Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

Δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά χρησιμοποιήσες λάθος όρους. :lol:

 

Τέσπα, για κοιτάξτε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310325

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τό σκαιπ είναι δωρεάν εφαρμογή καί μέ τόν όρο σπασμένο ενωουσα πηραγμενη έκδοση . Εάν καί εκεί έχω λάθος τότε συγνώμη .

 

Δεν είδα καν ότι μιλούσες για το skype, απλά ο όρος "σπασμένη" είναι απαγορευμένος ούτως ή άλλως. Κανένα πρόβλημα και καλύτερα που το διευκρινίσαμε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά γεια σας ,με το gps ,όλα καλά? γιατί εμένα αργεί να κλειδώσει ,βογκάει θα έλεγα και ενώ βρίσκει και 6-7 δορυφόρους αμέσως.

Του έβαλα και το αρχειακι που είναι από το lg optimus 2x p990 ,αλλά και πάλη ζορίζεται ,υπάρχει κάτι που δεν κάνω καλά ???

Είχα το hd2-optimus και όλα καλά .αλλά το sgs2 με απογοήτευσε λίγο σε αυτό το θέμα.....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .είναι στιγμές που κλειδώνει σε 1,5 λεπτό άλλες φορές γρηγορότερα και άλλες αργεί κι άλλο, εννοώ κρύο ,μετά άνοιξε κλείσε οκ ,ενώ το hd2 android ,με τις τελευταίες ενημερώσεις βιβλιοθηκών ,ακαριαία με το άνοιγμα....

Κάτι τέτοιο νόμιζα,έκανα λάθος ???

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Τα πλάγιά του είναι πολύ γλιστερά, που σε συνδιασμό με το λεπτό του μέγεθος, το κάνει δύσκολο στο κράτιμα χωρίς θήκη.

Επίσης, το ηχείο (πάλι χωρίς θήκη) δεν ακούγεται όταν είναι ακουμπισμένο κάτω.

Επίσης, πολύ κακό το ότι η κάμερα εκτίθεται άμεσα σε επαφή με την επιφάνεια που ακουμπάς το κινητό.

Επίσης, η ανάλυση το κάνει πλατύ και όχι 16:9. Άλλα κινητά με 4.3 αλλά 952χ576 είναι 16:9 και πιο στενά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η καλυτερη συσκευη out of the box που εχω πιασει εγω. Απο θεμα hardware ειναι υπερπληρης. το θεμα του μεγεθους, της ομορφιας και της ποιοτητας υλικων ειναι καθαρα υποκειμενικο και ο καθενας το βλεπει οπως θελει.

Το μονο που θα ηθελα σε αυτη την συσκευη ειναι μια μεγαλυτερη αναλυση στην οθονη. No more. Ολα τα υπολοιπα ειναι πληρη και...υπερπληρη !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη συσκευη out of the box που εχω πιασει εγω. Απο θεμα hardware ειναι υπερπληρης. το θεμα του μεγεθους, της ομορφιας και της ποιοτητας υλικων ειναι καθαρα υποκειμενικο και ο καθενας το βλεπει οπως θελει.

Το μονο που θα ηθελα σε αυτη την συσκευη ειναι μια μεγαλυτερη αναλυση στην οθονη. No more. Ολα τα υπολοιπα ειναι πληρη και...υπερπληρη !!!!

 

:spam: Παλι τα ιδια αρχισες? Μαπα το τηλεφωνο!

Φυσικα και κανω πλάκα και συμφωνω παντα με τον Αντωνη ΣΕ ΟΛΑ απο παλια ΧΑΧΧΑΧΧΑΧ

Αντωνακο μου μου φαινεται οτι παρεα - ταυτοχρονα παιρνουμε τα ιδια τηλεφωνα.......!!!

