Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητό είναι πανάκριβο για αυτά που προσφέρει. Εμένα προσωπικά εμφανισιακά μου αρέσει αν και με χαλάει λίγο το εξόγκωμα στο κάτω μέρος του τηλεφώνου. Η τιμή θα έπρεπε να ήταν 250-260 max.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό είναι πανάκριβο για αυτά που προσφέρει. Εμένα προσωπικά εμφανισιακά μου αρέσει αν και με χαλάει λίγο το εξόγκωμα στο κάτω μέρος του τηλεφώνου. Η τιμή θα έπρεπε να ήταν 250-260 max.

 

δεν έχεις άδικο σε αυτό... στην ουσία είναι το mini σε άλλο καλουπι + την προστασία για σκόνη και νερό.... 50€ περισσότερα από το mini πιστεύω θα ήταν μια φυσιολογική τιμή....

αλλά πάλι σε σύγκριση με τα άλλα δυο που προσφέρουν τα ίδια πράγματα πιστεύω ότι είναι καλύτερο...

δεν ξέρω, μ' αρέσει και εμένα αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το πάρω....

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις άδικο σε αυτό... στην ουσία είναι το mini σε άλλο καλουπι + την προστασία για σκόνη και νερό.... 50€ περισσότερα από το mini πιστεύω θα ήταν μια φυσιολογική τιμή....

αλλά πάλι σε σύγκριση με τα άλλα δυο που προσφέρουν τα ίδια πράγματα πιστεύω ότι είναι καλύτερο...

δεν ξέρω, μ' αρέσει και εμένα αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το πάρω....

 

Κοίτα και το Ray εγώ δεν πιστεύω πως έχει τίποτε ιδιαίτερο. Αναλόγως με τις απαιτήσεις σου θα διαλέξεις. Αν χρησιμοποιείς το κινητό και νομίζεις πως μπορεί εύκολα να σκονίζεται ή να βραχεί πας για το active. Οι διαφορές είναι μικρές μεταξύ των 2 κινητών. Αν και πιστεύω το xperia ray είναι αρκετά ακριβό για τα specs του.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πρωί.Προς το παρόν πολύ συμπαθητικό.Από φωτεινότητα οθόνης μια χαρά μου φαίνεται και ακόμα δεν έχω πειράξει τις αρχικές ρυθμίσεις!Από ηχείο και κάμερα μια χαρά.Δε το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά ακόμα γιατί πέρνω πρώτη φορά android.Πάντως μέχρι τώρα είμαι αρκετά ικανοποιημένος! :)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και το Ray εγώ δεν πιστεύω πως έχει τίποτε ιδιαίτερο. Αναλόγως με τις απαιτήσεις σου θα διαλέξεις. Αν χρησιμοποιείς το κινητό και νομίζεις πως μπορεί εύκολα να σκονίζεται ή να βραχεί πας για το active. Οι διαφορές είναι μικρές μεταξύ των 2 κινητών. Αν και πιστεύω το xperia ray είναι αρκετά ακριβό για τα specs του.

σε σχέση με το defy και το xcover λέω ότι μάλλον είναι καλύτερο...

θα με βόλευε ένα τέτοιο κινητό γιατί πάω αρκετές βόλτες σε χιονοδρομικά και πρόπερσι μου είχε πέσει στο χιόνι το Samsung U900 που είχα και μέσα σε πέντε λεπτά που έκανα για να το βρω βγήκε off....

όμως με προβληματίζει λίγο το θέμα με την φωτεινότητα γιατί δεν νομίζω να μπορέσω να το δω απο κοντά ( τα αρνητικά της επαρχίας )... η τιμή δεν με πειράζει γιατί με τις επιδοτήσεις που έχω λογικά δεν θα πληρώσω τίποτα....

 

Μου ήρθε σήμερα το πρωί.Προς το παρόν πολύ συμπαθητικό.Από φωτεινότητα οθόνης μια χαρά μου φαίνεται και ακόμα δεν έχω πειράξει τις αρχικές ρυθμίσεις!Από ηχείο και κάμερα μια χαρά.Δε το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά ακόμα γιατί πέρνω πρώτη φορά android.Πάντως μέχρι τώρα είμαι αρκετά ικανοποιημένος! :)

 

άντε καλορίζικο!!!

μόλις "παίξεις" μαζί του λίγο παραπάνω γράψε μας τίποτα λεπτομέρειες....

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.είμαι αρκετά προβληματισμένος.από ταχύτητα σε εφαρμογές μια χαρά.και στη πλοήγηση στο ίντερνετ.αρκετές δωρεάν εφαρμογούλες που με έχουν κάνει σχεδόν να μη χρησιμοποιώ το ipod touch παρά μόνο για μουσική.

το πρόβλημά μου είναι το εξής.τελείωσε η μπαταρία και μετά όταν πήγα να το ανοίξω δεν έκανε το κλασσικό άνοιγμα.κλασσικά ανοίγει ως εξής.γράφει το sony ericsson μετά βγάζει χρωματάκια μωβ μπλε και κάτι άλλα εμφανίζει το σήμα της se και από κάτω γράφει ξανά sony ericsson.αμέσως μετά ζητάει κωδικό.

όταν μου τελείωσε η μπαταρία λοιπόν αντί για το κλασσικό άνοιγμα άρχισε κατευθείαν με το σήμα και από κάτω έγραφε sony ericsson.μετά φαινόταν σαν να ξανακλείνει.μόλις ξαναπατούσα να ανοίξει λες και δεν είχε κλείσει αλλά ήταν στην αναμονή άνοιγε ξανά πηδώντας το αρχικό στάδιο και σταματούσε εκεί.τον κωδικό δε μου τον ζητούσε για να ανοίξει για κανένα προφανή λόγο.

