Jump to content

Alcatel OT-890/890D


mobile_32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.

Το εχω ενα μηνα και θελω να ρωτισω τα παρκατω

 

1)Πως απερνεργοπιουμε να μην συνδεετε μεσο sim card στο ιντερνετ?

2)Το SKYPE δεν το κανει INSTALL δεν ειναι διαθεσιμο το τηλ λεει. Εχουμε ALTERNATIVE?

3)Πως θα περασω ενα mp3 ως sms RINGTONE?

 

Κατα τα αλλα εχω να πω οτι η μπαταρια ειναι αριστη. (με wifi off) cpu ειναι μικρος αλλα για βασικες εφαρμογες μια χαρα και γενικα για τα λεφτα του (το πηρα πριν 1 μηνα 84.90 απο το πλαισιο) ΤΕΛΕΙΑ!

 

ΥΓ.. θελω και AVATAR 890d :D

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας.

Το εχω ενα μηνα και θελω να ρωτισω τα παρκατω

 

1)Πως απερνεργοπιουμε να μην συνδεετε μεσο sim card στο ιντερνετ?

2)Το SKYPE δεν το κανει INSTALL δεν ειναι διαθεσιμο το τηλ λεει. Εχουμε ALTERNATIVE?

3)Πως θα περασω ενα mp3 ως sms RINGTONE?

 

Κατα τα αλλα εχω να πω οτι η μπαταρια ειναι αριστη. (με wifi off) cpu ειναι μικρος αλλα για βασικες εφαρμογες μια χαρα και γενικα για τα λεφτα του (το πηρα πριν 1 μηνα 84.90 απο το πλαισιο) ΤΕΛΕΙΑ!

 

ΥΓ.. θελω και AVATAR 890d :D

για να μην συνδεετε στο νετ πας στο setting...wireless and networks......data conection sim kai epilegeis...do not connect data.

για το skype δεν ξερω να σου πω γιατι δεν το εχω δοκιμασει..

και για το τριτο σου ερωτημα δεν το εχω κοιταξει ακομα

 

..οκ για το τριτο σου ερωτημα πρεπει να εχεις κανει root k na exeis to root explorer

οποτε πας στο system..media..audio...notifications..βαζεις μεσα το κοματι που θες..rebbot k ola ok

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, πήρα πριν δύο μέρες το ΟΤ-890D από τα Multirama. Όσο και να ψάχνω δεν βρίσκω τον τρόπο: 1. Να λειτουργήσει το Android πληκτρολόγιο αντί του touchpal και 2. (και σημαντικότερο) δεν βρίσκω πως να στείλω ελληνικό SMS με 160 χαρακτήρες. Απ'ότι είπατε εδώ το υποστηρίζει. Δοκίμασα να γράψω και μόνο κεφαλαία χωρίς επιτυχία. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ.

 

Edit: ΟΚ, είδα πως αλλάζει η μέθοδος εισαγωγής, αλλά το πρόβλημα με τους 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms δεν το βρήκα ακόμα..

Edited by dapostolidis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είναι online και οι δυο κάρτες?

 

οι καρτες ειναι dual stand by αλλα οταν μιλας στην μια,η αλλη διχνει απενεργοποιημενη..

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε νά βάλουμε ταχείες κλήσεις στό τηλέφωνο ?

Υ.Γ. Σήμερα τό πήρα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας παιδιά. Επειδή μου αρέσει το συγκεκριμένο κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει εάν δέχεται skype ή εάν τρέχει το google voice. Με ενδιαφέρει η voip δυνατότητα. Χρησιμοποιεί κανείς σας κάποιο άλλη εφαρμογή; Edited by dklearhos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Χθες πηρα το τηλεφωνακι.Μπορει καποιος να μου πει πως ανακατατασσω τα εικονιδια του μενου και πως σβηνω μια οθονη αναμονης?

 

@jimmyk:μπορεις να ανεβασεις το αρχειο για ροοτ γιατι στο xda δεν ισχυει το λινκ?

