Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

:rolleyes: - ρηση με νοημα απο γουεστερν ταινια:

 

http://i62.tinypic.com/2z5vsyb.jpg

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω με τη σειρα μου θα διαφωνησω με ολους σας.

Κατηγορούμε πάντα το άτομο που άφησε αυτον που μας αναφερει την ιστορια, ειτε ειναι φιλος, ειτε γνωστος, ειτε συνφορουμιτης. Ισως ειναι και λογικο απο την αποψη οτι δινουμε παρηγορια. Δεν γνωριζουμε ομως την σχεση. Κανεις, εκτος απο αυτους που την απαρτίζουν.

Δεν γνωριζουμε αν η κοπελα ήταν ευτυχισμενη με το να τον βλέπει μια φορα τον μηνα, δεν γνωριζουμε και αυτη τη μια φορα πως περνουσαν.

Εσας θα σας αρκουσε αν μετα απο 6 χρονια σχεσης βλέπατε τον "ανθρωπο σας" για λιγες ωρες, βγαινατε για φαγητο, κανατε σεξ , μιλουσατε για λιγες ωρες και μετα κανατε ενα μηνα να τον δειτε??

 

Η κοπελα ζητησε να μεινει μονη για λιγο καιρο -πραγμα παραλογο κατ εμε καθως ουτως η αλλως μονη ηταν, οποτε ειχε τον χρονο να ξεκαθαρισει μεσα της- και ο φιλος ουσιαστικα την πιεσε να συνεχισουν .

Εσας αν σας πιεσουν να κανετε κατι που δεν θελετε, ποσο θα αντεξετε?

Η κοπελα βαση των γραφομενων του Νικου αντεξε ενα χρονο και μετα αρχισε να μιλαει με εναν αλλο στο φεισμπουκ.

Δεν το επικροτω, αντιθετως, αλλα απο την αλλη, ειχε χτυπησει τα καμπανακια της. Ειχε πει ξεκαθαρα σχεδον πως δεν παει αλλο, θελει να μεινει μονη της. Ο Νικος την πιεσε και εβλεπε πως δεν τραβαει, αλλα επεμενε..Οποτε τι ακριβως περιμενατε να γινει?

Ακομα και οταν της ειπε "ξερω τι γινεται στο φεις" αυτη δεν το αρνηθηκε, του ειπε να μεινουν χωρια.

Το τελικο "αντιο" μπορει να το ειπε τα χριστουγεννα, αλλα τοτε τον ειδε απο κοντα. Αν του το ειχε πει απο το τηλεφωνο το πιο πιθανο ηταν να της απαντουσε "θα τα πουμε απο κοντα, ως τοτε σκεψου το".Οποτε παλι στα ιδια...

 

Συμβουλεψατε σχεδον ολοι το παιδι να βγει να ξεχασει. Και οταν γυρισει σπιτι, τι? Δε θα σκεφτεται ως δια μαγειας? θα την ξεχασει επειδη περασε καλα ενα βραδυ, επειδη ηπιε, επειδη πήγε με άλλη; Δεν νομιζω.. Θα πρεπει να μεινει μονος του, να ξεκαθαρισει τις σκεψεις του. Να δει που εκανε λαθη, που εδωσε πολλα ενω δεν επρεπε. Αυτος ξερει λεπτομερειες της σχεσης, αυτος μονο ξερει τι συνεβαινε. Στο κατω κατω ολα θελουν χρονο.

 

Νικο, λες πως ειναι η ιδανικη γυναικα για σενα. Δε θα διαφωνησω μαζι σου καθως δε ξερω κανεναν απο τους δυο σας... Σκεψου ομως, αν εσυ δεν εισαι ο ιδανικος για αυτην;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:cool: - αλλο ελευθερη κοπελα αλλο αρραβωνιασμενη, αλλο παντρεμενη που εχει κενα αλλο παντρεμενη που εχει αρχισει να ψαχνει αντικαταστατη, αλλο χωρισμενη που εχει κενα αλλο χωρισμενη που ψαχνει απλα κατι σταθερο αλλα οχι νεο γαμο κ.ο.κ

Δεν ειναι ολες οι σχεσεις του ιδιου επιπεδου,τωρα ακουω κατι 20ρηδες να λενε "εμενα μου ειπε οτι μ'αγαπαει και ια ειμαστε για παντα μαζι", αυτα ειναι παραμυθια για μπομπιρες ,δεν ισχυει απολυτως τιποτα (!)

