Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

Καλη δυναμη! Εγω αφησα το δικο μου στο service για 2 εβδομαδες.....Οχι μονο δε μου το φτιαξανε, αλλα μου κανανε και μια γρατζουνια ΝΑ, με το συμπαθιο. Δεν εβγαλα ακρη, και δεν μπορεσα να κανω πουθενα παραπονα καθως η αντιπροσωπεια με εκανε μπαλακι στη samsung και η samsung στην Smartech.....αστα..!!

 

Είχα παει κι εγω στην smartech και ευτυχώς την ψιλιαστικα και έβαλα πίσω στο καπάκι ένα παλιο screen protector και φυσικά ένα στην οθόνη.

Βγάζουν την μπαταρία και το καπάκι και τα ρίχνουν όλα μαζι σ ένα σακουλακι. Λίγο να τριφτουν μεταξύ τους και θα γίνει γρατζουνια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς είμαι και εγω ένας απο αυτούς που έχουν πρόβλημα με τον συνομιλητή.Αρκετά συχνα(σε περιοχές με καλή κάλυψη δικτύου) κάνουν παράπονα ότι με ακούν με διακοπές.Φαντάζομαι ομως ότι μάλλον δεν θα έχουν πολλοί αυτο το πρόβλημα όπως λες ,γιατί σε αυτά τα χρήματα που κοστίζει το κινητο, θα γινόταν χαμός απο παράπονα.Δεν είναι και λίγο να μην μπορείς να κανείς το αυτονόητο ,να τηλεφωνεις απροβληματιστα δηλαδή.Εγω παντός θα το πάω στο service και θα δω τι θα μου πουν.

 

Τέλος καλα ,όλα καλα.Με το που έβγαλα την θήκη όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή στα χέρια μου από τον Ιούνιο που μου την έστειλαν από την Αγγλία. Και μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο είχα στα χέρια μου (προηγήθηκαν το Galaxy S και ένα iphone 3G - πιο πίσω δεν έχει νόημα να αναφερθώ). Δεν έχω παρατηρήσει κίτρινη οθόνη ή ροζ απόχρωση ποτέ. Δεν έκανα βέβαια και προσπάθεια να εντοπίσω κάτι τέτοιο. Άλλωστε δεν έχει νόημα να το ψάξω. Το νόημα είναι να μην συναντώ ανάλογα προβλήματα στην καθημερινή μου χρήση της συσκευής. Και δεν τα συναντώ. Επιβεβαιώνω ότι το wifi του δεν είναι το καλύτερο και πως αν κάνω surfing ή gaming η θερμοκρασία ανεβαίνει απότομα και γρήγορα. Όμως και πάλι αυτά είναι δύο κατά τη γνώμη μου ασήμαντα θέματα. Η ουσία είναι ότι είναι κορυφαίο σε στυλ και επιδώσεις! Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή στα χέρια μου από τον Ιούνιο που μου την έστειλαν από την Αγγλία. Και μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο είχα στα χέρια μου (προηγήθηκαν το Galaxy S και ένα iphone 3G - πιο πίσω δεν έχει νόημα να αναφερθώ). Δεν έχω παρατηρήσει κίτρινη οθόνη ή ροζ απόχρωση ποτέ. Δεν έκανα βέβαια και προσπάθεια να εντοπίσω κάτι τέτοιο. Άλλωστε δεν έχει νόημα να το ψάξω. Το νόημα είναι να μην συναντώ ανάλογα προβλήματα στην καθημερινή μου χρήση της συσκευής. Και δεν τα συναντώ. Επιβεβαιώνω ότι το wifi του δεν είναι το καλύτερο και πως αν κάνω surfing ή gaming η θερμοκρασία ανεβαίνει απότομα και γρήγορα. Όμως και πάλι αυτά είναι δύο κατά τη γνώμη μου ασήμαντα θέματα. Η ουσία είναι ότι είναι κορυφαίο σε στυλ και επιδώσεις! Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους...

Όπως έχει αναφερθεί με την νέα έκδοση 2.3.4 και 2.3.5 η θερμοκρασία παραμένει σε νορμαλ επίπεδα εκτός των απαιτητικων games.

Σ αυτα παρατηρηται άνοδος και γίνεται ιδιαίτερα αντιληπτή στο σημείο που βρίσκεται ο επεξεργαστης.

Δεν καταγράφεται στα διάφορα widgets με ένδειξη θερμοκρασίας μπαταρίας. Σίγουρα όμως δεν ανεβαίνει σε επικίνδυνο σημείο πλέον.

Λίγο πολυ όλα τα smartphones ζεστενονται.

