Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έτυχε να δω από κοντά και να πιάσω στα χέρια μου Ν950! Το τηλέφωνο ήταν απλά άψογο! Παρότι dev device σταθερό, δεν κολλούσε και αυτό το πληκτρολόγιο, στην ίδια κορυφαία ποιότητα με το Ε7! Το άνοιξα και το έκλεισα κάμποσες φορές να δω αν όντως κολλούσε ο μηχανισμός που είχα διαβάσει ότι είχαν παραδεχτεί ήταν ελαττωματικός. Το παιδί που το είχε με είδε, λέω θα με κράξει και γέλασε. Λέει αυτό είναι από την καλή παρτίδα :lol: Πραγματικά ομολογώ ότι ήθελα να το πάρω και να αρχίσω να τρέχω :p

 

Εμενα που ο καθηγητης μου στην σχολη που το ειχε και εφυγε Αγγλια?:( Μηπως ειναι αυτος και γυρισε για τις διακοπες? Στεφανο το ελεγαν το παιδι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ μιλάμε για το Ν9-00 και μόνο!! Για Νοκια 800 υπάρχει άλλο θέμα και για το Ν950 μπορείτε να το κάνετε στο θέμα με τις φήμες (έτσι και αλλιώς είναι συσκευή μόνο για προγραμματιστές).

 

 

Όποια μηνύματα είναι άσχετα με το θέμα θα μεταφερθούν εκτός θέματος.

 

Παρακαλώ πολύ να μείνετε στο θέμα μας.

 

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ και καλή χρονιά!!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά!! Πλησιάζει ο καιρός που θα το αποκτήσω και εγώ!!Μια ερώτηση.κάπου διάβασα ότι το ασημί πίσω κάτω από την κάμερα γδέρνεται εύκολα.ισχύει?και κάτι άλλο,η θήκη που έρχεται με τη συσκευή το προστατεύει?
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά!! Πλησιάζει ο καιρός που θα το αποκτήσω και εγώ!!Μια ερώτηση.κάπου διάβασα ότι το ασημί πίσω κάτω από την κάμερα γδέρνεται εύκολα.ισχύει?και κάτι άλλο,η θήκη που έρχεται με τη συσκευή το προστατεύει?

 

να σου πω δεν ξερω αν γδερνεται ευκολα(ευτυχως δεν εχει παθει τιποτα ακομη:p) οχι η θηκη δεν το καλυπτει...αλλα αν ειναι επιπεδη η επιφανεια δεν ακουμπαει το ασημι κατω επειδη δινει υψος η θηκη

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.Μου συνεβει κατι ιδιαιτερο στο κινητο που μου κινησε την περιεργια και μου προκαλεσε ανησυχια :worry:Συγκεκριμενα πριν μια εβδομαδα και ενω το κινητο ειναι σε αναμονη ολο το βραδυ το πρωι ξυπνωντας μου βγαζει αρχικη οθονη να εισαγω τον κωδικο pin της καρτας sim,το ιδιο συνεβει και σημερα το πρωι χωρις να ξερω αν εχει γινει restart ειτε στη μια ειτε στη δευτερη περιπτωση.Σας εχει τυχει κατι τετοιο?Πρεπει να ανησυχω?Να αναφερω οτι εχω ενεργο την εισαγωγη pin σε περιπτωση που κλεισω και ανοιξω το κινητο.Δεν μου εχει τυχει ποτε σε αλλα κινητα που χρησιμοποιουσα, SonyEricsson βασικα.

 

Moυ ετυχε και πριν λιγα λεπτα live αυτη τη φορα ενω ειναι σε αναμονη αναβει η οθονη και μου ζηταει εισαγωγη pin εβαλα κωδικο και επανηλθε κανονικα σε κανονικη λειτουργια.Περιεργα πραγματα!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

 

Κλειδωμενο ειναι το συγκεκριμενο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμενο ειναι το συγκεκριμενο.

 

καλησπερα και καλη χρονια. λεει "Ohne Simlock", χωρις Simlock :) βεβαια λεει και Speicherkartenformat: micro SDHC :lol: παιρνει καρτες το Ν9?

Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει και στο δικο μου κανα δυο φορες χωρις καποια προφανη αιτια.Ισως να εχει να κανει με την ληψη του δικτυου.

