Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια σημερα αρχισα να χρησιμοποιω το Handcent Sms . Οταν παιρνω μυνημα μου το δειχνει δυο φορες η αλλη ειναι απο τα κανονικα μυνηματα που εχει το κινητο ! Υπαρχει τροπος να μου το δειχνει μονο στο προγραμμα ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα αρχισα να χρησιμοποιω το Handcent Sms . Οταν παιρνω μυνημα μου το δειχνει δυο φορες η αλλη ειναι απο τα κανονικα μυνηματα που εχει το κινητο ! Υπαρχει τροπος να μου το δειχνει μονο στο προγραμμα ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Πρέπει να ορίσεις να είναι το handcent η προεπιλεγμένη εφαρμογή για τα μυνήματα. Μπές στο πρόγραμμα και πάτα το κουμπί μενού, μετά πήγαινε: Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις εφαρμογής- Προεπιλεγμένη εφαρμογή- All (sms&mms).

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ορίσεις να είναι το handcent η προεπιλεγμένη εφαρμογή για τα μυνήματα. Μπές στο πρόγραμμα και πάτα το κουμπί μενού, μετά πήγαινε: Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις εφαρμογής- Προεπιλεγμένη εφαρμογή- All (sms&mms).

 

Ευχαριστώ το έψαχνα και εγώ αυτό...γύρισα απο go σε handcent

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω kernel για να δοκιμάσω μια εφαρμογή. Πήρα backup δοκίμασα 1-2 "πειραγμένες" απο το xda αλλά παίρνω συνεχώς fail απο το recovery mode. Καμιά ιδέα; Τι kernel να προτίμησω;
Link to comment
Share on other sites

και γω go εχω, ειχα δοκιμάσει παλαιοτερα το handcent. ειναι καλύτερο?

 

Ξαναγύρισα στο go, μου φαίνεται καλύτερο

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω kernel για να δοκιμάσω μια εφαρμογή. Πήρα backup δοκίμασα 1-2 "πειραγμένες" απο το xda αλλά παίρνω συνεχώς fail απο το recovery mode. Καμιά ιδέα; Τι kernel να προτίμησω;

 

Δεν μπορείς να αλλάζεις έτσι απλά kernel και περιμένεις να bootάρει το τηλέφωνο. Πρέπει να επιλέξεις κάποιον συμβατό με την rom που έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Go SMS υπάρχει επιλογή να το κάνουμε default?

 

Μου την σπάει που ανοίγοντας το sms shortcut στον Go Locker μου ανοίγει το default sms app του sense :/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αλλάζεις έτσι απλά kernel και περιμένεις να bootάρει το τηλέφωνο. Πρέπει να επιλέξεις κάποιον συμβατό με την rom που έχεις.

Μάλιστα. Stock έχει το τηλ. Ψάχνω κάποια να υποστηρίζει 2 way call support γιατί θέλω να δοκιμάσω το call recorder.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Stock έχει το τηλ. Ψάχνω κάποια να υποστηρίζει 2 way call support γιατί θέλω να δοκιμάσω το call recorder.

 

Δεν κατάλαβα δηλαδή το call recorder δεν παίζει με την επίσημη rom που έχει το htc?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα δηλαδή το call recorder δεν παίζει με την επίσημη rom που έχει το htc?

 

Παίζει άλλα κάνει record από το mic. Δηλαδή πρέπει να ενεργοποιήσεις την ανοιχτή ακρόαση. Ενώ με διαφορερικό kernel κάνει record απο την γραμμή την ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Με την ρομ της HTC δεν γίνετε να κάνει εγγραφή από την γραμμή κατευθείαν?

1) Αν είναι ρουτ αλλά με την ρομ της HTC δεν γίνετε?

2) Με το android 4 θα γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει άλλα κάνει record από το mic. Δηλαδή πρέπει να ενεργοποιήσεις την ανοιχτή ακρόαση. Ενώ με διαφορερικό kernel κάνει record απο την γραμμή την ίδια.

 

Δεν το γνώριζα καθόλου αυτό...

