλ, μιας και έχει ίδιο build και ίδιο htc firmware.

Όλα ελληνικά, μαζί με τα htc apps και οι τελευταίες εκδόσεις. Ελληνικό Marketplace ναι (με .com email, αρκεί να κάνετε migrate το xbox live account σε Ελλάδα, και να βάλετε στο hotmail το region σε Ελλάδα, χωρίς reset phone κτλ).

Ξεκλειδωμένο κανονικά, έκανα και deploy. Μάλιστα αναφέρει οτι είναι και Interop unlocked. Κάπου θα χρειαστεί κατα πάσα πιθανότητα στο σύντομο μέλλον.

 

Σε σχέση με αυτήν: 20/9 updated DFT freedom rom, έχει νεότερο radio 5.69 ενώ η dft είχε 5.5x, και κυριότερο η touch-it πιθανότατα θα είναι updatable μέσω Zune.

 

Η διαδικασία είναι απλή, πολύ πιο γρήγορη απο zune upgrade, ο μόνος κίνδυνος αφορά το hspl και όχι το rspl, όταν πας να περάσεις hspl σε mango roms με radio >4. Εγώ όπως έγραψα, φλασάρω την 7004 stock rom, βάζω rspl και καπάκι custom rom. Η όλη διαδικασία μαζί με το φλασάρισμα της 7004 κρατάει 20 λεπτά. Βρήκα την υγειά μου απο τότε που έβαλα dft και τώρα με αυτή ακόμα καλύτερα όπως δείχνουν τα πράγματα.

Μακάρι όντως να γίνεται update μέσω zune. Αλλά και να μη γίνει, ως τότε θα υπάρχει app που σώζει τα 3rd party apps. Το τωρινό δε λειτουργεί, ως τότε όμως θα γίνει.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξετσεκάρει. Δεν είναι read only.

Μήπως μπορεί κάποιος που έχει κάνει τις αλλαγές στο αρχείο "hosts" να μου το στείλει για να το βάλω στο φάκελο έτοιμο;

 

Μετά την αλλαγή και το σώσιμο του αρχείου, για να δεις αν εχει πάρει την αλλαγή, σε Γραμμή Εντολών (Command Prompt) δώσε: ping developerservices.windowsphone.com

Θα πρέπει να πάρεις απάντηση από 127.0.0.1.

 

Αν όχι, άνοιξε από τα Εργαλεία Διαχείρησης τις Υπηρεσίες (Services), κάνε δεξί κλικ στο DNS Client, και στο μενού που θα βγει κάνε Επανεκκίνηση ώστε να κάνει Restart το Service. Μετά ξαναδοκίμασε το ping.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω τα backup που έκανε το zune πριν κάνω το update σε mango όπου ήμουν στην 7392 ξεκλείδωτος για να μπορώ να κάνω restore?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή και το σώσιμο του αρχείου, για να δεις αν εχει πάρει την αλλαγή, σε Γραμμή Εντολών (Command Prompt) δώσε: ping developerservices.windowsphone.com

Θα πρέπει να πάρεις απάντηση από 127.0.0.1.

 

Αν όχι, άνοιξε από τα Εργαλεία Διαχείρησης τις Υπηρεσίες (Services), κάνε δεξί κλικ στο DNS Client, και στο μενού που θα βγει κάνε Επανεκκίνηση ώστε να κάνει Restart το Service. Μετά ξαναδοκίμασε το ping.

 

Ευχαριστώ φίλε αλλά τελικά το κατάφερα με άλλο τρόπο. Μου έστειλε ένας φίλος με μειλ το δικό του αρχείο hosts το αντέγραψα και όλα οκ.

Τώρα το πρόβλημά μου είναι ότι πάω ξεκλείδωτος μέχρι την 7403 και με κλειδώνει στην 7720. Ψάχνω να βρω το γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγάλεις το καλώδιο απο το κινητό ακριβώς την στιγμή που κάνει reboot,στο δικό μου όταν εμφανίζεται το logo της htc.Και εγώ χθες δεν το πέτυχα και κλείδωσε στην 7720.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

ποπο τα χω παιξει... παλι πηγα πισω στην 7392 ξεκλείδωτος... τωρα πειτε μου που κανω λαθος και κλειδώνω στην 7720??? Μου φαινεται πως την κανω σε λαθος reboot την αποσυνδεση... :(

 

Edit: χελπ γμτ κουραστικα... Πανε τα ματια μ.

Μου φαινότανε οτι το ρεβοοτ δεν το προλαβαινα!

Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

ποπο τα χω παιξει... παλι πηγα πισω στην 7392 ξεκλείδωτος... τωρα πειτε μου που κανω λαθος και κλειδώνω στην 7720??? Μου φαινεται πως την κανω σε λαθος reboot την αποσυνδεση... :(

 

Edit: χελπ γμτ κουραστικα... Πανε τα ματια μ.

Μου φαινότανε οτι το ρεβοοτ δεν το προλαβαινα!

 

Ξέχνα το αυτό, βάλε την custom rom Touch-IT αν θες να είσαι ξεκλείδωτος. Φαίνεται πως σε λίγους δούλεψε το provxml. Και σε εμένα δεν πέτυχε.

Κανονικά θέλει μόλις φύγει απο την μαύρη οθόνη για restart να το αποσυνδέσεις, ώστε όταν ξεκινήσει πρώτη φορά να μην είναι συνδεδεμένο.

Ο ansar στο xda έχει ένα xap Που φορτώνει αυτόματα ένα διαφορετικό proxml, αλλά και εκείνο δεν νομίζω οτι έχει 100% επιτυχία. Εγώ προτείνω την custom rom λύση ανεπιφύλακτα. Έτσι όπως είσαι σε nodo, βάζεις rspl και μετά φλασάρεις την custom rom όπως φλασάρεις κάθε stock rom. Θα έχεις ελληνικά και ξεκλείδωμα κανονικά. Και ότι έχει το official mango.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το αυτό, βάλε την custom rom Touch-IT αν θες να είσαι ξεκλείδωτος. Φαίνεται πως σε λίγους δούλεψε το provxml. Και σε εμένα δεν πέτυχε.

Κανονικά θέλει μόλις φύγει απο την μαύρη οθόνη για restart να το αποσυνδέσεις, ώστε όταν ξεκινήσει πρώτη φορά να μην είναι συνδεδεμένο.

Ο ansar στο xda έχει ένα xap Που φορτώνει αυτόματα ένα διαφορετικό proxml, αλλά και εκείνο δεν νομίζω οτι έχει 100% επιτυχία. Εγώ προτείνω την custom rom λύση ανεπιφύλακτα. Έτσι όπως είσαι σε nodo, βάζεις rspl και μετά φλασάρεις την custom rom όπως φλασάρεις κάθε stock rom. Θα έχεις ελληνικά και ξεκλείδωμα κανονικά. Και ότι έχει το official mango.

 

παρακολουθω την απο πανω συζητηση για ωρα και σκευτικα να την κοιταξω την ρομ αλλα ειναι λιγο πηραγμενη σε καποια σημεια και με χαλασε καπως... Αλλα θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...