Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια, εσείς στα παλιά χρόνια (για την εποχή σας λέω :p) τί κάνατε;

 

Στην ηλικία σου; Παρακολουθούσα τις σχέσεις των άλλων και προσπαθούσα να βοηθήσω όπου με έπαιρνε.

Παράδειγμα το τραβολόγημα του Mario με την Peach, τον ντροπαλό Cloud με μια πανάρχαια τύπισσα και του Solid με την Meryl.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στην ηλικία σου; Παρακολουθούσα τις σχέσεις των άλλων και προσπαθούσα να βοηθήσω όπου με έπαιρνε.

Παράδειγμα το τραβολόγημα του Mario με την Peach, τον ντροπαλό Cloud με μια πανάρχαια τύπισσα και του Solid με την Meryl.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως δε σε καταλαβαίνω :p

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως δε σε καταλαβαίνω :p

 

Με λιγα λογια σου λεει ότι καναμε πολλες χαζομάρες για να ριξουμε μια γκομενα, αλλα στο τελος, αντι να κολλησουμε με τη γκομενα, κολλουσαμε με τις χαζομάρες!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στην ηλικία σου; Παρακολουθούσα τις σχέσεις των άλλων και προσπαθούσα να βοηθήσω όπου με έπαιρνε.

Παράδειγμα το τραβολόγημα του Mario με την Peach, τον ντροπαλό Cloud με μια πανάρχαια τύπισσα και του Solid με την Meryl.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως δε σε καταλαβαίνω :p

 

Με λιγα λογια σου λεει ότι καναμε πολλες χαζομάρες για να ριξουμε μια γκομενα, αλλα στο τελος, αντι να κολλησουμε με τη γκομενα, κολλουσαμε με τις χαζομάρες!! :p

 

Και πίστευα ότι ήμουν ο μόνος που έβλεπα σαν κινέζικα αυτά που είπε ο prodigy. Ευχαριστούμε manolog3 :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Alex_tz

 

Περιμένουμε με αγωνία τη δεύτερη season :D

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Alex_tz

 

Περιμένουμε με αγωνία τη δεύτερη season :D

 

Με την πρώτη βριζόμαστε συνέχεια και μου έρχεται να την στείλω στο ΚΑΤ και η δεύτερη το ίδιο επίσης. Με την δεύτερη κάτσαμε στο ίδιο θρανίο και τα πάμε πολύ καλά, μιλάμε και κανένα δίωρο στο τηλέφωνο μετά :p Αυτά προς το παρόν :D

Link to comment
Share on other sites

Άντε μπράβο με το καλό :D

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη βριζόμαστε συνέχεια και μου έρχεται να την στείλω στο ΚΑΤ και η δεύτερη το ίδιο επίσης. Με την δεύτερη κάτσαμε στο ίδιο θρανίο και τα πάμε πολύ καλά, μιλάμε και κανένα δίωρο στο τηλέφωνο μετά :p Αυτά προς το παρόν :D

Έτσι για να φας γλυκό ψωμί

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να φας γλυκό ψωμί

 

Άντε μπράβο με το καλό :D

 

Α, αυτό εννοείτε; Σε αυτόν τον τομέα τα σκ@τωσα λίγο άρα ξεχνάω κάθε πιθανότητα για το γλυκό ψωμί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλέπει κάπως αλλιώς εκτός από φιλικά, μου μιλάει για πολύ προσωπικά θέματα και με βλέπει εντελώς φιλικά, αυτό εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλέπει κάπως αλλιώς εκτός από φιλικά, μου μιλάει για πολύ προσωπικά θέματα και με βλέπει εντελώς φιλικά, αυτό εννοώ.

 

Δε πειραζει ορμα εσυ.... μη μασας!

 

Μου μαθανε ολες τη φιλια τωρα. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλέπει κάπως αλλιώς εκτός από φιλικά, μου μιλάει για πολύ προσωπικά θέματα και με βλέπει εντελώς φιλικά, αυτό εννοώ.

 

Φίλε, σ' 'αυτές τις περιπτώσεις ισχύει το "Ή κόλλα ή ξεκόλλα". Αν δεις ότι σε παίρνει, όρμα, ειδάλλως στρίψε και ψάξου αλλού. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας παιδια ,να σας μαυρισω λιγο την ψυχη χρονιαρες μερες.

Ειμαι ο Νικος 31 χρονων.

Ειμαι με την κοπελα μου εδω και 6 χρονια σχεσης δυστυχως λογω εργασιας τα περισσοτερα ειναι σε αποσταση , χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν βρισκομασταν τουλαχιστον μια φορα το μηνα ( ταξιδια αεροπορικα να δειτε και δυστυχως κυριως απο μερους μου )

Τα συνεφακια στην σχεση μας αρχισαν να εμφανιζονται περσυ περιπου οταν μου ειχε πει οτι θελει να μεινει για λιγο μονη.

Εγω αντεδρασα λαθος σωστα δεν ξερω την επρηξα στα τηλεφωνα τις αγαπες και τα λοιπα.

