Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή έχω ακούσει και το εξής σχόλιο για το "αργό" Ν8 και "αργό" symbian σε σχέση με το iphone αυτή τη φορά και στον τομέα φωτογραφίας: ότι και καλά το iphone τραβάει γρήγορα διαδοχικά φωτογραφίες ενώ το N8 όχι. Στις ρυθμίσεις της κάμερας αν επιλέξετε στο προβολή εικόνας "όχι", τότε το Ν8 βγάζει απανωτά φωτογραφίες αρκετά γρήγορα. Κλικ και σε 2 sec είσαι έτοιμος για επόμενο κλικ. Αν προσθέσουμε σε αυτό και το γεγονός ότι άλλη ποιότητα φωτογραφίας έχει το Ν8 (πολύ ανώτερη) νομίζω ότι είναι αρκετά γρήγορο στον τομέα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Αυτό.. αν και περίμενα να βάλει περισσότερο χρώμα στο κινητό μου αλλά τελικά δεν το έκανε και τόσο.. :/

Ευχαριστώ mr_47 ;)

Αν και με λίιιιγη καθυστέρηση, δεν κάνει τίποτα! :)

 

Επειδή έχω ακούσει και το εξής σχόλιο για το "αργό" Ν8 και "αργό" symbian σε σχέση με το iphone αυτή τη φορά και στον τομέα φωτογραφίας: ότι και καλά το iphone τραβάει γρήγορα διαδοχικά φωτογραφίες ενώ το N8 όχι. Στις ρυθμίσεις της κάμερας αν επιλέξετε στο προβολή εικόνας "όχι", τότε το Ν8 βγάζει απανωτά φωτογραφίες αρκετά γρήγορα. Κλικ και σε 2 sec είσαι έτοιμος για επόμενο κλικ. Αν προσθέσουμε σε αυτό και το γεγονός ότι άλλη ποιότητα φωτογραφίας έχει το Ν8 (πολύ ανώτερη) νομίζω ότι είναι αρκετά γρήγορο στον τομέα αυτό.

 

Κι όπως έχει γράψει και κάποιος εδώ στην υπογραφή του: Don't feed the trolls... :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι σήμερα δεν μπόρεσα να ρυμίσω το κινητό για να λαμβάνει τα e-mail. Ο τύπος του γραμματοκιβωτίου μου είναι pop3. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να κάνω τις σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό ( pop3 server, smtp server).Όσο και αν έψαξα δεν τις βρήκα στο μενού για το e-mail.
Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη της συσκευής μου όταν το βάζω στο λάπτοπ λέει υπόλοιπο 0mb και είναι κόκκινη η μπάρα. Φαντάζομαι ότι επηρεάζεται αρνητικά απο θέμα ταχύτητας, έτσι;
Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη αυτή είναι λανθασμένη !!!

Το κάνει και σε' μένα ενώ στην πραγματικότητα έχω ελεύθερα 150mb

Για να δεις τη σωστή ένδειξη υπολοίπου να πας από το μενού του κινητού στο φάκελο Αρχεία

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη της συσκευής μου όταν το βάζω στο λάπτοπ λέει υπόλοιπο 0mb και είναι κόκκινη η μπάρα. Φαντάζομαι ότι επηρεάζεται αρνητικά απο θέμα ταχύτητας, έτσι;

 

0mb ;;;;;;;;;; :blink: Πώς το κατάφερες αυτό;;;;;;;; :blink: Για να πάμε ένα - ένα τα βήματα... Σε ποιά μνήμη αναφέρεσαι; C, E ή F; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

...η μαλλον ram

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

0mb ;;;;;;;;;; :blink: Πώς το κατάφερες αυτό;;;;;;;; :blink: Για να πάμε ένα - ένα τα βήματα... Σε ποιά μνήμη αναφέρεσαι; C, E ή F; :)

 

Καλά μη τρελαίνεσαι. Στη C αναφέρεται και το κάνει σε όλους μας. :p

Η ένδειξη είναι πλασματική και μάλλον γίνεται επίτηδες για να μην προσπαθήσουμε να γράψουμε (έτσι και αλλιώς η C read only είναι για το PC).

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη αυτή είναι λανθασμένη !!!

Το κάνει και σε' μένα ενώ στην πραγματικότητα έχω ελεύθερα 150mb

Για να δεις τη σωστή ένδειξη υπολοίπου να πας από το μενού του κινητού στο φάκελο Αρχεία

Έχεις δίκιο. Τώρα το είδα από διαχείρηση αρχείων και μου λέει υπόλοιπο 110,3MB..

