Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου να σου πω την εμπειρια μου. Ειχα και γω το sensation με προβλημα σκονης στην οθονη (επισης απο Vodafone) και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη οθονης. Επισης μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω το ανταλλακτικο και δεν ηξεραν ποτε θα φτασει. Τελικα με τα πολλα μου αλλαξαν οθονη (στην arvato) αλλα μετα που πηγα σπιτι διαπιστωσα οτι το κινητο δεν ειχε δονηση! εκανα εργοστασιακη επαναφορα αλλα τπτ. Το ξαναεστειλα παλι στο srvice μεσω vodafone αυτη τη φορα και μου εστειλαν δυο φορες πισω την συσκευη με το ιδιο προβλημα ! Τελικα αφου πηρα στη γραμμη παραπονων τοσο της vodafone οσο και της htc μου αντικατεστησαν τι συσκευη (ολη η διαδικασια πηρε εναμιση μηνα περιπου...). Να σου πω οτι και το δευτερο sensation εμφανισε παλι σκονη στην οθονη μετα απο λιγες μερες αλλα φυσικα προτιμω να μεινει ετσι παρα να το στειλω στο "service". θα σου ελεγα να το πας ο ιδιο στο service με την αποδειξη και οταν το παρεις πισω κοιταξε να δεις αν εχει αναδραση πληκτρων (καλου- κακου). Εμενα παντως η HTC με εχασε απο πελατη.

 

Σήμερα πήγα στη Vodafone όπου μου είπαν να πάρω πλήρες backup (λογικό) και να τους παραδώσω τη συσκευή για 2 εβδομάδες το λιγότερο. Πιστεύω ότι λόγω των γιορτών οι 2 εβδομάδες θα γίνουν 3-4 οπότε αποφάσισα να το καθυστερήσω και με το νέο έτος να το παραδώσω.

Βέβαια να παραδώσω ένα κινητό για να πάρω το ίδιο με το ΊΔΙΟ πρόβλημα στην οθόνη δεν μου φαντάζει και ότι καλύτερο. Μήπως να απευθυνθώ και στην προστασία του καταναλωτή ταυτόχρονα; :O

 

Edit:

Εμένα αν και με απογοητεύει με τέτοιες ατέλειες η HTC, κοιτάω το LEO μου (το οποίο ακόμα δουλεύει άψογα και μάλιστα από εχθές τρέχει την ICS) και απλά θεωρώ ότι έπεσα σε "λάθος" μοντέλο :cry:

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα

Εγω τη να πω, τω εχω 2 βδομαδες και νομιζω οτι εχει πολυ ασθενες σημα.Το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.εχω αγορασει ενα htc sensation το οποιο ειναι κλειδωμενο στο δικτυο μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει καποια λυση.....:(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.εχω αγορασει ενα htc sensation το οποιο ειναι κλειδωμενο στο δικτυο μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει καποια λυση.....:(

 

Σε ποιο δίκτυο; Είναι branded συσκευή εξωτερικού; Αν θέλεις δώσε περισσότερες πληροφορίες για να βγάλουμε άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ακουστικά ψείρες για το κινητό μου? Να είναι καλά όμως ασχέτως τιμής.

Μπορείτε να μου προτείνετε?

Τι λέτε για τα ακουστικά του XE?

Μπορώ να τα προμηθευτώ από κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας φάνηκε η ICS που έχουν βγάλει στους xda? Εμένα μου φαινεται καλη αυτήν δουλεύω τώρα.και μου φαίνεται η μπαταρία διαρκεί περισσότερο.το μόνο που μου την σπάει είναι ότι λίγο το scrolling. Σαν να κολλάει.αλλά οκ πρώτη leaked είναι αλλά καλή δουλεια :D

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι souper....................... [ROM][★★ICS★★][sense 3.5][22 Dec]RCMix ICE v1.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1403859

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με καμιά 40αρια email, facebook, twitter και browsing (αντε και skype) πόσο σας βγάζει η μπαταρία; Λιγότερο από μια μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Με καμιά 40αρια email, facebook, twitter και browsing (αντε και skype) πόσο σας βγάζει η μπαταρία; Λιγότερο από μια μέρα;

 

Το "άντε και skype" μου άρεσε. Μα αυτή είναι η πιο βαριά εφαρμογή απ' όλες που ανέφερες.

Μία ημέρα υπολόγισε περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας... Έχω αγοράσει μία mobile microSDHC Card της SanDisc χωρητικότητας 32GB. Θα έχω πρόβλημα -επειδή είναι μεγάλη- αν την εγκαταστήσω στο κινητό μου; Ποια διαδικασία ακολουθώ για να αντιγράψω δεδομένα που έχω στην παλιά και να την ετοιμάσω για τοποθέτηση;

Η δεύτερη ερώτηση αφορά εφαρμογές... Πρέπει να κάνω root το κινητό για να περάσω σπασμένες εφαρμογές; Ή απλά τις περνάω στην κάρτα και τις τρέχω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα την βοήθειά σας... Έχω αγοράσει μία mobile microSDHC Card της SanDisc χωρητικότητας 32GB. Θα έχω πρόβλημα -επειδή είναι μεγάλη- αν την εγκαταστήσω στο κινητό μου; Ποια διαδικασία ακολουθώ για να αντιγράψω δεδομένα που έχω στην παλιά και να την ετοιμάσω για τοποθέτηση;

Η δεύτερη ερώτηση αφορά εφαρμογές... Πρέπει να κάνω root το κινητό για να περάσω σπασμένες εφαρμογές; Ή απλά τις περνάω στην κάρτα και τις τρέχω;

 

H κάρτα που πήρες δουλεύει κανονικότατα στη συσκευή σου.

