Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σας πεταει ποτε εξω απο εφαρμογες στο ασχετο (gps, camera, store κτλπ)??

καθε ποτε του κανετε restart??

 

Οχι δεν με πεταει.

 

Δεν του κανω εκτος αν πρεπει. Δηλαδη εχω κανει install κατι που χρειαζετε restart.

 

Κατεβασε την εφαρμογη Drop cache μηπως σε βοηθησει

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν με πεταει.

 

Δεν του κανω εκτος αν πρεπει. Δηλαδη εχω κανει install κατι που χρειαζετε restart.

 

Κατεβασε την εφαρμογη Drop cache μηπως σε βοηθησει

 

την εχω αλλα δεν εχει βοηθησει..

το ειχα παει για αλλαγη οθονης και επισκευη για τις επανεκκινησεις αλλα μου αλλαξαν μονο οθονη και μου καναν φορματ..

με κοβω να το πηγαινω παλι....

ελπιζω τωρα να εχω αντικατασταση..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ανέκδοτα λες τώρα ??? Μάλλον...

 

αντικατασταση πλεον απο την νοκια στο Ν9 εννοουν αλλαγη πλακετας... :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή ι κρίση δεν θα μας τρελάνει και επειδη θέλει καλοπέραση απέκτησα το N9 .. και περιμένω να έρθει. Ερώτηση

αφού ανακαλύψω πώς θα πάρω και την 1.3 και την προηγούμενη έκδοση του ovi store......

 

Απο εκεί και πέρα μπορείτε να μου δώσετε 3-4 οδηγίες τι πρέπει να κάνω ώστε μετα απο λίγη ενασχόληση να είναι πλήρως λειτουργικό. Δηλ .. να μην έχει αυτά τα προβλήματα κατανάλωσης ρεύματος... μικρορυθμίσεις.. ελληνικο πληκτρολόγιο ... κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ι κρίση δεν θα μας τρελάνει και επειδη θέλει καλοπέραση απέκτησα το N9 .. και περιμένω να έρθει. Ερώτηση

αφού ανακαλύψω πώς θα πάρω και την 1.3 και την προηγούμενη έκδοση του ovi store......

 

Απο εκεί και πέρα μπορείτε να μου δώσετε 3-4 οδηγίες τι πρέπει να κάνω ώστε μετα απο λίγη ενασχόληση να είναι πλήρως λειτουργικό. Δηλ .. να μην έχει αυτά τα προβλήματα κατανάλωσης ρεύματος... μικρορυθμίσεις.. ελληνικο πληκτρολόγιο ... κλπ κλπ.

 

Συμφωνω και επαυξανω!

καταρχας καλωςηρθες στη παρεα μας!

Οσον αφορα το κινητο εχω να σου προτεινω τα εξης:

Αν εχεις παρει το κιν. μεταχειρισμενο θα σου ελεγα να κανεις ενα hard format.

επειτα να περασεις το mesInput για να προσθεσεισ διαφορα πληκτρολογια με swyle.

Επειτα να βαλεις κακ το n9qtweak για να μπορεις να πειραξεις το κινητο ακομη περισσοτερο.

Καλο θα ηταν να κανεις και ενα περασμα τα ποστς του φορουμ να μαθεις καπια πραγματα παραπανω πλυ θα σου χρειαστουνε στη πορεια..

Αυτα απο μενα και μεγειες το εργαλειο! :p

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

Επισης το κινητο με την τελευταια ενημερωση, την PR 1.3, δεν εχει προβλημα με την καταναλωση ρευματος που ειχε με την 1.1 η την 1.2 ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν ... Δεν χρειάζομαι hard format γιατί είναι καινουργιο ..... μπλε ... και γιαλυστερο ... γιαμ γιαμ. Το περίμενα αυτο το κινητό 6 μήνες πρίν βγεί ... επιτέλους ... it is mine ... my precioussssss
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχως με την pr1.3 τελειωσε το θεμα με την καταναλωση,πριν ετρεμες να κατεβασεις εφαρμογη μην σου φαει την μπαταρια...

