Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παδια καλησπερα. εχει κανενασ προβλημα με το gtalk ? το κανω εγκαταστηση και και κανει reboot το κινητο το κανω απεγκατασταση και παλι το ιδιο. γνωριζεται κατι?????
From N9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχετε κανένα πρόβλημα σχετικά με τα μηνύματα ?

δηλαδή να στέλνετε ένα μήνυμα σε κάποιον και να το βάζει σε άλλη συνομιλία γενικα νε μπερδεύει λίγο τις συνομιλίες :confused:

Καλησπερα,

εκανες καμια αλλαγη στις επαφες οπως πχ να τις σβησεις ολες και να τις ξαναβαλεις?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα προγράμματα του ραδιοφώνου προϋποθέτουν σύνδεση στο ίντερνετ;Δεν παίζουν όπως στα συμβατικά κινητά;

 

Oχι, δεν ειναι απαραιτητο. Το Ν9 εχει fm radio δεκτη.

 

https://github.com/andytolst/fmradio/downloads

 

Στο λινκ που δινω , κατεβασε αυτο το .deb ---> fmradio_0.0.7_armel.deb

 

FM Radio 0.0.7

Developer: Andrey Kozhanov

Status: Free

Open Source

 

Πηγή: [Announced] FM Radio by Andrey Kozhanov

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εκανες καμια αλλαγη στις επαφες οπως πχ να τις σβησεις ολες και να τις ξαναβαλεις?

 

όχι δεν έχω κάνει καμιά αλλαγή τίποτα!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το εκανε αυτο, δηλαδη αλλος εστελνε sms αλλο ονομα μου εδειχνε , τα ιδια και για τις κλησεις.

Εγω πιστευα οτι εφταιγε οτι πριν ειχε αλλη καρτα μεσα με αλλες επαφες και μετα εκανα delete τα παντα και εβαλα αλλη καρτα(χωρις hard reset).

 

Η λυση που ειχα βρει ηταν το φλασαρισμα.

Μου ειχε σπασει τα νευρα γιατι δεν ηξερα ποιος μου εστειλε sms.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω την εικόνα από μία επαφή;

Δηλαδή να δείχνει τα αρχικά του ονόματος όπως πριν βάλω την εικόνα.

 

Είχα κάνει merge με μία επαφή από το gtalk με μία που υπήρχε ήδη στο τηλέφωνο

και όταν έκανα unmerge κράτησε το avatar και σε αυτή του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την διαγράψεις και να την δημιουργήσεις από την αρχή. Εάν εξάγεις την επαφή που αναφέρεις σε ένα αρχείο .vcf και την ανοίξεις π.χ. με το notepad θα δεις μια εγγραφή:

 

PHOTO;TYPE=bla,bla,bla

 

Είναι η εγγραφή που δημιουργεί την εικόνα. Εναλλακτικά κρατάς αντίγραφο την επαφή που θέλεις - την ανοίγεις με τον επεξεργαστή κειμένου της επιλογής σου - delete ολόκληρο το PHOTO;TYPE=bla,bla,bla και ξανά εισαγωγή στις επαφές αφού πρώτα έχεις διαγράψει την παλιά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα επαναφορα ρυθμισεων και μου κολλησε δεν ανοιγει καθολου.απλως αναβοσβηνει το λαμπακι κατω αριστερα και μονιμα αναμμενο το σημα αυτο που κανει οταν κλεισει και ανοιγεις το κινητο με το βελακι πως να το εξηγησω,καποια βοηθεια:worry::worry:

 

Οκ επανηλθε στη ζωη μετα απο αρκετες προσπαθειες, κατα περιεργο τροπο εγκατεστησα το Nokia Pc Suite και εστρωσε αρχικα εδειξε να φορτιζει πατησα το power και επανηλθε τι να πω.Παλι καλα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχω λυσει το προβλημα των ηχητικων ειδοποιησεων βαζοντας για ηχο κλησης τον κλασικο ηχο της νοκια απο το 8800 και για τα μυνηματα απο το 3210. Πλεον ακουγεται δυνατα και εντονα

 

κατι αλλο

στελνω Λ στο 1256 της κοσμοτε για να δω λογαριασμο και δεν παιρνω απαντηση τιποτα. Βαζω τη σιμ σε ενα 3GS και ολα κανονικα στελνει πισω απαντηση. Ξανα τα ιδια στο Ν9 και δεν στελνει τιποτα

 

EY δουλευει κανονικα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες :

 

1. Υπάρχει πρόγραμμα (πχ ntweak) που να αυξανει την ένταση του ηχειου αξιοπιστα χωρις χρηση terminal?

 

2. Χρησιμοποιω τη νεα εκδοση του swipe manager αλλα δεν μου κλεινει παντα την εφαρμογη αλλα την κανει down.

Καμια ιδεα? Σκέφτομαι να φλασαρω αλλα ακομα δεν εχω κανει backup (εχει προβλημα το Nokia Link και κολλαει κατα το restore)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες :

 

1. Υπάρχει πρόγραμμα (πχ ntweak) που να αυξανει την ένταση του ηχειου αξιοπιστα χωρις χρηση terminal?

 

2. Χρησιμοποιω τη νεα εκδοση του swipe manager αλλα δεν μου κλεινει παντα την εφαρμογη αλλα την κανει down.