 

Με ένα απλό copy/paste από τον υπολογιστή σου μπορείς να κάνεις την αλλαγή από την παλιά.

 

Δεν χρειάζεσαι root για να εγκαταστήσεις εφαρμογές πέρα από αυτές που βρίσκεις στο market. Ωστόσο να σε ενημερώσω ότι στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται συζήτηση για "σπασμένες" εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο κανα 2 βδομαδες,οσες rom και αν εχω αλαξει,δεν καραφερα τη μπαταρια να πεσει κατω απο 48mA, μεσος ορος πανω απο 100.Υπαρχει καποια rom να προτεινετε?

η εστω καποιος τροπος να μη τρωει τοσο πολυ μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!

 

εφτασε στα χερια μου αυτο το γλυκο κατασκευασμα την Παρασκευη που μας περασε!!!

πραγματικα ειμαι πολυ ικανοποιημενη απο θεμα λειτουργιας, παρα πολυ γρηγορο και πραγματικα "δε μασαει"

 

έχω μόνο ένα θεματάκι που ίσως φανεί κουτό.. δε μπορω να ρυθμίσω στην εφαρμογή που έχει ήδη μέσα η συσκευη, τα e-mail μου...

 

πχ yahoo.gr και από exchange,,,

 

help.....!!!

 

txn a lot

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κλειδώσουμε μια συγκεκριμένη εφαρμογή ώστε να ζητάει κωδικό; Πχ τον email client? Δεν μιλάω για γενικό κλείδωμα της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κλειδώσουμε μια συγκεκριμένη εφαρμογή ώστε να ζητάει κωδικό; Πχ τον email client? Δεν μιλάω για γενικό κλείδωμα της συσκευής

 

App Protector

 

Seal

 

Και υπαρχουν και αλλες πολλες.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουν οι γραμματοσειρές στο τηλέφωνο; και να τα δείχνει όλα μεγαλύτερα; και στον κατάλογο και στα μενού και στα μηνύματα και παντού;
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Τίποτα σε free; Δεν είναι τίποτα το 1 ευρώ αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα γιατί όχι;

Χρησιμοποιώ το zdbox που είναι free και κάνει και αυτή τη δουλειά. Ωστόσο για software μιλάμε κατά βάση εδώ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχω θέσει και στο νήμα του αδελφού κινητού xe αλλά εδώ το βλέπετε πιο πολύ: το πίσω κάλυμμα σε περίπτωση που τα παίζει πολύ κάτω δεξιά, δεν μπορούμε να το αλλάξουμε, δεν πουλιέται πουθενά χωριστά; Κατά προτίμηση από Ελλάδα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα την ρομ απο το sensation xl και δεν μου το κανει εγκατασταση μπορει κανεις να μου πει αν κανω κατι λαθος η να μου πει κανεις απο καπου να το κατεβασω??????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πας να βάλεις τη rom του Sensation XL στο απλό Sensation;

 

Ευτυχώς που δεν σου την κάνει εγκατάσταση γιατί αν την έβαζες θα κατέστρεφες και τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα πάνω από class 4 που έχει μια μνήμη πχ class 6 ή class 10 αξιοποιείτε από το κινητό? ή δεν παίζει ρόλο μόνο η class ?

 

Rating Speed (MByte/s) SD Class

6x---------------0.9----------n/a

10x--------------1.5----------n/a

13x--------------2.0----------2

26x--------------4.0----------4

32x--------------4.8----------4

40x--------------6.0----------6

66x--------------10.0---------10

100x-------------15.0---------15

133x-------------20.0---------20

150x-------------22.5---------22

200x-------------30.0---------30

266x-------------40.0---------40

300x-------------45.0---------45

 

Class 2: 2 MByte/s - 13x

Class 4: 4 MByte/s - 26x

Class 6: 6 MByte/s - 40x

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα πάνω από class 4 που έχει μια μνήμη πχ class 6 ή class 10 αξιοποιείτε από το κινητό ?

 

Ναι απολύτως και στις συνιστώ.

Εδιτ: Εννοείται ότι όσο μεγαλύτερη κλάση, τόσο καλύτερη ταχύτητα ανάγνωσης και εγγραφής έχεις.

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα πάνω από class 4 που έχει μια μνήμη πχ class 6 ή class 10 αξιοποιείτε από το κινητό? ή δεν παίζει ρόλο μόνο η class ?

 

Μπορουμε να το αναλυσουμε επι ωρες αλλα μονολεκτικα οχι δεν αξιζει να παρεις πανω απο Class 4. Αν θες κατι καλο και γρηγορο παρε την Sandisk 32GB Class 4 με 32 Ευρω και οριστε σε τι ταχυτητες παιζει. Αυτο το benchmark το εκανα απο εμενα τωρα. Πιστεψε δεν υπαρχει τιποτα που θελει κατι πιο γρηγορο απο αυτο.

http://goo.gl/08a7g

http://s14.postimage.org/h0qr1lzw1/2011_12_29_15_12_47.jpg

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει τις επαφές στο sensation από το gmail. ότι αλλαγές θέλω τις κάνω online και μετά συγχρονίζω τις επαφές από το email.

το πρόβλημα είναι ότι μερικές επαφές δεν μπορεί να τις βρει το search αλλά τις βρίσκω μόνο αν κάνω scrolling.

 

Τις προβληματικές επαφές τις έχω σβήσει και ξαναγράψει με μικρά ή με μεγάλα από το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου και όχι από το gmail αλλά και πάλι κάνει τα ίδια. Ακόμα και αν γίνει διαγραφή της επαφής και την περάσεις ξανά δεν μπορείς να την ψάξεις παρά μόνο να την βρεις κάνοντας scrolling

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...