το έβαλα να φορτίσει ένα ολόκληρο βράδυ και με χαρά το πρωί λειτουργούσε κομπλέ.

χτές το βράδυ λοιπόν τελειώνει η μπαταρία και το βάζω να φορτίσει.σήμερα το πρωί έδειχνε φουλαρισμένη μπαταρία.πάω να το ανοίξω και μου αρχίζει το ίδιο πρόβλημα.τη προηγούμενη φορά πάνω αριστερά είχε ένα κίτρινο λαμπάκι ή κάπως έτσι όταν το έβαλα για φόρτηση.τώρα έχει το πράσινο λαμπάκι σα να είναι φορτισμένη η μπαταρία και κάνει συνέχεια το ίδιο.αν βγάλω τη μπαταρία μετά ανοίγει κλασσικά αλλά ξανακολλάει.

δε ξέρω τι να κάνω.έχω απελπιστεί.εν το μεταξύ δε μπορώ να το δώσω για φτιάξημο γιατί δεν έχω άλλη συσκευή.τις έχω αφήσει όλες αθήνα και είμαι μεσολόγγι...αν ξέρετε τίποτα παίδες βοήθεια γιατί καίγομαι...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρνα του το λογισμικό με το SEUS

 

ok ευχαριστώ πολύ! :)

το πρόβλημα λύθηκε!!!

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα το εχει αγορασει καποιος αλλος να μας πει τις εντυπωσεις του ?

εχω το lg p970 αξιζει να το αλλαξω τι λετε ?

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536166#post3536166

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το έφερε επιτέλους και η wind.... το παράγγειλα χθες και ελπίζω να μην το μετανιώσω που πήρα αυτό και όχι το ray ( γιατί και για τα δυο δεν θα πλήρωνα έξτρα λεφτα )....
Link to comment
Share on other sites

255 ξεκλείδωτο στις ΗΠΑ! Αλλά εκεί πεινούν...ενώ εδώ "λεφτά υπάρχουν"! Μην ξεχάσετε να ευχαριστήσετε στην SE για την εκτίμηση που δείχνει στον ιδρώτα σας!

 

http://www.engadget.com/2011/12/08/unlocked-sony-ericsson-xperia-active-now-available-in-the-us-for/

 

Βρε μανια με τα ακριβα προιοντα στην Ελλαδα... οχι οτι δεν ειναι, αλλά....

Αλλο ΦΠΑ εχουν εκει, αλλη "καταναλωση"/εκπτωσεις απο τις εταιρειες....

Οι τιμες δε διαμορφωνονται στην Ελλαδα αναλογα με το πως ξυπνησε το πρωι ο οικονομικος διευθυντης μιας εταιρειας...

 

btw.... το εχω εδω και κανενα μηνα στα χερια μου.....

καλο ειναι.... ουτε κολληματα, ουτε προβληματα....

Μια φορα μου εκανε μον αυτο το τρελο κατα τη φορτιση/θερμοκρασια με τα πληκτρα αφης που γυρνουσε στην αρχικη οθονη, αλλα το εκανα επανεκκινηση και εστρωσε επιτοπου...

Δεν το εχει ξανα κανει...

Edited by MrAnderson

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια...

Το active εχει και ανθεκτικη οθονη??? Δηλαδη απο πεσιματα μικρου υψους???

 

Είναι Scratch resistant αλλά μην περιμένεις μεγάλες αντοχές σε χτυπήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω πολύ καιρό να συνδεθώ στο φόρουμ. Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ καλή δουλειά που γίνετε εδω.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το active και τελικά δεν έχω βρει πουθενά να λέει ότι έχει μπροστινή κάμερα, στην σελίδα της η se δεν λέει κάτι.

Στην παρουσίαση αυτή λέει ότι έχει

Επίσης το έχει βρει κανένας με λευκή ρίγα αντί για πορτοκαλί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω πολύ καιρό να συνδεθώ στο φόρουμ. Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ καλή δουλειά που γίνετε εδω.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το active και τελικά δεν έχω βρει πουθενά να λέει ότι έχει μπροστινή κάμερα, στην σελίδα της η se δεν λέει κάτι.

Στην παρουσίαση αυτή λέει ότι έχει

Επίσης το έχει βρει κανένας με λευκή ρίγα αντί για πορτοκαλί;

 

εχει μπροστινη καμερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπροστινή κάμερα έχει, είναι όμως για κλήσεις μέσω GSM ή μόνο μέσω δεδομένων?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μπροστινή κάμερα έχει, είναι όμως για κλήσεις μέσω GSM ή μόνο μέσω δεδομένων?

 

το δευτερο δυστυχως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ athanaso77.α επισης εχω δει σε κατι βιντεακια στο unboxing ειχε κατι live viewing.ξερετε μηπως τι ειναι και αν θα συμπεριλαμβανεται μεσα στο κουτι???
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθές στα χέρια μου. Λόγω δουλειάς δεν το επαιξα πολύ!

Ως νεος σε σμαρτφον έχω πολλές απορίες. Επειδή εδω δεν εχει πολυ κινηση να διαβάζω στο μινι? Ειναι το ίδιο?

Βασικά να αρχισω απο την γκρίνια (κλασικα)

1. Το ξυπνητηρι δεν χτυπάει με κλειστο κινητο!!! Και το βραδυ το κλεινω για πολλους λογους!

2. Δεν βρισκω επιλογη αυξανομενης εντασης στον ηχο κλησης

Αυτα! ως τωρα ειχα w910!

 

Και επειδη διαβασα διάφορα και εδω και αλλου

ΔΕΕΕΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗΗΗ ΚΑΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...