Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Παίδες καλησπερα και παλι, ψάχνω για τη γνώμη σας σε ένα θέμα που αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό.

 

Η κοπέλα, συμμαθήτρια και εφηβικός έρωτας χωρίς ανταπόκριση. Βρεθήκαμε μετά απο πολλά χρόνια σε γάμο λίγο μετά το Πάσχα και κει ξεκίνησε ένα παιγνίδι. Έδειχνε να ενδιαφέρεται, φτάσαμε σχεδόν σε σωματική επαφή (φιλί κλπ) και την επομένη με αδειάζει λέγοντας μου -γενικά και καλά- πως δεν είναι ερωτευμένη και άλλα τέτοια.

Της μίλησα μετά απο λίγες μέρες, μου είπε πως με βλέπει σαν αδερφο. Το καλοκαίρι πέρασε καπως έτσι... Πολλή παρέα, τρελές ώρες, μόνοι πάντα, χωρίς να με αφήνει να πλησιάσω. Σε κάποιες φάσεις εξαφανιζόταν για κάποιες μέρες και εμφανιζόταν πάλι κάνοντας παιγνίδι και σα να μη συμβαίνει τίποτα.

Στις αρχές του Οκτώβρη κανονίζουμε να πάμε για φαγητό, σινεμά, ποτό και βραδυνό μπάνιο. Στη θάλασσα πλέον κάνω κίνηση, ανταποκρίνεται στιγμιαία και μετά κάνει πίσω λέγοντας μου αρχικά πως είμαστε φίλοι και δέν πρέπει να πάμε στο επόμενο στάδιο, και μετά που επέμενα, πως δεν είναι έτοιμη αυτή την περίοδο για σχέση και πως δεν θέλει να με πληγώσει.

Της είπα λοιπόν πως εγώ σταματάω, θα κάνω παρέα μαζί της, μόνο φιλικά όμως. Αν θέλει κάτι παραπάνω, πρέπει να το δηλώσει ξεκάθαρα.

Την περασμένη βδομάδα εξαφανίζεται για μια βδομάδα (είχε ξένους, εξετάσεις κλπ) και επανεμφανίζεται χθες, σα να μη συνέβη τίποτα και κάνει, κανονικά παιγνίδι!

Τι λέτε και σεις;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν λες κανει παιχνιδι τι εννοεις? μπορει αυτο το παιχνιδι που λαμβανεις εσυ να ειναι απλα ο χαρακτηρας προς τους φιλους της ξερω γω :p

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πολύ μπερδεμένο, αλλά νομίζω ότι με τον τρόπο σου το μπερδεύεις ακόμα περισσότερο. Κατ' αρχήν, δεν ξεκαθαρίζεις ακριβώς εσύ τι θέλεις από αυτήν την κοπέλα... φαντάζομαι ότι θέλεις κανονική σχέση... η γνώμη μου είναι (έχω κάνει αντίστοιχο λάθος στο παρελθόν και εγώ) όλτι πρέπει να τις ξεκαθαρίσεις τις προθέσεις σου, να περιμένεις ανταπόκριση, και να κινηθείς ανάλογα. Αν σε περίπτωση σου ξαναπεί φιλίες και τέτοια, ξέχασε την, απλά παίζει, περνάει το χρόνο της, μπορεί κατά βάθος να σε γουστάρει, αλλά αυτό δεν είναι αρκετό για να κάνετε μία υγιή σχέση και σίγουρα δεν είναι απόλυτα ειλικρινής με τον εαυτό της για να μπει στην διαδικασία να παίζει τέτοια παιχνίδια. Σε αντίθετη περίπτωση, αν προχωρήσετε ερωτικά, είσαι Ok. Σε καμία περίπτωση μην δώσεις διαστάσεις σε αυτό το θέμα, είναι κάτι που όσο περνάει θα σε χαλάει και θα σε τρώει, και θα καταλήξεις στην ίδια κατάσταση... για αυτό το λόγο κάνε κάτι τώρα, ή αλλιώς προχώρα σε κάτι διαφορετικό!
Link to comment
Share on other sites

οταν λες κανει παιχνιδι τι εννοεις? μπορει αυτο το παιχνιδι που λαμβανεις εσυ να ειναι απλα ο χαρακτηρας προς τους φιλους της ξερω γω :p

 

Όταν λέω παιγνίδι εννοώ παιγνίδι με τα μάτια, τυχαία αγγιγματα, παιγνίδι με τα μάτια όταν μιλά στο τηλέφωνο...

