Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μια γυναίκα πει ακριβώς τα ίδια,

 

ειναι κακό που θέλω να δοκιμάζω οποιονδήποτε άντρα έχει ωραίο ****;;;;ειναι παράλογο;;

 

τη λέτε λυσσάρα... Τς τς τς:ninja:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Αν μια γυναίκα πει ακριβώς τα ίδια,

 

 

 

τη λέτε λυσσάρα... Τς τς τς:ninja:

 

βασικα το λυσσαρα ειναι δευτερεύον χαρακτηρισμός..αλλιώς τις λέμε..

Εγώ πιστεύω ότι αυτή ειναι η διαφορά των 2 φύλλων..

Σουβλάκι..παρέα και συζήτηση σε καφετέρια σε σπίτι κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

βασικα το λυσσαρα ειναι δευτερεύον χαρακτηρισμός..αλλιώς τις λέμε..

Εγώ πιστεύω ότι αυτή ειναι η διαφορά των 2 φύλλων..

 

Kι εμείς αλλιώς λέμε κάποιον που κάνει αυτό που λες ότι κάνεις εσύ. (όχι δεν είναι επιβήτορας :lol::lol:)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Kι εμείς αλλιώς λέμε κάποιον που κάνει αυτό που λες ότι κάνεις εσύ. (όχι δεν είναι επιβήτορας :lol::lol:)

 

Τουλάχιστον εγώ δικαιολογούμε λόγω ηλικίας..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εγώ δικαιολογούμε λόγω ηλικίας..

 

ή μηπως λογω κατι αλλου που τελειωνει σε "κίας" ??:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ή μηπως λογω κατι αλλου που τελειωνει σε "κίας" ??:lol::lol::lol:

 

Δηλαδή εσυ στα 18 (δεν ξέρω πόσο είσαι) ψαχνόσουν για σοβαρή σχέση;;;; και όχι να περνάς καλά και να έχεις εμπειρίες;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πω ρε παιδια.

Ειμαι 17,5 και βγηκα 2 φορες με 19 χρονη (σχεδον 20χρονη...) .

Αν και λογω προσωπου-σωματος φαινομαι 19 (οπως της ειπα), νομιζω οτι με εχει παρει χαμπαρι..

Στα μηνυματα ημασταν μια χαρα,μεχρι που χρησιμοποιησα μια ατακα που χρησιμοποιουσα (σε μηνυμα) στα 16-17χρονα που εβγαινα μεχρι προτινος (παω φοιτητης και ειπα να...πεσω στα βαθια..)...της εστειλα κατα τις 00:00 , "Καληνυχτα κουκλα!!".

Απο τοτε της εστειλα αλλο ενα μνμ , σε στυλ τι εγινε γιατι δεν μπορεσες να απαντησεις κτλ. , και 1 μερα τωρα ουτε φωνη ουτε ακροαση..λετε να παρω απο ενα αλλο κινητο σε αυτην μηπως εχει κανα προβλημα στο κινητο της?

Ετσι και αλλιως φευγω σε 2 μηνακια,αλλα μ'αρεσει αρκετα εως πολυ...καμια σχεση με τα "κοριτσακια"..

 

ουφ,ειπα τον πονο μου :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσυ στα 18 (δεν ξέρω πόσο είσαι) ψαχνόσουν για σοβαρή σχέση;;;; και όχι να περνάς καλά και να έχεις εμπειρίες;;

 

Το ιδιο λεμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Άν εξαιρέσεις λίγο την ρηχότητα που σε διακρίνει,είσαι απόλυτα υγιής:pΤις υπόλοιπες που δεν έχουν αυτό το κρίσιμο στοιχείο τις κάνουμε σαπούνια?:p

 

Τι, μονο οι Εβραιοι εχουν το προνομιο;! :p

Link to comment
Share on other sites

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?
Link to comment
Share on other sites

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?

 

Αν μιλάμε για καψούρα μεγάλη(μακριά από μας...ξου ξου) με την πρώτη μάτια τοτε ναι..θα κράτηση πιστεύω και παραπάνω από ένα μήνα.. Πάντως πιστεύω ότι το χρονικό όριο εξαρτάται από το πόσο βαριά ειναι η καψούρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?

 

Είναι πολύ δύσκολες αυτές οι σχέσεις. Πρέπει και οι 2 να προσπαθείτε για να μη χαθείτε. Προσωπικά, έχω περάσει από σχέση εξ αποστάσεως (μεγάαααλη απόσταση) και μπορώ να πω ότι απλά και μόνο ότι το πρωί ξύπναγα και είχα μήνυμα καλημέρας (:p) και όλη την υπόλοιπη μέρα είχαμε επαφή (τρελά λεφτά σε κάρτες), μου έδινε δύναμη και κουράγιο για να περιμένω πότε θα ξανάρθει :)

 

Οπότε, γνώμη μου είναι ότι αυτές οι σχέσεις είναι δύσκολες και τσούζει λίγο γιατί σου λείπει σ-υ-ν-έ-χ-ε-ι-α, αλλά αξίζει να περιμένεις αν τον αγαπάς πολύ :O

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?

