Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

Για να ειμαι ειλικρινης ειλικρινα οτι κ να εχει βγει η προκειται να βγει στην αγορα δεν ξερω κατα ποσο θα με πεισει να αφησω το συγκεκριμενο τηλεφωνο..

Αν ασχοληθεις κ το πειραξεις κ λιγο γινεται προεκταση του χεριου σου, ουτε υπολογιστη/laptop δεν ανοιγω πλεον.. Τρεχω χιλια δυο πραγματα ταυτοχρονα, δεν κολλαει πουθενα κ τρεχουν ολα στην εντελεια.

Σταματησα να φλασαρω ασταματητα κερνελς, ρομς κ δεν συμμαζευεται εδω κ λιγο καιρο κ πραγματικα οπως ηδη ειπωθηκε πιο πριν ζω ενα παρτυ :-P

Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον το σκεφτεται να το αγορασει..

 

Πραγματικα! Συμφωνώ απόλυτα... ΙΣΩΣ και πάλι ΙΣΩΣ το μόνο που θα κοιτούσα είναι ένα ίδιο κινητό με μεγαλύτερη ανάλυση/ιντσες! Και ναι όπως καταλάβατε μιλάω για το Note :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από ένα χρόνο με htc desire και σχεδόν καθημερινές αλλαγές ρομ, επιτέλους πήρα το s2 και ησύχασα απ αυτά. Ούτε ροοτ δεν έκανα. Απίστευτα γρήγορο, δεν κολλάει με τίποτα όσο κι αν το ζόρισα, οθόνη για ρεσιτάλ,τεράστια μνήμη για εφαρμογές κ.α.

ΥΠΕΡ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι πολυ καλο μεχρι να δοκιμασεις το note

 

Δεν θα το έλεγα, το Note λόγω μεγέθους απευθύνεται σε πιο συγκεκριμένο κοινό και σε θέματα ταχύτητας / απόδοσης δεν έχει αξιοσημείωτες διαφορές.

 

Αλλά ας επανέλθουμε στα του GS2 όμως γιατί μια τέτοια συζήτηση θα μας βγάλει off topic εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκέφτηκα να περάσω κατά εκεί αλλά πραγματικά το μέγεθος με σταμάτησε λόγω πρακτικότητας... δεν ειναι για καλοκαιράκι τώρα να το 'χεις στην τσέπη σου... πάντως για να έρθω και on topic το S2 πραγματικά δεν θα μπορούσε να με έχει αφήσει πιο ικανοποιημένο! Τρέχω και με μια καταπληκτική close to stock rom και πραγματικά θα έλεγα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά... άντε να έρθει και το παγωτάκι να φρεσκαριστούμε λιγάκι και μετά έτοιμοι για S3 ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και από εμένα.

Κάτοχος κι εγώ εδώ και 1 εβδομάδα. Απόλυτα ικανοποιημένος από τα πάντα.

Αν με ρωτούσε η σαμυ τι θα θελα ν αλλάξει στο 3 θα ζητούσα λίγο καλύτερα υλικά και ας γίνει βαρύτερο και λίγο μεγαλύτερη οθόνη, πράγμα που θα γίνει λογικά με την αφαίρεση των hardware buttons που ενσωματώνει το ics.

Και κάτι off topic. Όσοι θέλετε κάτι μεγαλύτερο γράφετε για το Note, το Galaxy Nexus μόνο σε μένα αρέσει? :p

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω. ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!! !!! !!! !!! !!! !!!

 

Κάντε κάτι επιτέλους κατασκευαστές για την μπαταρία. Δεν μπορεί να θέλει ένα κινητό κάθε μέρα σχεδόν φόρτισμα, και δεν μιλάω μόνο για το S2.

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι σχεδόν τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω. ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!! !!! !!! !!! !!! !!!

 

Κάντε κάτι επιτέλους κατασκευαστές για την μπαταρία. Δεν μπορεί να θέλει ένα κινητό κάθε μέρα σχεδόν φόρτισμα, και δεν μιλάω μόνο για το S2.

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι σχεδόν τέλειο.

 

Φίλε όχι ότι έχεις ακριβώς άδικο, αλλά για την κατηγορία του μια χαρά κρατάει το GS2. Σου πάει 2 μέρες με μέτρια προς αρκετή χρήση (φυσικά με συγχρονισμούς,wifi, κτλ όλα ανοιχτά) και 1 μέρα αν του πίνεις το αίμα. Αν σου πάει λιγότερο τότε δεν το έχεις στήσει σωστά ή κάποια εφαρμογή σου κάνει ζημιά!