Η γυναικα με τον Α ή Β τροπο κοιταει πρωτα το συμφερον της και μετα βαζει το οποιο τυχον συναισθημα,ο αντρας συνηθως παει πρωτα με το συναισθημα γιαυτο και την παταει πιο συχνα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικα με τον Α ή Β τροπο κοιταει πρωτα το συμφερον της και μετα βαζει το οποιο τυχον συναισθημα,ο αντρας συνηθως παει πρωτα με το συναισθημα γιαυτο και την παταει πιο συχνα.

 

από πότε ο άντρας πάει πρώτα με το συναίσθημα? η πλειοψηφία που γνωρίζω τουλάχιστον πάει με άλλο σκοπό πρώτα και μετά αν κάτσει κάτι άλλο έκατσε.. Οι κοπέλες πάνε κατευθείαν για το συναίσθημα και τις αγάπες με τα λουλούδια.. αυτές που κοιτάνε συμφέροντα, λεφτά, δόξα κτλ πιστεύω είναι συγκεκριμένη περίπτωση και κάνουν μπαμ από μακρυά..

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνω με αυτες τις ταμπελες του στυλ "οι αντρες ειναι ετσι" και "οι γυναικες ειναι ετσι". Υπαρχουν αντρες που δινουν περισσοτερη σημασια στο συναισθημα, αντρες που δινουν ελαχιστη σημασια στο συναισθημα κτλ και το ιδιο ισχυει για τις γυναικες. Το φυλλο καθοριζει καποια στοιχεια του χαρακτηρα επειδη υπαρχουν οι κοινωνικες προκαταληψεις αλλά δεν θεωρω πως το κανει σε τοσο μεγαλο βαθμο.

Αν ηταν τοσο απλα τα πραγματα "οι αντρες ετσι, οι γυναικες ετσι" θα ειχαμε λυσει τα προβληματα μας αλλά οι ανθρωποι ειναι περιπλοκοι και ευτυχως ολοι εχουμε διαφορετικους χαρακτηρες, πραγμα που κανει την ολη κατασταση ενδιαφερουσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους αρχικα.

Να σας ενημερωσω οτι με τον κοπελα εχουμε χωρισει οριστικα καθως βρεθηκαμε αλλες 2 φορες και ειδα οτι πρωτα απο ολα δε μπορω να πιεζω αλλο καταστασεις και το κυριοτερο, αν ειναι να ειμαστε μαζι θελω να ειμαστε και να με θελει βρε αδερφε! και οχι για λογους συμβιβαστικους.

Επισης την τελευταια φορα που βρεθηκαμε το ειχαμε αφησει λιγο στο φλου οτι και καλα θα τα ξαναπουμε ( επισης αυτη μου ελεγε συνεχεια οτι δε θα γινουμε ποτε ξενοι και θελει να μιλαμε) εγω της ειπα οτι την θεωρω γυναικα της ζωης μου ( καλως η κακως δε ξερω αλλα το ειπα) αυτη απαντησε οτι μαγαπαει αλλα δε νομιζει οτι ειμαι ο αντρας της ζωης της ( τσαακ μαχαιρια ηταν αυτο μαγκες).

Μετα απο 2 ημερες που τα λεγαμε μεσω φβ κυριως ομολογω οτι τρελαθηκα , και το επομενο πρωι την διεγραψα απο παντου.

 

Να κανω καποιες παρατηρησεις σε καποια πραματα που αναφερθηκαν, το οτι πιεσα την σχεση μας.. Να ξαναθυμισω οτι αναφερομαι σε 6.5 χρονια σχεσης και οχι 6 μηνων ή ενος χρονο, εχοντας περασει καταστασεις με καποιον δε μπορεις να διακρινεις καθαρα το τι ειναι κριση και τι ειναι οριστικος χωρισμος. Επισης ναι ρε αν την θελεις θα κανεις τα παντα για να την εχεις σκεφτεσε 1232432 πραγματα που μπορει να εκανες στραβα και εισαι ετοιμος να αλλαξεις γιαυτην, σιγουρα θα πρεπει να θελει και η αλλη....

