Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την αρχή το είχα το θέμα.Απλά είπα μήπως έχει κανένας καμιά λύση.Ανέβασα μέσω του alsamixer το PreDriv στο 100 αλλά διαφορά δεν είδα..Άσε που έτσι και αλλιώς σε κάθε reboot πρέπει να το κάνεις από την αρχή..
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή το είχα το θέμα.Απλά είπα μήπως έχει κανένας καμιά λύση.Ανέβασα μέσω του alsamixer το PreDriv στο 100 αλλά διαφορά δεν είδα..Άσε που έτσι και αλλιώς σε κάθε reboot πρέπει να το κάνεις από την αρχή..

Το noise cancellation τι το εχεις?

Βασικα οτι και αν το εχεις βαλτο αντιθετα μπας και αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Ν9QTweak, έχει εκεί μια επιλογή "S" για "Boost playback Volume".

Μήπως κάνει δουλειά.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Landscape στη home screen μπορουμε να εχουμε (με ασφαλεια!)?

Ειχα δοκιμασει στο n9qt μια φορα (ειχα διαβασει τι να προσεξω) αλλα μπρικαρε (soft brick) και το φλασαρα αναγκαστικα..

Καποιο conflict εγινε αλλα δεν ξερω που (ουτε αναφερεται πουθενα στο guide) γιατι ειχα περασει n9qt, inception, opptimizer και διαφορα αλλα.

Σιγουρα ομως δεν ειχα home screen settings, ουτε ειχα πειραξει backgrounds κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει και δεν είχα πρόβλημα.

Το έβγαλα, όμως, γιατί είναι αργή η απόκριση.

Αν καταφέρω και βρώ λίγο ποιοτικό χρόνο να παίξω λίγο και με wallpaper θα το επαναφέρω.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανενας απο n9 nokia γιατι μου κανει ολη την ωρα reboot...και αυτο νομιζω γινετε λογο του N9tweak και του homesettings οποιος ξερει και μπορει ας μου πει...παρακαλω.!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες μολις κολλησε ο ξαδερφος μου το Ν9 (bootloop με n9qtweak-homescreen settings)

Εχυμε καποια λυση εκτοσ απο nokia care??

Ευχαριστω!

 

ξερει κανενας απο n9 nokia γιατι μου κανει ολη την ωρα reboot...και αυτο νομιζω γινετε λογο του N9tweak και του homesettings οποιος ξερει και μπορει ας μου πει...παρακαλω.!

για δειτε εδω..

θελει καποια δουλιτσα απο οτι φαινεται!

αλλιως nokia care

 

βασικα δειτε και εδω

πιο απλο φαινεται

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Landscape στη home screen μπορουμε να εχουμε (με ασφαλεια!)?

Ειχα δοκιμασει στο n9qt μια φορα (ειχα διαβασει τι να προσεξω) αλλα μπρικαρε (soft brick) και το φλασαρα αναγκαστικα..

Καποιο conflict εγινε αλλα δεν ξερω που (ουτε αναφερεται πουθενα στο guide) γιατι ειχα περασει n9qt, inception, opptimizer και διαφορα αλλα.

Σιγουρα ομως δεν ειχα home screen settings, ουτε ειχα πειραξει backgrounds κλπ.

 

Το έβαλα πρόσφατα απο το n9qt και δουλεύει μια χαρα!

Θέλω να μου βρείτε εύκολο τροπο να δείχνει ποσοστό η μπαταρία στην μπάρα :D

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα πρόσφατα απο το n9qt και δουλεύει μια χαρα!

Θέλω να μου βρείτε εύκολο τροπο να δείχνει ποσοστό η μπαταρία στην μπάρα :D

 

Και σε μενα μια χαρα δουλευει αλλα υπαρχει καποιο θεμα με το rotate homescreen και καποιες εφαρμογες/tweaks.

Κοιταξες εδω κι εδω?

 

Το δοκιμασε κανεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παλιοτερα.πολυ καλο αλλα δεν μου δουλευε το ξυπνητηρι και δεν το εψαξα παραπερα.παντως αν βρεις λυση για το ξυπνητηρι ενδιαφερομαι κι εγω.ποσταρε αν θες.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλα τα projects για extensions στο N9QTweak επιλογή Τ.

Διαλέξτε, αλλά δεν είναι bug-free για όλους.

Προσοχή, γιατί θέλει λίγο διάβασμα περί του τι έχετε ήδη εγκατεστημένο.

Ίσως παίζουν Conflicts και πιθανά ανεπιθύμητα reboot loops.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε οπως ειπε και okourkoulos απο το n9qtweak στο Τ το Status Menu Extensions (το 2 δηλαδη)

και θα ειστε μια χαρα,

αλλαζει 2g/3g ποσοστο μπαταριας,φακος,airplane mode,φωτεινωτητα blueotooh και μερικα αλλα.

