Jump to content

[S II] USB Jig


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάθαμε ποτέ τελικά αν υπάρχει και δεύτερος counter που μετράει τη χρήση του jig?

 

δεν υπαρχει τελικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει η δυνατοτητα να συναντηθουμε απο Αθηνα με κανενα κατοχο usb jig ,γιατι το χρειαζομαι αμεσα ευχαριστω.

 

απο νικαια -πειραια αν μενεις κοντα πες μου

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εαν ξερει καποιος ειχα παλια το galaxy s και ειχα ενα jig μου ειχε κολησει και με αυτο ειχα μπει τοτε σε downloading.με αυτο το jig ειναι το ιδιο γινεται να μυδενησουμε το s2?????????????? :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εαν ξερει καποιος ειχα παλια το galaxy s και ειχα ενα jig μου ειχε κολησει και με αυτο ειχα μπει τοτε σε downloading.με αυτο το jig ειναι το ιδιο γινεται να μυδενησουμε το s2?????????????? :)

Λογικά είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.υπάρχει κάποιος από Πάτρα με jig?ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εχεις ΠΜ.........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια εχω ενα SG+ και δεν μπουταρει σε download mode μου ειπαv τα παιδια οτι χρειαζομαι ενα usb jig μηπως εχει κανενας να βρεθουμε ειμαι απο πειραια αλλα δουλευω & αθηνα -χαλανδρι αν υπαρχει καποιος ας μου στειλει pm

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα SG+ και δεν μπουταρει σε download mode μου ειπαv τα παιδια οτι χρειαζομαι ενα usb jig μηπως εχει κανενας να βρεθουμε ειμαι απο πειραια αλλα δουλευω & αθηνα -χαλανδρι αν υπαρχει καποιος ας μου στειλει pm

ευχαριστω

 

γεια σου φιλε ειμαι κερατσινι αν ενδιαφερεσαι στειλε πριβε

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να εξηγησω τι ακριβως εγινε εχω ενα sgs+ ειχα φλασαρει αυτην τη ρομ GT-I9001_VDH_I9001XXKPS_I9001OXXKP5_I9001XXKPG την εκανα ροοτ και παω να φλασαρω FeaModRecovery_1.2.tar(2).md5 με odin 4.43 αλλα μου εβγαζε md5 failed και κανω την χονδροιδεστατη πατατα και κανω install cwm recovery αλλα ηταν απο ενα ξεχασμενο φακελο απο ενα lg optimus black που ειχα και μετα παπαλα ολα μαυρα καμια μα καμια ανταποκριση ουτε dload mode ουτε τπτ σαν να μην εχει καθολου ρευμα

υποψιαζομαι οτι ουτε το usb jig θα κανει κατι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να εξηγησω τι ακριβως εγινε εχω ενα sgs+ ειχα φλασαρει αυτην τη ρομ GT-I9001_VDH_I9001XXKPS_I9001OXXKP5_I9001XXKPG την εκανα ροοτ και παω να φλασαρω FeaModRecovery_1.2.tar(2).md5 με odin 4.43 αλλα μου εβγαζε md5 failed και κανω την χονδροιδεστατη πατατα και κανω install cwm recovery αλλα ηταν απο ενα ξεχασμενο φακελο απο ενα lg optimus black που ειχα και μετα παπαλα ολα μαυρα καμια μα καμια ανταποκριση ουτε dload mode ουτε τπτ σαν να μην εχει καθολου ρευμα

υποψιαζομαι οτι ουτε το usb jig θα κανει κατι

 

Το ξέσκισες:wacko: Tο jig όμως έχει πολλές πιθανότητες να σου το φέρει σε download mode. Επειδή είναι Plus όμως δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά.. (έχω επαναφέρει SGS φίλου από ρομ του Captivate φαντάσου)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέσκισες:wacko: Tο jig όμως έχει πολλές πιθανότητες να σου το φέρει σε download mode. Επειδή είναι Plus όμως δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά.. (έχω επαναφέρει SGS φίλου από ρομ του Captivate φαντάσου)

το ξερω το μαμησα και να σκεφτεις εχουν περασει απο τα χερια μου το desire που εχω ακομα και το ξεσκιζω στα φλασαρισματα ,ενα lg optimus black επισης πειραγμενο , αυτο που εκανα ηταν εντελως αψυχολογητο επαθα black out αφου ξερω οτι το μονο custom recovery για το sgs+ ειναι το FeaModRecovery_1.2

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε ειμαι κερατσινι αν ενδιαφερεσαι στειλε πριβε

 

νεο ηρακλειο αν θες στειλε pm και περνας απο το μαγαζι που δουλευω και στο βαζω σε download μια στα γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

νεο ηρακλειο αν θες στειλε pm και περνας απο το μαγαζι που δουλευω και στο βαζω σε download μια στα γρηγορα...

οκ φιλε πες μου διευθυνση μηπως μπορεσω να περασω αυριο μεχρι τις 2

Link to comment
Share on other sites

ξοδεύοντας 3,24δολάρια για ένα jig έκανα καλή επένδυση να υπάρχει σε ένα συρτάρι για μια ώρα ανάγκης χτύπα ξύλο?

