Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεβεντες σκεφτομαι για την αγορα του ray , ειστε ευχαριστημενοι???????? η να κινηθω για κατι αλλο σε αυτα τα χρηματα?????? Καλο Πασχα σε ολους καλη Ανασταση !!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω να βάλω μία μεγαλύτερη κάρτα μνήμης στη συσκευή.Με ποιόν τρόπο θα κάνω back up τις εφαρμογές που έχω τώρα στην κάρτα?Για να τις μεταφέρω στο τηλέφωνο & ξανά στην κάρτα δε γίνεται γιατί δε χωράνε.Επίσης δεν είμαι root.

Eυχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μία μεγαλύτερη κάρτα μνήμης στη συσκευή.Με ποιόν τρόπο θα κάνω back up τις εφαρμογές που έχω τώρα στην κάρτα?Για να τις μεταφέρω στο τηλέφωνο & ξανά στην κάρτα δε γίνεται γιατί δε χωράνε.Επίσης δεν είμαι root.

Eυχαριστώ!

 

αν δε κανω λαθος αφου δεν εισαι ρουτ εφαρμογες και δεδομενα δε μπορεις να κανεις μπακαπ ισως να κανω λαθος, μπορεις ομως με το airdroid (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.) να παρεις τα apk απο ολες τις εφαρμογες και να τα κανεις παλι εγκατασταση, επισης εαν μπεις στο playstore και πας στις εφαρμογες μου ειναι ολες εκει μεσα αυτες που εκανες εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Το διατύπωσα λάθος. Εννοώ πως βλέπω τι περιέχει η μνήμη του τηλεφώνου από τον Astro File Manager. (δηλ. αρχεία και φακέλους)

Αν μπορεί κανείς να μου απαντήσει στο παραπάνω.

 

Μια ερώτηση ακόμα. Χθες παρατήρησα ότι όταν χτυπάει ο ήλιος στην οθόνη του κινητού φαίνονται κάτι οριζόντιες τελείες. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπορεί κανείς να μου απαντήσει στο παραπάνω.

 

Μια ερώτηση ακόμα. Χθες παρατήρησα ότι όταν χτυπάει ο ήλιος στην οθόνη του κινητού φαίνονται κάτι οριζόντιες τελείες. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Αν μιλάς σε σβηστή οθόνη ναι, είναι το digitizer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ RAY ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΥ Η ΟΘΟΝΗ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΕ 5 ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΛΕΙΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ;ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κανείς να μου απαντήσει στο παραπάνω.;

 

Δεν έχω καταλάβει την ερώτηση σου.μπαίνεις στον astro και τα βλεπεις όπως αν μπεις από το πισι στην κάρτα μνήμης.

 

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ RAY ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΥ Η ΟΘΟΝΗ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΕ 5 ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΛΕΙΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ;ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Μήπως έχεις βαλει το go locker?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΕΨΑΞΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ 'ΣΧΕΤΙΚΟ' ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LOCK SCREEN NOTFLICATIONS.ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ;

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΕΨΑΞΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ 'ΣΧΕΤΙΚΟ' ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LOCK SCREEN NOTFLICATIONS.ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ;

 

Αυτο το εκανες εσυ εγκατασταση ή προυπηρχε;

Σβηστο να δεις αν φταιει αυτο κ ξανακατεβασε το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ.ΟΚ ΑΥΤΟ ΘΑ

ΚΑΝΩ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ.ΟΚ ΑΥΤΟ ΘΑ

ΚΑΝΩ

 

Πρόσεχε μην ειναι κατι που χρειάζεσαι και κανείς ζημιά στο κινητό!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει την ερώτηση σου.μπαίνεις στον astro και τα βλεπεις όπως αν μπεις από το πισι στην κάρτα μνήμης.

 

Ναι, μπαίνω στον astro και βλέπω τα αρχεία και τους φακέλους της sd card μόνο. Το ερώτημά μου είναι πως μπορώ να δω τα αρχεία και τους φακέλους της εσωτερικής μνήμης του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ANDROID

 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπαίνω στον astro και βλέπω τα αρχεία και τους φακέλους της sd card μόνο. Το ερώτημά μου είναι πως μπορώ να δω τα αρχεία και τους φακέλους της εσωτερικής μνήμης του κινητού.

 

πατα το UP μεχρι να φυγεις απο την καρτα μνημης.

 

ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ANDROID

 

Τοτε ειναι κατι αλλο.σκεψου τι εκανες εγκατασταση προσφατα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΑΛΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΑΛΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ

 

καποια εφαρμογη,λογικα,θα "ξυπναει" την οθονη.εγω στην θεση σου θα σκεφτομουν τι κατεβασα τελευταια και θα εσβηνα μια-μια δοκιμαζοντας.

 

(αν μπορεις απεφυγε τα κεφαλαια)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα ξεκινησω να κανω.εψαχνα κυριως τις εφαρμογες που ειναι σε εκτελεση.σε ευχαριστω.καλη ανασταση.

 

Αυτο μπορεις να το δεις απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-καρτελα "εκτελειται"

 

Επισης φιλε μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πατα το UP μεχρι να φυγεις απο την καρτα μνημης.

 

Τόσο απλό ήταν;! :D Σε ευχαριστώ φίλε!

 

Μήπως γνωρίζεις τίποτα και για το παρακάτω;

Μια ερώτηση ακόμα. Χθες παρατήρησα ότι όταν χτυπάει ο ήλιος στην οθόνη του κινητού φαίνονται κάτι οριζόντιες τελείες. Είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλό ήταν;! :D Σε ευχαριστώ φίλε!

 

Μήπως γνωρίζεις τίποτα και για το παρακάτω;

 

:lol::lol:

 

τελειες ή γραμμες;

μηπως του φορας προστασια οθονης και φταιει αυτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

τελειες ή γραμμες;

μηπως του φορας προστασια οθονης και φταιει αυτο;

 

Όχι δεν έχω προστατευτικό οθόνης. Τώρα που το ξαναβλέπω σα διακεκομμένες γραμμές μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω προστατευτικό οθόνης. Τώρα που το ξαναβλέπω σα διακεκομμένες γραμμές μου φαίνονται.

 

κατι παρομοιο γινεται (με κλειστη οθονη) και στο mini pro μου οταν χτυπαει ο ηλιος.Σαν ιριδιζουσες οριζοντιες γραμμες.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...