Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Θα σου έλεγα μετά από αυτό που έκανε η κοπελιά , να μην απαντήσεις σε κανένα μηνύμα της / να μην ξαναβγείς μαζί της , διότι εάν ξαναβγείτε δεν ξέρεις τι μπορεί να πει στον φίλο σου .Ψάξε και βρες κάτι άλλο , διότι θα έχεις άσχημα ξεμπερδέματα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ Don είχα πει σε αυτό τον φίλο μου οτί η συγκεκριμένη μου την ψιλοπέφτει λίγες μέρες πριν βγούμε...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω τη βοήθειά σας... :p

 

Είναι μία κοπέλα που μου αρέσει και φαινόταν ότι της αρέσω κι εγώ. Χθες μου το είπε, τι να κάνω, της το είπα κι εγώ (αν και φαινόταν μίλια μακριά).

Θέλουμε να γίνει κάτι και οι 2, είμαστε όμως διστακτικοί, ειδικά αυτή, λόγω της ηλικίας και των Πανελληνίων που έπονται. Φοβάται επίσης μήπως γίνει κάτι και πληγώσει ο ένας τον άλλον ανεπανόρθωτα.

Μιλήσαμε και τα είπαμε σήμερα, αλλά δε καταλήξαμε κάπου. Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω; Δε την πιέζω καθόλου, πάντως, θέλω όμως πραγματικά να γίνει κάτι, έστω και εφήμερο.

Link to comment
Share on other sites

γουσταρει ο ενας τον αλλο αλλα δε προχωρατε για να μην πληγωθειτε..

ε μεινετε στο καβουκι σας τοτε,μονοι σας για ολη σας τηζωη..

ετσι κανεις δε θα σας πληγωσει!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες από τα λεγόμενά μου ότι εγώ, προσωπικά, έχω πρόβλημα; Απολύτως κανένα! Αυτή φοβάται και ζήτησα γνώμες για να τη μεταπείσω.

Σκέφτηκα να τη φιλήσω, για να μαλακώσει κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθειά σας... :p

 

Είναι μία κοπέλα που μου αρέσει και φαινόταν ότι της αρέσω κι εγώ. Χθες μου το είπε, τι να κάνω, της το είπα κι εγώ (αν και φαινόταν μίλια μακριά).

Θέλουμε να γίνει κάτι και οι 2, είμαστε όμως διστακτικοί, ειδικά αυτή, λόγω της ηλικίας και των Πανελληνίων που έπονται. Φοβάται επίσης μήπως γίνει κάτι και πληγώσει ο ένας τον άλλον ανεπανόρθωτα.

Μιλήσαμε και τα είπαμε σήμερα, αλλά δε καταλήξαμε κάπου. Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω; Δε την πιέζω καθόλου, πάντως, θέλω όμως πραγματικά να γίνει κάτι, έστω και εφήμερο.

 

Πηγαινε αυριο βρες την παρτην αγκαλια και μην το κουραζετε. Μην ψαχνετε το τι και το πως, ολα ερχονται και οτι δεν ερθει το αρπαζεις με το ζορι το πολυ πολυ να στο ξαναπαρουν πισω. :)

 

Ρε μπαγασα δεν πιστευω να εχεις πει λεξεις του στυλ "εφημερα" μπροστα της, τετοια πραγματα σε γυναικα δεν τα λεμε ποτε!! Φρικαρει, για ποια την περασες? :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθειά σας... :p

 

Είναι μία κοπέλα που μου αρέσει και φαινόταν ότι της αρέσω κι εγώ. Χθες μου το είπε, τι να κάνω, της το είπα κι εγώ (αν και φαινόταν μίλια μακριά).

Θέλουμε να γίνει κάτι και οι 2, είμαστε όμως διστακτικοί, ειδικά αυτή, λόγω της ηλικίας και των Πανελληνίων που έπονται. Φοβάται επίσης μήπως γίνει κάτι και πληγώσει ο ένας τον άλλον ανεπανόρθωτα.

Μιλήσαμε και τα είπαμε σήμερα, αλλά δε καταλήξαμε κάπου. Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω; Δε την πιέζω καθόλου, πάντως, θέλω όμως πραγματικά να γίνει κάτι, έστω και εφήμερο.

