Jump to content

[S II] USB Jig


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι... μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν χάλασε λόγω αστοχίας υλικού.

 

τι αστοχια υλικου το ξεσκισα:p και να σκεφτεις εχουν περασει απο τα χερια μου ενα desire ενα lg optimus black και το sgs+ ολα πειραγμενα και το desire το εχω ακομα και το πασπατευω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ!!!Τοτε ο θεος βοηθος!!!:) Πραγματικα πρεπει να τους τυχεις σε φαση που να σκεφτονται τις γιορτες μπας και στο φτιαξουν!Μακαρι...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Θελω τη βοηθεια σας!Ειχα παρει μια συσκευουλα jiig και ειχα μηδενισει πριν κανα μηνα τον μετρητη!Τωρα επειδη επεστρεψα στην official εκδοση καθαρισα τα παντα απο το κινητο και εβαλα μια custom rom(omega 9.1) ειπα να τον μηδενισω παλι για να φυγει και το κιτρινο θαυμαστικο...Βαζω ενω ηταν κλειστη η συσκευη τον jiig μπαινει σε download mode αλλα δεν μηδενιζει τον μετρητη ουτε και φευγει το θαυμαστικο οσες φορες και να το κανω!!Να χαλασε ο jiig??Δεν νομιζω γιατι μπαινει σε download mode!Τι λετε γι αυτο?!Σας εχει τυχει!?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Θελω τη βοηθεια σας!Ειχα παρει μια συσκευουλα jiig και ειχα μηδενισει πριν κανα μηνα τον μετρητη!Τωρα επειδη επεστρεψα στην official εκδοση καθαρισα τα παντα απο το κινητο και εβαλα μια custom rom(omega 9.1) ειπα να τον μηδενισω παλι για να φυγει και το κιτρινο θαυμαστικο...Βαζω ενω ηταν κλειστη η συσκευη τον jiig μπαινει σε download mode αλλα δεν μηδενιζει τον μετρητη ουτε και φευγει το θαυμαστικο οσες φορες και να το κανω!!Να χαλασε ο jiig??Δεν νομιζω γιατι μπαινει σε download mode!Τι λετε γι αυτο?!Σας εχει τυχει!?

 

προφανως εχεισ βαλει εκδοση 2.3.4 και μετα και για αυτο δεν μηδενιζει. το τζιγκ δουλευει μεχρι και την 2.3.3

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα???Πρεπει να αγορασω αλλο jiig?Η γνωριζεις αν θα βγαλουν στο μελλον καποιο να μηδενιζει?!
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα???Πρεπει να αγορασω αλλο jiig?Η γνωριζεις αν θα βγαλουν στο μελλον καποιο να μηδενιζει?!

 

Μπορεις να βαλεις την 2.3.3 να μηδενισεις με jig και μετα να βαλεις την επισημη που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να βαλω επισημη!Απλα μου τη σπαει το θαυμαστικο ενω εχω custom rom και θα ηθελα να το βγαλω!Αφου δεν γινεται ομως οοκκ...Απλα να ξερω αν υπαρξει προβλημα να βαλω μια επισημη αλλα 2.3.3!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να βαλω επισημη!Απλα μου τη σπαει το θαυμαστικο ενω εχω custom rom και θα ηθελα να το βγαλω!Αφου δεν γινεται ομως οοκκ...Απλα να ξερω αν υπαρξει προβλημα να βαλω μια επισημη αλλα 2.3.3!

 

Δε χρειάζεται.

Φλάσαρε αυτό με ODIN στη θέση PDA και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται.

Φλάσαρε αυτό με ODIN στη θέση PDA και ξαναπροσπάθησε.

 

Aπλα θα φυγει το θαυμαστικο η θα μηδενισει και τον μετρητη??Και μονο αυτο θα κανει ε???Δεν πιστευω να εχω κανενα προβλημα με την rom που εχω τωρα η τις εφαρμογες....Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση pda το βαζουμε αυτο το αρχειο οπως ακριβως ειναι στο odin??Γιατι τα κανω ολα και μου γραφει fail στο odin!!:(

Mηπως το βαζουμε σε μια αλλη θεση που λεει bootloader???