 

μπορει και να το κανει οποτε εχει αναγκη επιβεβαιωσης..

εφοσον σου ξεκαθαρισε πως δεν ενδιαφερεται,γιατι επιμενεις??

τι να σου πω...δε την ξερουμε την κοπελα και δεν μπορουμε να πουμε τπτ με σιγουρια!

 

Εντάξει, μ΄αρέσει πολύ σαν γυναίκα και σαν άτομο, αλλά ΔΕΝ επιμένω πλέον. Δεν πιστεύω να θέλει επιβεβαίωση γιατί είναι πολύ αξιόλογος άνθρωπος και έχει τις παρέες και τα φλερτ της. Κάνω παρεά απλά μαζι της γιατί μ'αρέσει και σαν άτομα. Απλά δε μπορώ να καταλάβω τι θέλει από μένα με αυτή της τη συμπεριφορά.

 

Το θέμα είναι πολύ μπερδεμένο, αλλά νομίζω ότι με τον τρόπο σου το μπερδεύεις ακόμα περισσότερο. Κατ' αρχήν, δεν ξεκαθαρίζεις ακριβώς εσύ τι θέλεις από αυτήν την κοπέλα... φαντάζομαι ότι θέλεις κανονική σχέση... η γνώμη μου είναι (έχω κάνει αντίστοιχο λάθος στο παρελθόν και εγώ) όλτι πρέπει να τις ξεκαθαρίσεις τις προθέσεις σου, να περιμένεις ανταπόκριση, και να κινηθείς ανάλογα. Αν σε περίπτωση σου ξαναπεί φιλίες και τέτοια, ξέχασε την, απλά παίζει, περνάει το χρόνο της, μπορεί κατά βάθος να σε γουστάρει, αλλά αυτό δεν είναι αρκετό για να κάνετε μία υγιή σχέση και σίγουρα δεν είναι απόλυτα ειλικρινής με τον εαυτό της για να μπει στην διαδικασία να παίζει τέτοια παιχνίδια. Σε αντίθετη περίπτωση, αν προχωρήσετε ερωτικά, είσαι Ok. Σε καμία περίπτωση μην δώσεις διαστάσεις σε αυτό το θέμα, είναι κάτι που όσο περνάει θα σε χαλάει και θα σε τρώει, και θα καταλήξεις στην ίδια κατάσταση... για αυτό το λόγο κάνε κάτι τώρα, ή αλλιώς προχώρα σε κάτι διαφορετικό!

 

Κοίτα, εγώ της έχω ήδη ξεκαθαρίσει οτι την βλέπω ερωτικά και μόνο. Με βάση τα απτα δεδομένα που έχω, εισηγείσαι να σταματήσω να κάνω παρέα μαζί της;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

φιλε παιζει και αλλου να ξερεις.

γενικα μαλλον της αρεσεις αλλα οχι τοσο οσο...

μην τα δινεις. εξαφανισουν και εσυ ή θα την κανει κατι ή θα της ειναι αδιαφορο...θα δεις εσυ.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα απλά σε βλέπει ως φίλο και περνάει καλά όση ώρα βρίσκεται μαζί σου.Μέχρι εκεί τίποτα παραπάνω,για αυτό στο γυρνάει και στο ότι δεν θέλει σχέση αυτήν την περίοδο και άλλα τέτοια τρελά.Οπότε μην δίνεις σημασία,απλά πέρνα και εσύ καλά μαζί της όταν την βρισκόσαστε,διαφορετικά θα παίζει μαζί σου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ της έχω ήδη ξεκαθαρίσει οτι την βλέπω ερωτικά και μόνο. Με βάση τα απτα δεδομένα που έχω, εισηγείσαι να σταματήσω να κάνω παρέα μαζί της;
Βασικά, θα μπορούσες να εκμεταλλευτείς την παρέα της και να γνωρίσεις και φίλες της, γιατί από μόνος σου είναι πιο δύσκολο, και απο φίλους μην περιμένεις και πολλά, ότι καλό έχουνε θα το έχουν σίγουρα για την "πάρτυ" τους. Το θέμα είνα ότι όσο θα κάνεις παρέα μαζί της θα σε "τσούζει" η επαφή μαζί της και θα το ξανασκέφτεσαι, οπότε αν δεν μπορείς να το χειριστείς και να ελέγξεις τα συναισθήματα σου και τον εαυτό σου, καλύτερα να την παρατήσεις. Διαφορετικά, κάνε παρέα μαζί της , με τρόπο όμως που να συμφέρει μόνο εσένα, ότι δηλαδή κάνει αυτή τώρα μαζί σου... ο εγωισμός σε αυτές τις περιπτώσεις βοηθάει...και το πιο σημαντικό! Μην έχεις ανασφάλειες για το πότε θα σκάσει η επόμενη γκόμενα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα και παλι, ψάχνω για τη γνώμη σας σε ένα θέμα που αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό.