Ολα καλα φίλε?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που σουλουπωθηκε λίγο η μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα. Τώρα οποίος λέει για φτηνά πλαστικα και αλλά συναφή απλά ανοίγεις την οθόνη και του τη δείχνεις ή του δείχνεις ένα full HD βίντεο που τραβηξες... αν θέλω κάτι από μέταλλο και γυαλί θα πάρω μια κατσαρόλα! :p

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη συσκευη σε hardware και λειτουργεια out of the box ,με smooth παντου και σε ολα οπως το iphone ,και μπραβο στην samsung αλλα με ενα καρο προβληματα για αρκετους.Το μεγαλυτερο για εμενα προβλημα μετα απο 3 ολοκαινουργιες συσκευες sgs2 και δοκιμασμενες σχεδον ολες οι ρομ ειναι το προβλημα της θερμοτητας κατι το οποιο κανει την συσκευη "απιαστη" κυριολεκτικα! Το ροζ στην καμερα και η πιο σκουρα η κιτρινη αριστερη πλευρα ειναι και αυτα προβληματα αλλα τα παραβλεπεις με καποιες ρομ που κανουν πιο κιτρινη την οθονη στον βασικο φωτισμο της και μειωνουν το ροζ στο ελαχιστο.Για καποιους που δεν παιζουν παιχνιδια δεν αποτελει προβλημα η θερμοτητα και για τα αλλα προβληματα μπορεις να κανεις τα στραβα ματια.Με αριστα το 10 θα βαλω 7 για τους παραπανω λογους.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη συσκευη σε hardware και λειτουργεια out of the box ,με smooth παντου και σε ολα οπως το iphone ,και μπραβο στην samsung αλλα με ενα καρο προβληματα για αρκετους.Το μεγαλυτερο για εμενα προβλημα μετα απο 3 ολοκαινουργιες συσκευες sgs2 και δοκιμασμενες σχεδον ολες οι ρομ ειναι το προβλημα της θερμοτητας κατι το οποιο κανει την συσκευη "απιαστη" κυριολεκτικα! Το ροζ στην καμερα και η πιο σκουρα η κιτρινη αριστερη πλευρα ειναι και αυτα προβληματα αλλα τα παραβλεπεις με καποιες ρομ που κανουν πιο κιτρινη την οθονη στον βασικο φωτισμο της και μειωνουν το ροζ στο ελαχιστο.Για καποιους που δεν παιζουν παιχνιδια δεν αποτελει προβλημα η θερμοτητα και για τα αλλα προβληματα μπορεις να κανεις τα στραβα ματια.Με αριστα το 10 θα βαλω 7 για τους παραπανω λογους.

Με καλυψες πληρως , και μενα οι μονες ενστασεις ειναι η θερμοτητα , και η μουσικη αποδοση του απο τα ακουστικα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παίζοντας παιχνίδι έχω βαρέσει 50 βαθμούς.. ευτυχώς που δεν είμαι των παιχνιδιών και χρησιμοποιώ τη συσκευή για πιό επαγγελματικούς και multimedia σκοπούς..

 

έχω αρχίσει να την ψάχνω με το undervolting τώρα μήπως κατέβει και άλλο η θερμοκρασία της cpu..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

παίζοντας παιχνίδι έχω βαρέσει 50 βαθμούς.. ευτυχώς που δεν είμαι των παιχνιδιών και χρησιμοποιώ τη συσκευή για πιό επαγγελματικούς και multimedia σκοπούς..

 

έχω αρχίσει να την ψάχνω με το undervolting τώρα μήπως κατέβει και άλλο η θερμοκρασία της cpu..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Με ποια rom εισαι? Stock?

Εγω με custom δεν μου εχει ζεσταθει ποτε και ας επαιξα και γω μια φορα για δοκιμη ενα βαρυ παιχνιδι για πανω απο 2ωρες εως που εκλεισε τελειως η συσκευη να φανταστεις!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις 2.3.4 rom που κυκλοφορούν (επίσημες και μη) έχει βελτιωθεί κατά πολύ το θέμα της θερμοκρασίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια απαντηση από κσποιον που γνωριζει..