Οχι ρε ****τοοο!Δεν μου ανοιγει το κινητο!!!!!Τωρα??Φλασαρω μια official και φτου και απο την αρχη????Μου γραφει οτι η αναβαθμιση του λογισμικου δεν προχωρησε.Να επιλεξω recovery mode απο kies και να προσπαθησω ξανα...

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Στη θεση pda το βαζουμε αυτο το αρχειο οπως ακριβως ειναι στο odin??Γιατι τα κανω ολα και μου γραφει fail στο odin!!:(

Mηπως το βαζουμε σε μια αλλη θεση που λεει bootloader???

Οχι ρε ****τοοο!Δεν μου ανοιγει το κινητο!!!!!Τωρα??Φλασαρω μια official και φτου και απο την αρχη????Μου γραφει οτι η αναβαθμιση του λογισμικου δεν προχωρησε.Να επιλεξω recovery mode απο kies και να προσπαθησω ξανα...

 

Στο odin στο αναγνωρίζει;

Το kies το είχες κλειστό πριν κάνεις τίποτα στο odin;

Link to comment
Share on other sites

Kαι το kies εχω εγκατεστημενο και μου το αναγνωριζει το odin!Και το αστειο ποιο ειναι????Οτι δεν μου περναει μεσω odin ουτε μια official!!!!Moυ γραφει fail!!!Τωρα τι κανω???
Link to comment
Share on other sites

Kαι το kies εχω εγκατεστημενο και μου το αναγνωριζει το odin!Και το αστειο ποιο ειναι????Οτι δεν μου περναει μεσω odin ουτε μια official!!!!Moυ γραφει fail!!!Τωρα τι κανω???

 

Δε λέω αν είναι εγκατεστημένο το Kies.Ας είναι.Μας ενδιαφέρει να μη τρέχει.Δε πρέπει να τρέχουν και τα 2 συγχρόνως.

Μέσα στο Odin σου εμφανίζει το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλειστο το εχω το kies!Kαι μεσα στο odin μου εμφανιζει το τηλεφωνο!Δηλαδη κιτρινιζει εκει που πρεπει μετα απο λιγο...Παταω start και με το που παει να ξεκινησει και ενω μου λεει started σταματαει και μου γραφει πανω πανω fail!Δηλαδη δεν ξεκιναει καν να φορτωνει το αρχειο pda για να βαλω την official!Kαι αυτο απο τοτε που πηγα μεσω pda να περασω αυτο το bootloader που λεει πιο πανω..Xθες ειχα περασει την ιδια official με αυτον τον τροπο κανονικοτατα!
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε ένα screenshot του odin.

Το τηλέφωνο γράφει ακόμα downloading ή έκανε reboot;

 

Μόλις τώρα το δοκίμασα

http://img856.imageshack.us/img856/751/oldbootloader.th.jpg

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε ένα screenshot του odin.

Το τηλέφωνο γράφει ακόμα downloading ή έκανε reboot;

 

Μόλις τώρα το δοκίμασα

http://img856.imageshack.us/img856/751/oldbootloader.th.jpg

 

Τελικα καταφερα να περασω μια official rom!Τωρα τι εφταιγε ενας θεος ξερει!!!Εκανα ενα update στο kies...εκανα πολλα restart στο pc...αλλαξα πολλες θυρες usb και τελικα ολα καλα!Απλα πρεπει να περασω τα παντααα απο την αρχη...

Το θεμα μου ειναι το αλλο!Να επιχειρησω να περασω παλι μετα απο την custom rom το old bootloader για το θαυμαστικο???Πρεπει να το φλασαρω μεσω odin στη θεση PDA??Oπως δηλαδη φλασαρουμε μια rom μεσω odin??To αρχειο αυτο λογικα το περναμε οπως ειναι χωρις extract ε??

Σε ευχαριστω πολυ Στρατο για τις συμβουλες σου!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να περασω μια official rom!Τωρα τι εφταιγε ενας θεος ξερει!!!Εκανα ενα update στο kies...εκανα πολλα restart στο pc...αλλαξα πολλες θυρες usb και τελικα ολα καλα!Απλα πρεπει να περασω τα παντααα απο την αρχη...