 

Η κοπέλα, συμμαθήτρια και εφηβικός έρωτας χωρίς ανταπόκριση. Βρεθήκαμε μετά απο πολλά χρόνια σε γάμο λίγο μετά το Πάσχα και κει ξεκίνησε ένα παιγνίδι. Έδειχνε να ενδιαφέρεται, φτάσαμε σχεδόν σε σωματική επαφή (φιλί κλπ) και την επομένη με αδειάζει λέγοντας μου -γενικά και καλά- πως δεν είναι ερωτευμένη και άλλα τέτοια.

Της μίλησα μετά απο λίγες μέρες, μου είπε πως με βλέπει σαν αδερφο. Το καλοκαίρι πέρασε καπως έτσι... Πολλή παρέα, τρελές ώρες, μόνοι πάντα, χωρίς να με αφήνει να πλησιάσω. Σε κάποιες φάσεις εξαφανιζόταν για κάποιες μέρες και εμφανιζόταν πάλι κάνοντας παιγνίδι και σα να μη συμβαίνει τίποτα.

Στις αρχές του Οκτώβρη κανονίζουμε να πάμε για φαγητό, σινεμά, ποτό και βραδυνό μπάνιο. Στη θάλασσα πλέον κάνω κίνηση, ανταποκρίνεται στιγμιαία και μετά κάνει πίσω λέγοντας μου αρχικά πως είμαστε φίλοι και δέν πρέπει να πάμε στο επόμενο στάδιο, και μετά που επέμενα, πως δεν είναι έτοιμη αυτή την περίοδο για σχέση και πως δεν θέλει να με πληγώσει.

Της είπα λοιπόν πως εγώ σταματάω, θα κάνω παρέα μαζί της, μόνο φιλικά όμως. Αν θέλει κάτι παραπάνω, πρέπει να το δηλώσει ξεκάθαρα.

Την περασμένη βδομάδα εξαφανίζεται για μια βδομάδα (είχε ξένους, εξετάσεις κλπ) και επανεμφανίζεται χθες, σα να μη συνέβη τίποτα και κάνει, κανονικά παιγνίδι!

Τι λέτε και σεις;

 

Κοψτην τελειως απο οτιδηποτε ή κανε της 10 παιδια.Διαλεξε και παρε,Αυτη ας κανει οτι θελει,ας παιζει,εσυ εισαι για να παιρνεις αποφασεις αφου σου αρεσει τοσο πολυ και οχι για να χαριεντιζεσαι επ'αοριστον.Δεν βαρεθηκες?Δεν κουραστηκες?Ε οδηγησε την κουρσα καποια στιγμη,μην ακολουθεις μονο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοψτην τελειως απο οτιδηποτε ή κανε της 10 παιδια.Διαλεξε και παρε,Αυτη ας κανει οτι θελει,ας παιζει,εσυ εισαι για να παιρνεις αποφασεις αφου σου αρεσει τοσο πολυ και οχι για να χαριεντιζεσαι επ'αοριστον.Δεν βαρεθηκες?Δεν κουραστηκες?Ε οδηγησε την κουρσα καποια στιγμη,μην ακολουθεις μονο.
Έχεις δίκιο, αλλά πόσους άντρες ξέρεις που το καταφέρνουν αυτό. Η γυναίκα έχει πάντα τον έλεγχο, οι εξαιρέσεις είναι ελάχιστες, εκτός βέβαια από αυτούς που τρώνε παντόφλα και δεν θέλουν να το παραδεχτούν.
Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπω πρέπει να πάρω αποφάσεις -οδυνυρές ίσως - σύντομα! Αλλά όπως λένε "ο εύκολος δρόμος είναι ο δύσκολος δρόμος". Ευχαριστώ ολους για τις απόψεις και τις σκέψεις που μοιράστηκαν μαζί μου... :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπω πρέπει να πάρω αποφάσεις -οδυνυρές ίσως - σύντομα! Αλλά όπως λένε "ο εύκολος δρόμος είναι ο δύσκολος δρόμος". Ευχαριστώ ολους για τις απόψεις και τις σκέψεις που μοιράστηκαν μαζί μου... :)