 

σχετικα με το μηνυμα του alextrela.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

βεβαια λεει και Speicherkartenformat: micro SDHC :lol: παιρνει καρτες το Ν9?

 

Δεν είχα προσέξει αυτό το λάθος αλλά κ πάλι είναι αξιόπιστο μαγαζί για αγορά.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Και θα ξαναρωτήσω εγω τώρα.Ξέρει κάποιος αν θα το φέρει η cosmote?Πριν καμιά βδομάδα ρώτησα κ μου είπαν "κατι ακούγεται",ατάκα οχι και τόσο πιστική είναι η αλήθεια.Οχι τιποτε άλλο,αλλά να εκμεταλεθτούμε την επιδότηση μας :D
Link to comment
Share on other sites

Και θα ξαναρωτήσω εγω τώρα.Ξέρει κάποιος αν θα το φέρει η cosmote?Πριν καμιά βδομάδα ρώτησα κ μου είπαν "κατι ακούγεται",ατάκα οχι και τόσο πιστική είναι η αλήθεια.Οχι τιποτε άλλο,αλλά να εκμεταλεθτούμε την επιδότηση μας :D

 

 

χαχα..την ιδια απαντηση ειχα και γω απο voda....:p

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

χαχα..την ιδια απαντηση ειχα και γω απο voda....:p

 

καλησπερα και καλη χρονια. ελπιζω να το φερει η βοντα. 660 ευρω επιδοτηση, χτυπαω το 64αρι :)

Link to comment
Share on other sites

Το Ν9 είναι ένα απίστευτο κινητό...Το έχω 2 εβδομάδες και δεν το χορταίνω...Το μόνο μείον του είναι η έλλειψη εφαρμογών και λίγο η μπαταρία του (εάν έχεις ανοιχτό συνεχώς το WiFi και το GPS) τότε κρατάει 1.5 μέρα. Εάν τα έχεις κλειστά και τα ανοίγεις όποτε θέλεις εσύ τότε βγάζει 3 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

:wacko: :blink: :shock: :geek: :dizzy:

σιγα θα παθεις τιποτα! τι πανικος ηταν αυτος :p παιδια στην εμφανιση μπορει να ειναι σχεδον ιδια(μπροστινη καμερα και αλλη θεση του φλας) αλλα απο μεσα καμια σχεση...το meego ειναι απλα meego! :D:D αν και καμια φορα σε πρηζει..οπως σημερα που ειχα average idle consumption 60mA και ετρωγε την μπαταρια σαν τρελο! αλλα δεν πειραζει..μετα απο λιγο εστρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ιντερνετ...3 κλείσεις των 5 λεπτών η κάθε μία, μερικά sms....http://img9.imageshack.us/img9/983/20120103161742.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εμενα κανονικα ειναι 6-7mA αλλα καμια φορα του την βαραει...ειναι η τριτη φορα που το κανει...αλλα ημουν συνεχεια σπιτι και δεν ειχα προβλημα...διαβασα και στο maemo.org αλλα δεν βρηκα κατι χρησιμο εδω http://talk.maemo.org/showthread.php?t=80009
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα flash με phoenix...Και εμένα στην αρχή μου έκανε κάτι τέτοια κουλά....Του έκανα flash την 4η μέρα...και από τότε ποτέ δεν είχα ξανά τέτοιο θέμα
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ιντερνετ...3 κλείσεις των 5 λεπτών η κάθε μία, μερικά sms....http://img9.imageshack.us/img9/983/20120103161742.jpg

ποια εφαρμογη ειναι αυτη;

καλη φαινεται.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού ποτε θα βγει;

 

Το ερώτημά σου έχει απαντηθεί ... Πολλές φορές !!!!

Δεν θα βγούνε ελληνικά γιατί δεν θέλει η Nokia ... Αν θες ελληνικά, πήγαινε αγόρασε το Lumia 800 ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα ελληνικά στο μενού που ρωτάτε όλοι και στο Ν900 δεν τα έδωσε ποτέ επίσημα η Nokia. Αυτό που έγινε ήταν ένα project στο transifex που σιγά σιγά μεταφράσαμε όλα τα λήματα. Κάτι ανάλογο μπορεί να γίνει ξανά με το Ν9, απλά δεν το έχω ψάξει προς το παρόν (lack of time).
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...