 

Ενας μηνας δεν ειναι μεγαλο διαστημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πω ρε παιδια.

Ειμαι 17,5 και βγηκα 2 φορες με 19 χρονη (σχεδον 20χρονη...) .

Αν και λογω προσωπου-σωματος φαινομαι 19 (οπως της ειπα), νομιζω οτι με εχει παρει χαμπαρι..

Στα μηνυματα ημασταν μια χαρα,μεχρι που χρησιμοποιησα μια ατακα που χρησιμοποιουσα (σε μηνυμα) στα 16-17χρονα που εβγαινα μεχρι προτινος (παω φοιτητης και ειπα να...πεσω στα βαθια..)...της εστειλα κατα τις 00:00 , "Καληνυχτα κουκλα!!".

Απο τοτε της εστειλα αλλο ενα μνμ , σε στυλ τι εγινε γιατι δεν μπορεσες να απαντησεις κτλ. , και 1 μερα τωρα ουτε φωνη ουτε ακροαση..λετε να παρω απο ενα αλλο κινητο σε αυτην μηπως εχει κανα προβλημα στο κινητο της?

Ετσι και αλλιως φευγω σε 2 μηνακια,αλλα μ'αρεσει αρκετα εως πολυ...καμια σχεση με τα "κοριτσακια"..

 

ουφ,ειπα τον πονο μου :D

οχι.να μη την παρεις τηλεφωνο,να μην στειλεις αλλο σμς.αν θελει αυτη θα σε ψαξει.

 

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?

το να φυγει διακοπες ενα μηνα το αλλο σου μισο(αν ειστε σε σχεση) δεν θεωρειται σχεση απο αποσταση.

δες το σαν μια ευκαιρια για ανανεωση

αν ομως εχετε βρεθει μια φορα,και δεν εχετε σχεση τοτε μην περιμενεις στις διακοπες να ειναι πιστος σε κατι που δεν υπαρχει παρα μονο στο δικο σου κεφαλι.

οταν με το καλο γυρισει,βλεπετεξ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?

 

Sorry μπερδευτηκα λιγο, για εναν μηνα δεν είναι σχεση απο αποσταση...μονο...διακοπες ή δουλεια είναι...κ σιγά τον χρόνο

 

τωρα για σχεση από αποσταση, ναι αρκει να αποδεχτεις οτι θα παίξει 100% ένα πραγμα

το κέρατο

αν αποδεχτείς αυτό τότε οκ, αν ομως ζηλεύεις κ για καφε που βγαινει ο αλλος ή η αλλη το ξεχνας κ πας παρακάτω

μιλαω εκ πειρας

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσυ στα 18 (δεν ξέρω πόσο είσαι) ψαχνόσουν για σοβαρή σχέση;;;; και όχι να περνάς καλά και να έχεις εμπειρίες;;

 

γιατι καλε δεν υπαρχουν ατομα 18 χρονων που να περνανε καλα σε σοβαρη σχεση?γιατι εγω γνωριζω πολλα!

 

Είναι πολύ δύσκολες αυτές οι σχέσεις. Πρέπει και οι 2 να προσπαθείτε για να μη χαθείτε. Προσωπικά, έχω περάσει από σχέση εξ αποστάσεως (μεγάαααλη απόσταση) και μπορώ να πω ότι απλά και μόνο ότι το πρωί ξύπναγα και είχα μήνυμα καλημέρας (:p) και όλη την υπόλοιπη μέρα είχαμε επαφή (τρελά λεφτά σε κάρτες), μου έδινε δύναμη και κουράγιο για να περιμένω πότε θα ξανάρθει :)

 

Οπότε, γνώμη μου είναι ότι αυτές οι σχέσεις είναι δύσκολες και τσούζει λίγο γιατί σου λείπει σ-υ-ν-έ-χ-ε-ι-α, αλλά αξίζει να περιμένεις αν τον αγαπάς πολύ :O

 

θα συμφωνισω.

δυσκολο πραγμα ομως!

πρεπει να υπαρχει αγαπη κ υπομονη!

προσωπικα δεν ξερω αν θα το αντεχα..

Link to comment
Share on other sites

οχι.να μη την παρεις τηλεφωνο,να μην στειλεις αλλο σμς.αν θελει αυτη θα σε ψαξει.