Για τους φιλους, δυσκολο πραγμα η φιλια παιδια βρηκα περισσοτερη κατανοηση και ωριμη αντιδραση απο καποια παιδια που δεν το περιμενα και απο καποιους αλλους "κολλητους" οταν βγηκαμε για να τα πουμε στο μισαωρο ειχε γυρισει η συζητηση στα πρωσοπικα προβληματα τους

Επισης , δεν θεωρω οτι η πρωην μου ειναι κακος ανθρωπος , ισα ισα, απλα δεν τα καταφεραμε ....

Στον ψυχολογικο τομεα ειναι απο τα πιο ψυχοφθορα σκηνικα που μπορει να βιωσει ανθρωπος. Δεν ξεπερνιεται ευκολα, το αντιθετο μαλλον,

και ειδικοτερα βλεποντας οτι η πρωην σου μαλλον συνεχιζει το love story της με καποιον αλλον

Και επειδη συγκρινουμε αντρες - γυναικες συμφωνω με τον TSAKH οτι οι γυναικες κοιτανε πρωτα το συμφερον τους

 

Κλεινω με ηλια πετροπουλο

- " Ο έρως στερείται νίκης. Αρχίζει και τελειώνει με ήττα του ανδρός. Σαν τον Αχιλλέα ήσουνα υπερήφανη και σκληρόκαρδη· όμως, ώρα σου καλή, όπου κι αν βρίσκεσαι, γλυκιά μου αγαπημένη."

-"Τα μάτια της προοιώνιζαν την καταδίκη. Τίποτε δεν μου στοίχισε ο χωρισμός· τίποτ' άλλο εκτός από την ενθρόνιση της μελαγχολίας. Μάλλον δεν υπάρχουν γυναίκες ανιδιοτελώς ερωτευμένες. Η γυνή φιλοδοξεί να αποβεί νεκροθάφτης του αγαπημένου της"

 

Συγνώμη φίλε μου αλλά 6 χρόνια μαζί μάλλον βαρέθηκε.Καλύτερα βεβαια που βαρέθηκε στην σχέση και όχι στον γάμο.Αλλα και τόσα χρόνια μπορει να είδε ότι δεν υπάρχει μέλλον και για αυτό να ξενοκοιτάει κλπ.

Αλήθεια γιατί τόσα χρόνια δεν το προχωρήσατε;

φιλε μου δεν παει ετσι 6 χρονια και βαρεθηκα. Δεν ειναι παιχνιδια οι ανθωποι και οι σχεσεις να τους πετας οταν τελειωνεις μαζι τους.

Δεν το προχωρησαμε για πρακτικους κυριους λογους , αποσταση και οικονομικες συγκυριες ..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το πόσο εύκολα κάποια άτομα πετάνε ένα απλό "απλά βαρέθηκα, δε μπορώ άλλο, μη με πιέζεις" κλπ κλπ κλπ, δεν ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα. Και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι βρέθηκε κι εδώ μέσα άτομο να πετάξει την ίδια ατάκα.

Αυτό που έκανε ο φίλος, να τη διαγράψει από όλα τα κοινωνικά δίκτυα κλπ, για μένα είναι το καλύτερο. Άκου εκεί. Η προδοσία προδοσία, αλλά να μη χαθούνε. Είναι που λένε δώσε θάρρος στο χωριάτη. Ορισμένοι και ορισμένες καλομαθαίνουν στην καλοσύνη κι εκμεταλλεύονται καταστάσεις. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις, τόσο το καλύτερο.

 

Το ευχάριστο είναι ότι τέτοια λαμόγια, άντρες και γυναίκες, δεν είναι οι μόνοι άνθρωποι εκεί έξω. Και σε κάνουν πιο δυνατό, και σε βοηθούν να εκτιμάς καλύτερα το σωστό άτομο που έρχεται κάποια στιγμή στη ζωή σου. Η σύγκριση είναι αναπόφευκτη.

 

Φίλε Νίκο, τα αφήνεις όλα πίσω και προχωράς παρακάτω. Δεν έχεις άλλη επιλογή._

 

Εσας θα σας αρκουσε αν μετα απο 6 χρονια σχεσης βλέπατε τον "ανθρωπο σας" για λιγες ωρες, βγαινατε για φαγητο, κανατε σεξ , μιλουσατε για λιγες ωρες και μετα κανατε ενα μηνα να τον δειτε??