 

Τωρα να σου πω, πως εχω βρεθει σχεδον στο ιδιο σκηνικο, θα με πιστεψεις; :X

 

Απαντηση δεν εχω καταφερει μετα απο τοσα χρονια να δωσω, μιλαμε για τα τρελα μυστηρια του συμπαντος αλλα η συμβουλη μου ειναι η εξης:

Ή θα τη βγαλεις απο το μυαλο σου (οχι ομως να μετανιωσεις μετα - σημερα ή μετα απο 10 χρονια) ή θα την πιεσεις συναισθηματικα τοσο ωστε να «σπασει» και να μπορεσετε να κανετε μια ειλικρινη συζητηση (γιατι αυτη η συμπεριφορα μαλλον κρυβει πολλα).

 

Και οταν εννοω να τη βγαλεις απο το μυαλο σου, ειτε να συνεχισετε να ειστε μονο φιλοι (που σημαινει οτι η συμπεριφορα σου δε θα ειναι η ιδια, 1+1=2), ειτε να διακοψεις καθε επαφη.

 

Φυσικα υπαρχει και η ελαφρως διαστροφικη επιλογη να μιμηθεις τη συμπεριφορα της αλλα δεν ξερω που μπορει να οδηγησει κατι τετοιο.

 

Γιατι αυτο που γινεται τωρα ειναι να αντλει εκεινη την ευχαριστηση που της δινει η επαφη μαζι σου, να εξαφανιζεται οποτε θελει και μετα να εμφανιζεται παλι οποτε θελει για να παρει κι αλλο.

Πες μου τωρα πως το χαρακτηριζεις εσυ αυτο;

 

Επισης, εισαι σιγουρος πως δεν υπαρχει καποιος αλλος (ή ακομη χειροτερα αλλοι) με τους οποιους να εχει την ιδια ή διαφορετικη συμπεριφορα, παραλληλα;

 

Αυτη η συμπεριφορα δεν ειναι νορμαλ, ουτε στα 22, ουτε στα 32. Κι επειδη οπως καταλαβαινω δε θελεις κι εσυ να το συνεχισεις (αντιλαμβανομαι πως ειναι ψυχοφθορο - για εμενα ειναι) θα πρεπει να εισαι αποφασιστικος, διαφορετικα νομιζω πως αυτη η συμπεριφορα θα συνεχιζεται μεχρι να βαρεθει αυτο που της προσφερεις.

 

Εγω παντως σου ευχομαι να καταφερεις το ακατορθωτο! :)

Link to comment
Share on other sites

Για την ύπαρξη άλλου/ων: Μου έχει πει (πλειστάκις και χωρίς ποτέ να ρωτήσω) πως δεν υπάρχει κάποιος που να της αρέσει καθ' όλη τη διάρκεια της περιόδου που έχουμε επαφή. Μου λέει όμως πως βγαίνει με διάφορους "φίλους" (με η χωρίς εισαγωγικά) το οποίο δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει...

 

Από την άλλη, τι εννοείς "να την πιέσω συναισθηματικά"; Πώς μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα και θελω να ακουσω την γνωμη σας. Γνωριζω καποια που μενει αθηνα και ειναι 2-3 χρονια μεγαλυτερη μου πριν ενα μηνα περιπου, αυτη εκεινη την περιοδο τα ειχε με καποιον μικροτερο της κατα 6 χρονια. Απο οταν μιλησαμε δεν μου εκρυβε οτι τις αρεσω και οτι με θελει, αλλωστε δεν της το εκρυψα ποτε και εγω. Εγω απο την μερια μου της ειχα πει οτι αν θες να κανουμε κατι να τελειωσεις την προηγουμενη σχεση σου και να συνεχισουμε μαζι. Μετα απο 1-1 μιση βδομαδα του λεει τελος αλλα αυτος το πηρε καπως και τις ελεγε οτι θα κανω καμια τρελα και τετοια, τελος παντων την ιδια μερα που χωρισαν μου λεει ειμαι κολημενη ακομα μαζι του και ξαναγυρισε πισω.