0mb ;;;;;;;;;; :blink: Πώς το κατάφερες αυτό;;;;;;;; :blink: Για να πάμε ένα - ένα τα βήματα... Σε ποιά μνήμη αναφέρεσαι; C, E ή F; :)

Στην C αναφέρομαι.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Τώρα το είδα από διαχείρηση αρχείων και μου λέει υπόλοιπο 110,3MB..

 

Στην C αναφέρομαι.

 

Διάβασα και τα προηγούμενα σχόλια και κατάλαβα ότι αυτή την ένδειξη την εμφανίζει απλώς ως δικλείδα ασφαλείας. Τελικά, όλα καλά! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ο υπολογιστης σου δεν εχει προσβαση στον c του κινητου γιαυτο κσι στον βγαζει 0
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε την Symbian Bell! Μετονομάστηκε σε Nokia Belle! Ιδού και το άρθρο: http://conversations.nokia.com/2011/12/21/nokia-belle-coming-soon/
Link to comment
Share on other sites

Starting in February 2012 αρα πριν απο αρχες μαρτη να μην περιμενουμε την κανονικη
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε την Symbian Bell! Μετονομάστηκε σε Nokia Belle! Ιδού και το άρθρο: http://conversations.nokia.com/2011/12/21/nokia-belle-coming-soon/

 

Μηπως ειναι λιγο μουφα το αρθρακι?δειχνει κ NFC εικονιδιο στο Ν8 που δεν γινεται να υπαρχει αποσο ξερουμε,καθως ειναι και θεμα hardware...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ο υπολογιστης σου δεν εχει προσβαση στον c του κινητου γιαυτο κσι στον βγαζει 0

Έχεις πρόσβαση στο C του κινητου από τον υπολογιστή σου

 

Ξεχάστε την Symbian Bell! Μετονομάστηκε σε Nokia Belle! Ιδού και το άρθρο: http://conversations.nokia.com/2011/12/21/nokia-belle-coming-soon/

Θα υποστηρίζει και nfc όπως δείχνει και το screen ?

http://cdn.conversations.nokia.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2011/12/Nokia-N8-with-Nokia-Belle.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρόσβαση στο C του κινητου από τον υπολογιστή σου

 

 

[/img]

 

για δοκιμασε να αντιγραψεις κατι η να προσθεσεις μεσω υπολογιιστη. δεν λεω να δεις ΚΑΠΟΙΑ αρχεια αλλα να εχεις προσβαση. δεν λεω κατι πριν το ψαξω

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να αντιγραψεις κατι η να προσθεσεις μεσω υπολογιιστη. δεν λεω να δεις ΚΑΠΟΙΑ αρχεια αλλα να εχεις προσβαση. δεν λεω κατι πριν το ψαξω

Ναι, έχεις δίκιο.

Εγώ εννοούσα το να δεις

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά συμφορουμίτες μου!:) Σήμερα το αγαπημένο μου (μας) κινητό κλείνει ένα χρόνο!! Δηλώνω πανευτυχής και υπερ-ευχαριστημένος από αυτή τη συσκευή και εύχομαι να με υπηρετήσει πιστά για άλλο τόσο καιρό...! Δεν περίμενα ότι θα είχα τόσους μήνες ένα κινητό για το οποίο δεν θα έχανα το ενδιαφέρον μου και θα εξακολουθούσε μέχρι και σήμερα να με καλύπτει σε όλα! Και όμως...έχει περάσει ένας χρόνος, έχω δοκιμάσει και άλλες συσκευές, και άλλα λειτουργικά, και τίποτα δεν με έκανε να θέλω να αφήσω το N8! Εύχομαι για τη Nokia μόνο καλά αυτή τη χρονιά, αν και έχουν ακουστεί πολλά. Εγώ δεν θα εγκαταλείψω έτσι εύκολα!