Τελικα το πηρες πισω απο το σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό που λέτε με το GPS ισχύει 100%, δηλαδή δεν χρειάζεται σύνδεση στο Internet;

Αν είναι έτσι, σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, σε αντικατάσταση του Samsung B5722, μιας και δεν βρίσκω κάτι άλλο επώνυμο με GPS. Βασικά θα με ενδιέφερε κάτι σαν το 990 με Dual SIM...αλλά μια αλλαγή την χρειάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Επειδή μου αρέσει το συγκεκριμένο κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει εάν δέχεται skype ή εάν τρέχει το google voice. Με ενδιαφέρει η voip δυνατότητα. Χρησιμοποιεί κανείς σας κάποιο άλλη εφαρμογή;

 

To skype δεν το παιρνει το δοκιμασα πριν καμια εβδομαδα ισως βγει update δεν ξερω τι να πω..

 

VOIP εχει πολλα.. απλα δες ποιο σε βολευει!

 

 

 

Για ROOT και εγω ενδιαφερομαι.

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα στα Media Markt (19€ ακριβότεροι από το getitnow του Γερμανού). Δυστυχώς δεν μπορώ να έχω πλήρη άποψη για τη συσκευή, αλλά βλέπω να το παίρνω.

 

Τα 30MB που δίνει η Vodafone για wap και facebook αρκούν; Πολύ σπάνια και κανένα xscores.

 

Update: Αύριο το μεσημεράκι θα πεταχτώ να το αγοράσω. Σε 1-2 μέρες θα ενημερώσω.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρώθηκε η 1η φόρτιση της συσκευής.

 

Ξεκινάμε λοιπόν...

 

  1. Με δυσκολεύει αρκετά η αφή της οθόνης, ελπίζω να την συνηθίσω γρήγορα. Ευτυχώς που υπάρχει και ένα πενάκι για καλό και για κακό.
  2. Οταν προσθέτω επαφές δεν βρήκα ακόμα πώς βάζω ψευδώνυμο (πχ τον Γιάννη Νικολαϊδη να τον λέω kokakias).
  3. Δεν έχω βρει ακόμα πώς κάνεις αναζήτηση μιας επαφής.
  4. Δεν έχω βρει ακόμα πώς κάνεις επεξεργασία μιας επαφής.
  5. Δεν έχω βρει ακόμα πώς θα γράφω ΜΟΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.
  6. Αν κάνω αναζήτηση της θέσης μου, χρησιμοποιεί το internet;
  7. Αυτό που μου αρέσει πολύ σε σχέση με τα dual sim της Samsung είναι ότι μπορείς να δεις το μενού και των 2 sim. Αν είχαμε κρατήσει το sim cloning θα καναμε παπάδες...
  8. Οι ειδήσεις που μου βγάζει πώς βγαίνουν; Δεν του είπα να συνδεθεί με το Internet...Δεν νομίζω να χρεώνομαι...:blink:

 

 

Περισσότερα αργότερα, αρκετά για σήμερα...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδεια δεν το εχει παρη κανεις αλλος να μας πει καμια αποψη.σκευτομαι να το παρω και εγω γτ εχω μεινη με ενα απλο κινητο με 2 σιμ και θελω κατι καλυτερο με 2 σιμ και gps και wifi για ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρώθηκε η 1η φόρτιση της συσκευής.

 

Ξεκινάμε λοιπόν...

 

  1. Με δυσκολεύει αρκετά η αφή της οθόνης, ελπίζω να την συνηθίσω γρήγορα. Ευτυχώς που υπάρχει και ένα πενάκι για καλό και για κακό.
  2. Οταν προσθέτω επαφές δεν βρήκα ακόμα πώς βάζω ψευδώνυμο (πχ τον Γιάννη Νικολαϊδη να τον λέω kokakias).
  3. Δεν έχω βρει ακόμα πώς κάνεις αναζήτηση μιας επαφής.
  4. Δεν έχω βρει ακόμα πώς κάνεις επεξεργασία μιας επαφής.
  5. Δεν έχω βρει ακόμα πώς θα γράφω ΜΟΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.
  6. Αν κάνω αναζήτηση της θέσης μου, χρησιμοποιεί το internet;
  7. Αυτό που μου αρέσει πολύ σε σχέση με τα dual sim της Samsung είναι ότι μπορείς να δεις το μενού και των 2 sim. Αν είχαμε κρατήσει το sim cloning θα καναμε παπάδες...
  8. Οι ειδήσεις που μου βγάζει πώς βγαίνουν; Δεν του είπα να συνδεθεί με το Internet...Δεν νομίζω να χρεώνομαι...:blink:

 

 

Περισσότερα αργότερα, αρκετά για σήμερα...:p

 

Πρωτη φορα android? Συνηθως τα κινητα εχουν default τις ρυθμισεις internet οποτε μπορει να σε χρεωνει. Πρεπει να πας ρυθμισεις- ασυρματη επικοινωνια - δικτυα κινητης τηλεφωνιας και ξετικαρε το χρηση δεδονενων πακετου.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χαμπάρι αμέσως και το απενεργοποίησα, παρόλα αυτά θα φύγει επιστολή προς τη Vodafone γιατί με το να μην το έχει κλειδωμένο δεν προστατεύει τους καταναλωτές.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χαμπάρι αμέσως και το απενεργοποίησα, παρόλα αυτά θα φύγει επιστολή προς τη Vodafone γιατί με το να μην το έχει κλειδωμένο δεν προστατεύει τους καταναλωτές.

Από αυτό βγήκε το 1 ευρώ ανά ημέρα, γιατί είχαν παει κάτι λογαριασμούς 150 ευρώ σε συνδέσεις από άτομα που τους δόθηκαν smatrphone από επιδοτήσεις χωρίς να τους χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό βγήκε το 1 ευρώ ανά ημέρα, γιατί είχαν παει κάτι λογαριασμούς 150 ευρώ σε συνδέσεις από άτομα που τους δόθηκαν smatrphone από επιδοτήσεις χωρίς να τους χρειάζονται.

Δεν σκοπεύω να τους χαρίσω ούτε αυτό το 1€.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!

Έχω το Alcatel OT-710D κ σημερα πηρα χαμπαρι για το καινουργιο με Android...

Ερώτηση: Είναι δύσκολη η μετάβαση από το απλό αυτό λειτουργικο σε Android???

Με ενδιαφερει λογω WI-FI κ οχι για τις εφαρμογες...

Ο επεξεργαστής του ανταποκρίνεται έστω κ ικανοποιητικά???

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Alcatel OT-710D κ σημερα πηρα χαμπαρι για το καινουργιο με Android...

Ερώτηση: Είναι δύσκολη η μετάβαση από το απλό αυτό λειτουργικο σε Android???

Εγώ φίλε μου πριν από αυτό είχα το B5722. Αρχικά έλεγα ενδιαφέρομαι μόνο για το GPS αλλά τελικά έχω μπει στο τρυπάκι...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω το Β5722 το εχει ο αντρας μου...(κοριτσακι ειμαι ::lol:)

Μπορεις να μου πεις ομως οσον αφορα το Android τι γινεται???Εχει να κανει με τις εφαρμογες μονο ή ειναι κ στο χειρισμο του μενου κτλ διαφορετικο???

Link to comment
Share on other sites

Σε 1-2 μέρες θα το συνηθίσεις, εκτός αν δεν είχες ποτέ κινητό με αφής που ίσως δυσκολευτείς.

Update: Ακόμα δεν το αγόρασα, και έπεσε η τιμή του...89€..

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ.

 

Λοιπόν για τα ελληνικά SMS βάζετε το Go SMS Pro, έχει υποστήριξη ακόμα και για τις 2 SIM :) Καλό είναι όταν το βάλετε να κάνετε μια επανεκκίνηση το κινητό, εμένα μου πήρε ώρες για να δουλέψουν τα μηνύματα με 160 χαρακτήρες και τελικά ήταν αυτό.

 

Πάντως για τα λεφτά του δεν του λείπει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα. Αγόρασα το Alcatel OT-890D και του πέρασα το iGO my way. Ενώ το πρόγραμμα τρέχει κανονικότατα δεν βρίσκει δορυφόρο. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω γιατί είναι και το πρώτο μου smartphone και είμαι λίγο άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-890/890D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...