Δεν ξέρω πότε ερωτεύτηκες ή αγάπησες τελευταία φορά, αλλά για τον "άνθρωπό σου" πας μέχρι την άλλη άκρη του σύμπαντος, κι επίσης δε μπορεί να σε κρατήσει μακριά καμία απόσταση. Αν είναι ο άνθρωπός σου...

 

Νικο, λες πως ειναι η ιδανικη γυναικα για σενα. Δε θα διαφωνησω μαζι σου καθως δε ξερω κανεναν απο τους δυο σας... Σκεψου ομως, αν εσυ δεν εισαι ο ιδανικος για αυτην;

Και τι έκανε 6 χρόνια με κάποιον που δεν είναι ο ιδανικός γι' αυτήν; Μήπως καβατζωνόταν μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο, το οποίο το απέδειξε περίτρανα με το να λέει μέσω fb σε κάποιον άγνωστο ότι τον αγαπάει;;;

Σα να μη μας τα λες καλά. Καλή είναι η γυναικεία αλληλεγγύη, αλλά ας μη διαφωνούμε για να διαφωνήσουμε...

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω πότε ερωτεύτηκες ή αγάπησες τελευταία φορά, αλλά για τον "άνθρωπό σου" πας μέχρι την άλλη άκρη του σύμπαντος, κι επίσης δε μπορεί να σε κρατήσει μακριά καμία απόσταση. Αν είναι ο άνθρωπός σου....

το είπες μόνος σου..ΑΝ είναι ο άνθρωπός σου..

Προφανώς ο Ν'ίκος δεν ήταν ο ανθρωπος της, αλλι'ως θα 'ηταν ακόμα μαζί.

 

 

Και τι έκανε 6 χρόνια με κάποιον που δεν είναι ο ιδανικός γι' αυτήν; Μήπως καβατζωνόταν μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο, το οποίο το απέδειξε περίτρανα με το να λέει μέσω fb σε κάποιον άγνωστο ότι τον αγαπάει;;;

Σα να μη μας τα λες καλά. Καλή είναι η γυναικεία αλληλεγγύη, αλλά ας μη διαφωνούμε για να διαφωνήσουμε...

που θες να ξέρω τι εκανε 6 χρόνια?ούτε εσυ το ξέρεις, ουτε κανενας αλλος με σιγουριά.Μόνο αυτή.

δεν έχει να κάνει με γυναικεία αλληλεγύη.Αν την ιστορία την έλεγε γυναίκα, θα έλεγα τα ίδια για την πλευρά του άντρα.

Μαλλον με μπέρδεψες με αυτους που γράψανε τα "ολες ιδιες είναι, ψαχνουν το ένα και το αλλο" :ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω αυτό.σχέση εκ απόστασής σχέση δεν είναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το είπες μόνος σου..ΑΝ είναι ο άνθρωπός σου..

Προφανώς ο Ν'ίκος δεν ήταν ο ανθρωπος της, αλλι'ως θα 'ηταν ακόμα μαζί.

Γι' αυτό απόρησα. Της πήρε έξι χρόνια για να καταλάβει ότι ο Νίκος δεν είναι ο άνθρωπος της ζωής της; Πόσο λογικό σου φαίνεται αυτό; Απλά προφανώς καβατζώθηκε η κοπέλα, και τώρα που βρήκε κάτι καλύτερο, τον αδειάζει. Πολύ συνηθισμένη συμπεριφορά.

 

Μαλλον με μπέρδεψες με αυτους που γράψανε τα "ολες ιδιες είναι, ψαχνουν το ένα και το αλλο" :ninja:

 

Δεν το έγραψα εγώ, άρα κακώς το λες σε μένα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό απόρησα. Της πήρε έξι χρόνια για να καταλάβει ότι ο Νίκος δεν είναι ο άνθρωπος της ζωής της; Πόσο λογικό σου φαίνεται αυτό; Απλά προφανώς καβατζώθηκε η κοπέλα, και τώρα που βρήκε κάτι καλύτερο, τον αδειάζει. Πολύ συνηθισμένη συμπεριφορά.