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μας βαζει και η Νοκια στην αναμονη για τις εκδοσεις για αυτο περναει ο χρονος ευκολα (αν και εγω εχω βαλει την belle εδω και μηνες)!:p
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά συμφορουμίτες μου!:) Σήμερα το αγαπημένο μου (μας) κινητό κλείνει ένα χρόνο!! Δηλώνω πανευτυχής και υπερ-ευχαριστημένος από αυτή τη συσκευή και εύχομαι να με υπηρετήσει πιστά για άλλο τόσο καιρό...! Δεν περίμενα ότι θα είχα τόσους μήνες ένα κινητό για το οποίο δεν θα έχανα το ενδιαφέρον μου και θα εξακολουθούσε μέχρι και σήμερα να με καλύπτει σε όλα! Και όμως...έχει περάσει ένας χρόνος, έχω δοκιμάσει και άλλες συσκευές, και άλλα λειτουργικά, και τίποτα δεν με έκανε να θέλω να αφήσω το N8! Εύχομαι για τη Nokia μόνο καλά αυτή τη χρονιά, αν και έχουν ακουστεί πολλά. Εγώ δεν θα εγκαταλείψω έτσι εύκολα!

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους... :happy:

 

αν και το εχω αγορασει κι εγω περιπου ενα χρονο πριν - η αληθεια ειναι οτι η belle μου αναζωογονησε τον ενδιαφερον και νοιωθω οτι εχω νεο τηλεφωνο. η αληθεια ειναι βεβαια οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τα χαρακτηριστικα τα οποια με εκαναν να το αγορασω (καμερα)

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω αγορασει κι εγω περιπου ενα χρονο πριν - η αληθεια ειναι οτι η belle μου αναζωογονησε τον ενδιαφερον και νοιωθω οτι εχω νεο τηλεφωνο. η αληθεια ειναι βεβαια οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τα χαρακτηριστικα τα οποια με εκαναν να το αγορασω (καμερα)

Παιδια με την κριση που μας δερνει κ που θα συνεχιστει για πολυ ακομα,προσωπικα εγω δεν θα την αλλαξω για χρονια ισως(λογω οικονομικων),διοτι στο κατω-κατω εχουμε απο τα καλυτερα κινητα που τα εχουν ολα!!!Και με την belle original οποτε βγει, θα πεταει στην κυριολεξια.Οποτε ποιος ο λογος να ψαχνομαστε για αλλο;Εκτος αν καποιος θελει να δωσει παλι 500 η 600+ ευρω παλι.Αυτα τα ολιγα απο μενα.:cool:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά συμφορουμίτες μου!:) Σήμερα το αγαπημένο μου (μας) κινητό κλείνει ένα χρόνο!! Δηλώνω πανευτυχής και υπερ-ευχαριστημένος από αυτή τη συσκευή και εύχομαι να με υπηρετήσει πιστά για άλλο τόσο καιρό...! Δεν περίμενα ότι θα είχα τόσους μήνες ένα κινητό για το οποίο δεν θα έχανα το ενδιαφέρον μου και θα εξακολουθούσε μέχρι και σήμερα να με καλύπτει σε όλα! Και όμως...έχει περάσει ένας χρόνος, έχω δοκιμάσει και άλλες συσκευές, και άλλα λειτουργικά, και τίποτα δεν με έκανε να θέλω να αφήσω το N8! Εύχομαι για τη Nokia μόνο καλά αυτή τη χρονιά, αν και έχουν ακουστεί πολλά. Εγώ δεν θα εγκαταλείψω έτσι εύκολα!

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους... :happy:

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Πρώτη φορά κρατάω πάνω από χρόνο συσκευή και ο μόνος λόγος να την αλλάξω, είναι μια φήμη που ακούει στο όνομα Ν8-01.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την κριση που μας δερνει κ που θα συνεχιστει για πολυ ακομα,προσωπικα εγω δεν θα την αλλαξω για χρονια ισως(λογω οικονομικων),διοτι στο κατω-κατω εχουμε απο τα καλυτερα κινητα που τα εχουν ολα!!!Και με την belle original οποτε βγει, θα πεταει στην κυριολεξια.Οποτε ποιος ο λογος να ψαχνομαστε για αλλο;Εκτος αν καποιος θελει να δωσει παλι 500 η 600+ ευρω παλι.Αυτα τα ολιγα απο μενα.:cool:

 

ξερεις ποια ειναι η λαλακια?

 

το οτι δεν εχουμε κατι να περιμενουμε. κατι χειροπιαστο.

οκ, δεν μιλαω για αντικαταστατη του Ν9 αλλα το επομενο Ν8 και το Ε7.

 

αυτα τα δυο σε κυριο λογο.

 

και εννοω Hard data. εικονες, επισημα σχολια, επισημα specs

τιποτα, βουβαμαρα.

 

ποιος να μας το ελεγε...η S^3 ναυαρχιδα το Ν8 να ειναι στην αγορα εδω και 14 μηνες και να μην εχει βγει ακομα ο αντικαταστατης του... ή εστω μια φωτο.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...