 

Την επομενη μερα ομως μου στελνει μυνημα και μου λεει δεν σε ενδιαφερει καθολου για μενα και αλλα τετοια, εγω της απαντησα οτι εσυ δεν ηθελες να το τελειωσουμε; Ε τελος παντων για να μην σας τα πολυλογω γυρισαμε στην ιδια κατασταση για αλλη 1 βδομαδα. πριν 4 μερες περιπου του λεει θελω χρονο να σκεφτω και εμεις μιλαγαμαε καθημερινα και απο οτι την ειχα δει ειχε ξεκαθαρισει τα πραγματα και ειχε καταληξει να συνεχισουμε μαζι. Αυτο το συμπερανα επειδη μου λεει καποια στιγμη να κανονισουμε να περασουμε μαζι τις γιορτες, αν δεν εχεις ξεκαθαρισει καπως τα πραγματα δεν το λες αυτο σωστα;

Περναν οι μερες και προχθες που του ειπε και οριστικο τελος στον αλλον αυτος το βραδυ της λεει οτι εχω καποιο προβλημα οικογενιακο και θελω να μου σταθεις και τα πραγματα να γινουν οπως παλια μεταξυ μας. Αυτη εκεινη την μερα του ειπε οκ να σου σταθω αλλα μονο φιλικα, το θεμα με αυτους μενει εκει και την επομενη μερα ενω ολα πηγαινουν καλα μεταξυ μας μεχρι τις 7-8 το βραδυ μου στελνει μετα απο 2 ωρες οτι παρολο που μ'αρεσεις πολυ δεν σου αξιζω γιατι ειμαι ακομα κολημενη και σου αξιζει κατι καλυτερο. Εγω την ρωταω να μου πει τι εγινε και μου λεει τιποτα απλα σκεφτικα τα πραγματα, δεν το πιστευω εγω αυτο και την ξαναρωταω το ιδιο και απαντηση δεν επαιρνα. Ε μετα απο λιγο επειδη ειχε παει και αργα η ωρα και ειχα και τα νευρα μου εγω της στελνω οκ δεν θα ασχοληθω παραπανω καλη συνεχεια,καληνυχτα. Μετα στα μυνηματα μου λεει οτι το πηρες καπως και θα το καταλαβω αν θες να μην κρατησουμε επαφες, εγω της απαντησα οτι ειναι αργα για να δουμε αν θα κρατησουμε επαφες τωρα οποτε το συζηταμε καποια αλλη στιγμη αυτο και μου απανταει για να σε βγαλω απο την δυσκολη θεση αν και μου ειναι δυσκολο δεν θα σε ξαναενοχλησω.

 

Την αλλη μερα εγω της ζητησα συγνωμη που ημουν καπως χθες και τις ειπα οτι δεν εχω προβλημα να κρατησουμε επαφες αλλα απο τοτε δεν απανταει στα μυνηματα και πουθενα. Το θεμα ειναι οτι και εγω μεσα μου δεν ξερω τι αλλα νιωθω καπως και δεν θελω να τελειωσει η κατασταση ετσι γιατι πιστευω θα περναγαμε ομορφα μαζι. Το λογικο ειναι να το αφησω και να προχωρησω αλλα προς το παρων δεν νιωθω οτι μπορω να κανω κατι τετοιο. Εσεις τι θα κανατε για να γινουν τα πραγματα καλυτερα;

 