Πάντως η διάφορα μεταξύ 2.3.3 και 2.3.5 στο θέμα αυτο είναι κάτι παραπάνω απο εμφανής. Αφου για λίγο που έμεινα με την πρώτη, η θερμοκρασία ανεβαινε αδικαιολόγητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε Κώστα. Και φταίω που ξέχασα να το αναφέρω.

Τις τελευταίες μέρες που πέρασα σε 2.3.5 πράγματι διαπίστωσα αλλαγή προς το καλύτερο με το θέμα της θερμοκρασίας.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον συνομιλητη δεν ηξερα οτι ειχε μειωση θορυβου! Ειχα παρατηρησει να μου λενε καποιες φορες οτι δεν με ακουνε κ απλα ειχα λιγο πιο μακρια το κινητο απο το μαγουλο μου ...δεν το Ειχα κολλημενο επανω δλδ ... Και λεω θα με τρελανουν τι δεν ακουνε!? Τις υπολοιπες φορες δεν εκατσα να δωσω σημασια στο οτι δεν με ακουνε γιατι ενταξει,οκ, ημουν πανω στο μηχανακι με τοσο θορυβο υπαρχει και μια δικαιολογια δλδ...

H οθονη ειναι μικρο το κακο... Απλα που η μιση κιτρινιζει λιγο αλλα εμενα δεν με χαλαει και τοσο... (μαλλον δεν το χρησιμοποιω αρκετα το βραδυ)

Αυτο που με χαλαει ειναι η αυτοματη φωτεινοτητα που αργει καμια φορα να ανοιξει ενω απο πανω μου εχω νταλα ηλιο!

1-2 φορες μου εχει κολλησει μονο σε εφαρμογη το κινητο! Ποτε δεν κολλησε ετσι στο ακυρο!

Καμποσες φορες ακομα μου κολλησε ενω του εβαζα και του εβγαζα συνεχεια USB συσκευες(stick,mouse,keyboards) Και μαλλον επειδη καποιες τραβουσαν πολυ ρευμα και δεν λειτουργουσαν κολλουσε.

Η καποια στιγμη σημερα εκανα ενα crash test συνδεσα bluetooth mouse,hdmi και εβαλα να παιζει ταινια μεσω wifi απτο pc μου... και στα καπακια το εκλεισα και ετρεξα ενα game..εκει την ακουσε καπως. Παραπερα οι θερμοκρασιες απο την 2.3.3 στην 2.3.4 ειναι πολυ καλυτερες..ΣΤο τεστ μου ειχε 39 βαθμους οταν με την 2.3.3 το κινητο σε idle φαση με hdmi συνδεμενο βαραγε 50!

Επισης να παρατηρησω το σημα wifi και του gps τα οποια χαρηκα στα iphone εδω με απογοητευσαν λιγο αλλα οκ...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις κίτρινες οθόνες αριστερά πρέπει να ήταν κάποια μεγάλη παρτίδα στις αρχές.

Απο την δική μου συσκευη που είναι αγορασμενη αρχές Σεπτέμβρη απο τον συμφορουμιτη v@gelis όσο κι αν την έχω ψάξει δεν μπορω να εντοπισω κιτρινιλα.

Έχω και μαύρο wallpaper οπότε θα το έβλεπα.

 

Ακούω πολυ καθαρά και δυνατά και μ ακούνε το ίδιο.

Γενικά είμαι πολυ ευχαριστημένος απο την συσκευη.

Είναι η καλύτερη αγορά πο έχω κάνει γιατί το πήρα σε πολ καλη καλη τιμη και λιγότερο απο ένα μήνα μεταχειρισμένο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Galaxy SII!!! Απεριόριστη δύναμη, απρόσκοπτη λειτουργία και σταθερότητα. 6 μήνες τώρα δεν με έχει προδώσει ποτέ.

Τη ροζίλα στην κάμερα του όμως δεν κατάφερα ποτέ να την ξεπεράσω. Για μένα είναι το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα του κινητού και, όσο και αν το έχω αγαπήσει, μάλλον θα το αποχωριστώ μόλις βρω κάτι ανάλογο για να το αντικαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy SII!!! Απεριόριστη δύναμη, απρόσκοπτη λειτουργία και σταθερότητα. 6 μήνες τώρα δεν με έχει προδώσει ποτέ.

Τη ροζίλα στην κάμερα του όμως δεν κατάφερα ποτέ να την ξεπεράσω. Για μένα είναι το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα του κινητού και, όσο και αν το έχω αγαπήσει, μάλλον θα το αποχωριστώ μόλις βρω κάτι ανάλογο για να το αντικαταστήσω.

