Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμισεις-ηχος-ηχοι αφης πληκτρολογιου και ηχοι αφης untick

 

γειασας κι εγώ πλέον κάτοχος.πήγαινα να αγοράσω το razr xt 910 απτο μίντια μαρκτ τα σκαλισα και τα δύο για αρκετή ώρα και κατέληξα στο ακτιβ μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο από το μοτορολα αν και δυπιρινο .είμαι ευχαριστημένος το προτείνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρυθμισεις-ηχος-ηχοι αφης πληκτρολογιου και ηχοι αφης untick

 

Μπα! Τιποτα τα εβαλα untick ολα στόν ηχο και εξακολουθει με το πατημα να δονη και να βγαζει ηχους:confused:

 

Μπα! Τιποτα τα εβαλα untick ολα στόν ηχο και εξακολουθει με το πατημα να δονη και να βγαζει ηχους:confused:

 

Τελικα καταφερα να τους απενεργοποιησω κλεινοντας αποτην. ρυθμιση εντασης video και πολυμεσων. ειναι bug αυτο; Γιατι θα πρεπει καθε φορα που βλεπω ενα video να πρεπει να ανοιγω το ηχο

 

ρε παιδια το talkback τι κανει ; Γιατι το εβαλα off και απενεργοποιηθικαν και οι ηχοι τις οθονης

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερωτηση....

 

Το "κουμπι" ενεργοποιησης της δονησης στο ξεκλειδωμα που εχει αντικατασταθει με την καμερα επανερχεται καπως?

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

Επομένως η ICS "πατάει" καλά επάνω στο Active; Οι εφαρμογές, ο browser κλπ ρολάρουν οκ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δειτε το παρακατω λινκ

απιστευτο !!!!

 

καλημερα. πως παει το τηλεφωνακι? κολλαει?

 

μια χαρα δουλεβει δεν εχει κολληματα ενα απ τα ομορφα κινητα της Σονι

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δειτε το παρακατω λινκ

απιστευτο !!!!

Παλιο.

Αλλα καλο:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητο επεσε μεσα σε μπυρα και δεν ξανααναψε απο τοτε. Μια φορα αναψε και ειδα οτι εχει παρει υγρα η οθονη. το θεμα ειναι οτι το πηγα στα κεντρικα στην ερικσον και μ λεει ενας τεχνικος πως δεν ειναι αδιαβροχο ,απλα αντεχει καμια σταγονα ή υγρασια. επισης ενω ειναι στην εγγυηση μ λεει πως θα πληρωσω και τον ελεγχο και την πλακετα αν θελω να το επισκευασω επειδη η εγγυηση δεν καλυπτει να βραχει το κινητο... εχει κανεις καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, το δικό μου το βάζω κανονικά στη Θάλασσα. Κολυμπάει μαζί μου το τηλέφωνο ... και δεν έχει πάθει τίποτα. Αδιάβροχο ΔΕΝ είναι επίσημα (αλίμονο αν δίναν εγγύηση για νερό ...) αλλά είναι IP67 οπότε ... Και εξάλλου αντέχει 30mins στο 1m οπότε ... τι άλλο θέλουν για να το πούν αδιάβροχο ?

 

Προφανώς το δικό σου δεν είχε κλείσει καλά, γιατί αν κλείσει, σε διαβεβαιώ είναι πλήρως αδιάβροχο ! Εγώ βγάζω υποβρύχιες photos να φανταστείς ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα, το θεμα ειναι τι κανω εγω τωρα, δυστυχως..

 

Φίλε μου μπορούν να επικαλεστούν ότι δεν είχε κουμπώσει καλά αλλά εσύ το είχες κουμπώσει σωστά.

Επίσης να επικαλεσθείς την επίσημη σελίδα της sony που έχει βίντεο με το τηλέφωνο να σερφαρει http://www.sonymobile.com/gb/products/phones/xperia-active/ και δεν είναι για λίγες σταγόνες.

αν στο ρίξουν στο τρελό πες τους ότι θα στείλεις mail στη sony.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου,θελω να σας κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το sony active που εχω.

Ενω του εχω κανει αναβαθμιση συνεχιζει να κολλαει ως εξης...α)χανει το σημα του και οταν το βρει γυρναει μονο του στην επιλογη εταιριας οπου πρεπει να τσεκαρω την δικια μου. β)σε ασχετες στιγμες οταν το ξεκλειδωνω ειναι παλι στο μενου που διαλεγεις εταιρεια τηλεφωνιας και γ) καμια φορα αρχιζει και τρεμει (δουλευει η δονηση) και δεν ανοιγει κανενα μενου εως οτου συνελθει μονο του.

εχω τα εξης:

model:ST17i

kernel 2.6.32.9-perf

android:2.3.4

αριθμος εκδοσης:4.0.2.A.0.62

Ρωτησα σε καποιον τεχνικο και μου ειπε οτι θελει αναβαθμιση,αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο γιατι και πριν την τελευταια που του εκανα ειχε ακριβως τα ιδια προβληματα.

Καθε βοηθεια δεκτη.

 

Ευχαριστω,

Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο βγηκε εκτος εγγυησης και το κοστος ειναι 310 ευρω,δεν πανε καλα... Γενικα, ειμαι παντελως απογοητευμενος και απτο κινητο και απτην εταιρεια...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο βγηκε εκτος εγγυησης και το κοστος ειναι 310 ευρω,δεν πανε καλα... Γενικα, ειμαι παντελως απογοητευμενος και απτο κινητο και απτην εταιρεια...

 

Για ποιον λόγο βγήκε εκτός εγγύησης? Βρήκαν νερό μέσα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

οκ.. το θεμα ειναι οτι δεν εχω πλεον κινητο και αυτο λογω ελαττωματικου κινητου,χωρις να το παραδεχτει κανεις. τελοσπαντων... ειμαι ¨αδειος¨ για το φορουμ πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε εκτος εγγυησης επειδη βρηκαν υγρασια μεσα, και μου ειπαν οτι εγω ξεχασα τα καπακια ανοιχτα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια επειδη ψαχνω ενα ανθεκτικο κινητο (να αντεχει σε υγρασια οπως βρεγμενες τσεπες-χερια κανενα πεσιματακι κλπ) το προτεινετε? Η μπαταρια τι διαρκεια εχει αν εχω κλειστο bluetooth , wifi??? Θελει οπωσδηποτε φλασαρισμα εαν ναι για πιο λογο (δυστυχως μεχρι σημερα δουλευα symbian nokia n82) και δε γνωριζω android .

Παρακαλω βοηθηστε γιατι κοιταζω ανθεκτικα τηλεφωνα και μου αρεσε (μονο απο αποψεις απο φορουμ και χαρακτηριστικα) οπως σε συγκριση motorola defy , samsung xcover.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί γράφει επάνω για ποια χώρα προορίζεται. Θα πρέπει να βλέπεις οπωσδήποτε το EL.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κουτί γράφει επάνω για ποια χώρα προορίζεται. Θα πρέπει να βλέπεις οπωσδήποτε το EL.

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανένας εάν υπάρχει ρύθμιση για τα SMS εάν γράψω ελληνικά με λίγους χαρακτήρες μου βγάζει 2 μηνύματα. Ενώ με αγγλικά έχει όριο τους 160 χαρακτήρες, κανονικά όσο πρέπει να έχει το μήνυμα. Φοράει Android 4.0.4.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...