sorry για το μεγαλο post :O

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σου πω πως είσαι σε παρόμοια κατάσταση με μένα; Πιθανόν χρησιμοποιεί τόσο τον άλλον όσο και σένα για να περνά καλά. Ή δεν ξέρει τι της γίνεται. Εδώ πάει το άσμα "Αντε καρδιά μου κι άσπρο πάτο, καιρός να πάμε πάρακάτω, αν θελει ας φύγει, αν θέλει ας μείνει, δε θα πεθάνω εγώ για κείνη" ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πιο πολυ πιστευω οτι δεν ξερει τι της γινεται, εχει και τον αλλον που την πιεζει με διαφορα οτι και καλα αν φυγεις θα κανω τρελες κλπ και δεν νομιζω οτι μπορει να σκεφτει ξεκαθαρα. Οσο για το ασμα δεν εχεις και αδικο αλλα προς το παρον ενα κολληματακι το εχω και δεν μπορω να σκεφτω πολυ ξεκαθαρα :wacko:. Αν μιλαγαμε πιο πολυ για το τι και πως ειμαι σιγουρος οτι θα ξεκολλουσα αλλα αυτο το δεν εγινε τιποτα ειναι που με εχει μπερδεψει. Δηλαδη ας απαντησει καποια γυναικα του forum, γινεται την μια μερα λες οτι τις γιορτες να κανονισουμε να τις περασουμε μαζι, να λες σε καποιους κοινους γνωστους (περιπου δηλαδη) οτι εχεις κανει νεα αρχη μαζι μου και να μου στελνεις μυνημα καποια στιγμη που μου λες "μα μαζι δεν ειμαστε τωρα;" και να μην εχεις ξεκαθαρισει την κατασταση; Αλλα φανταζομαι κατι θα της ειπε την τελευταια στιγμη ο αλλος και θα λυγισε με τον φοβο μην κανει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι μια. Αδιαφορία. Και για τις 2 παραπάνω περιπτώσεις που διάβασα. Σας παίζουν και τους αρέσει. Τι σημαίνει μόνο φίλος...όταν κάνει τα "δικά της". Λές δε μπορώ να σε φώ μόνο φιλικά... αν θές...αν δε θές.... υπάρχουν και άλλες και την κάνεις. Για τη 2η περίπτωση... το ίδιο. Θές τον πρώην σου...ή εμένα? Αποφάσισε και όταν κατασταλάξεις οριστικά .. αν είμαστε ελεύθεροι...εδώ θα με βρείς. Και τελος!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ανεξαρτήτως ηλικίας προσέξτε μη σας παίζουν οι γυναίκες σαν κορόιδα. Τα πράγματα είναι πολύ, μα πολύ απλά. ¨Οταν κάποια γυναίκα σε θέλει, το δείχνει και με λόγια και με πράξεις. Ψάξτε λίγο με το μυαλό σας κάποιες από το παρελθόν σας και θυμηθείτε πόσο διαφορετικά συμπεριφερόντουσαν εκείνες τότε, από αυτές που περιγράφετε τώρα. Χωρίς να θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες, στα λόγια όλοι είμαστε καλοί (ειδικά οι γυναίκες), στις πράξεις όμως φαίνεται πραγματικά όμως τι θέλουμε. Όλα τα άλλα που λέτε (χαδάκια, ματάκια, πήγε να με φιλήσει και έκανε πίσω, ο πρώην θα κάνει τρέλα, κλπ), είναι μικρά ασήμαντα πραγματάκια που μεγαλοποιεί αυτή τη στιγμή ο εγωισμός σας και δε σας αφήνει να δείτε κάτι πολύ απλό... ότι δε σας γουστάρουν για σχέση.
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

μα το πρώτο σκέλος απο αυτά που λες ισχύει και σε άντρες και σε γυναίκες..όταν θες τον άλλον το δέιχνεις και με λόγια και με πράξεις...ίσως βεβαια εμείς οι γυναίκες να το κάνουμε λίγο πιο "συγκαλυμμένα".. οσο για τα λογια που λες,δε είναι γνώρισμα μόνο το ενός ή μονο του άλλου φύλου..έχει να κάνει με τον άνθρωπο ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με την Βιργινία..Όταν κάποιος θέλει τον άλλον άσχετα από το φύλο θα το δείξει και θα το προσπαθήσει και θα κάνει 1002 για να το καταλάβει ο αλλος..

 

Όλα αυτά που περιγράψατε παραπάνω μου θυμίζουν φάσεις λυκείου που έχω 2 για να παίζω ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορώ να βγω ή να έχω κάποιον δίπλα μου (χωρίς να έχω πρόθεση να σας θίξω)..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για την ύπαρξη άλλου/ων: Μου έχει πει (πλειστάκις και χωρίς ποτέ να ρωτήσω) πως δεν υπάρχει κάποιος που να της αρέσει καθ' όλη τη διάρκεια της περιόδου που έχουμε επαφή. Μου λέει όμως πως βγαίνει με διάφορους "φίλους" (με η χωρίς εισαγωγικά) το οποίο δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει...

