Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα χθές στα χέρια μου. Λόγω δουλειάς δεν το επαιξα πολύ!

Ως νεος σε σμαρτφον έχω πολλές απορίες. Επειδή εδω δεν εχει πολυ κινηση να διαβάζω στο μινι? Ειναι το ίδιο?

Βασικά να αρχισω απο την γκρίνια (κλασικα)

1. Το ξυπνητηρι δεν χτυπάει με κλειστο κινητο!!! Και το βραδυ το κλεινω για πολλους λογους!

2. Δεν βρισκω επιλογη αυξανομενης εντασης στον ηχο κλησης

Αυτα! ως τωρα ειχα w910!

 

Και επειδη διαβασα διάφορα και εδω και αλλου

ΔΕΕΕΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗΗΗ ΚΑΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

:lol:

 

Για το ξυπνητήρι το βράδυ μπορείς να το βάλεις σε flight mode οπότε η λειτουργία του τηλεφώνου σου θα είναι κλειστη και το ξυπνητήρι θα χτυπάει κανονικά.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστω. Αρα δεν θα εχω ακτινοβολια στο κεφαλι μου, ε? και δεν θα μου τρωει μπαταρια? Για την αυξανομενη ενταση τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. Αρα δεν θα εχω ακτινοβολια στο κεφαλι μου, ε? και δεν θα μου τρωει μπαταρια? Για την αυξανομενη ενταση τπτ?

 

Σωστά.:)

Μπαταρία θα έχεις πολύ μικρή απώλεια λόγο flight mode

Για την ένταση δε ξέρω γιατί δε το έχω το τηλέφωνο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυξανόμενη ένταση εννοείς να ξεκινάει ο ήχος κλήσης από χαμηλά και σιγά σιγά να πιάνει το μέγιστο; Αν ναι τότε δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

α, και κατι ακομη

Απο το κουτι έλειπε το λουρακι! Η συσκευασια ηταν οντως σφραγισμενη

Ρωτησα στο καταστημα και δεν μπορουν να κανουν κατι, εχω μια γνωστη που μου ειπε οτι θα καβατζωσει απο καποιο εκθεσιακο οταν ερθει...

Οχι οτι ειναι τπτ τρομερο, αλλα γιατι να λειπει!

 

Και επισης: Μπορει να μενει το μπλουτουθ μονιμως ανοιχτο? Γιατι το κραταει ανιχνευσιμο για 2 λεπτα μονο και μετα κλεινει!

 

ΕDIT:

Οκ πέρασα όλες τις επαφές από το w910 με τη μια με μπλουτουθ, ευτυχώς. Όμως!

Στο παλιό έπαιρνε από τις επαφές τα γενέθλια και τα έβαζε στο ημερολόγιο. Τώρα στις επαφές δεν βλέπω γενέθλια καθόλου. Μπορώ νε περάσω τα στοιχεία του ημερολογίου από το παλιό με μπλουτουθ? Ξέρετε άλλο τρόπο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Είναι Scratch resistant αλλά μην περιμένεις μεγάλες αντοχές σε χτυπήματα.

 

Είσαι σίγουρος;

 

http://www.gsmarena.com//xperia_active_endures_some_proper_torture_lives_to_tell_the_story-news-3554.php

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα έχω δει και σε άλλες tough συσκευές αυτά τα test και γιαυτό εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτικός χωρίς να σημαίνει ότι τα αμφισβητώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μπροστινή κάμερα..

Παρακάτω μπορετέ να το ελέγξετε.

Σελίδα 14

http://dl-www.sonyericsson.com/cws/download/1/103/488/6/1317204698/ST17i__UG_EL_1253-3184_1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο βίντεο! Μεγάλη καφρίλα αλλά δείχνει στο μέγιστο την αντοχή του κινητού. Το αστείο είναι ότι δουλεύει κιόλας!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Απίστευτο τι "τραβάει " το τηλεφωνάκι! ! :eek:

 

α, και κατι ακομη

Απο το κουτι έλειπε το λουρακι! Η συσκευασια ηταν οντως σφραγισμενη

Ρωτησα στο καταστημα και δεν μπορουν να κανουν κατι, εχω μια γνωστη που μου ειπε οτι θα καβατζωσει απο καποιο εκθεσιακο οταν ερθει...