Έμπαινε φίλε:)

 

Δεν πάτε και για γάμο;)

 

Άλλωστε άμα δίνει φέτος πανελλήνιες μπορεί του χρόνου να περάσει σε άλλη πόλη οπότε πάπαλα:rolleyes:

 

Να χεις κάτι να θυμάσαι από την ριμάδα την εφηβεία.

 

Δηλαδή δεν κάνεις κίνηση όταν η άλλη σου λέει ότι της αρέσεις, φαντάσου να μην στο έλεγε κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κίνηση! Αυτή διστάζει.

Σκέφτηκα να τη φιλήσω για να τη μεταπείσω (κάπως ακούγεται αυτό :p )

Link to comment
Share on other sites

Φοβάται επίσης μήπως γίνει κάτι και πληγώσει ο ένας τον άλλον ανεπανόρθωτα..

 

φοβαται μηπως της πεις κατι...μηπως το παιδι που θα κανετε το ονομασετε παναγιωτη....μηπως γινει σεισμός και πλακωσει το διαμερισμα που θα μεινετε... μηπως.... ρε δοκιμαστε πρωτα και μετα φοβαστε ελευθερα. Παρτην , αγκαλιασε την και δωστης το φιλι σου και ολα ερχονται σιγα σιγα. μια ζωη την εχουμε.

χαρειτε την

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μαλλον για "το παιζω και λιγακι δυσκολη" μου κανει η φαση,ειναι και 16,μικρα ειστε, ψηστηνα λιγο ακομα, μπορει να θελει τα σουξουμουξου της, ξερεις, κανα κοπλιμεντο ακομα, τετοια πραματα. :p

Κι αμα δεν ξερει σιγουρα και μετα απο αυτα, ε, αστηνε να διαβασει για τις Πανελληνιες.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ, θα βγούμε σήμερα και θα τα κανονίσουμε :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πλέον είμαστε μαζί :)

 

Χίλια ευχαριστώ για όλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το επίπεδο εδώ μέσα πάει από το κακό στο χειρότερο...

soublaki-3 πέρα από τις βρισιές που ήταν ένας από τους λόγους που διέγραψα τη συζήτηση, πόσες φορές πρέπει να σου πει κάποιος ότι το έχεις παρακάνει με τα posts σου;

Όχι άλλο κάρβουνο βρε αδελφέ.

 

Συνέχεια στο θέμα, με σοβαρές απορίες, όχι βλακείες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μιλάω με μια κοπέλα και λεω να της κάνω καμια εκπληξη. Να της πω έχω δυο εισιτηρια για συναυλία (του Αγγελάκα) ή θα την ξενερώσω?.. Φυσικά ο Αγγελακας δεν ειναι Τρύπες πλέον και η συναυλια θαναι κάτι σε funky jazz style, Λαικά, μπαλάντες

Αν θεωρήσουμε οτι ακουει pop ελληνικά ποσο % ακυρος θα ειμαι?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο φούρναρης της γειτονιάς που φτιάχνει τις φρατζόλες μου έδωσε παραγγελιά να τις πηδ@ω όλες... ahahhaha :D

Καλοκαιρί είναι η καλύτερη ευκαιρία για τέτοιες καταστάσεις!

 

Γνώρισα την Κυριακή ένα μωρό 32 χρονών (είμαι 22) και προσπαθώ να το ψήσω. 1 χρόνο χωρισμένη και από οτι κατάλαβα ο δικός της σαπιοκοιλιάς ενώ αυτή αρκετά αθλητική κοπέλα. Κολύμπι, τρέξιμο ταιριάξαμε! Η καλύτερη ευκαιρία για καλοκαίρι. Σπίτι δικό της, μαγειρεύει καλά... Να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο φούρναρης της γειτονιάς που φτιάχνει τις φρατζόλες μου έδωσε παραγγελιά να τις πηδ@ω όλες... ahahhaha :D

Καλοκαιρί είναι η καλύτερη ευκαιρία για τέτοιες καταστάσεις!

