Jump to content

Huawei U8650 Sonic


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας εκλιπαρώ να μου πείτε ποια είναι η πιο ελαφριά ROM, αυτό το κινητό είναι απλά άθλιο! Θα του φορτώσω μια, θα το στήσω και θα το βάλω στο συρτάρι για ώρα ανάγκης! Σε όποιου τα χέρια έπεσε του έβγαλε την πίστη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας εκλιπαρώ να μου πείτε ποια είναι η πιο ελαφριά ROM, αυτό το κινητό είναι απλά άθλιο! Θα του φορτώσω μια, θα το στήσω και θα το βάλω στο συρτάρι για ώρα ανάγκης! Σε όποιου τα χέρια έπεσε του έβγαλε την πίστη!

 

Φιλε εγω αντεξα ενα μηνα και το πουλησα μισοτιμη....Αν κανεις το λαθος και αλλαξεις το stock rom που εχει πανω τελειωσες....

Link to comment
Share on other sites

Η ZadROM η τελευταία είναι ότι πιο ελαφρύ κοντά στην αρχική χωρίς πολλές αλλαγές, μαζί με κάποια άλλα προγραμματάκια την φέρνεις στα μέτρα σου. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Η ZadROM η τελευταία είναι ότι πιο ελαφρύ κοντά στην αρχική χωρίς πολλές αλλαγές, μαζί με κάποια άλλα προγραμματάκια την φέρνεις στα μέτρα σου. :rolleyes:

 

Ενημερωμενη και γρηγορη rom ειναι και η ics maneswaith

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=361994

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα γνωρίζει κανεις κανενα μαγαζι να το κανει unbrick γιατι εχει κολλήσει στην αρχικη οθονη κανει συνεχεια reset και απο την ροζ την οθόνη δεν μπορει να διαβασει ουτε driver για να κανω επαναφορά
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα γνωρίζει κανεις κανενα μαγαζι να το κανει unbrick γιατι εχει κολλήσει στην αρχικη οθονη κανει συνεχεια reset και απο την ροζ την οθόνη δεν μπορει να διαβασει ουτε driver για να κανω επαναφορά

 

Έχεις δοκιμάσει να βγάλεις μπαταρία και μετά με το καλώδιο και τα 3 πατημένα να το συνδέσεις για να φορτώσεις το recovery?

Edited by lambrosk
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα γνωρίζει κανεις κανενα μαγαζι να το κανει unbrick γιατι εχει κολλήσει στην αρχικη οθονη κανει συνεχεια reset και απο την ροζ την οθόνη δεν μπορει να διαβασει ουτε driver για να κανω επαναφορά

 

210-5197500 arvato, Λεωφ. Κηφισού 38-38A, Περιστέρι, είναι το επίσημο service της Huawei στην Ελλάδα. Στην ουσία είναι στα κτελ Κηφισού, από την είσοδο των λεωφορείων επί της Κηφισού, σε ένα από τα κτίρια δεξιά η αριστερά 3-4 όροφο. Πάρ'τους και ένα τηλέφωνο πριν πάς να το επιβεβαιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το θέμα με την μαύρη οθόνη το είδα και στο sonic που κουβαλάω για πρόχειρο, αλλά με reset και νέα ROM ήταν OK.

 

Καμία Rom που να αφήνει λίγο χώρο της προκοπής ξέρουμε; Μονο η joyos μου έκανε σαν πιο ολοκληρωμένη, αλλά και αυτή αφήνει πολύ λίγο χώρο, η CM 7 δεν με ενθουσίασε μπορώ να πω... μου έπεσε κάπως άσχημο το 2.3 android.

 

Μπορεις να μου πεις πως κανεις reset; Γενικα απο android δεν πολυ νιωθω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
επειδη στο χδα δε βρισκω κ πολλα πραματα για το κινητο..εχει καποιος κρατημενα λινκς για recovery,και καμια απλη κ ελαφρια ρομ?ευχαριστω προκαταβολικα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά η συσκευή μετά από 2 χρόνια είχε άδοξο τέλος... Έκανε επανεκκίνηση στο σημείο που εξοργίστηκα και το εκσφενδόνισα με δύναμη, άνοιξε, έκλεισε και δεν ξανάνοιξε από τότε.

