Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

  • Administrators
Τι να πω παιδια. Εγω και παλι δεν εχω θεμα με το γουαι φαφι.οπως εγραψα και πιο πανω ειμαι μπαλκονι και το μοντεμ μου ειναι στο πισω δωματιο. Το σημα είναι φουλ...

 

Το θέμα είναι όμως ότι αντί αυτό να είναι ο κανόνας... είναι η εξαίρεση. Βέβαια είναι πολλοί οι παράγοντες που επηρεάζουν/βελτιώνουν το σήμα και δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσουμε εδώ. Είναι γεγονός σίγουρα ότι η πλειοψηφία έχει παράπονο και αυτό έχει σημασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι όμως ότι αντί αυτό να είναι ο κανόνας... είναι η εξαίρεση. Βέβαια είναι πολλοί οι παράγοντες που επηρεάζουν/βελτιώνουν το σήμα και δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσουμε εδώ. Είναι γεγονός σίγουρα ότι η πλειοψηφία έχει παράπονο και αυτό έχει σημασία.

 

δηλαδη εγω ειμαι απο τους τυχερους και γενικα το κινητο εχει προβλημα σε αυτο το θεμα?

σορυ επειδη εγω δεν το εχω δεν μπορω να το καταλαβω:)

το wifi σε μενα πιανει ακριβως οπως επιανε το n8 ο πρωτος γαλαξιας το n900 κτλ κτλ κτλ....

στα ιδια μερη σερφαρω κανονικα οπως και με ολα τα αλλα κινητα!

και για τον γαλαξια τον πρωτο ακουγα παραπονα αλλα και παλι ουτε εκει ειχα κανενα προβλημα(τοσο πια τυχερος ειμαι...:lol::lol:)

παιδια οσοι εχετε προβλημα(το ειχα ξαναγραψει και παλιοτερα) ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ και αφηστε το ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ wifi!

και πειτε μου αν δειτε καποια διαφορα στο θεμα....

γιατι εγω νομιζω οτι τελικα καπου εδω μαλλον πρεπει να ειναι το προβλημα!

μαλλον το κινητο πρεπει να μπερδεύεται....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω ειμαι απο τους τυχερους και γενικα το κινητο εχει προβλημα σε αυτο το θεμα?

σορυ επειδη εγω δεν το εχω δεν μπορω να το καταλαβω:)

το wifi σε μενα πιανει ακριβως οπως επιανε το n8 ο πρωτος γαλαξιας το n900 κτλ κτλ κτλ....

στα ιδια μερη σερφαρω κανονικα οπως και με ολα τα αλλα κινητα!

και για τον γαλαξια τον πρωτο ακουγα παραπονα αλλα και παλι ουτε εκει ειχα κανενα προβλημα(τοσο πια τυχερος ειμαι...:lol::lol:)

παιδια οσοι εχετε προβλημα(το ειχα ξαναγραψει και παλιοτερα) ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ και αφηστε το ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ wifi!

και πειτε μου αν δειτε καποια διαφορα στο θεμα....

γιατι εγω νομιζω οτι τελικα καπου εδω μαλλον πρεπει να ειναι το προβλημα!

μαλλον το κινητο πρεπει να μπερδεύεται....

 

+1 Δεν ξερω αν μπερδευεται το κινητο η κατι τετοιο αλλα ουτε εγω εχω καποιο προβλημα με το wi fi του sgs2 μου :D

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γω με το wifi δεν έχω πρόβλημα, μπορώ να πω οτι είναι καλυτερο και απο το προηγούμενο κινητό(htc desire). Για παράδειγμα βρίσκει συνδέσεις απο γείτονες που με το desire δεν έβρισκα και στο σπίτι δεν χάνω ποτέ σήμα απο τον έναν όροφο στον άλλο όταν με το προηγούμενο δεν έπιανε σε όλα τα δωμάτια.. Ειμαι με stock rom(ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε παιδια πειτε τα γιατι θα τρελαθω μιλαμε:lol::lol:

σημερα ημουν παραλια με το αδερφακι μου ...ολη την μερα!

αυτος εχει τον πρωτο(πρωην δικο μου) γαλαξια!