 

Πάντως 2 μέρες για τέτοιας κλάσης smartphone θεωρώ πως είναι πολύ καλά.. μακάρι να μην πέσουμε κάτω από τις 2 και στο 3άρι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω. ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!! !!! !!! !!! !!! !!!

 

Κάντε κάτι επιτέλους κατασκευαστές για την μπαταρία. Δεν μπορεί να θέλει ένα κινητό κάθε μέρα σχεδόν φόρτισμα, και δεν μιλάω μόνο για το S2.

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι σχεδόν τέλειο.

 

 

Και πια συσκευη απο την εποχη του Πρωτου νοκια 7610 με μεγαλη εχρωμη οθονη κρατουσε η μπαταρια πανω απο δυο μερες με μετρια χρηση ? Εγω δεν θυμαμαι απολυτος Κανενα:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και πια συσκευη απο την εποχη του Πρωτου νοκια 7610 με μεγαλη εχρωμη οθονη κρατουσε η μπαταρια πανω απο δυο μερες με μετρια χρηση ? Εγω δεν θυμαμαι απολυτος Κανενα:shifty:

 

 

Το ίδιο ακριβώς λέμε φίλε μου. Οι κατασκευαστές γράψαν στα παλιότερα των υποδημάτων τους την κατανάλωση ενέργειας και αφομοιώθηκαν στις επιδόσεις και το design.

Δεν ασχολήθηκε καμία Nokia στα καλά της, καμία Samsung, καμία SONY με το να βρουν υλικά για μπαταρίες φιλικά προς το περιβάλλον αλλά με τεράστια αυτονομία. Όλοι καλύπτονταν από τον αριθμό ωρών σε κατάσταση αναμονής. Δεν θα πάρω κανένα S2, κανένα motorola, κανένα Iphone για να το έχω στην αναμονή και να λέω ότι κρατάει 5 μέρες.

Πρέπει να κρατάει 5 μέρες σε πλήρη χρήση και να φορτίζει σε 15 λεπτά. Αυτό είναι εξέλιξη. Είναι σαν τους υαλοκαθαριστήρες των οχημάτων. Όλα εξελίχθηκαν και αυτοί παρέμειναν ίδιοι εδώ και 50 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν έχει βρεθει λύση για τα laptops που έχουν τεράστιες μπαταρίες.:rolleyes:

Για μένα τα smartphones και tablets θεωρούνται ικανοποιητικά σε αυτονομία όταν σου βγάζουν την μέρα με άνεση.

Όταν είσαι συνεχώς συνδεδεμένος με κάποιους servers για να έχεις notifications σε πραγματικο χρόνο, οθονες 4+ ιντσες, επεξεργαστες για να σηκώνουν βαριά games και εφαρμογές, real multi tasking κλπ, το βάρος πέφτει στους κατασκευαστές μπαταριών.

 

Λίγες σελίδες πριν έγραφα οτι το ΝΟΚΙΑ Ε5 που έχω σαν δεύτερη συσκευη, κρατα λιγότερο αν αποφασίσω να αφήσω ανοικτα όσα τρέχουν συνεχώς στο SGS2.

 

Αν λοιπον προσέχετε τι εφαρμογές βάζετε θα έχετε ικανοποιητική αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι σοβαρό θέμα που πρέπει να αντιμετωπιστεί...κάθε μέρα φόρτισμα καταντάει αηδία
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι σοβαρό θέμα που πρέπει να αντιμετωπιστεί...κάθε μέρα φόρτισμα καταντάει αηδία

 

