Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, αφού γνωριστήκαμε λίγο(2 μέρες) με το κινητό, και έχω λύσει τις περισσότερες απορίες,μου έχουν μείνει 2 (προς το παρόν:p)

1.dictionary για ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει;

2.τα καινούργια emails μπορούν να εμφανίζονται στην feed οθόνη;

 

καλός σάς βρήκα ,και καλό πασχα να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, αφού γνωριστήκαμε λίγο(2 μέρες) με το κινητό, και έχω λύσει τις περισσότερες απορίες,μου έχουν μείνει 2 (προς το παρόν:p)

1.dictionary για ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει;

2.τα καινούργια emails μπορούν να εμφανίζονται στην feed οθόνη;

 

καλός σάς βρήκα ,και καλό πασχα να έχουμε.

Για ελληνικο πληκτρολογιο θα κατεβασεις το MESSINPUT απο το μαρκετ και θα ανοιξεις την εφαρμογη και θα βρεις αυτο με την ονομασια ΕΛΛΗΝΙΚΑΑ.το εγκαθιστας και αυτο ηταν.μετα με ανοιχτο πληκτρολογιο κανεις swype απ τη μια ακρη της οθονης ως την αλλη και κανεις δναλλαγη γλωσσας.για τα email θα απαντησει καποιος αλλος.καλη ανασταση σε ολους.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει αξιοπιστο full Back up όπως με το nokia suite?

Το link παρουσιάζει πρόβλημα κατα το restore.

Θέλω να κάνω flash αλλα πρωτα να κάνω backup.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορω να πω ειναι να κανεις το backup σου και να ενωσεις το κινητο στο pc με mass storage και να φυλαξεις το φακελο μεσα στο pc και οταν το φλασαρεις να το περασεις πισω και να κανεις restore. Στο Ν900 το εκανα κανονικοτατα δεν το δοκιμασα με το Ν9 αλλα μου φαινεται οτι θα γινεται. Ας μας το πει κανενας που κατεχει κατι τις παραπανω :)
From N9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αφού γνωριστήκαμε λίγο(2 μέρες) με το κινητό, και έχω λύσει τις περισσότερες απορίες,μου έχουν μείνει 2 (προς το παρόν:p)

1.dictionary για ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει;

2.τα καινούργια emails μπορούν να εμφανίζονται στην feed οθόνη;

 

καλός σάς βρήκα ,και καλό πασχα να έχουμε.

 

εμένα μου εμφανίζονται κανονικά όλα τα email σε ξεχωριστό ομως πεδίο εκτός αν ενοείς να εμφανιστούς όπως τα twitter message

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

αρχεια .deb τα εγκαθιστα ολα κανονικα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

αρχεια .deb τα εγκαθιστα ολα κανονικα?

 

οι εφαρμογες ειναι σε deb. αυτο εννοεις κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες ειναι σε deb. αυτο εννοεις κανονικα?

 

οχι, εννοω κατεβαζεις μια εφαρμογη με καταληξη .deb, η οποια παιζει και σε οποιαδηποτε desktop διανομη που στηριζεται σε debian, ολες αυτες οι εφαρμογες παιζουν απροβληματιστα στο n9?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι, εννοω κατεβαζεις μια εφαρμογη με καταληξη .deb, η οποια παιζει και σε οποιαδηποτε desktop διανομη που στηριζεται σε debian, ολες αυτες οι εφαρμογες παιζουν απροβληματιστα στο n9?

 

ημουν σιγουρος οτι δεν ηταν τοσο απλη η ερωτηση :p

δεν ξερω να σου πω,δεν το εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

ημουν σιγουρος οτι δεν ηταν τοσο απλη η ερωτηση :p

δεν ξερω να σου πω,δεν το εχω δοκιμασει

 

:lol::lol:

αν γινεται αυτο που λεω και δεν το εχεις δοκιμασει, εχεις να ανακαλυψεις εναν ολοκληρο κοσμο στο κινητακι σου

δεν ειναι δυσκολο, υπαρχει και οδηγος στο youtube

 

κανεις αλλος που να ξερει? :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

αν γινεται αυτο που λεω και δεν το εχεις δοκιμασει, εχεις να ανακαλυψεις εναν ολοκληρο κοσμο στο κινητακι σου

δεν ειναι δυσκολο, υπαρχει και οδηγος στο youtube

 

κανεις αλλος που να ξερει? :)

 

δεν εχω προβλημα! δεν ειμαι πολυ των λινουξ..αλλα το παλευω και δεν εχω προβλημα..αν υπαρχουν οδηγοι ολα γινονται..και σιγα σιγα μαθαινω κιολας

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το γλυκοκοιταζω το κινητο θελω να μου πειτε αμα το θεμα με το wifi αναμενεται να διορθωθει??