μιλαμε οχι απλα σερφαραμε δεν αφησαμε wifi για wifi ορθιο!

τι απο το μαγαζι τι απο γειτονες κτλ κτλ κτλ κτλ.....

(ο σαλιεζ μπορει να το εξακριβώσει αυτο απο την σελιδα μου στο facebook...:p )

τελος παντων....

εγω ενα παραπονο εχω!

θα ηθελα οταν βλεπω ενα βιντεο απο το youtube να το κανω να παιζει στο "παρασκήνιο" μονο αυτο τιποτα αλλο....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε παιδια πειτε τα γιατι θα τρελαθω μιλαμε:lol::lol:

σημερα ημουν παραλια με το αδερφακι μου ...ολη την μερα!

αυτος εχει τον πρωτο(πρωην δικο μου) γαλαξια!

μιλαμε οχι απλα σερφαραμε δεν αφησαμε wifi για wifi ορθιο!

τι απο το μαγαζι τι απο γειτονες κτλ κτλ κτλ κτλ.....

(ο σαλιεζ μπορει να το εξακριβώσει αυτο απο την σελιδα μου στο facebook...:p )

τελος παντων....

εγω ενα παραπονο εχω!

θα ηθελα οταν βλεπω ενα βιντεο απο το youtube να το κανω να παιζει στο "παρασκήνιο" μονο αυτο τιποτα αλλο....

 

τι εννοεις?? :wacko: να παιζει στο background ενω κανεις/ βλεπεις κατι αλλο??? γιατι νομιζω οτι αυτο δεν γινεται...

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?? :wacko: να παιζει στο background ενω κανεις/ βλεπεις κατι αλλο??? γιατι νομιζω οτι αυτο δεν γινεται...

 

ναι αυτο πχ ανοιγεις μια σελιδα με οπερα η οτιδηποτε παιζει το κλιπ και κανεις κατι αλλο!

ενω κανεις το "κατι αλλο" να επαιζε η μουσικη του βιντεο απο πισω!

νομιζω οτι στο n900 γινοταν!μπορει ανετα να γινει και στον γαλαξια αλλα δεν γινεται γιατι ετσι δυστυχώς λειτουργει το android!

πχ τωρα που γραφω απο το pc εχω απο "πισω" τραγουδια απο το youtube!

anyway μικρο το κακο.....:)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο πχ ανοιγεις μια σελιδα με οπερα η οτιδηποτε παιζει το κλιπ και κανεις κατι αλλο!

ενω κανεις το "κατι αλλο" να επαιζε η μουσικη του βιντεο απο πισω!

νομιζω οτι στο n900 γινοταν!μπορει ανετα να γινει και στον γαλαξια αλλα δεν γινεται γιατι ετσι δυστυχώς λειτουργει το android!

πχ τωρα που γραφω απο το pc εχω απο "πισω" τραγουδια απο το youtube!

anyway μικρο το κακο.....:)

 

ρε συ freddara απο τα ποστ σου και αυτα που λες για τον γαλαξια φαινεσαι ανθρωπος που δεν ψαχνεται να βρει κατι να νιωσει ασχημα.. καιρος ειναι τωρα να το γυρισεις και εσυ στην γκρινια :p:p

εξαλλου το youtube ειναι για να βλεπεις βιντεο, κατεβασε λοιπον την οπερα σου η οτι αλλο κανεις κεφι να ακουσεις, βαλτο να παιζει απο το poweramp η το music player της επιλογης σου και μη χαλιεσαι με τετοια πραγματα..

 

Η ζωη ειναι ωραια! (Ειδικα για τους ιδιοκτητες του καλυτερου κινητου που παιζει εκει εξω!!!)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε συ freddara απο τα ποστ σου και αυτα που λες για τον γαλαξια φαινεσαι ανθρωπος που δεν ψαχνεται να βρει κατι να νιωσει ασχημα.. καιρος ειναι τωρα να το γυρισεις και εσυ στην γκρινια :p:p

εξαλλου το youtube ειναι για να βλεπεις βιντεο, κατεβασε λοιπον την οπερα σου η οτι αλλο κανεις κεφι να ακουσεις, βαλτο να παιζει απο το poweramp η το music player της επιλογης σου και μη χαλιεσαι με τετοια πραγματα..