 

Γνώρισα την Κυριακή ένα μωρό 32 χρονών (είμαι 22) και προσπαθώ να το ψήσω. 1 χρόνο χωρισμένη και από οτι κατάλαβα ο δικός της σαπιοκοιλιάς ενώ αυτή αρκετά αθλητική κοπέλα. Κολύμπι, τρέξιμο ταιριάξαμε! Η καλύτερη ευκαιρία για καλοκαίρι. Σπίτι δικό της, μαγειρεύει καλά... Να δούμε...

 

Ωραία λογική,έλεος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λογική,έλεος

 

Αστειεύομαι ταξιδιώτη. κρίμα δεν έχεις άισθηση του χιούμορ, και δεν πρέπει να χεις δει ποτέ ΓΕΩΡΓΙΟΥ !!!

 

Παρόλα αυτά, αυτό που θέλω να πω, πως το καλοκαίρι είναι η ιδανικότερη περίοδος για περιπέτειες κάθε τύπου και χαρακτήρα!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Αστειεύομαι ταξιδιώτη. κρίμα δεν έχεις άισθηση του χιούμορ, και δεν πρέπει να χεις ποτέ ΓΕΩΡΓΙΟΥ !!!

 

Παρόλα αυτά, αυτό που θέλω να πω, πως το καλοκαίρι είναι η ιδανικότερη περίοδος για περιπέτειες κάθε τύπου και χαρακτήρα!

 

χωσου αγορι μου τωρα που εισαι μικρος.κανε τρελες.Αποκτησε εμπειριες μην φτασεις σε μια ηλικια και κοιτας πισω και μετανοιωνεις για πραγματα που ηθελες να κανεις αλλα δεν εκανες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω με μια κοπέλα και λεω να της κάνω καμια εκπληξη. Να της πω έχω δυο εισιτηρια για συναυλία (του Αγγελάκα) ή θα την ξενερώσω?.. Φυσικά ο Αγγελακας δεν ειναι Τρύπες πλέον και η συναυλια θαναι κάτι σε funky jazz style, Λαικά, μπαλάντες

Αν θεωρήσουμε οτι ακουει pop ελληνικά ποσο % ακυρος θα ειμαι?

funky jazz style, Λαικά, μπαλάντες+αγγελακας

 

ξενέρωσα μονο που το άκουσα.:ninja:

βεβαια σε αυτές τις περιπτώσεις εκτιμάς την κίνηση..

 

 

Γνώρισα την Κυριακή ένα μωρό 32 χρονών (είμαι 22) και προσπαθώ να το ψήσω. 1 χρόνο χωρισμένη και από οτι κατάλαβα ο δικός της σαπιοκοιλιάς ενώ αυτή αρκετά αθλητική κοπέλα. Κολύμπι, τρέξιμο ταιριάξαμε! Η καλύτερη ευκαιρία για καλοκαίρι. Σπίτι δικό της, μαγειρεύει καλά... Να δούμε...

κοίτα μη το ξεχάσεις στο φούρνο και αρπάξει:rolleyes:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω με μια κοπέλα και λεω να της κάνω καμια εκπληξη. Να της πω έχω δυο εισιτηρια για συναυλία (του Αγγελάκα) ή θα την ξενερώσω?.. Φυσικά ο Αγγελακας δεν ειναι Τρύπες πλέον και η συναυλια θαναι κάτι σε funky jazz style, Λαικά, μπαλάντες

Αν θεωρήσουμε οτι ακουει pop ελληνικά ποσο % ακυρος θα ειμαι?

 

αν σου ελεγε να πατε σε συναυλια του μαρτακη η κανενος αλλου περιεργου ποπ τι θα εκανες?

λογικα θα πηγαινες και δεν θα ελεγες και τιποτα...οποτε εσυ θα της κανεις τη προταση και απο εκει και περα προβλημα της...

 

βεβαια ειναι αναλογα και τι σκοπο εχεις...αν υπαρχει αισθημα και το πας σοβαρα δεν συμφωνω με τη συναυλια...

αν παλι θελεις απλα να ''λαδωσεις τον μεντεσε'' μια χαρα ειναι η συναυλια θα εχει και μπολικο αλκοολ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αστειεύομαι ταξιδιώτη. κρίμα δεν έχεις άισθηση του χιούμορ, και δεν πρέπει να χεις δει ποτέ ΓΕΩΡΓΙΟΥ !!!