 

RIP. Δε θα μου λείψει καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια βοηθεια!!!! Εγκατεστησα την Opera mini browser και σε καποια φαση μου πεταει σφαλμα οτι σταματισε να λειτουργει και τερματιζει. Μετα απο λιγο οτι προσπαθουσα να ανοιξω μου πετουσε το ιδιο σφαλμα και τερματιζαν, επισης μου το εβγαζε και για τις βασικες λειτουργιες του android και μετα το εκανα επανεκκινηση και απο τοτε μου κολλαει πριν φορτωθει το android δεν ξεκιναει καν!!! Παιδια τι να κανω? Εχω παθει σοκ!

Υ.Γ εχω το huawei u8650

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αν ξέρεις να κάνεις hard reset μέσω πλήκτρων συνήθως κάποιο από τα κουμπιά έντασης και το κουμπί που ανοίγει θα σε βγάλει σε μενού και με τα κουμπιά έντασης πας πάνω κάτω και με το κουμπί που ανοίγει επιλέγεις factory settings αλλά τα χάνεις όλα ότι έχεις βάλει στο τηλέφωνο εφαρμογές κλπ

αλλιώς υπάρχει και το σερβις

 

http://www.hard-reset.com/huawei-u8650-sonic-hard-reset.html ακριβός η διαδικασία του συγκεκριμένου

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα... Εχω Διαβασει ολες τις προηγουμενες σελιδες της ενοτητας κ πειραματιστικα αρκετα με αλλες rom στο κινητο μου....Το Θεμα ειναι οτι δεν μου αρεσε καμια ...κ θελω να ξαναβαλω παλι την παλια original ...Στην κατοχη μου εχω 2 huawei sonic u8650 .... το πρωτο κ απειραχτο ειναι με rom της cosmote..(Moνο Root το εχω κανει ). το δευτερο ειναι αγορασμενο απο καταστημα κινητων....Δεν ειχε ελληνικο menu... το μετετρεψα σε ελληνικο με εφαρμογες απο το playstore...πως μπορω τωρα να παρω ενα copy απο τo 1o τηλεφωνο που εχει την original rom cosmote κ να την ριξω στο 2o μιας κ backup δεν εκανα ποτε πριν σβησω την αρχικη rom του? ... Edited by jimtas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα... Εχω Διαβασει ολες τις προηγουμενες σελιδες της ενοτητας κ πειραματιστικα αρκετα με αλλες rom στο κινητο μου....Το Θεμα ειναι οτι δεν μου αρεσε καμια ...κ θελω να ξαναβαλω παλι την παλια original ...Στην κατοχη μου εχω 2 huawei sonic u8650 .... το πρωτο κ απειραχτο ειναι με rom της cosmote..(Moνο Root το εχω κανει ). το δευτερο ειναι αγορασμενο απο καταστημα κινητων....Δεν ειχε ελληνικο menu... το μετετρεψα σε ελληνικο με εφαρμογες απο το playstore...πως μπορω τωρα να παρω ενα copy απο τo 1o τηλεφωνο που εχει την original rom cosmote κ να την ριξω στο 2o μιας κ backup δεν εκανα ποτε πριν σβησω την αρχικη rom του? ...

 

Φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω ούτε κι εγώ, το μόνο που ξέρω είναι ότι όντως γίνεται. Μακάρι αν μπορεί κάποιος φίλος να σε βοηθήσει να μας πει εδώ την διαδικασία και αν μπορέσεις μετά να μας ανεβάσεις κάπου την αυθεντική της Cosmote μιας και από όσους λίγους επισκεπτόμαστε ακόμα αυτό το topic κανένας δεν φαίνεται να έχει κρατήσει αντίγραφο. Θέλω να πω, καλέ μου άνθρωπε, τώρα που σε βρήκαμε να μην σε χάσουμε.

Φιλικά και με όλη την καλή διάθεση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω ούτε κι εγώ, το μόνο που ξέρω είναι ότι όντως γίνεται. Μακάρι αν μπορεί κάποιος φίλος να σε βοηθήσει να μας πει εδώ την διαδικασία και αν μπορέσεις μετά να μας ανεβάσεις κάπου την αυθεντική της Cosmote μιας και από όσους λίγους επισκεπτόμαστε ακόμα αυτό το topic κανένας δεν φαίνεται να έχει κρατήσει αντίγραφο. Θέλω να πω, καλέ μου άνθρωπε, τώρα που σε βρήκαμε να μην σε χάσουμε.

Φιλικά και με όλη την καλή διάθεση πάντα.