.

αλλοι κάνουν πολύ περισσότερο...

Πόσος κόσμος παντρεύεται μετά απο πολλά χρόνια σχέσης και χωρίζουνε μετα?

Μπορεί να είχε βολευτει με την κατάσταση, μπορεί να έγινε κάτι άλλο που δε γνωρίζουμε, μπορεί να είχε αρχίσει να θέλει διαφορετικά πράγματα, μπορεί να ήταν η καβάντζα της, μπορεί ... μπορεί....μπορεί...

Αλλωστε ούσα σε σχέση με απόσταση, μπορεί στην αρχή να θεωρούσε πως ηταν καλά μαζί,ο ανθρωπος της κτλ και στην πορεία που τον γνώρισε (?) καλύτερα να μην της ταίριαζε.

Συνηθισμένο δεν ξέρω αν είναι..Σημασία έχει να συνέλθει ο συνφορουμίτης :happy:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παντως θεωρω φυσιολογικο να αφαιθηκε σε φλερτ η κοπελα και να ξεκινησε κατι με καποιον αλλον που θα ηθελε να την γεμιζει περισσοτερο μιας και πολυ πιθανο να μενουν πιο κοντα.

Μια φορα το μηνα κι αμα δεν ειναι σχεση ακομα κι αν κραταγε και 40 χρονια.Και στις πιο μικρες ηλικιες ειναι ακομα πιο δυσκολο...

 

Η αδερφη μου ειχε τετοια σχεση για 5 χρονια.Αυτος Θεσ/νικη εκεινη Αθηνα.Μια φορα το μηνα για κανα 2ημερο κι αμα.Καποια στιγμη ειπαν να συζησουν κι εκει καταλαβαν οτι δεν ταιριαζουν.Ουσιαστικα δεν ειχαν γνωρισει ο ενας τον αλλον καλα και γυρισαν ολα τουμπα.

Ειναι που ειναι δυσκολες οι σχεσεις σημερα,αμα τους βαζεις και εμποδια...

 

Μεγαλο φαουλ της κοπελας παντως που δεν σεβαστηκε οσα περασαν και κοιταξε πρωτα να καβατζωθει και μετα να το παιξει ιστορια γι'αγριους.Εκτος κι αν δεν καταλαβα καλα την ιστορια...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο φαουλ της κοπελας παντως που δεν σεβαστηκε οσα περασαν και κοιταξε πρωτα να καβατζωθει και μετα να το παιξει ιστορια γι'αγριους.Εκτος κι αν δεν καταλαβα καλα την ιστορια...

