Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχετε δοκιμάσει τελικά;

 

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=85568

Θα ξανά προσπαθήσω γιατί κάνω κάτι λάθος φαίνεται

 

Πολύ καλό φαίνετε. Λείπει ένα notification όπως ήταν στο n900

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να αλλάξουμε το όνομα του operator πχ αντί για Cosmote να γράψω κάτι άλλο.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

ενός φίλος μου έχει το το συγκεκριμένο κινητό και του έπεσε από ούτε μισό μέτρο και επειδή είχε ζέστη έσπασε το τζάμι αλλά και η οθόνη και θα του βγει 160 ευρώ....μεγάλη πίκρα έφαγε
Link to comment
Share on other sites

ceron και εγω το ψαχνω αλλα δεν εχω βρει κατι ακομα..!

 

160 ευρω? φωτια ειναι ρε παιδι μου..

 

ρε παιδια σημερα που ειδα κατι, στα mail δεν μπορεις να δεις τα απεσταλμενα καπου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πριν απο λιγο με βαρια καρδια πουλησα το n9 μου!!Αυτο που θα ηθελα την

βοηθεια σας για να το πω στο παλικαρι που το πηρε ειναι οτι παρολλο που εσβησα οτι προσωπικα

δεδομενα ειχα φωτο βιντεο επαφες κλπ δεν βρηκαμε παρολλα που βγαλαμε και την καρτα sim

δεν μπορεσαμε να διαγραψουμε τον προσωπικο λογαριασμο μου του skype!!!Τον εχει αποθηκευσει

και δεν ξερουμε απο που στης ρυθμισεις μαλλον πως σβηνεται για να βαλει αυτος τον δικο του!! :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πριν απο λιγο με βαρια καρδια πουλησα το n9 μου!!Αυτο που θα ηθελα την

βοηθεια σας για να το πω στο παλικαρι που το πηρε ειναι οτι παρολλο που εσβησα οτι προσωπικα

δεδομενα ειχα φωτο βιντεο επαφες κλπ δεν βρηκαμε παρολλα που βγαλαμε και την καρτα sim

δεν μπορεσαμε να διαγραψουμε τον προσωπικο λογαριασμο μου του skype!!!Τον εχει αποθηκευσει

και δεν ξερουμε απο που στης ρυθμισεις μαλλον πως σβηνεται για να βαλει αυτος τον δικο του!! :p

 

δες στην προηγουμενη σελιδα... προδοτη!!! :p πλακα κανω βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

δες στην προηγουμενη σελιδα... προδοτη!!! :p πλακα κανω βεβαια!

 

Καταλαβα με file box θα γινει η δουλεια...Σε καλα χερια πηγε παντως εδω απο το forum το πηρε ενας δικος μας

θα καταλαβεται συντομα ποιος!!!Ευχαριστω παντως!!! :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :D

 

By the way, τα accounts, όπως το Skype, διαγράφονται κατ επιλογή από το εικονίδιο "Accounts", για όποιον άλλον θέλει να προβεί σε αυτή την διαγραφή ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πολύ σημαντική :

 

Το Ν9 διαβάζει pdf και έγγραφα word ; Μου είναι πολύ σημαντικά και τα δύο

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για pdf ναι, τι στο καλό ????

Για Word κάπου είχε πάρει το μάτι μου μία εφαρμογή ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δειτε λιγο αυτο το βιντεο και απαντηστε μου στην ερωτηση

πως εβαλε αυτο το virtual keypad? το εψαξα στις ρυθμησεις και δεν μου δουλευει η αλλαγη του pad απο A σε B

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

σε καποιο update το ειχε αλλαξει.. τωρα δεν ξερω σε πιο ειναι..δες αν εχεις την τελευταια εκδοση
Link to comment
Share on other sites

σε καποιο update το ειχε αλλαξει.. τωρα δεν ξερω σε πιο ειναι..δες αν εχεις την τελευταια εκδοση

 

την τελευταία έκδοση έχω. επίσης το άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι στη μουσική. Κάνει συνεχής ανανέωση η βιβλιοθήκηεδώ και ώρες και δεν έχω περάσει κάτι πάρα πολλά τραγούδια..

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

την τελευταία έκδοση έχω. επίσης το άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι στη μουσική. Κάνει συνεχής ανανέωση η βιβλιοθήκηεδώ και ώρες και δεν έχω περάσει κάτι πάρα πολλά τραγούδια..

 

Τοτε δεν ξερω τι να σου πω.

αυτο για την βιβλιοθηκη πρωτη φορα το ακουω! με αλλον player δοκιμασες? κανει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο virtual machine για εφαρμογες android στο Ν9? Το Myriad Alien Dalvik virtual machine αποτι καταλαβα δεν θα το δουμε ποτε

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο virtual machine για εφαρμογες android στο Ν9? Το Myriad Alien Dalvik virtual machine αποτι καταλαβα δεν θα το δουμε ποτε

 

το τελευταιο που ειχαμε ειναι αυτο http://www.allboutn9.info/2012/06/openmobiles-acl-for-meego-harmattan.html

αλλα απο τοτε τιποτα καινουργιο,δεν νομιζω να γινει και ποτε βασικα..