για τα ελληνικα στο πληκτρολογιο αλλα και στο swype δες εδω

 

οπως σου ειπε και ο cybton το n9quicktweak ειναι πολυ καλο, δες το εδω

εχει και ενα pdf στο link που λεει τι κανει το καθενα και να κανεις back up μεσα απο την εφαρμογη μην το ξεχασεις!

 

εγω παντα το ξεχναω :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στα χέρια μου ένα Ν9 ενός φίλου αλλά θέλει Ελληνικά, υπάρχει κάποιο link με τις εκδόσεις και ποια πρέπει να βάλω? Λεπτομέρειες με το πως, θα βρώ, αλλά με τις εκδόσεις/γλώσσες ψιλοχάθηκα! Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στα χέρια μου ένα Ν9 ενός φίλου αλλά θέλει Ελληνικά, υπάρχει κάποιο link με τις εκδόσεις και ποια πρέπει να βάλω? Λεπτομέρειες με το πως, θα βρώ, αλλά με τις εκδόσεις/γλώσσες ψιλοχάθηκα!

ελληνικα στο μενου σαν γλωσσα συσκευης δεν μπορεις να βαλεις.μονο ελληνικο πληκτρολογιο.δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335158

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα στο μενου σαν γλωσσα συσκευης δεν μπορεις να βαλεις.μονο ελληνικο πληκτρολογιο.δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335158

 

wow! Δεν παίρνει Ελληνικά στο menu? Κάποιος θα στεναχωρηθεί :ninja: Δεν είναι λίγο χαζό αυτό? Εντάξη προσωπικά τα κινητά μου πάντα στα Αγγλικά τα έχω αλλά....

 

Ευχαριστώ πολύ για το link του πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανουμε μια μεταφραση δεν νομιζω να ειναι τρομερα δυσκολη διαδικασια

στο maemo πως εγινε;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, συνεχίζω στο σωστό νήμα αυτή τη φορά. Το κινητό δεν θέλει(?) να κάνει αναβάθμιση στην PR1.3! έκανα ότι βρήκα στο ίντερνετ, NSU, NOkia Suite, restart, reset κλπ

Μήπως φταίει που είναι πολωνέζικο;!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το δικό μου Ν9 δυστυχώς το οποίο είναι C.V. Ελβετικό. Ποιο είναι το product code του δικού σου (το γράφει πανω στο sim tray)? Δυστυχώς, αν και πάει τόσο καιρός από την επίσημη κυκλοφορία της αναβάθμισης PR 1.3, δεν έχει βγει ακόμα για μερικά Country Variant κινητά.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326256&page=15 δες εδω είχα μπερδέψει τα topic.

Μου την είχε βγάλει την αναβάθμιση με το που άνοιξα το κινητό. το κατέβασε και όταν έφτασε στο 70% έβγαλε fail και έκανε μόνο του restart χωρίς να προλάβω να διαβάσω κάτι παραπάνω! το ψάχνω ακόμα. Δεν θέλω να κάτσω να ασχοληθώ με το κινητό να το στήσω χωρίς να έχω την τελευταία έκδοση, που απο τι διάβασα διορθώνει αρκετά bugs

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, το πρόβλημα της αναβάθμισης δεν μπορεί να λυθεί με ένα απλό flashάρισμα ????? :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

κατά τ'αλλα το τηλ μια χαρά δουλεύει. μάλιστα από χτες παίζω μαζί του και ακόμα δεν τελείωσε η μπαταρία!!!

το μόνο που με παραξένεψε και το φοβάμαι κιολας ειναι πως η οθονη στο ασπρο φόντο πχ σε μια φωτο ή στην εφαρμογη ρολοι νομιζω οτι κιτρινίζει. το εβαλα σε φουλ φωτεινοτητα δίπλα σε ενα άλλο κινητό (όχι Ν9) και δεν μου φάνηκε σωστό το άσπρο! μηπως ειναι η ιδεα μου και φαίνεται έτσι απο το κρύσταλλο; Γιατί στα μενού φαίνεται μια χαρά, γενικά δεν θα έλεγα ότι έχω κάποιο πρόβλημα με εξαίρεση αυτό με την αναβάθμιση 1.3 και αυτό που πρόσεξα για την οθόνη.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