Ακριβώς αυτό. Μια χαρά το κατάλαβες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, δεν ξέρω από που να αρχισω γιατι νιωθω τοσο πονο και δεν ξερω αν σκεφτομαι καν καθαρα. Τα είχα με μια κοπελα 1,5 χρονο. Γνωριστήκαμε και ερωτευτηκαμε και οι 2 παραφορα. Απο την αρχη φανηκε οτι δεν ταιριαζαμε σχεδον σε τιποτα αλλα θελαμε ο ενας τον αλλον τοσο πολυ που το παραβλεπαμε. Μπορει να τσακωνωμασταν επειδη δεν μου αρεσε το χιουμορ της ή το αντίθετο, σε τέτοιο βαθμό να μην ταιριάζουμε δηλαδη ακομη και στα απλα. Το μεγάλο θέμα είναι ομως εγώ είμαι πολυ ζηλιαρης και καταπιεστικος ( τωρα στα τελευταία το καταλαβα και μαλλον ειναι αργα)... Δεν της αφηνα χρονο και χωρο να κανει και δικα της πραγματα, να παει βολτα με φιλους, ενα ταξιδι, ενα ποτο, παντα τσακονωμασταν αν εκανε κατι που εγω το εβρισκα παραλογο...Ζηλευα τα παντα, ηθελα να ελεγχω το κινητο της, να μου λεει ποιος της εστειλε στο facebook, γιατι καποιος πρωην της να της εστελνε χρονια πολλα ή απλα να μαθει αν ειναι καλα. Πολλά παράλογα που τα βλεπώ τώρα. Καναμε πολλες φορες προσπαθειες προς το καλυτερο αλλά σχεδον ποτε δεν τα καταφερναμε γιατι εγω ενιωθα οτι πρεπει να αλλαξω χαρακτηρα 100% και δεν μου εβγαινε. Αυτη ελεγε βεβαια οτι ολα αυτα ειναι λογικα για ολο τον κοσμο και οχι μονο γι αυτην. 1.5 χρονο καταπιεση και ομως ακομη προσπαθουσαμε οσο και αν ειχαμε κουραστει (εκεινη πιο πολυ)...Χθες λοιπον ξεσπασε τοσο πολυ που ενιωθα οτι με μισουσε. Μου ειπε οτι απλα δεν θελουμε να το βλεπουμε οτι ο χωρισμος ειναι η καλυτερη λυση και για τους δυο... Και επεμενε...Εφυγα λοιπον σπιτι μου και την ξαναπηρα αμεσως γιατι δεν αντεχα στη σκεψη οτι δεν θα ειμαστε αλλο μαζι και επεμενε πως οχι και οτι ακομη και αυτη τη στιγμη την καταπιεζα και δεν την αφηνα να ηρεμισει...Νιωθω οτι θα τρελαθω και οτι δεν αξιζει να χαθει αυτος ο ερωτας που νιωθουμε ο ενας για τον αλλον αλλα την καταλαβαινω επισης γιατι ειμαι τοσο καταπιεστικος που λογικο η κοπελα να μην ζουσε στην πραγματικοτητα μαζι μου ( 2 μερες καλα 5 με τσακωμους συνεχεια ολο αυτο)...Δεν θελω να την χασω αλλα σκεφτομαι οτι ακομη και να υπαρχει μια πιθανοτητα (που πιστευω δεν υπαρχει) να γυρισει δεν ξερω αν θα μπορεσω να ειμαι αυτο που θελει πραγματικα αυτη... Θελω ομως να το προσπαθησω γιατι ειναι πολυ καλη κοπελα και αξιζει να την κανω ευτυχισμενη για μια φορα...

Τι να κανω, να της στειλω, αλλα μου ειπε οτι θελει να ηρεμισουμε και να καταλαβω οτι ο χωρισμος ειναι η καλυτερη λυση πλεον...Επιμένει....

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας και ξερω οτι όλα ειναι καθος μου και να με βριζετε θα καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Αφού η κοπέλα έχει μπουχτίσει, και μάλλον δικαίως αν ισχύουν όσα αναφέρεις, αν θες τη γνώμη μου, ζήτα της μία ειλικρινή συγγνώμη (θα κάνει και σε σένα καλό), παραδειγματίσου από τα λάθη σου, και πήγαινε παρακάτω. Δε νομίζω να αξίζει να το παλέψεις, εκτός κι αν θέλει εκείνη να σου δώσει μια δεύτερη ευκαιρία (χλωμό). Όπως και να 'χει, αναλογίσου πόσο κακό μπορεί να κάνει η ζήλια σε μία σχέση, και στην επόμενή σου σχέση επουδενί λόγω μην κάνεις τα ίδια λάθη. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δηλαδή να μην κάνεις ελέγχο???πολύ καλά το έκανες.

απλά πάντα με διακριτικότητά κι οχι με στόχο.

Εμπιστοσύνη ούτε στον **** μου,αυτό ξέρω εγώ κι αυτό ισχύει.σπάνια περίπτωσή η εξαίρεσή.

Μάθαμε τώρα ότι και το facebook θα πρέπει να ναι μέσα στην Ζωή μας.

Αυτό τον χαμένο χρόνο εμείς παλιά τον χρησιμοποιούσαμε αλλιώς.κάναμε έρωτα κάναμε διάφορα πράγματά σαν ζευγάρι.

Τώρα πού είναι ολα αυτά?Ζωή είναι αυτή?με τους σύγχρονους κανόνες???

Με τις μόδες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δηλαδή να μην κάνεις ελέγχο???πολύ καλά το έκανες.

απλά πάντα με διακριτικότητά κι οχι με στόχο.

Εμπιστοσύνη ούτε στον **** μου,αυτό ξέρω εγώ κι αυτό ισχύει.σπάνια περίπτωσή η εξαίρεσή.

Μάθαμε τώρα ότι και το facebook θα πρέπει να ναι μέσα στην Ζωή μας.