 

βρε παιδια αμαν με αυτη τη ροζιλα!:):)

εχω κανει απειρα ποστς για αυτο!

εγω την ειχα σε τεραστιο βαθμο και τωρα δεν υπαρχει πλεον ουτε για πλακα!

οσοι εχετε προβλημα για δοκιμαστε λιγο το camera potatoman !

υπαρχει και στην κουζινα του λεομαρ...το mod...

 

περα απο αυτο κοιταξτε λιγο εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307415&page=49

 

δεν ειναι δυνατον εγω να ειχα ροζιλα και τωρα να μην εχω πλεον και εσεις να εχετε!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αμαν με αυτη τη ροζιλα!:):)

εχω κανει απειρα ποστς για αυτο!

εγω την ειχα σε τεραστιο βαθμο και τωρα δεν υπαρχει πλεον ουτε για πλακα!

οσοι εχετε προβλημα για δοκιμαστε λιγο το camera potatoman !

υπαρχει και στην κουζινα του λεομαρ...το mod...

 

περα απο αυτο κοιταξτε λιγο εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307415&page=49

 

δεν ειναι δυνατον εγω να ειχα ροζιλα και τωρα να μην εχω πλεον και εσεις να εχετε!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Παρ όλο που η κάμερα δεν είναι γενικώς τόσο καλη όσο θα έπρεπε, το ροζ έχει σχεδόν εξαφανισθεί ακόμα και στην official 2.3.5 KI13.

Προσωπικά μ ενοχλεί περισσότερο το ότι το φλας φωτίζει μόνο πολυ κοντά.

 

http://tapatalk.com/mu/2eb1cd03-6c0d-0bfd.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παρα πολυ καλο τηλεφωνο.

αν ειχε 2 led για πιο δυνατο φλας και χτυπαγε το ξυπνητηρι αν ηταν κλειστο θα ηταν σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλο τηλεφωνο.

αν ειχε 2 led για πιο δυνατο φλας και χτυπαγε το ξυπνητηρι αν ηταν κλειστο θα ηταν σουπερ.

 

Παρολαυτα και πάλι το led που έχει το θεωρώ από τα πιο δυνατά σε κινητό :) βγάζει αξιοπρεπεστατες photos.

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω λιγότερο από μία εβδομάδα και το βρίσκω τέλειο! Το πρώτο μου smartphone βέβαια αλλά όπως και να το κάνουμε είναι φοβερό κινητό... Έχω μία μικρή επιφύλαξη για την μπαταρία μόνο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To κινητό είναι εκπληκτικό αλλά το αρνητικό είναι το απαράδεκτο για μένα touch wiz.

Και μπορεί να υπαρχουν άλλοι launcher αλλά στο συγκεκριμένο η samsung έχει κανει epic fail.

 

Σαν να σου δίνουν σασί και μηχανικά McLaren με εσωτερικό απο Lada...:p

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό είναι για μένα πάντα το καλύτερο smartphone της αγοράς!!! Είναι πολύ μπροστά σε όλα.... οθόνη, διαστάσεις, βάρος, ΔΥΝΑΜΗ, συνδεσιμότητα...το μόνο που μου λείπει ελάχιστα (απλά κάτι πρέπει να πω....) από την apple είναι κάποιες λεπτομερειούλες σε εμφάνιση... είναι όπως λέει ο φίλος ότι έχω το Maclaren αλλά δεν έχω πολύ χώρο για το λάδι και την φέτα από το χωριό!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο φθηνότερα Android,WP7, και iphone4, νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο έχω πάρει ποτέ. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με wifi, θερμοκρασίες κιτρινίλες και ροζ αποχρώσεις. Η μπαταρία του κρατάει 1,5 με 2 μέρες. Ισως μόνο να ήθελα μεγαλύτερη αναλυση στην οθόνη, χωρίς όμως να μου λείπει. Αν το άλλαζα αυτή τη στιγμή, θα πήγαινα μόνο για το Note.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι εκπληκτικη και το λειτουργικο λειτουργει υποδειγματικα. Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα ηχου στα ακουστικα. Το συστηνω ανεπιφυλακτα, δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη σε αυτη την τιμη και με αυτα τα χαρακτηριστικα.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι εκπληκτικη και το λειτουργικο λειτουργει υποδειγματικα. Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα ηχου στα ακουστικα. Το συστηνω ανεπιφυλακτα, δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη σε αυτη την τιμη και με αυτα τα χαρακτηριστικα.

 

Προσοχή όσοι αναφέρετε τέτοιο πρόβλημα σιγουρευτειτε ότι έχετε τοποθετήσει το βισμα σωστα. Πρέπει να μπει ολόκληρο μέσα.