 

Η ζωη ειναι ωραια! (Ειδικα για τους ιδιοκτητες του καλυτερου κινητου που παιζει εκει εξω!!!)

 

φιλε δεν γκρινιαζω!:)

ειπα και εγω να πω ενα παραπονο!:)για να μην λετεεεεε:lol:

πραγματικα φιλε δεν υπαρχει για μενα το κινητο!:)

ειναι απιστευτο Ε Ρ Γ Α Λ Ε Ι Ο !

εγω νιώθω οτι εχω το pc μου ολη την ωρα μεσα στην τζεπη μου!

οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου και ΠΙΣΤΕΨΕ με εχω αλλαξει ΑΠΕΙΡΑ κινητα...:)

τι να λεμε τωρα...απλα respect:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν γκρινιαζω!:)

ειπα και εγω να πω ενα παραπονο!:)για να μην λετεεεεε:lol:

πραγματικα φιλε δεν υπαρχει για μενα το κινητο!:)

ειναι απιστευτο Ε Ρ Γ Α Λ Ε Ι Ο !

εγω νιώθω οτι εχω το pc μου ολη την ωρα μεσα στην τζεπη μου!

οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου και ΠΙΣΤΕΨΕ με εχω αλλαξει ΑΠΕΙΡΑ κινητα...:)

τι να λεμε τωρα...απλα respect:)

 

 

Αρα τα πραγματα ειναι απλα οπως και η απαντηση μας στην ερωτηση του thread... N A I!!!

και προσωπικα εχω να δηλωσω οτι ειναι το τεταρτο android τηλεφωνο που αλλαζω και δεν υπαρχει καμμια συγκριση!!!

 

Υ.Γ. Οχι δεν δουλευω για την samsung.. :p:p

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα τα πραγματα ειναι απλα οπως και η απαντηση μας στην ερωτηση του thread... N A I!!!

και προσωπικα εχω να δηλωσω οτι ειναι το τεταρτο android τηλεφωνο που αλλαζω και δεν υπαρχει καμμια συγκριση!!!

 

Υ.Γ. Οχι δεν δουλευω για την samsung.. :p:p

 

:lol:

ουτε εγω απλα respect!:)

χρονια ολοκληρα ημουν στην νοκια και στο symbian(δεν εχω παραπονο περασα καλα)

αλλα αυτο που ζω τωρα με τον γαλαξια δεν υπαρχει!:)

το κινητο απλα ΔΕΝ Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι !

:)

τι να λεμε τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα τελευταία smartphones της Samsung έχουν πρόβλημα στο wifi.

Στο nexus s το ελυσα αγοράζοντας άλλο router. Πλέον έχω σήμα σε όλο το σπίτι. Βεβαία έσκασα 90€ αλλά ησυχασα.

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη σκεφτομαι να αλλαξω το 3gs με τον γαλαξια,ας μου πει καποιος σε συγκριση με το 3gs εχει πιο χαμηλη ισχυ;ευχαριστω

 

 

---

- Sent from my iPhone using Tapatalk.Dr.sakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη σκεφτομαι να αλλαξω το 3gs με τον γαλαξια,ας μου πει καποιος σε συγκριση με το 3gs εχει πιο χαμηλη ισχυ;ευχαριστω

 

 

---

- Sent from my iPhone using Tapatalk.Dr.sakis

 

μη το σκέφτεσαι καθολου...κ εγώ απο 3gs πήγα στο s2 και εννοείτε πως δεν το μετάνιωσα...τα μόνα που μου λείπουν απο το iphone είναι ένταση απο τα ακουστικά στη μουσική και το nba jam :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην σε σχεση με το desire εχω αρκετα χειροτερο wifi.. διαπιστωμενο παρα πολλες φορες..