Αυτό τον χαμένο χρόνο εμείς παλιά τον χρησιμοποιούσαμε αλλιώς.κάναμε έρωτα κάναμε διάφορα πράγματά σαν ζευγάρι.

Τώρα πού είναι ολα αυτά?Ζωή είναι αυτή?με τους σύγχρονους κανόνες???

Με τις μόδες?

 

Όσο αφορά το facebook συμφωνώ.. λες και είναι λογικό και φυσιολογικό να της μιλάει ο πρώην γκόμενος της κάθε μέρα για να δεί αν είναι καλά (Lol) και για να της ευχηθεί χρόνια πολλά.. Δυστυχώς το facebook κτλ έχουν δημιουργήσει μια τάση του να μην ξεκολλάμε από το παρελθόν να έχουμε δηλαδή φίλο τον/την πρώην και να βλέπουμε καθημερινά τι κάνει με ποιον βγαίνει κτλ. και αυτό ισχύει και για παλιούς φίλους που πλέον για τον χ, ψ λόγο δεν κάνεις παρέα. εγώ αυτό δεν το βλέπω φυσιολογικό κάποια πράγματα πρέπει να τα αφήνεις πίσω να ξεχνιούνται

 

Αλλά για την εμπιστοσύνη είσαι λάθος.. αν δεν έχεις ούτε στο κ σου πως θα προχωρήσει μια σχέση? ή όταν σου λέει πάω για ένα καφέ με μια φίλη μου θα την παίρνεις από πίσω? καταστρέφεις την ψυχική σου υγεία έτσι να ζείς μέσα στο άγχος μην στα φορέσει.. αν θέλει και μέχρι το περίπτερο να πεταχτείς θα στην κάνει

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το facebook συμφωνώ.. λες και είναι λογικό και φυσιολογικό να της μιλάει ο πρώην γκόμενος της κάθε μέρα για να δεί αν είναι καλά (Lol) και για να της ευχηθεί χρόνια πολλά.. Δυστυχώς το facebook κτλ έχουν δημιουργήσει μια τάση του να μην ξεκολλάμε από το παρελθόν να έχουμε δηλαδή φίλο τον/την πρώην και να βλέπουμε καθημερινά τι κάνει με ποιον βγαίνει κτλ. και αυτό ισχύει και για παλιούς φίλους που πλέον για τον χ, ψ λόγο δεν κάνεις παρέα. εγώ αυτό δεν το βλέπω φυσιολογικό κάποια πράγματα πρέπει να τα αφήνεις πίσω να ξεχνιούνται

 

Αλλά για την εμπιστοσύνη είσαι λάθος.. αν δεν έχεις ούτε στο κ σου πως θα προχωρήσει μια σχέση? ή όταν σου λέει πάω για ένα καφέ με μια φίλη μου θα την παίρνεις από πίσω? καταστρέφεις την ψυχική σου υγεία έτσι να ζείς μέσα στο άγχος μην στα φορέσει.. αν θέλει και μέχρι το περίπτερο να πεταχτείς θα στην κάνει

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα σε όλα, και με την ψύχωση με τα κοινωνικά δίκτυα και τα σχετικά (προσωπικά τα έκλεισα όλα και ησύχασα από τη μαυρίλα και τη σκ@τοψυχίλα που υπάρχει εκεί μέσα, ιδίως στο twitter), αλλά και στο θέμα της εμπιστοσύνης. Εντάξει, να μην μας πιάνει υστερία για το πού πάει και τι κάνει κλπ, αλλά όχι και στο άλλο άκρο, κολλητιλίκια με πρώην κλπ. Προσωπικά όπως εγώ αφήνω το παρελθόν μου πίσω, έτσι θα ήθελα και η δικιά μου να αφήσει το δικό της πίσω.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δηλαδή να μην κάνεις ελέγχο???πολύ καλά το έκανες.

απλά πάντα με διακριτικότητά κι οχι με στόχο.

Εμπιστοσύνη ούτε στον **** μου,αυτό ξέρω εγώ κι αυτό ισχύει.σπάνια περίπτωσή η εξαίρεσή.

Μάθαμε τώρα ότι και το facebook θα πρέπει να ναι μέσα στην Ζωή μας.