ειναι αρκετα σημαντικος λογος για την επιλογη του κινητου....

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το γλυκοκοιταζω το κινητο θελω να μου πειτε αμα το θεμα με το wifi αναμενεται να διορθωθει??

ειναι αρκετα σημαντικος λογος για την επιλογη του κινητου....

 

δεν εχει καποιο θεμα για να διορθωθει..απλα δεν εχει τοσο δυνατο σημα οσο το n900 και ειναι δεν ειναι σωστο! ως διαδοχος!

τωρα επειδη ρωτας..το εβαλα διπλα διπλα με το neo v και πιανουν τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Τα σημαδια δειχνουν οτι πλησιαζει η PR 1.3

 

Για οσους αρεσει το σκαλισμα [Tutorial] Clean install NITDroid on Nokia N9

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου κάνει κάτι παράξενο σπάνια αλλά συμβαίνει σε τυχαίες στιγμές. Μου χάνετε η σύνδεση με την cosmote και μου ζητάει ξανά τον κωδικό του pin για να συνδεθώ. Σήμερα για παράδειγμα το είχα στο κομοδίνο και όταν ξύπνησα είχε χάσει την σύνδεση και ζήταγε ξανά τον κωδικό. Δεν το κάνει συχνά αλλά σχετικά σπάνια.

Λέτε να είναι πρόβλημα του κινητού η της κάρτας microsim που την άλλαξα πρόσφατα με το που πήρα το κινητό? Αν είναι το δεύτερο να παω να την ξαναλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα αυτό ακριβώς το πράγμα κάνει, χάνει την σιμ ή το σήμα στα καλά καθούμενα... ¨Εβγαλα το pin, έβγαλα το 3G αλλά πάλι τίποτα... Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις.

1) Μεσω skype μπορουμε να κανουμε κληση(οχι βιντεο,απλη)

2) Εχω παλια σιμ(οχι micro), εχω τις επαφες περασμενες εκει, αν δεν την κοψω και πω να μου βγαλουν αλλη(micro), υπαρχει τροπος να ξαναπερασω τις επαφες στην καινουρια?

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις.

1) Μεσω skype μπορουμε να κανουμε κληση(οχι βιντεο,απλη)

2) Εχω παλια σιμ(οχι micro), εχω τις επαφες περασμενες εκει, αν δεν την κοψω και πω να μου βγαλουν αλλη(micro), υπαρχει τροπος να ξαναπερασω τις επαφες στην καινουρια?

 

1)Ναι

2)λογικα τα καταστηματα θα εχουν μια συσκευη που μεταφερει απο μια sim στην αλλη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μπορουσε καποιος να μου πει την τελευτεα εκδοση λογισμικου του n9 να δω αν ειμαι ενημερωμενος?
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα αυτό ακριβώς το πράγμα κάνει, χάνει την σιμ ή το σήμα στα καλά καθούμενα... ¨Εβγαλα το pin, έβγαλα το 3G αλλά πάλι τίποτα...

 

Σε μένα δεν το κάνει στα καλά καθούμενα αλλά έχω παρατηρήσει ότι μπορει να ωφείλετε στο όταν χαθεί το σήμα μετά δεν μπορεί νομίζω να συνδεθεί ξανά μόνο του η κάτι τέτοιο γιατί όποτε έχω αυτό το πρόβλημα είναι σε χώρους με πολύ χαμηλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας πηρα το Ν9 και εχω ενα θεμα εχω την version 10.2011.34-1_PR_001 μου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμιση αλλα οταν κανω παταω ναι στην αναβαθμιση συνεχεια χανει το σημα απο το wifi συνηθως φτανει στα 45mb και μετα λεει οτι δεν μπορει να ολοκληρωσει το κατεβασμα το εχω κανει τουλαχιστον 30 φορες μπορει καποιος να με βοηθησει δεν μπορω να καταλαβω που εχει κολησει
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας πηρα το Ν9 και εχω ενα θεμα εχω την version 10.2011.34-1_PR_001 μου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμιση αλλα οταν κανω παταω ναι στην αναβαθμιση συνεχεια χανει το σημα απο το wifi συνηθως φτανει στα 45mb και μετα λεει οτι δεν μπορει να ολοκληρωσει το κατεβασμα το εχω κανει τουλαχιστον 30 φορες μπορει καποιος να με βοηθησει δεν μπορω να καταλαβω που εχει κολησει

 

Δοκιμασε με τον Nokia software updater

http://europe.nokia.com/support/product-support/device-software-update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...