 

για youtube στο background μια ειναι η λυση για την ωρα.. dolphin mini.. τον εχω μονο και μονο για αυτο το λογο..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες επειδη σκεφτομαι να αλλαξω το 3gs με τον γαλαξια,ας μου πει καποιος σε συγκριση με το 3gs εχει πιο χαμηλη ισχυ;ευχαριστω

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθυνόμαστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέλειο - τέλειο - τέλειο.

 

Κάθε μέρα με εκπλήσει. Το καλύτερο παιχνίδι που είχα ποτέ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το οτι σπάει το ξέρουμε όλοι και όποιος δεν.. το καταλαβαίνει στο πρώτο 5λεπτο που πιάνει τη συσκευή! Από αρνητικά

 

wifi

θερμοκρασία

πιάσιμο (παρότι έχω μεγάλα χέρια είναι λίγο άβολο επειδή είναι λεπτά τα άκρα + οτι το lockbutton είναι απέναντι απο τα volume controls και πατιούνται από λαθος καμιά φορά)

τελος :P

 

ΥΓ. Πάντως για το android έχω διάφορες ενστάσεις αλλά δεν είναι επι του παρόντος. Έχω μια εντύπωση οτι με χτυπάει ρεύμα καμιά φορά.. είναι στατικός; είμαι εγώ λίγο electrified ; :P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω μια εντύπωση οτι με χτυπάει ρεύμα καμιά φορά.. είναι στατικός; είμαι εγώ λίγο electrified ; :P

 

Από τη συγκεκριμένη συσκευή μόνο; Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εντύπωση οτι με χτυπάει ρεύμα καμιά φορά.. είναι στατικός; είμαι εγώ λίγο electrified ; :P

 

Μπας έχεις εγκαταστήσει καμμιά τέτοια εφαρμογή και δουλεύει στο παρασκήνιο;:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ πάντως το αγόρασα εχθές και ακόμη δεν μπορώ να το συγχρονίσω με το outlook...Μου βγάζει συνέχεια κάτι μηνύματα ότι δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό και να κάνε επανεκκίνηση το outlook (με το Kies)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια για το κινητό, είμαι ενθουσιασμένος. Γενικά απέφευγα τα smartphones, γιατί θεωρούσα ότι αφού έχω υπολογιστή/laptop, το κινητό είναι για τηλέφωνα μόνο..... Τώρα πλέον ξεχνάω να τα ανοίξω!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το κινητό είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένος!!! Δεν μπορώ να πω ότι έχω αντακαταστήσει το laptop (για internet χρησιμοποιώ πολύ το ipad:D), αλλά για e-mail κτλ είναι σούπερ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το iphone 4 αλλά σκεφτομαι να παρω το galaxy s2 γιατι μου την έχει δώσει στο μηλόφωνο το θέμα με το flash, το θέμα με τις αγορές απο itunes τη μικρότερη SIM, οτι δεν έχω κάρτα-bluetooth κλπ.

 

Με προβληματιζει όμως που ακουω εδω για ελαττωματικο wifi θερμοκρασία, ροζ κάμερες, κίτρινες οθόνες και λιγότερες εφαρμογές απο android και σκέφτομαι μήπως κανω βλακέια και το δώσω...επίσης είχατε ποτε προβλημα με trojan-ιους?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Παρτο αφοβα...Τα λενε πολυ υπερβολικα μερικοι...Και αν εχει σε μικρο βαθμο ολα αυτα με μια custom rom λυνονται ολα..Θερμοκρασια μου δουλευει στους 29 με 31 στα κανονικα του και με φουλ λιωσιμο 36 max!Τιποτα δηλαδη....Και η μπαταρια τωρα που εστρωσε μετα απο 4-5 φορτισεις κραταει με νορμαλ χρηση 1,5 με 2 μερες και με λιωσιμο 1 μερα αντε κατι λιγοτερο...Οποτε ολα καλα ειναι φιλαρακι..Τσιμπα το!Το iphone ειναι καλυτερο επειδη το χα σε ποιοτητα κατασκευης και οτι σου εδινε πιο ευκολη και ευχαριστη αισθηση το λειτουργικο του...Μονο σε αυτα...Σε ολα τα αλλα ανωτερω το galaxy s2!Ελπιζω να σε βοηθησα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...