Αυτό τον χαμένο χρόνο εμείς παλιά τον χρησιμοποιούσαμε αλλιώς.κάναμε έρωτα κάναμε διάφορα πράγματά σαν ζευγάρι.

Τώρα πού είναι ολα αυτά?Ζωή είναι αυτή?με τους σύγχρονους κανόνες???

Με τις μόδες?

 

Γιαννη αμα θες να απατησεις μπορεις να βρεις χιλιους τροπους.

Το θεμα ειναι να ξεκινας μια σχεση εχοντας εμπιστοσυνη στον αλλον.Δεν θα κανω σχεση με καποια χωρις να την εμπιστευομαι.

Με το να ψαχουλευεις συνεχεια,να την εχεις στην καταπιεση και να της κανεις τη ζωη πατινι χωρις λογο μονο χειροτερα τα κανεις τα πραματα.

Κανεις την δουλεια σου καλα κι αν ταιριαζετε ολα καλα θα πανε.Ολα με μετρο.

 

Οσο για τον φιλο καλυτερα να ψαχτει αλλου και να κοιταξει να μην ξανακανει τα ιδια λαθη.Επισης καλο ειναι πριν κανετε οτι κανετε να σκεφτεστε πρωτα να βαζετε τον εαυτο σας στην θεση του αλλου.Εμενα π.χ. δεν θα μου αρεσε ενω ειμαι οκ μαζι της να κρυφοκοιταει συνεχεια το κινητο μου.Αυτο σημαινει οτι δεν με εμπιστευεται.Θα ξενερωνα και αν γινοταν πολυ κουραστικο θα την χωριζα κιολας.

Γι'αυτο το λογο δεν το κανω κι εγω..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα σε όλα, και με την ψύχωση με τα κοινωνικά δίκτυα και τα σχετικά (προσωπικά τα έκλεισα όλα και ησύχασα από τη μαυρίλα και τη σκ@τοψυχίλα που υπάρχει εκεί μέσα, ιδίως στο twitter), αλλά και στο θέμα της εμπιστοσύνης. Εντάξει, να μην μας πιάνει υστερία για το πού πάει και τι κάνει κλπ, αλλά όχι και στο άλλο άκρο, κολλητιλίκια με πρώην κλπ. Προσωπικά όπως εγώ αφήνω το παρελθόν μου πίσω, έτσι θα ήθελα και η δικιά μου να αφήσει το δικό της πίσω.

 

Μαυρίλα ή ατελείωτη ασπρίλα? όπου όλοι μα όλοι περνάνε σούπερ βγαίνουνε έξω, ταξίδια, ψώνια φωτογραφίες παντού κτλ.. ευτυχώς ούτε και εγώ έχω και δεν μπήκα ποτέ στο τρυπάκι.. σταμάτησα να ασχολούμαι από το hi5! αλλά από άλλους που ασχολούνται και τους ακούω είναι τρέλα η κατάσταση εκεί..

 

Καλά το εγώ είμαι φίλος/φίλη με πρώην μπορεί να με τρελάνει.. αν τον/την ήθελες στη ζωή σου γιατί χωρίσατε εξαρχής? μπούρδες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαυρίλα ή ατελείωτη ασπρίλα? όπου όλοι μα όλοι βγαίνουνε έξω, ταξίδια, ψώνια φωτογραφίες παντού κτλ.. ευτυχώς ούτε και εγώ έχω και δεν μπήκα ποτέ στο τρυπάκι.. σταμάτησα να ασχολούμαι από το hi5! αλλά από άλλους που ασχολούνται και τους ακούω είναι τρέλα η κατάσταση εκεί..

Ανάλογα το timeline που έχεις. Εμένα μου έρχονταν όλο αναδημοσιεύσεις από μαυρίλα και καυγάδες, οπότε ήταν φυσική κατάληξη να τα σβήσω όλα και να ησυχάσω.

 

Καλά το εγώ είμαι φίλος/φίλη με πρώην μπορεί να με τρελάνει.. αν τον/την ήθελες στη ζωή σου γιατί χωρίσατε εξαρχής? μπούρδες:lol:

Απόλυτα σωστός. Εντελώς παράλογο κατ' εμέ να έχεις πάρε-δώσε με κάποιον/κάποια που έχεις χωρίσει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...