Οχι οτι ειναι τπτ τρομερο, αλλα γιατι να λειπει!

 

Και επισης: Μπορει να μενει το μπλουτουθ μονιμως ανοιχτο? Γιατι το κραταει ανιχνευσιμο για 2 λεπτα μονο και μετα κλεινει!

 

ΕDIT:

Οκ πέρασα όλες τις επαφές από το w910 με τη μια με μπλουτουθ, ευτυχώς. Όμως!

Στο παλιό έπαιρνε από τις επαφές τα γενέθλια και τα έβαζε στο ημερολόγιο. Τώρα στις επαφές δεν βλέπω γενέθλια καθόλου. Μπορώ νε περάσω τα στοιχεία του ημερολογίου από το παλιό με μπλουτουθ? Ξέρετε άλλο τρόπο?

 

Για το ερώτημα σου σχετικά με το Bluetooth, σε καμία συσκευή Android (τουλάχιστον αυτές που γνωρίζω) δεν μπορεί να μείνη μονιμα ανιχνευσιμο.

Όταν όμως συνδεθει με μια Χ συσκευή και αποδεχθεις τη συζευξει δεν έχεις πρόβλημα ξανασυνδεσεις!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια πηρα το Acive χθες...Σημερα παρατηρησα οτι οταν η οθονη του κινητου ειναι κλειστη (κλειδωμενη) μετα απο κανενα 10λεπτο?? καπου εκει αναβοσβηνει 5 φορες μονο του...σαν να ειναι screen protector οπως οι υπολογιστες...Το παρατηρησε κανενας αλλος αυτο ???ειναι νορμαλ η λετε να εχει κανενα προβλημα...?? Edited by Stevakos123
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό βίντεο συμφωνώ και το η αντοχή του πολύ καλή, κρίμα όμως που δεν έχει μπροστινή κάμερα. Θα το προτιμούσα.

 

Συμφωνώ μαζί σου για αυτο προσανατολήστικα σε αυτο, http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-S5690-Galaxy-Xcover-Black-Orange.aspx

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα με το Samsung ειναι οτι εχει πολυ "μικρη" καμερα...3.2Mpixel μονο ??

 

Δε παίζουν ρολο τα μεγκαπίξελ, και 12 να ήταν το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες.

Το Ν82 που έχω στο αβαταρ βάζει πολλά με 8αρες κάτω σε φωτογραφία!! ;)

 

Και αν θυμάμαι καλά μεγαλύτερη μπαταρία το Samsung ....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα να ρωτησω κατι το κινητο ειναι πλαστικουρα πολλυ ?

το πισω καπακι πως ειναι γρατζουνιεται ? γιατι στο βιντεακι ποιο πανω που το χτυπαει ο τυπος μας λεει οτι δεν σπαει οκ αλλα απο πισω δεν μας το δειχνει καθολου γενικα αλλα προβληματα εχει ?απο μπαταρια τι λεει ? τρωει κολληματα ? αμα κατεβασω καμια 50αρια εφαρμογες ?

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζουν ρολο τα μεγκαπίξελ, και 12 να ήταν το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες.

Το Ν82 που έχω στο αβαταρ βάζει πολλά με 8αρες κάτω σε φωτογραφία!! ;)

 

Και αν θυμάμαι καλά μεγαλύτερη μπαταρία το Samsung ....

 

Ναι ισχυει εχει πιο δυνατη μπαταρια απο το ericsson ...Αναλογα τι ζηταει ο καθενας απο το κινητο!

 

καλημερα και χρονια πολλα να ρωτησω κατι το κινητο ειναι πλαστικουρα πολλυ ?

το πισω καπακι πως ειναι γρατζουνιεται ? γιατι στο βιντεακι ποιο πανω που το χτυπαει ο τυπος μας λεει οτι δεν σπαει οκ αλλα απο πισω δεν μας το δειχνει καθολου γενικα αλλα προβληματα εχει ?απο μπαταρια τι λεει ? τρωει κολληματα ? αμα κατεβασω καμια 50αρια εφαρμογες ?