δηλαδή με καμία εφαρμογή δεν μπορώ να κάνω call record κατευθείαν από την γραμμή?

 

και κάτι άλλο...όταν διαγράφουμε ένα appliction μένουν κατάλοιπα στο κινητό μέσα?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Με την ρομ της HTC δεν γίνετε να κάνει εγγραφή από την γραμμή κατευθείαν?

1) Αν είναι ρουτ αλλά με την ρομ της HTC δεν γίνετε?

2) Με το android 4 θα γίνετε?

δυσκολο να επετρεπαν να κανει εγγραφη απο τη μανα του καθως ειναι παρανομο.

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο ρε παιδιά..από σας που έχετε HTC sensation έχετε πιάσει στα χέρια σας lg optimus 2x? Έχουν μεγάλες διαφορές ξέρετε??
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάτι άσχετο ρε παιδιά..από σας που έχετε HTC sensation έχετε πιάσει στα χέρια σας lg optimus 2x? Έχουν μεγάλες διαφορές ξέρετε??

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι χαζή η απορία μου,αλλά πρέπει να ρωτήσω.Μπορούμε να έχουμε διαφορετική εικόνα για φόντο και διαφορετική εικόνα στην οθόνη κλειδώματος?Αν ναι,πως το επιλέγουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι χαζή η απορία μου,αλλά πρέπει να ρωτήσω.Μπορούμε να έχουμε διαφορετική εικόνα για φόντο και διαφορετική εικόνα στην οθόνη κλειδώματος?Αν ναι,πως το επιλέγουμε?

Αν πατήσεις menu - προσαρμογή και αλλάξεις το στυλ οθόνης κλειδώματος από το Ταπετσαρία που προφανώς έχεις τώρα σε κάποιο από τα υπόλοιπα θα έχεις φόντο διαφορετική εικόνα από από την homescreen αλλά και πάλι δεν μπορείς να βάλει όποια εικόνα θες εσύ στην οθόνη κλειδώματος παρα μόνο αυτή που δείχνει στο αντίστοιχο στυλ οθόνης κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

όταν διαγράφουμε ένα appliction μένουν κατάλοιπα στο κινητό μέσα (φακέλους κτλ)? αν ναι μπω μπορούμε να τα διαγράψουμε
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

όταν διαγράφουμε ένα appliction μένουν κατάλοιπα στο κινητό μέσα (φακέλους κτλ)? αν ναι μπω μπορούμε να τα διαγράψουμε

 

Στην sdcard ναι. Μπορείς να τα διαγράψεις. Συνήθως είναι κάποιος φάκελος με το ίδιο ονομα με την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Η επίσιμη rom σας έχει κάνει ποτέ restart?

 

Προσωπικά μου κάνει 1 φορά τη βδομάδα περίπου. Δεν ξέρω αν είναι κάποια εφαρμογή που το προκαλεί. Ακόμα το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

μου έκανε και μένα χ8εσ πρώτη φόρα που το έχω 2 βδομάδες καθώς έγραφα στο gosms.

Ξέρετε πως και αν μπορ΄ω να γράψω μήνυμα 160 χαρακτήρων με μικρά ελληνικά γράμματα και τόνους? Στην κανονική εφαρμογή της HTC μπορώ μέχρι 70 στο handcent που γράφει 160 τα μετατρέπει σε κεφαλαία όταν το στέλνω..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς δε γίνεται πουθενά και με κανένα πρόγραμμα. Καμία συσκευή/εφαρμογή δεν μπορεί να στείλει 160 μικρούς και τονισμένους χαρακτήρες, γιατί αυτό είναι περιορισμός δικτύου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η επίσιμη rom σας έχει κάνει ποτέ restart?

 

Καλημέρα φίλε και εγώ έχω πολλά restart μερικές φορές μου έχει κάνει και δύο μαζεμένες σε μία ώρα !

Αναφορά στην HTC κάνετε εσείς ? Εγώ κάνω αλλά δεν βλέπω καμιά διαφορά !

Θα με ενδιέφερε αν ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει απο που προέρχεται !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...