εχεις και toggle για να ενεργοποιεις το chat, skype και τετοια

Link to comment
Share on other sites

Guys τελικα τα καταφεραμε και σωσαμε το ασπρο Ν9 του giannhs13 αφιερωνοντας ενα ολοκληρο πρωι και πινοντας πολλους καφεδες! :p

Οποιος χρειαστει ποτε καμια βοηθεια(αχρειαστη να ειναι) just pm me!:happy:

Αν πιστευετε οτι θα ηταν χρησιμο ενα tutorial θα εφτιαχνα εναν.:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Guys τελικα τα καταφεραμε και σωσαμε το ασπρο Ν9 του giannhs13 αφιερωνοντας ενα ολοκληρο πρωι και πινοντας πολλους καφεδες! :p

Οποιος χρειαστει ποτε καμια βοηθεια(αχρειαστη να ειναι) just pm me!:happy:

Αν πιστευετε οτι θα ηταν χρησιμο ενα tutorial θα εφτιαχνα εναν.:nuke:

 

Να φτιάξεις ένα tutorial αλλά ας ελπίσουμε κανείς να μην το χρειαστεί :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Guys τελικα τα καταφεραμε και σωσαμε το ασπρο Ν9 του giannhs13 αφιερωνοντας ενα ολοκληρο πρωι και πινοντας πολλους καφεδες! :p

Οποιος χρειαστει ποτε καμια βοηθεια(αχρειαστη να ειναι) just pm me!:happy:

Αν πιστευετε οτι θα ηταν χρησιμο ενα tutorial θα εφτιαχνα εναν.:nuke:

λευκο διαβαζω..

βαλε μια φωτογραφια του να ζηλεψουμε λιγο :p

 

κανε, μιας και τα εχεις και φρεσκα!

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ξανα ενα θεματακι με το κινητο.Βασικα ψαχνω να βρω τις official εφαρμογες για facebook και skype και ενω εχω φαει ολο το ιντερνετ ψαχνοντας δεν μπορω να βρω τιποτα.τοσο βλακας ειμαι θεε μου;:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ξανα ενα θεματακι με το κινητο.Βασικα ψαχνω να βρω τις official εφαρμογες για facebook και skype και ενω εχω φαει ολο το ιντερνετ ψαχνοντας δεν μπορω να βρω τιποτα.τοσο βλακας ειμαι θεε μου;:(

ενσωματωμενες στο λειτουργικο ειναι και οι δυο

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε οπως ειπε και okourkoulos απο το n9qtweak στο Τ το Status Menu Extensions (το 2 δηλαδη)

και θα ειστε μια χαρα,

αλλαζει 2g/3g ποσοστο μπαταριας,φακος,airplane mode,φωτεινωτητα blueotooh και μερικα αλλα.

εχεις και toggle για να ενεργοποιεις το chat, skype και τετοια

Υποτίθεται πως βλέπεις settings για το μενου στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου στο παράθυρο applications.

Εγώ γιατί δε το βλέπω? Ξέρει κανείς πως βγάζω μερικά απ'τα εικονίδια που δε με ενδιαφέρουν ή/και δε μου δουλεύουν?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως βλέπεις settings για το μενου στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου στο παράθυρο applications.

Εγώ γιατί δε το βλέπω? Ξέρει κανείς πως βγάζω μερικά απ'τα εικονίδια που δε με ενδιαφέρουν ή/και δε μου δουλεύουν?

 

Εκανες reboot?

Ειναι στο settings-applications-status menu

Με παρατεταμενο πατημα ενεργοποιεις/απενεργοποιεις οτι θελεις.

Με απλο πατημα επιλεγεις αυτο που θελεις και πατωντας καποιο αλλο αλλαζουν θεσεις.

Link to comment
Share on other sites

ωχ!

Στραβομάρα!

Μπερδεύτηκα γιατί στα printscreen τους δεν υπήρχε statusmenu. Ήταν κατευθείαν στο applications.

Thanks!

To κουμπάκι USB τι ακριβώς κάνει? Ότι κι αν του βάλω πάντα στη σύνδεση με το PC με ρωτάει πως να συνδεθεί.

Αυτό δίπλα του που είναι δαν σύνδεση δεδομένων δικτύου κάνει τίποτα? Κι αυτό δεν αλλάζει κάτι !

make love not work
Link to comment
Share on other sites

ωχ!

Στραβομάρα!

Μπερδεύτηκα γιατί στα printscreen τους δεν υπήρχε statusmenu. Ήταν κατευθείαν στο applications.

Thanks!

To κουμπάκι USB τι ακριβώς κάνει? Ότι κι αν του βάλω πάντα στη σύνδεση με το PC με ρωτάει πως να συνδεθεί.

Αυτό δίπλα του που είναι δαν σύνδεση δεδομένων δικτύου κάνει τίποτα? Κι αυτό δεν αλλάζει κάτι !

 

Δεν ξερω αν δουλευει το usb toggle. Υποτιθεται οτι θα αλλαζε mass storage-sync-ερωτηση κλπ.

Αν εννοεις τα δυο βελακια με την διακεκομμενη γραμμη στη μεση, αλλαζουν το backgroung conection. Αν δηλαδη θα ειναι συνεχεια ανοιχτα τα δεδομενα/wifi, η θα κλεινουν οταν δεν χρησιμοποιεις το κινητο.

 

Με την μπαταρια εγω δεν καταλαβα τι γινεται..

Λευκο ειναι κανονικη λειτουργια. Το πατας μια φορα και γινεται πρασινο, αλλα δεν αλλαζει κατι..

Το πατας αλλη μια, γινεται μπλε και τοτε μπαινει σε εξοικονομηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...