 

αν μειωσουμε την ταση (undervolting) υπαρχει καποιος κινδυνος για τον επεξεργαστη; περα απο τυχων απροσμενα κλεισιματα ή ασταθειες στην αποκριση της συσκευης.. μιλαω για κατι που μπορει να κανει ζημια στον επεξεργαστη..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που σουλουπωθηκε λίγο η μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα. Τώρα οποίος λέει για φτηνά πλαστικα και αλλά συναφή απλά ανοίγεις την οθόνη και του τη δείχνεις ή του δείχνεις ένα full HD βίντεο που τραβηξες... αν θέλω κάτι από μέταλλο και γυαλί θα πάρω μια κατσαρόλα! :p

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αρκεί φυσικά στο hd video να μην φαίνονται τοίχοι γιατί ο κακόμοιρος θα ξύνει το κεφάλι προσπαθώντας να θυμηθεί αν ο τοίχος είχε ροζ χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα μια απαντηση από κσποιον που γνωριζει..

 

αν μειωσουμε την ταση (undervolting) υπαρχει καποιος κινδυνος για τον επεξεργαστη; περα απο τυχων απροσμενα κλεισιματα ή ασταθειες στην αποκριση της συσκευης.. μιλαω για κατι που μπορει να κανει ζημια στον επεξεργαστη..

 

Tapatalked from my GT-I9100

 

Όχι δεν έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα, απλά θα έχεις την αστάθεια στη λειτουργία που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο smartphone που αγόρασα. είμαι αρκετά ικανοποιημένος γιατί είναι ένας μικρός υπολογιστής τσέπης και τηλέφωνο μαζί.

 

απογοητευτικά όμως παρά πολύ πριν λίγο όταν προσπάθησα να συνδεθώ μέσω wifi στο υπνοδωμάτιο (το router είναι στο σαλόνι ) αλλά δεν συνδέθηκε πότε και εδειχνε με τα βίας μια γραμμή , ενώ το PDA P560 έδειχνε full σήμα και συνδεθηκα μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. τα εχω πάρει με το πρόβλημα του wifi που παρουσιάζει. μόνο και μόνο που σκέφτομαι ότι εσκασα 600 ευρώ, μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι...

 

τελικά που βρίσκεται το πρόβλημα? είναι θέμα λογισμικό ή hardware?

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες , ειναι σχεδον τελειο σε ολα ....

δυο αρνητικά βρηκα:

το ενα ειναι το wifi παρα πολυ αδυναμο σημα , 2 μετρα απο το router και δεν ηταν full !!!! (ελεος ... :mad: ειχα παλια Omnia HD I8910 και επιανα σημα απο την απεναντι πολυκατικια !!)

Aδυναμος ηχος απο το ηχειο , προσπαθησα αρκετα πειράγματα κατεβασα και aplication για αυξηση ... τιποτα !! Περίμενα κατι καλύτερο :(

 

Σε ολα τα αλλα το κινητο τα σπαει ... δεν παίζεται .... οσον αφορα την υπερθεμανση που διαβαζω απο φιλους πιο πανω , εδω και 3 μερες εχω βαλει την XXKG6 (2.3.4) και με ανοιχτο wifi - gps - btooth - και ειδα και βιντεο 1 ωρα η θερμοκρασία το ανώτερο που έφτασε ηταν 39 μονο !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ρε παιδια γιατι δεν εχω και ουτε ειχα ποτε προβλημα με το wifi δεν μπορω να καταλαβω.αυτη την στιγμη ειμαι στο μπαλκονι το γουαι φαι μοντεμ μου ειναι στο πισω δωματιο και το σημα ειναι καμπανα...

δοκιμαστε οσα παιδια εχετε προβλημα την ρομ του λεομαρ η του κρισκελο μηπως δειτε διαφορά.

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μη νομιζεις και με λεομαρ τα ιδια χαλια απο πλευρας wifi.. αυτο ειναι το μοναδικο μειονεκτημα για μενα μιας και με την ενταση και τα ακουστικα γενικα δεν εχω καποιο θεμα..

 

μεγαλη λαλακια το θεμα με το wifi απο πλευρας samsung και πολλες φορες πολυ ενοχλητικο..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδια. Εγω και παλι δεν εχω θεμα με το γουαι φαφι.οπως εγραψα και πιο πανω ειμαι μπαλκονι και το μοντεμ μου ειναι στο πισω δωματιο. Το σημα είναι φουλ...

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...