 

 

 

 

Unlikely to happen :lol::lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

unlikely να μην την παρεις τηλεφωνο ή να σε ψαξει αυτη?

 

με το αλλο το παιδι που η κοπελα εφυγε για λονδινο τι εγινε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

unlikely να μην την παρεις τηλεφωνο ή να σε ψαξει αυτη?

 

με το αλλο το παιδι που η κοπελα εφυγε για λονδινο τι εγινε?

 

Unlikely να με παρει αυτη :p

Παντως ρε συ,μου φαινεται περιεργο,απο τα μνμτα δεν εδειχνε οτι δεν ενδιαφερεται...

Link to comment
Share on other sites

Unlikely να με παρει αυτη :p

Παντως ρε συ,μου φαινεται περιεργο,απο τα μνμτα δεν εδειχνε οτι δεν ενδιαφερεται...

Ενα από τα 2 συμβαίνει:

Δεν ενδιαφέρεται -> βρες άλλη

Θέλει να δει αν είσαι το λιγούρι που θα τρέχει από πίσω της συνέχεια -> φρόντισε να δείξεις πως έχεις κι άλλα πράγματα να ασχοληθείς στη ζωή σου πέρα από αυτή.

 

Οπότε κάνε οτι είπε η FREAK.

Link to comment
Share on other sites

Ενα από τα 2 συμβαίνει:

Δεν ενδιαφέρεται -> βρες άλλη

Θέλει να δει αν είσαι το λιγούρι που θα τρέχει από πίσω της συνέχεια -> φρόντισε να δείξεις πως έχεις κι άλλα πράγματα να ασχοληθείς στη ζωή σου πέρα από αυτή.

 

Οπότε κάνε οτι είπε η FREAK.

 

Αυτο κανω,2 μερες τπτ ;)

Αλλα ουτε αυτη κανει τπτ...ενω το τελευταιο της μνμ ητανε: " Οποτε ερθεις Θεσ/νικη,πες μου να βγουμε " ...

Link to comment
Share on other sites

ti gnwmi exete gia tis sxeseis apo apostasi?????i an oxi sxeseis kanonikes mporei kapoios na kratisei epafi me kapoian pou tou aresei parolo pou kserei oti gia ton epomeno mina den tha ti dei katholou k tin exei dei mono mia fora?

Πιστευω οτι αν υπαρχει θεληση κι απο τους 2 και ενδιαφερον ολα γινονται!:)

Παντως ειναι οντως στιγμες που δεν την παλευεις ιδιαιτερα και εκει δοκιμαζεται κι η σχεση. Παρολαυτα μετα απο σχετικη(μακροχρονη) εμπειρια πιστευω οτι οσο δυνατο κι αν ειναι αυτο που νιωθεις, η αποσταση(παροτι βοηθαει στο να μην ρουτινιαζεις κ.λ.π.) φθειρει την σχεση με αλλους τροπους...;)

Προσωπικα ειναι κατι που δυσκολα και μονο σε πολυ special περιπτωση θα το ξανακανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω,2 μερες τπτ ;)

Αλλα ουτε αυτη κανει τπτ...ενω το τελευταιο της μνμ ητανε: " Οποτε ερθεις Θεσ/νικη,πες μου να βγουμε " ...

ε κι εσυ..ενα ενα μας τα λες...

οταν πας θεσσαλονικη στειλτης κανα διημερο νωριτερα"τι κανεις?θα ανεβω θεσσαλονικη τοτε.θα σου τηλ να παμε για καφε"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω,2 μερες τπτ ;)

Αλλα ουτε αυτη κανει τπτ...ενω το τελευταιο της μνμ ητανε: " Οποτε ερθεις Θεσ/νικη,πες μου να βγουμε " ...

 

Ααα,δεν την ξέρεις αυτή την τακτική φίλε μου δυστυχώς.Είναι αυτή με την οποία τελειώνεις ευγενικά μια αμήχανη επαφή με ένα άτομο.π.χ

 

-Έλα ρε ψυχή,τι κάνεις? (Θέλω να σε πάρω τώρα)

-Καλά ρε,εσύ? (πο πο **** τον μπελά μου)

-Μπλα,μπλα,μπλα (τι ******** λέμε,πρέπει να της ορμήξω)

-Μπλα,μπλα,μπλα (έφαγα σήμερα μεσημεριανό?και αν ναι,τότε τι ήταν?)

-Ρε εσύ ομόρφινες.. (την έριξα την ατάκα ο άτιμος)

-Ε ναι, όταν βρεθούμε να πάμε για κανά καφέ (αλάρμ,αμπόρτ,αμπόρτ):p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...