 

Καλησπερα...το πισω καπακι ειναι σαν γομα καπως δεν γρατζουνεται ευκολα...η μπαταρια κραταει και 2 μερες με μια μετρια χρηση και γενικα κολληματα δεν τρωει....(τωρα αν κατεβασεις καμια 50ρια εφαρμογες δεν ξερω :P )

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μονο προβλημα με το Samsung ειναι οτι εχει πολυ "μικρη" καμερα...3.2Mpixel μονο ??

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το Active. Για συγκρίσεις συσκευών υπάρχουν άλλα θέματα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέματα κολήματος ούτε κ γω έχω- μόνο κανα 2 φορές που έκλεισα κάτι "βαριά" παιχνίδια κι αυτό μιλάμε για στιγμιαίο πάγωμα της οθόνης, τπτ αλλο. Και μπατερια 2 μερες με ηπια χρηση.

Μια άλλη απορια έχω: Στις επαφες δεν γίνεται να έχω κάποιο νούμερο προεπιλογή στον καθενα? Γιατι έτσι διαλέγω την επαφη και μετα διαλεγω το νουμερο. Και αν εχω μονο 1 κινητο στην επαφη, τοτε οκ. Αλλα αν εχω 2-3 (παλια - ανενεργα -δουλειας κλπ) πρεπει να διαλεξω και ποτε δεν ξερω ποιο ειναι τι. Θα μου πεις, κατσε οργανωσου, αλλα αν ειχε προεπιλογη για το βασικο νουμερο (όπως το παλιο μου W910) θα μου ελυνε τα χερια!

 

Να ρωτησω κατι ρε παιδια πηρα το Acive χθες...Σημερα παρατηρησα οτι οταν η οθονη του κινητου ειναι κλειστη (κλειδωμενη) μετα απο κανενα 10λεπτο?? καπου εκει αναβοσβηνει 5 φορες μονο του...σαν να ειναι screen protector οπως οι υπολογιστες...Το παρατηρησε κανενας αλλος αυτο ???ειναι νορμαλ η λετε να εχει κανενα προβλημα...??

 

Η οθόνη κλειδώνει κ μαυρίζει. Μπορεις να την κλειδωσεις με χρονοδιακοπτη απο ρυθμισεις>προβολη>Χρονικη υπερβ. οθον ή με το πλαινο αριστερο πληκτρο. Αυτο που αναβοσβηνει δεν το καταλαβα και δεν το συναντησα στο δικο μου ποτε.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη κλειδώνει κ μαυρίζει. Μπορεις να την κλειδωσεις με χρονοδιακοπτη απο ρυθμισεις>προβολη>Χρονικη υπερβ. οθον ή με το πλαινο αριστερο πληκτρο. Αυτο που αναβοσβηνει δεν το καταλαβα και δεν το συναντησα στο δικο μου ποτε.

 

Αν σου πω οτι έχω δίπλα μου ενα Νέο V και έκανε αυτο που περιγράφεις τι θα πεις; :what:

 

(Το κλειδωμα το έχω στα 15 δευτερολεπτα)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω ενα lg p970 στο οποιο αναβοσβηνει ετσι οπως λετε οχι παντα ομως και εχω την εντυπωση πως το κανει οταν βαζουμε για ταπετσαρια αλλη εικωνα εκτος απο τα βασικα που εχει εγκαταστημενα η συσκευη το παρατηρησα τωρα στις ημερες των γιωρτων που ειχα βαλει καποιες χριστουγεννιατικες

( ζωντανες ταπετσαριες ) με αλλη εικονα δεν το εχω παρατηρηση μυστηριο πραγμα :ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αληθεια...Το εκανα ενα update με το sony ericsson companion και τωρα δεν το κανει πλεον...Υποθετω πως ειχε καποιο θεμα με το λογισμικο ...Τωρα ολα καλα δεν εχω κανενα προβλημα και οσο παει μου αρεσει και πιο πολυ..τραβηξα βιντεκια σημερα στη Βασιλιτσα και η αναλυση της καμερας ηταν πολυ καλυτερη απο οτι περιμενα !
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα κι ευλογημενα.παιδια αξιζει να το παρω το κινητο? τα υπερ και τα κατα του απο οσους το εχουν? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...