Ακριβώς!!! Και εγώ αν και δεν το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να το έχω με την αρχική του rom. Αναθεμα την ώρα που έκανα πειράματα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!! Και εγώ αν και δεν το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να το έχω με την αρχική του rom. Αναθεμα την ώρα που έκανα πειράματα :mad:

 

Και εγώ το είχα πριν κάνα χρόνο και το ξεφορτώθηκα επειδή δεν μπορούσα να βρω την αρχική rom της cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα... Εχω Διαβασει ολες τις προηγουμενες σελιδες της ενοτητας κ πειραματιστικα αρκετα με αλλες rom στο κινητο μου....Το Θεμα ειναι οτι δεν μου αρεσε καμια ...κ θελω να ξαναβαλω παλι την παλια original ...Στην κατοχη μου εχω 2 huawei sonic u8650 .... το πρωτο κ απειραχτο ειναι με rom της cosmote..(Moνο Root το εχω κανει ). το δευτερο ειναι αγορασμενο απο καταστημα κινητων....Δεν ειχε ελληνικο menu... το μετετρεψα σε ελληνικο με εφαρμογες απο το playstore...πως μπορω τωρα να παρω ενα copy απο τo 1o τηλεφωνο που εχει την original rom cosmote κ να την ριξω στο 2o μιας κ backup δεν εκανα ποτε πριν σβησω την αρχικη rom του? ...

 

Ακριβώς!!! Και εγώ αν και δεν το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να το έχω με την αρχική του rom. Αναθεμα την ώρα που έκανα πειράματα :mad:

 

Λοιπόν φίλοι μου,

Μάλλον αυτό εδώ είναι που θέλουμε. δεν ξέρω μετά πως μπορούμε να το ξαναπεράσουμε αλλά ξέρω ότι, πλέον, μπορούμε να κρατήσουμε το backup και μιας και είσαι root ακόμα καλύτερα. Ενημέρωσέ με για όποια πρόοδο, σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω καινουριο στα 69 ευρω?απο οτι διαβασα στο νημα,παιζει να ειναι το χειροτερο κντ στον πλανητη.....υπαρχει περιπτωση να ειναι χειροτερο απο το βονταφον 845?
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω καινουριο στα 69 ευρω?απο οτι διαβασα στο νημα,παιζει να ειναι το χειροτερο κντ στον πλανητη.....υπαρχει περιπτωση να ειναι χειροτερο απο το βονταφον 845?

 

Αν δεν το πειράξεις με αλλαγη ρομ κλπ τρώγεται αλλα σίγουρα μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο με 15-20 ευρώ παραπάνω...

 

Και με λιγότερα από Κίνα μεριά.... πχ http://www.minideal.net/original-lenovo-a390t-smartphone-4-0-android-4-0-dual-core-1ghz-white.html

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο που προτεινεις,αλλα περασε η εποχη που εδινα 100+ευρω για κντ.ψαχνω μεταχειρα αλλα αυτο το διαστημα δεν βρισκω τπτ στο 50αρι και ειδα το χαβαι με την εγγυηση του και το σκεφτομαι.....
Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο που προτεινεις,αλλα περασε η εποχη που εδινα 100+ευρω για κντ.ψαχνω μεταχειρα αλλα αυτο το διαστημα δεν βρισκω τπτ στο 50αρι και ειδα το χαβαι με την εγγυηση του και το σκεφτομαι.....

 

Κοίτα που και που εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handsetsList.action?productCategoryIds=7&payMonthly=false

 

Μέχρι χτες ειχε htc 8s@89€ και htc desire 200@69€. Μπορεί και να τα ξαναβγάλει :)

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο που προτεινεις,αλλα περασε η εποχη που εδινα 100+ευρω για κντ.ψαχνω μεταχειρα αλλα αυτο το διαστημα δεν βρισκω τπτ στο 50αρι και ειδα το χαβαι με την εγγυηση του και το σκεφτομαι.....

 

 

Αυτο που σου πρότεινα κάνει 60 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά....

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να εχω αρκετες επιλογες..........και σιγουρα το κντ του νηματος το ξεχναω........μαλλον απο βονταφον θα χτυπησω το σμαρτ μινι,να εχουμε και την εγγυηση μπας και..........ευχαριστω συμφορουμιτες..............
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια, εχω αυτο το κινητο εδω και 2 μισι χρονια περιπου και δεν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα... υπαρχει καποια rom ,χωρις να βγαζει προβλημα , που να ειναι καλυτερη απο αυτη που εχει τωρα (U8650V100R001C343B836SP02) γιατι το βαρεθηκα.... δεν εχω ιδεα απο αυτα που αναφερεται για αναβαθμιση κτλ... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8650 Sonic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...