 

Από την άλλη, τι εννοείς "να την πιέσω συναισθηματικά"; Πώς μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο;

 

Δεν ειναι ευκολο να το κανεις, και δε μπορω να σου δωσω και ιδιαιτερες συμβουλες μιας και δεν την ξερω.

 

Αν δεν εχει τελειωσει πλεον η ιστορια αυτη, να ξερεις πως ολη αυτη η συμπεριφορα και η ηθικολογια (δεν πρεπει κ.λπ.), οι "φιλοι" (κι εσυ φιλος δεν εισαι με τα κριτιρια της;) - λυπαμαι που το λεω, μακαρι να μην ισχυει - παραπεμπει σε ναρκισσισμο :X

 

Αν την πιεσεις λιγο, ιδιαιτερα να προσπαθησεις να την κανεις να δεσμευθει σε κατι, θα φανει απο τις αντιδρασεις της (δε θα ειναι δυσκολο να καταλαβεις τη συναισθηματικη ασταθεια).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, αλλά εχώ πάρει ήδη τις αποφάσεις μου και σύμφωνα με αυτές, η ιστορία αυτή έχει τελειώσει. Καιρός να πάμε παρακάτω, που λέει και το άσμα ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ οτι αυτό είναι το καλύτερο...έβαλα τον εαυτό μου σε παρόμοια διαδικασία πρόσφατα,και δε τη μετάνιωσα...μπορει οι πρώτες μέρες να ειναι κάπως "περίεργες" αλλα πραγματικά τώρα νιώθω "ανακουφισμένη" που αποφάσισα να φύγω απο μια "αρρωστημενη" κατάσταση και να παω παρακάτω

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Αστα, ώρες ώρες δεν παλεύεται... :( Έτσι πάει όμως. Καλύτερα έτσι. Και όπως είπαμε, Ο εύκολος δρόμος είναι ο δύσκολος δρόμος ;)

Και όπως λέει και ο Βασίλης: "Αντε να λύσουμε, να ξεκινήσουμε, και τη βαρέθηκα, δεν τη μπορώ" :D

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται οταν σε μια σχεση κ οι 2 νομιζουν οτι ο ενας δεν θελει τον αλλον? Του δειχνω ποσο τον θελω κ με λόγια κ με πράξεις αλλα οταν καθε φορα η ερωτηση ειναι αν εχω αλλον ακομα κ οταν τον παιρνω αγκαλια αυτο με εχει ξενερώσει αφανταστα! Καθε μερα απανταω στο ιδιο ερωτημα κ οχι δεν φταιω εγω γτ κραταει χρονια αυτη η ιστορια κ το ιδιο ερωτημα! Αλλα απο την αλλη κ εγω νιωθω οτι κ αυτος καπου εχει χαθει στον κοσμο του καπου δεν δειχνει οσο εδειχνε αλλα οταν τον ρωταω τι συμβαινει η απαντηση του ειναι "μα καλα γιατι εσυ μου δειχνεις πως μ'αγαπας κ πως με θες?"! Για πειτε τι να κανω γιατι εχω αρχισει κ εκνευριζομαι !!!
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται οταν σε μια σχεση κ οι 2 νομιζουν οτι ο ενας δεν θελει τον αλλον? Του δειχνω ποσο τον θελω κ με λόγια κ με πράξεις αλλα οταν καθε φορα η ερωτηση ειναι αν εχω αλλον ακομα κ οταν τον παιρνω αγκαλια αυτο με εχει ξενερώσει αφανταστα! Καθε μερα απανταω στο ιδιο ερωτημα κ οχι δεν φταιω εγω γτ κραταει χρονια αυτη η ιστορια κ το ιδιο ερωτημα! Αλλα απο την αλλη κ εγω νιωθω οτι κ αυτος καπου εχει χαθει στον κοσμο του καπου δεν δειχνει οσο εδειχνε αλλα οταν τον ρωταω τι συμβαινει η απαντηση του ειναι "μα καλα γιατι εσυ μου δειχνεις πως μ'αγαπας κ πως με θες?"! Για πειτε τι να κανω γιατι εχω αρχισει κ εκνευριζομαι !!!

Πως και σε ρωτάει αν έχεις άλλον; Όταν τον γνώρισες είσουν με άλλον και τώρα φοβάται μήπως είσαι ακόμα μαζί του ή αυτός είναι ζηλιάρης; Και πως αντέχεις με τέτοια συμπεριφορά; Ο έρωτας,ε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...