δειτε στο navifirm αν εχει βγει η 1.3 για το κινητο σου aliengoa(γραφει στο sim tray των κωδικο) και αν εχει βγει φλασαρετε το!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ βάλω όποιο θέλω; εγώ έχω το => 059L7Z9: N9 RM-696 PTK Centertel (Orange PL) PL (black) v1 - MR

Μπορώ να βάλω αυτό=>059L4M9: N9 RM-696 3 SE SE Black 16GB V1 - MR

 

ή πρέπει να κατεβάσω κάποιο αντίστοιχο πχ αυτό => 059L800: N9 RM-696 PTC T-Mobile PL PL TMO PL (black) v1 - MR

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το δικό μου C.V. δεν βρήκα αναβάθμιση στο PR1.3, όπως ακριβώς τα είπε ο ReFuseR. Δοκίμασα μια και μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν κάνει downgrade(!!!!). Θα δοκιμάσω και την 059J1W1: RM-696 NDT BALKAN BLACK 64GB και αν δεν δω χαιρι θα πάω στο Nokia Care. Να περάσω μόνο το fw ή να βάλω και το emmc;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το δικό μου C.V. δεν βρήκα αναβάθμιση στο PR1.3, όπως ακριβώς τα είπε ο ReFuseR. Δοκίμασα μια και μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν κάνει downgrade(!!!!). Θα δοκιμάσω και την 059J1W1: RM-696 NDT BALKAN BLACK 64GB και αν δεν δω χαιρι θα πάω στο Nokia Care. Να περάσω μόνο το fw ή να βάλω και το emmc;

Μην αγχώνεσαι.Και εγώ το ίδιο σε μπλέ έχω και πήρα την 1.2 πριν 1.5 μήνα.Δε με πειράζει καθόλου.Το κινητό φυσάει.Το πρόβλημα να ξέρεις είναι της orange,της πολωνικής εταιρίας που ανήκουν τα τηλέφωνα μας.Εγώ ούτε φλάσαρα ούτε τίποτα,το αφήνω και όποτε γίνει έγινε.Θα την πάρει την αναβάθμιση πάντως,να ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

math3 έχεις μήπως την ιδέα ότι στο άσπρο μόνο σου φαίνεται να κιτρινίζει η οθόνη; Λετε να φταίει το anti-glare φίλτρο και να είναι η ιδέα μου; Πάντως συμφωνώ ότι δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, το έγραψα και παραπάνω, με την PR1.2 Το Ν9 δουλεύει απροβλημάτιστα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα τις προάλλες τη προσφορά 2for1 της Cosmote

Έστειλα λοιπόν το κενό στο 19019 και δεν πήρα ποτέ απάντηση.

Τους πήρα τηλέφωνο και προώθησαν το θέμα στους τεχνικούς.Η απάντηση που μου έδωσαν

ήταν ότι έστειλαν το μήνυμα με τον κωδικό, ότι πήραν και αναφορά παράδοσης,

και ότι μάλλον κάτι τρέχει με το κινητό μου. (τελικά μου είπαν τον κωδικό από το τηλέφωνο)

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Μου κάνει πολύ εντύπωση.

Αν το δοκιμάσει κανείς ας γράψει εδώ το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα τις προάλλες τη προσφορά 2for1 της Cosmote

Έστειλα λοιπόν το κενό στο 19019 και δεν πήρα ποτέ απάντηση.

Τους πήρα τηλέφωνο και προώθησαν το θέμα στους τεχνικούς.Η απάντηση που μου έδωσαν

ήταν ότι έστειλαν το μήνυμα με τον κωδικό, ότι πήραν και αναφορά παράδοσης,

και ότι μάλλον κάτι τρέχει με το κινητό μου. (τελικά μου είπαν τον κωδικό από το τηλέφωνο)

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Μου κάνει πολύ εντύπωση.

Αν το δοκιμάσει κανείς ας γράψει εδώ το αποτέλεσμα

 

Κι εγώ είχα ακριβώς το ίδιο θέμα. Μάλιστα, αφού μου είπαν αυτά που είπαν και σε εσένα, μου είπαν πως θα μου στείλουν υπενθύμιση πάλι τους κωδικούς, αλλά δεν ήρθαν ποτέ. Αν και πουλάω το Ν9 μου (λόγω στρατού), είμαι πολύ περίεργος να μάθω τι παίζει...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...