Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γτ μερικα κουτια γραφουν made in Finland κ καποια αλλα made in China ? εχει εργοστασιο στην Κινα ? γτ ειχα την εντυπωση πως μονο στην Ευρωπη παρασκευαζει

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια γτ μερικα κουτια γραφουν made in Finland κ καποια αλλα made in China ? εχει εργοστασιο στην Κινα ? γτ ειχα την εντυπωση πως μονο στην Ευρωπη παρασκευαζει

 

Eχει και στην κινα, απλα εμεις λαμβανουμε τα ευρωπαικα γιατι δεν συμφερει να τα στελνει απο την κινα, μιας και εχουμε εργοστασια εδω ετσι και αλλιως. (+ οτι υπαρχει ζητηση στις ασιατικες αγορες). Ο καθενας λαμβανει απο το εργοστασιο που βρισκεται πιο κοντα σε αυτον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o,τι προοριζεται για Ασια ειναι Made in China.

 

αλλα σε ποιοτητα ειναι αψογο, οπως και τα Φινλανδικα.

εχω πιασει made in China N8 φιλου μου και ξερω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.Μόλις ανακάλυψα το τοπικ και σας διαβάζω!!Σήμερα επιτέλους το έπιασα στα χέρια μου στο πλαίσιο Πάτρας και πραγματικά το κινητό είναι εντυπωσιακό σαν design..Προέρχομαι από Galaxy sii και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις..

1)κάπου είχα διαβάσει παλιότερα ότι θα κυκλοφορήσουν συγκεκριμένα κομμάτια..ισχύει κάτι τέτοιο?το ρωτάω γιατί θα περιμένω να το αγοράσω στις εκπτώσεις..

2)Κάποιος που προέρχεται από sii ή οποιος γνωρίζει μπορεί να μου πει τι θα μου λείψει στο Ν9 σε σχέση με το sii?

3)Ράδιο τελικά έχει χωρίς σύνδεση στο ιντερνετ?

4)Η έλλειψη flash player τι σημαίνει πρακτικά για την πλοήγηση στο δίκτυο?

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

1)οχι

3)ναι

4) δεν θα βλεπεις καποια πραγματα που ειναι σε flash η οποια streams ειναι ακομα με flash

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

2) θα σου λειψουν οι παρα πολλες εφαρμογες ,οι μοντες των XDA, τα φθηνα πλαστικα και το ασχημο design του SGS2 σε σχεση με την "ζωγραφια" που ειναι το Ν9

θα εχεις πληρες δωρεαν gps με φωνητικες οδηγιες και κλαυτερες καπως φωτογραφιες.

 

σε σχεση με το δευτερο ομως, εχει ικανοτατη κοινοτητα και το Maemo

 

*ραδιοφωνο εχει κανονικα το Ν9

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα το είδα απο κοντά στο Πλαίσιο Πατρών.

 

Τι να πεις για αυτή τη συσκεή αλήθεια ...

 

Ξεκινώ απο τα αρνητικά για να χαλαρώσουμε στη συνέχεια:

Αδύναμο WiFi, οθόνη που έχει αρκετά περιορισμένη γωνία θέασης, πιξέλιασμα εμφανές σε κάποια σημεία ελέω pentile, φαίνεται χοντρο στο μάτι από μακρυά, το σκρολιν παει με τις ωρες του, η φωτεινότητα θα ήθελε ένα ακόμα 25% για ειναι εντάξει.

 

Στα θετικά του τώρα:

 

Τίποτα δε σε προετοιμάζει για την απευθείας οπτική επαφή με το Ν9. Κόσμημα απλά. Ένα κινητό την εποχή του γιγαντισμού. Άψογη απλά η επιλογή των 3.9 ιντσών.

 

Και αυτή η οθόνη με το κυρτό γυαλί. Ο,τι καλύτερο μα ό,τι καλύτερο συνδυασμό γυαλιού και πάνελ εχω δει ποτέ. Τα πράγματα πραγματικά εείναι σαν να πετούν πανω στην οθόνη, σαν ένα ψευδο-3D. Το γυαλί το ίδιο είναι ότι πιο στιλπνο έχω πιάσει ποτέ.

 

H αίσθηση που αφήνει στο χέρι είναι απολύτως κορυφαία και ξεπερνά χαλαρά και αυτή του iPhone 4/s

Τα πάντα φαίνεται να λειτουργούν out-of-the-box.

 

Στα μεικτά τώρα.

 

Το UΙ του λειτουργικού δε με εντυπωσίασε όσο θα ήθελα. Εικονιδια έχω ξαναδεί και μάλιστα όλα σε μια scrolling λίστα δεν είναι και ότι πιο εύχρηστο απο την μία μεριά αλλά απο την άλλη λεπτομέρειες σαν το ξεκλείδωμα με το διπλό χτύπημα είναι απλά αλλού.

 

Ακόμα το τηλέφωνο δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τα 600+ ευρώ. Όταν το τιμολογήσουν κοντά στα 400 ευρώ θα είναι στη φυσιολογική του θέση.