Καμια ιδεα? Σκέφτομαι να φλασαρω αλλα ακομα δεν εχω κανει backup (εχει προβλημα το Nokia Link και κολλαει κατα το restore)

 

για το δεύτερο σε μένα πάντα τις κλείνει απλά πρέπει να την πιάσεις από τελείως ψηλά για να το κάνει αλλιώς την κάνει όπως είπες και εσύ down.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πως γίνετε να στείλεις μύνημα σε αριθμό που δεν είναι στις επαφές σου? Χθές το έψαχνα και δεν το βρισκα με τίποτα.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

για το δεύτερο σε μένα πάντα τις κλείνει απλά πρέπει να την πιάσεις από τελείως ψηλά για να το κάνει αλλιώς την κάνει όπως είπες και εσύ down.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πως γίνετε να στείλεις μύνημα σε αριθμό που δεν είναι στις επαφές σου? Χθές το έψαχνα και δεν το βρισκα με τίποτα.

 

πατα νεο μυνημα και εκει που διαλεγεις την επαφη γραψε τον αριθμο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πως γίνετε να στείλεις μύνημα σε αριθμό που δεν είναι στις επαφές σου? Χθές το έψαχνα και δεν το βρισκα με τίποτα.

 

πάς στα μηνύματα, πατάς το συνεφάκι κάτω αριστερά,γράφεις τον αριθμό που θέλεις κ από κάτω το κείμενο σου.

 

 

Κάτι άλλο θα ήθελα να ρωτήσω. Έβαλα κάποια τραγούδια στο κινητό, και μου τα εμφανίζει στην μουσική σχεδόν όλα με την ίδια εικόνα άλμπουμ... Έχει τύχει σε κανέναν αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

πάς στα μηνύματα, πατάς το συνεφάκι κάτω αριστερά,γράφεις τον αριθμό που θέλεις κ από κάτω το κείμενο σου.

 

 

Κάτι άλλο θα ήθελα να ρωτήσω. Έβαλα κάποια τραγούδια στο κινητό, και μου τα εμφανίζει στην μουσική σχεδόν όλα με την ίδια εικόνα άλμπουμ... Έχει τύχει σε κανέναν αυτό;

 

τα εβαλες ολα μαζι στον ιδιο φακελο? αν τα βαλεις σε ξεχωριστους φακελους (αν βαλεις και μια εικονα για να φαινεται στη μουσικη πιο ομορφο!) κανει ξεχωριστα τα αλμπουμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μόλις το απόκτησα σε μαύρο "είχα 2 χρόνια το Ν8 μετά το Ν900 και έχω χάσει τη μπάλα και λογικο κολλησα στο συμπιαν"

1) Ποιο πρόγραμμά περνώ στον υπολογιστή και πως λέγεται να του κάνω αναβάθμιση και μου έχει 1.1 και δεν μου δείχνει την 1.2 για αναβάθμιση μήπως κάνω κάτι λάθος?

2) Και καποιο προγραμμα αξιοπιστο που να λεει ποσα mb ιντερνετ εχεις δωσει η κατεβασει? Αυτο που εχει ειδη μεσα ειναι καλο? εχω βαλει τα νουμερα που θελω αλλα πρωτη φορα το δουλευω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μόλις το απόκτησα σε μαύρο "είχα 2 χρόνια το Ν8 μετά το Ν900 και έχω χάσει τη μπάλα και λογικο κολλησα στο συμπιαν"

1) Ποιο πρόγραμμά περνώ στον υπολογιστή και πως λέγεται να του κάνω αναβάθμιση και μου έχει 1.1 και δεν μου δείχνει την 1.2 για αναβάθμιση μήπως κάνω κάτι λάθος?

2) Και καποιο προγραμμα αξιοπιστο που να λεει ποσα mb ιντερνετ εχεις δωσει η κατεβασει? Αυτο που εχει ειδη μεσα ειναι καλο? εχω βαλει τα νουμερα που θελω αλλα πρωτη φορα το δουλευω

 

1) αναβάθμιση κάνεις μέσω τηλεφώνου over the air(OTA)

2)Μέσα στις ρυθμίσεις του Ν9 έχει counter που τον ρυθμίζεις όπως σου αρέσει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ρε παιδια πως κανουμε φλας με phoenix??? το εχω κατεβασει στο pc αλλα δεν υπαρχει μεσα το rm-696. Πως γινεται αυτο? πηγα εκει που ειναι τα products και δημιουργησα εγω ενα φακελο rm-696 εβαλα μεσα τα λογισμικα αλλα παλι τιποτα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ρε παιδια πως κανουμε φλας με phoenix??? το εχω κατεβασει στο pc αλλα δεν υπαρχει μεσα το rm-696. Πως γινεται αυτο? πηγα εκει που ειναι τα products και δημιουργησα εγω ενα φακελο rm-696 εβαλα μεσα τα λογισμικα αλλα παλι τιποτα

 

Με την έκδοση Phoenix Service Software 2011.38.003.46817 μια χαρά φλασάρει. Εννοείται ότι κατεβάζεις το firmware με το navifirm

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite.Όσο για το που μπορείς να βρεις οποιαδήποτε έκδοση του προγράμματος,με αναζήτηση στο διαδίκτυο.Είναι copyrighted υλικό και απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων προς αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζομαστε overclock προς το παρων! το κινητο πεταει..βεβαια αφου μπορουμε :) αντε και cssu σιγα σιγα :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το Phoenix επρεπε να κατεβασω την τελευταια εκδοση του για να δουλεψει. Οσο για το overclock και φυσικα μπορουμε αφου ΝΟΚΙΑ ειμαστε
From N9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...