 

Όταν ξοδεύεις 3.24$, για να γλυτώσεις ένα τηλέφωνο της αξίας του S2 ,θεωρείται καλή επένδυση :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξοδεύεις 3.24$, για να γλυτώσεις ένα τηλέφωνο της αξίας του S2 ,θεωρείται καλή επένδυση :)

 

Έτσι φαντάζομαι και εγώ. Και είναι και από top seller οπότε ελπίζω να μην την

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαντάζομαι και εγώ. Και είναι και από top seller οπότε ελπίζω να μην την

 

Πάντως σε "έκλεψαν".

1.60 με τα μεταφορικά έδωσα εγώ :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

θελω να ευχαριστισω τον carve21 (θαναση ευχαριστω) για την προσπαθεια που εκανε να σωθει το κινητο sgs+ με την χρηση του jig δυστυχως ομως δεν καταφεραμε να το μπoυταρουμε σε dload mode

επειδη εκανα καταλαθος install recovery απο ενα ξεχασμενο φακελο απο ενα lg optimus black που ειχα μαλλον πρεπει να εχω προβλημα με την πλακετα

το κινητο το εχω παρει απο multirama στις 8/11/11 οποτε θεωριτικα ειμαι μεσα στην εγγυηση ,το θεμα ειναι ,μπορουν στο σερβις να βρουν τι εχει γινει κι ετσι να χασω την εγγυηση? οποια βοηθεια δεκτη

Υ.Γ ευχαριστω και τον Τασο tasosp1984 που προσφερθηκε να βοηθησει καθως κι ολα τα παιδια

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

θελω να ευχαριστισω τον carve21 (θαναση ευχαριστω) για την προσπαθεια που εκανε να σωθει το κινητο sgs+ με την χρηση του jig δυστυχως ομως δεν καταφεραμε να το μπoυταρουμε σε dload mode

επειδη εκανα καταλαθος install recovery απο ενα ξεχασμενο φακελο απο ενα lg optimus black που ειχα μαλλον πρεπει να εχω προβλημα με την πλακετα

το κινητο το εχω παρει απο multirama στις 8/11/11 οποτε θεωριτικα ειμαι μεσα στην εγγυηση ,το θεμα ειναι ,μπορουν στο σερβις να βρουν τι εχει γινει κι ετσι να χασω την εγγυηση? οποια βοηθεια δεκτη

Υ.Γ ευχαριστω και τον Τασο tasosp1984 που προσφερθηκε να βοηθησει καθως κι ολα τα παιδια

 

ευχομαι να στο φτιαξουν στην εγγυηση χωρις να το παρουν χαμπαρι...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

θελω να ευχαριστισω τον carve21 (θαναση ευχαριστω) για την προσπαθεια που εκανε να σωθει το κινητο sgs+ με την χρηση του jig δυστυχως ομως δεν καταφεραμε να το μπoυταρουμε σε dload mode

επειδη εκανα καταλαθος install recovery απο ενα ξεχασμενο φακελο απο ενα lg optimus black που ειχα μαλλον πρεπει να εχω προβλημα με την πλακετα

το κινητο το εχω παρει απο multirama στις 8/11/11 οποτε θεωριτικα ειμαι μεσα στην εγγυηση ,το θεμα ειναι ,μπορουν στο σερβις να βρουν τι εχει γινει κι ετσι να χασω την εγγυηση? οποια βοηθεια δεκτη

Υ.Γ ευχαριστω και τον Τασο tasosp1984 που προσφερθηκε να βοηθησει καθως κι ολα τα παιδια

 

Εαν στο Plus δεν έχουν αλλάξει κάτι και μπαίνει κανονικά σε download με την γνωστή 301Κ αντιστασούλα (usb jig κοινώς) και δεν μπορέσατε να το ξεκινήσετε με αυτόν τον τρόπο, τότε πιθανότατα ούτε στην samsung θα μπορέσουν και θα στο αλλάξουν. Σε κάθε περίπτωση εσύ θα κάνεις τον κινέζο, πες το έβαλα να φορτίσει το και το πρωί το βρήκα έτσι.;) Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Σωστα...Σε αυτα θελει να κανεις τον κινεζο!Ειναι μεγαλη αδικια να εχεις δωσει τοσα λεφτα να χαλαει το κινητο απο αστοχια υλικου και επειδη το εχεις πειραξει εσυ(που ομως δεν εχει καμια σχεση με τη βλαβη) να μην στο φτιαχνουν και να πρεπει να το πληρωσεις!Καλη τυχη παντως και απο μενα!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστα...Σε αυτα θελει να κανεις τον κινεζο!Ειναι μεγαλη αδικια να εχεις δωσει τοσα λεφτα να χαλαει το κινητο απο αστοχια υλικου και επειδη το εχεις πειραξει εσυ(που ομως δεν εχει καμια σχεση με τη βλαβη) να μην στο φτιαχνουν και να πρεπει να το πληρωσεις!Καλη τυχη παντως και απο μενα!

 

Ναι... μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν χάλασε λόγω αστοχίας υλικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] USB Jig

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...