 

Συμπεράσματα:

 

Α) Απο τα ελάχιστα τηλέφωνα που ξεχωρίζουν σήμερα και αξίζουν της προσοχής σου

Β) Το λειτουργικό έχει περισσότερες δυνατότητες από όσο του φαίνεται αλλά του γραφικό περιβάλλον δεν είναι εν τέλει τόσο τρομερά εύχρηστο ( το WebOS θα κρατηθεί στην κορυφή των προτιμήσεων μου)

Γ) Η τιμή είναι ξεκάθαρα λάθος αυτή τη στιγμή και του κόβει πολλές πωλήσεις

Δ) Δείτε το οπωςδήποτε απο κοντά. Ακόμα και αν δε σκοπεύετε να το αγοράσετε, θα το χρωστάτε στον εαυτό σας.

 

Αυτά το ολίγα για απορίες, ρωτάτε ελεύθερα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχαν ανοικτό το wifi?αν ναι τότε το είδες χάρη σε μένα που τους την είπα...:)κατά τη μία που πήγα εγώ δεν το είχαν ανοίξει....πάντως θα συμφωνήσω..είναι ένα κόσμημα...
Link to comment
Share on other sites

http://yubz.gr/product_det.asp?prid=3

ξέρει κανείς αν το εν λόγω "handsfree" δουλεύει κανονικά με το Ν9;

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Απλά να υπενθυμίσω ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, Αξεσουάρ (κάρτες μνήμης, θήκες, screen protectors & άλλα).

 

 

Ευχαριστώ και καλημέρα :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια γιατι θα πεσω απ το μπαλκονι,μολις το πηρα το εβαλα να το κανω updated στο πι σι κ καποια στιγμη μου βγαζει απετυχε κ το κινητο εχει μεινει με μαυρη οθονη κ φαινετε μονο το νοκια ,το συνδεω δειχνει οτι φορτιζει αλλα το usb δεν κανει συνδεση ωστε να επαναλαβω την διαδικασια η οτιδηποτε αλλο
Link to comment
Share on other sites

μην πέσεις από το μπαλκόνι και ψυχραιμία..κάποιος θα ξέρει να σε βοηθήσει εδώ..

ερώτηση..μήπως μπορείτε να κάνετε κάποια εκτίμηση από την εμπειρία σας πόσο θα πάει η τιμή του στις 15-1(εκπτώσεις)?

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια γιατι θα πεσω απ το μπαλκονι,μολις το πηρα το εβαλα να το κανω updated στο πι σι κ καποια στιγμη μου βγαζει απετυχε κ το κινητο εχει μεινει με μαυρη οθονη κ φαινετε μονο το νοκια ,το συνδεω δειχνει οτι φορτιζει αλλα το usb δεν κανει συνδεση ωστε να επαναλαβω την διαδικασια η οτιδηποτε αλλο

 

καλησπερα. δεν εχω το Ν9 και δεν το εχω δοκιμασει, αλλα πιστευω αν διαβασεις εδω κατι θα καταφερεις :)

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια γιατι θα πεσω απ το μπαλκονι,μολις το πηρα το εβαλα να το κανω updated στο πι σι κ καποια στιγμη μου βγαζει απετυχε κ το κινητο εχει μεινει με μαυρη οθονη κ φαινετε μονο το νοκια ,το συνδεω δειχνει οτι φορτιζει αλλα το usb δεν κανει συνδεση ωστε να επαναλαβω την διαδικασια η οτιδηποτε αλλο

 

Μην αγχώνεσαι, αν δεν μπορεί να βοηθήσει κάποιος από το φόρουμ μπορείς να το πας σε nokia care και θα στο επαναφέρουν. Άλλωστε είναι εντός εγγύησης. Πιθανόν κανα φλασάρισμα θα θέλει.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε τιποτα,δεν γινετε συνδεση με το υσβ

Αν το κλεισεις και δοκιμασεις να το ανοιξεις κρατωντας πατημενο για αρκετο χρονο το κουμπι on/off μηπως κανει καποιο reset;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα παντα ,αν δεν δει το usb δεν μπορω να κανω τιποτα
Γιατι απο την αρχη παντως πηγες να κανεις update με το καλωδιο; OTA δεν σου εβγαλε αναβαθμιση; Πηγαινε το παντως σε ενα nokia care ισως στο αντικαταστησουν αν δεν φτιαχνεται. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα παντα ,αν δεν δει το usb δεν μπορω να κανω τιποτα

 

Θα το έχεις κάνει φαντάζομαι αλλά κράτησες το πλήκτρο power για μερικά δευτερόλεπτα μήπως κάνει reboot;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κ βολο κ δεν εχουμε καταστημα νοκια εδω

 

Κι αυτό στην Βενιζέλου 70Α τι είναι;

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχουμε επίσημο nokia care στο Βόλο είναι στην Ιωλκού λίγο κάτω από την αναλήψεως ένα γωνιακό.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχουμε επίσημο nokia care στο Βόλο είναι στην Ιωλκού λίγο κάτω από την αναλήψεως ένα γωνιακό.

 

Αυτό εννοώ. Στην Βενιζέλου πάνω είναι.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...