Με τα πολλα η σχεση συνεχιστηκε , δινοντας απο μερους μου καθε ικμαδα του εαυτου μου , ολο το ειναι παιδια πραγματικα και δυστηχως αν και το εβλεπα οτι δεν ειχα την ιδια ανταποκριση το συνεχισα.

Ακομα και τωρα εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι η γυναικα της ζωης μου και οτι ειναι γραφτο να ειμαστε μαζι .

Πριν απο ενα μηνα δυστηχως και παλι ανακαλυψα οτι μιλαει με εναν τυπο μεσω facebook τον οποιο δεν εχει γνωρισει ποτε ( γιαυτο ειμαι σιγουρος ) και οι διαλογοι τους ηταν κατι το απιστευτο , μου εκοψαν τα ποδια , να του λεει οτι τον αγαπαει κτλπ. Σε εμενα αυτο το ελεγε σπανια !

Τρελαθηκα νευριασα της ζητησα τα ρεστα μου ειπε να μεινουμε και παλι χωρια , της λεω οκ αφου αυτο θες να μεινουμε .

Περασε ο καιρος και ανεβηκε στην πολη μας για εορτες μου λεει οτι δεν παει αλλο και πρεπει να χωρισουμε.

Και οταν προσπαθω να κουβεντιασω μαζι της αυτο ειναι αδυνατον καθως ξεκιναει στο κλαμα και λεει οτι δεν υπαρχει αλλη λυση.

Δε ξερω καθως τα γραφω αυτα πραγματικα και εγω απορω γιατι θελω να ειμαι ακομα μαζι της ..

Αλλα παιδια οταν αγαπας καποιο και τα εχεις δωσει ΟΛΑ γιαυτον , εχεις μαλωσει με οικογενειες εχεις διαμορφωσει το επαγγελμα σου ετσι ωστε να εχεις την δυνατοτητα νατην βλεπεις λιγο παραπανω δεν μπορω να πιστεψω οτι ερχεται και μου λεει 25/12 οτι θελει να χωρισουμε

 

υ.γ εστω και που τα εγραψα εδω νιωθω λιγο σαν να ξεσπασα καθως αυτο δεν το εχω μοιραστει με κανεναν φιλο μου απλα θα τους ανακοινωσω οτι χωρισα και μου πεφτει πολυ βαρυ τετοιες μερες....απλα ακομα και τωρα την αγαπω και δεν ξερω πως θα μπορουσε να γινει να ειμαστε μαζι

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε τη ζωή σου και ξεκόλλα. Η κοπέλα, με βάση αυτά που διαβάζω, δεν αξίζει καμία προσπάθεια σου. Από τη στιγμή που αποφάσισε ότι δε θέλει να είστε μαζί, δε πα να γίνεις και ο καλύτερος στο κόσμο, αυτή το έχει αποφασίσει και δεν αλλάζει στο μυαλό της. Οπότε μη χάνεις το χρόνο σου..
Link to comment
Share on other sites

Εμμ, φίλος, λάθος site :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εμμ, φίλος, λάθος site :)

 

Νίκο, έχουμε και εδώ θέμα με σχέσεις ;)

Ίσως θα ήταν καλύτερα να μεταφερθεί εκεί από κάποιον mod!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, έχουμε και εδώ θέμα με σχέσεις ;)

Ίσως θα ήταν καλύτερα να μεταφερθεί εκεί από κάποιον mod!

 

ομολογω πως δεν το βρηκα ισως δεν εψαξα και πολυ σορυ

 

διορθωση : νομιζα πηγαινε για μενα :P

Edited by nikos_salonika
Link to comment
Share on other sites

Προς θεού παιδιά τέτοιες μέρες λίγο προσοχή.

Ο φίλος περνάει δύσκολα, και λογικό είναι. Δεν είναι εύκολο πάντα να βρείς κάποιον άνθρωπο που να τον νιώθεις δικό σου, Απ' ότι μας λέει έχει επενδύσει πολλά σε αυτή τη σχέση και δυστηχώς δεν προχωράει όπως θα ήταν το ιδανικό. Ρεαλιστικά άν τα δούμε τα πράγματα είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις σχέση απο μεγάλη απόσταση, για χίλιους δυο λόγους. Επίσης εφόσον το άλλο πρόσωπο αποφάσισε να μη συνεχίσει δε ξέρω κατα πόσο μπορείς να πιέσεις, ήδη είναι πολύ καιρό αυτή η κατάσταση.

Το καλύτερο θα ήταν να μιλήσεις με τους φίλους σου. Δεν έχει σημασία οτι είναι γιορτές. Οι φίλοι είναι εκεί για όλες τις μέρες. Το κεφάλι μέσα. Αλλάζεις τη δουλειά για να έχεις προσωπικό χρόνο και να βλέπεις τους φίλους σου. Να περνάς καλα και να το ξεπεράσεις όσο γίνεται ποιό γρήγορα. Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...