Θα συμφωνησω... Μια κ δυο μερες διαρκειας ειναι πολυ λιγο. Συγκρινοντας τη τεχνολογικη εξελιξη κινητων κ μπαταριας δυστυχως στο θεμα μπαταριας μειναμε πισω. Ιδιως για καποιον ο οποιος δεν εχει κανει root τη συσκευη του η δεν γνωριζει λεπτομερειες για πολλες απ'τις ρυθμισεις του android λογισμικου κ ιδιαιτερα του sgs2 οντως το κινητο με μηδαμινη χρηση μπορει να φτασει να μην κρατησει ουτε μερα. Βλεπω μερικους φιλους που χαραμιζουν τετοια οθονη μειωνοντας τη φωτ/τα οθονης, τα χρωματα στο τυπικο κ δεν απολαμβανουν το τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου βγάζει άνετα 2 μέρες με πραγματικη χρήση smartphone. Αν όμως το χρησιμοποιήσω σαν tablet περιορίζεται σε μια μέρα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια μερα με full χρηση και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι απο αυτονομια το S2. Οι μπαταριες ποτε δεν θα ακολουθησουν. Εκτος και αν γινοταν οι συσκευες δραματικα μεγαλυτερες κατι που βεβαια κανεις δεν θα ηθελε εφοσον μιλαμε για κινητα τηλεφωνα. Λαμβανοντας υπ οψην το τι κανουμε με αυτα και τι μας προσφερουν, δεν πρεπει να εχουμε τρελες απαιτησεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ικανοποιημένη. Στην αρχή τα είδα λίγο σκούρα γιατί είναι το πρώτο smartphone μου και για χρόνια είχα ericsson και με μπέρδεψε λίγο το μενού. Κατά τα άλλα,χωρίς να του έχω πειράξει κάτι είναι εύχρηστο, και βολικό στα sms.:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το απεκτησα εχθες και εχω παθει λιγο πλακα.. Ερχομενος απο nexus s βλεπω τεραστια διαφορα στην ταχυτητα που κανει τα παντα, βασικα οτι και να εχω δοκιμασει απλα δεν κολαει!! Θελει λιγο συνηθεια η οθονη με τοσο εντονο contrast αλλα οκ θα γινει και αυτο. Θα περιμενω να βγει και επισημα η ics και μετα θα το κανω root (με τον ευκολο τροπο) και θα κινηθω προς pure ics και μακρια απο το λιγο κακογουστο touchwiz... Εαν εχετε καποια συμβουλη θα την διαβασω ευχαριστως!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Το απεκτησα εχθες και εχω παθει λιγο πλακα.. Ερχομενος απο nexus s βλεπω τεραστια διαφορα στην ταχυτητα που κανει τα παντα, βασικα οτι και να εχω δοκιμασει απλα δεν κολαει!! Θελει λιγο συνηθεια η οθονη με τοσο εντονο contrast αλλα οκ θα γινει και αυτο. Θα περιμενω να βγει και επισημα η ics και μετα θα το κανω root (με τον ευκολο τροπο) και θα κινηθω προς pure ics και μακρια απο το λιγο κακογουστο touchwiz... Εαν εχετε καποια συμβουλη θα την διαβασω ευχαριστως!

 

Επειδή έχω και το nexus S πράγματι η διάφορα είναι τεράστια σε όλους τους τομείς.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις το ics και να μην ασχοληθείς με custom rom αν δεν έχεις το μικρόβιο.

Θα χρησιμοποιήσεις απλά ένα ics launcher όπως ο Apex η ο Nova και θα έχεις real pure ics.

Θα κανεις φυσικά root για όλες τις ευκολίες που σου προσφέρει αλλα οι custom εδω είναι μόνο για να περνάς την ώρα σου.

 

Κάπως έτσι θα είσαι με ICS launcher.

http://img.tapatalk.com/29c4dcd6-7876-8cba.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το nexus S πράγματι η διάφορα είναι τεράστια σε όλους τους τομείς.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις το ics και να μην ασχοληθείς με custom rom αν δεν έχεις το μικρόβιο.

Θα χρησιμοποιήσεις απλά ένα ics launcher όπως ο Apex η ο Nova και θα έχεις real pure ics.

Θα κανεις φυσικά root για όλες τις ευκολίες που σου προσφέρει αλλα οι custom εδω είναι μόνο για να περνάς την ώρα σου.

 

Κάπως έτσι θα είσαι με ICS launcher.

http://img.tapatalk.com/29c4dcd6-7876-8cba.jpg

Nice thanks.. Απλα στο nexus το ειχα λιωσει στα φλασαρισματα των ρομς αλλα μαλλον εδω δεν χρειαζεται απλα:p.. θελω μονο να ξεφορτωθω τα bloatwares με το titanium και βλεπουμε μετα...

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα 13 ψήφοι

είμαι πολύ περίεργη για την αιτία της ψήφου των 13 αυτών ατόμων! :confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα 13 ψήφοι

είμαι πολύ περίεργη για την αιτία της ψήφου των 13 αυτών ατόμων! :confused:

 

Αυτό ακριβώς αναρωτήθηκα και εγώ μόλις είδα τη δημοσκόπηση:confused: Έχω το s2 εδώ και 4 μέρες, εντάξει δεν το έχω καιρό για να εκφέρω μια γενική άποψη αλλά το κινητό είναι απίστευτο! Μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους για τον α ή β λόγο, αλλά μια φορά απαίσιο δεν το λες:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο απο την πρωτη στιγμη που ηρθε στην ελλαδα, το εχω τρελανει στα φλασαρισματα και δεν εχει κανει πισω πουθενα.

Αυτη τη στιγμη αν ηταν να παρω κινητο παλι το ιδιο θα επαιρνα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...