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω την ερωτηση μου.Παιρνω εν mail με ενα αρχειο .doc.Μεσα απο το τηλεφωνο(οντας στο ιντερνετ μεσω wifi) ανοιγω κανονικα το αρχειο αλλα δε μπορω να το αποθηκευσω.Μου βγαζει μηνυμα couldnt save the file.Το κατεβασα στο pc και το εστειλα μεσω bluetooth και το αποθηκευσε κανονικα.Ξερει καποιος τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια για δυνατους λυτες! :P

Πως μπορω να μπω απο τον browser του ν9 στο desktop version του fb??

Δεν μου εμφανιζει ουτε απο τον firefox την επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια για δυνατους λυτες! :P

Πως μπορω να μπω απο τον browser του ν9 στο desktop version του fb??

Δεν μου εμφανιζει ουτε απο τον firefox την επιλογη...

 

μπες στο firefox και κατεβασε ενα add-on που λεγεται phony, πηγαινε μετα στις ρυθμισεις και αλλαξε το user agent σε desktop firefox(καπως ετσι νομιζω τελος παντων) και ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

μπες στο firefox και κατεβασε ενα add-on που λεγεται phony, πηγαινε μετα στις ρυθμισεις και αλλαξε το user agent σε desktop firefox(καπως ετσι νομιζω τελος παντων) και ετοιμος!

 

Είσαι θεός ρε φίλε!

:up:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός ρε φίλε!

:up:

 

Να'σαι καλα!

 

Μια ερωτηση να κανω..

ειδα αυτο Easy Debian for MeeGo Harmattan και γραφει ο τυπος :

"It is an easy way to run Debian (armel) inside MeeGo Harmattan (without rebooting and dual boot) by chrooting a Debian image file. Full desktop Debian softwares are available"

εκτος απο το θεωρητικο της υποθεσης,που ειναι ωραιο να τρεχουμε εφαρμογες του υπολογιστη,πρακτικα εχει καμια εφαρμογη?

επειδη οι εφαρμογες ειναι φτιαγμενες για υπολογιστη και οχι για κινητο(μικρα κουμπια κλπ κλπ) πως θα μπορουσε αυτο να φανει χρησιμο?

 

α και κατι αλλο,ας με μαθει καποιος να τραβαω φωτογραφιες! :p τοσα χρονια εχω κινητα ποτε δεν ασχοληθηκα..ολα αυτα τα macro τα παραξενα πως λειτουργουν?:p πως βγαζεις κατι κοντα και φαινεται καθαρα και πισω τα αλλα λιγο αχνα και το αντιστροφο?

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα!

 

Μια ερωτηση να κανω..

ειδα αυτο Easy Debian for MeeGo Harmattan και γραφει ο τυπος :

"It is an easy way to run Debian (armel) inside MeeGo Harmattan (without rebooting and dual boot) by chrooting a Debian image file. Full desktop Debian softwares are available"

εκτος απο το θεωρητικο της υποθεσης,που ειναι ωραιο να τρεχουμε εφαρμογες του υπολογιστη,πρακτικα εχει καμια εφαρμογη?

επειδη οι εφαρμογες ειναι φτιαγμενες για υπολογιστη και οχι για κινητο(μικρα κουμπια κλπ κλπ) πως θα μπορουσε αυτο να φανει χρησιμο?

 

α και κατι αλλο,ας με μαθει καποιος να τραβαω φωτογραφιες! :p τοσα χρονια εχω κινητα ποτε δεν ασχοληθηκα..ολα αυτα τα macro τα παραξενα πως λειτουργουν?:p πως βγαζεις κατι κοντα και φαινεται καθαρα και πισω τα αλλα λιγο αχνα και το αντιστροφο?

 

Οσο για τη πρωτη ερωτηση σου δεν πιστευω οτι θα ηταν και τοσο χρησιμη η δυνατοτητα αυτη..:X

Τωρα για τις φωτος εγω ασχολουμαι με τη φωτογραφια ερασιτεχνικα με μια DSLR αλλα με το κινητο κατα ποσο ειναι δυνατο να παιξεις με αυτα δεν το νομιζω... απλα κανεις φοκους σαυτο που θες και υποτιθεται οτι το backround θα ναι καπως θολο σε σχεση μαυτο...

Επισης αν μπορειτε καντε ενα petition και σεις αλλα 200 χρειαζονται υποτιθεται...:cry:

http://www.change.org/petitions/skype-skype-video-call-on-nokia-n9#

 

Υ.Γ: Καλα ειναι δυνατον να μην εχει το κινητο τη δυνατοτητα βιντεοκλησεων μεσω 3g τουλαχιστον???? Θα μας τρελανει αυτη η γα$%^νοκια!!

εκανα βιντεοκλησεις με το 5800 πριν 5 χρονια και τωρα δεν μπορω??? Ημαρτον!!

Υ.Γ2: Αναμενω πως και πως την πρωτη συσκευη της jolla!!!γιατι το Ν9 μας κρεμασε τελικα...

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...