 

Παρόλα αυτά, αυτό που θέλω να πω, πως το καλοκαίρι είναι η ιδανικότερη περίοδος για περιπέτειες κάθε τύπου και χαρακτήρα!

 

Βρε,από τα γραπτά το ξέρεις καλά ότι πολλές φορές παρερμηνεύονται πολλά.

Ο Γεωργίου άψογος,προσωπικά τον πάω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βρε,από τα γραπτά το ξέρεις καλά ότι πολλές φορές παρερμηνεύονται πολλά.

Ο Γεωργίου άψογος,προσωπικά τον πάω.

 

Ναι το ξέρω... και συμφωνώ σε πολλά από αυτά που γράφεις φορές στα posts σου. No problem !

Link to comment
Share on other sites

αν σου ελεγε να πατε σε συναυλια του μαρτακη η κανενος αλλου περιεργου ποπ τι θα εκανες?

λογικα θα πηγαινες και δεν θα ελεγες και τιποτα...οποτε εσυ θα της κανεις τη προταση και απο εκει και περα προβλημα της...

 

βεβαια ειναι αναλογα και τι σκοπο εχεις...αν υπαρχει αισθημα και το πας σοβαρα δεν συμφωνω με τη συναυλια...

αν παλι θελεις απλα να ''λαδωσεις τον μεντεσε'' μια χαρα ειναι η συναυλια θα εχει και μπολικο αλκοολ....

 

Γιατί που είναι το πρόβλημα με τις συναυλίες; Εγώ κανόνισα με μια κοπέλα και την πήγα στο live των Domenica στην Αρχιτεκτονική που έγινε τον Μάρτιο, και φτιάξαμε σχέση ενώ ήμουν ακόμα φαντάρος, την είχα γνωρίσει στο Γενικό Νοσοκομείο Αεροπορίας! Και μετά από 1,5 μήνα χωρίσαμε! Ωραία εμπειρία!

 

Δεν υπάρχει λόγος να φοβάστε βρε παιδιά να μιλήσετε σε μια κοπέλα, να κάνετε μια σχέση. Αν δεν δοκιμάσετε και δεν πάθετε πως θα μάθετε; Κάποιοι "φιλόσοφοι" λένε ότι μέσα από τις σχέσεις μαθαίνεις τον εαυτό σου και γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος....

Link to comment
Share on other sites

Ma kala re iste sovaroi ?

 

Den exete riksi pote gtomena stin zoi sas ?

 

Ti ine afta me ta kitagmata kai ta kinita ...

Afta pou kanoun oi perisoteroi ellines ine malaki** ...

 

Tis gomenes den tis niazi oute ti doulia kaneis oute to kinito sou ...

 

Den tha pai na tin ksenerosi i na tis piasi to xeri ... Na tin pidiks** tha paei ...

 

Ntisou orea , pare to oreo to yfaki alla to oreo oxi to psonistiko kai to alazoniko ... Kai pes tis se exo di polles fores edo pera kai me exei entyposiasi i omorfia sou ...

 

Tha mou dosis to tilefono sou na vgoume na gnoristoume kai na pioume kai kana kafedaki potaki klp ?

 

Etsi milane ...

Oute an thes na mou dosis to til sou ... Oute na sou doso to til mou na me paris ... Afta ine gia mal*** ...

 

Ama goustari tha sto dosi ... Kai mi sou po oti tha sto dosi etsi ki allios giati tha tis aresi o tropos pou tis milises kai tha pi aftos den ine klasikos malak** floros ellinas ... Ine ksigimenos ...

 

An sas tsantisa den zito signomi ... Aloste kalo se olous emas kanete oi perisoteroi ellines pou tis vgazete tis plironete ke tis afinete agam*** kai tin epomeni mera emeis pou pirame ta tilefona tous tis apolamvanoume ;)

 

Aftaaa ;)

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει ο τρόπος που φαίνεται να σκέφτεσαι και να αντιμετωπίζεις τις γυναίκες...

και επιτέλους εσείς οι άντρες πρέπει να καταλάβετε ότι δεν είναι πουτ@νες οι γυναίκες:mad: (τουλάχιστον όλες)

Link to comment
Share on other sites

ενας είχε πει,φυσικα και ολες γυναικες δεν ειναι π....νες,πολλες εχουν παρει συνταξη.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...