Σε δοκιμές που εκανα δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα σε σύγκριση με το iphone 4 στο οποίο έπαιζα το ίδιο τραγούδι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε πρόκειται για εκπληκτικό κινητό. Αν μας ενοχλεί κάτι σε αυτό στα άλλα θα μας ενοχλούσαν πολλά περισσότερα. Δοκίμασα να δω κίτρινη οθόνη δεν τα κατάφερα. Τέσταρα την camera μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε πρόκειται για εκπληκτικό κινητό. Αν μας ενοχλεί κάτι σε αυτό στα άλλα θα μας ενοχλούσαν πολλά περισσότερα. Δοκίμασα να δω κίτρινη οθόνη δεν τα κατάφερα. Τέσταρα την camera μια χαρά.

 

ούτε κιτρινίλες ούτε ροζίλες... το μόνο που θα ήθελα ενδεχόμενα είναι να παίρνει πιο γρήγορα συνεχόμενες φώτο αλλά από ότι διάβασα αυτό με το ICS θα λυθεί... to iphone 4s έχει σχεδόν μηδενικό lag...

Link to comment
Share on other sites

ούτε κιτρινίλες ούτε ροζίλες... το μόνο που θα ήθελα ενδεχόμενα είναι να παίρνει πιο γρήγορα συνεχόμενες φώτο αλλά από ότι διάβασα αυτό με το ICS θα λυθεί... to iphone 4s έχει σχεδόν μηδενικό lag...

 

Λογικά ναι θα γίνει πολύ πιο γρηγορη η κάμερα με το ICS. Βεβαίως αν χρησιμοποιηθεί το γνήσιο camera software και όχι κάτι άλλο απο την Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όσοι αναφέρετε τέτοιο πρόβλημα σιγουρευτειτε ότι έχετε τοποθετήσει το βισμα σωστα. Πρέπει να μπει ολόκληρο μέσα.

Σαφως. :) Το δικο μου θεμα, ωφειλόταν σε μεγαλο βαθμο στο γεγονος οτι δεν τοποθετουσα αρκετα βαθια μεσα στο αυτι αυτα τα ''περιεργα'' ακουστικα του galaxy και ετσι ''κούφωνε'' καπως ο ηχος. Θελω οπωσδηποτε να δοκιμασω και αλλα ακουστικα γιατι και παλι δεν εχω το μπασο και το ογκο που θα ηθελα και που ειχα με την προηγουμενη συσκευη. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυσκολεύτηκα να εμπιστευτώ την αγορα του S2 αλλα με αποζημίωσε με το παραπάνω.

Με όσα διαβάζουμε απο δω κι απο και δεν νομίζω ότι υπάρχει πιο ολοκληρωμένη συσκευη.

Ναι υστερεί σε ποιότητα εξωτερικά, δεν ειναι εντυπωσιακή συσκευη, δεν έχει το όνομα που θα τραβήξει τα βλέμματα, αλλα ειναι η μόνη αυτη την στιγμη που λειτουργεί απροβληματιστα.

χθες δούλεψα όλη μέρα σαν κυρία συσκευη το iPhone 4. Τουλάχιστον 4 φορές κρασαρε η εφαρμογη των ρυθμίσεων όταν προσπαθούσα να δω η να αλλάξω κάτι. Μια φορα πάγωσε για λίγο ο slider ενω προσπαθούσα να ξεκλειδώσω την οθόνη.

 

Διαβάζουμε στο XDA για προβληματα στο Razr σε software αλλα και hardware. Βέβαια ειναι νωρίς και πιθανώς θα υπάρξουν βελτιώσεις.

 

Το Galaxy Nexus έχει κι αυτο τις βρεφικές του ασθένειες.

 

Μόνο το Samsung Note τα παει καλα αν εξαιρέσει κανεις το ότι ειναι λιγότερο smooth απο το S2 κάτι που ίσως ειναι φυσιολογικό λόγο οθόνης.

 

Δύσκολα θα αποφάσιζα να το αντικαταστησω αυτη την περίοδο. Για να δούμε νομίζω αρχές Φλεβάρη γίνεται η έκθεση στην Βαρκελώνη όπου θα παρουσιασθεί το S3.

Πιστεύω ότι θα έχουμε εκπλήξεις όσον αφορα και το εξωτερικο της συσκευής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη παρα την εντυπωση που δινει εξωτερικα, ειναι ποιοτικη. Δυστυχως σημερα μου επεσε κατω, ευτυχως μονο μια μικρη αμυχη στην κατω γωνια που δεν φαινεται καλα καλα. Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα γινοταν αν ηταν καμια 50αριά γραμμαρια πιο βαρυ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...