Το θεμα μου ειναι το αλλο!Να επιχειρησω να περασω παλι μετα απο την custom rom το old bootloader για το θαυμαστικο???Πρεπει να το φλασαρω μεσω odin στη θεση PDA??Oπως δηλαδη φλασαρουμε μια rom μεσω odin??To αρχειο αυτο λογικα το περναμε οπως ειναι χωρις extract ε??

Σε ευχαριστω πολυ Στρατο για τις συμβουλες σου!

 

Αφού συνήλθε όλα καλά :)

Βάλε την custom που έχεις πρώτα, γιατί φαίνεται ότι έχει τον καινούριο.

Μετά τον παλιό bootloader και μετά jig.

Δες το βρε και στη φωτογραφία πως μπαίνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα φιλε Στρατο...Και απο οτι καταλαβα φταιγανε οι υποδοχες usb που εχω στην μπροστα πλευρα του υπολογιστη!Μολις τοποθετησα το καλωδιο στις πισω θυρες ολα καλα!Σε ευχαριστω παρααα πολυ και συγγνωμη για την ζαλουρα!:)
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα φιλε Στρατο...Και απο οτι καταλαβα φταιγανε οι υποδοχες usb που εχω στην μπροστα πλευρα του υπολογιστη!Μολις τοποθετησα το καλωδιο στις πισω θυρες ολα καλα!Σε ευχαριστω παρααα πολυ και συγγνωμη για την ζαλουρα!:)

 

Το θέμα ήταν να γίνει δουλειά.Αφού έγινε δουλειά , όλα καλά. Αν και με τρόμαξες κάποια στιγμή :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως εγώ όταν είχα ρωτήσει τον ίδιο τον ioathe αν η omega δουλλεύει με το jig μου είχε απαντήσει αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3874116#post3874116
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως εγώ όταν είχα ρωτήσει τον ίδιο τον ioathe αν η omega δουλλεύει με το jig μου είχε απαντήσει αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3874116#post3874116

 

Τι να σου πω....Ανέφερε του το πρόβλημα , μήπως και του ξέφυγε.

Αλλά και πάλι δεν είναι τίποτα το φοβερό να αλλάξεις bootloader.Το είδες κι εσύ.

Αρκεί βέβαια να λειτουργούν καλά οι usb θύρες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω....Ανέφερε του το πρόβλημα , μήπως και του ξέφυγε.

Αλλά και πάλι δεν είναι τίποτα το φοβερό να αλλάξεις bootloader.Το είδες κι εσύ.

Αρκεί βέβαια να λειτουργούν καλά οι usb θύρες :happy:

 

Αυτο με τις θυρες ξαναπες το!!!!:lol:

Παντως ειναι πολυ απλη τελικα αυτη η μεθοδος αν ολα πανε καλα...Ειναι 1 λεπτο υποθεση να περασεις τον παλιο bootloader και μετα με το jiig κανεις τα κλασικα και τελος το κιτρινο θαυμαστικο!!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα τελικα το πηγα σημερα multirama απ οπου το ειχα παρει(sgs+) και εκανα τον κινεζο οτι το ειχα στην φορτιση και μετα δεν ανοιγε κλπ

το περιεργο ειναι οτι δοκιμασαν με αλλη μπαταρια και αλλο φορτιστη και βεβαια δεν ανοιγε οταν ομως δοκιμασαν την δικια μου μπαταρια στο κινητο που ειχαν αυτοι ουτε κι εκεινο ανοιγε !! τελικα το πηραν για να το στειλουν στην samsung

Link to comment
Share on other sites

Eτσι οπως τα λες η μπαταρια φταιει!Παντως καλο ηταν να το πας εσυ ο ιδιος στην Samsung γιατι μεχρι να το στειλουν και να το παραλαβουν θα μεινεις πολλες περισσοτερες μερες χωρις κινητο!Και ειναι και οι γιορτες τωρα οποτε αστα να πανε!Παντως το καλο ειναι οτι θα βρεθει ακρη και μαλιστα στα πλαισια της εγγυησης απο οτι φαινεται!:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] USB Jig

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...