Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το wifi του σπιτιού,κάποιες φορές το κινητό συνδέεται κανονικά και κάποιες άλλες φορές πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το router.Φταίει το κινητό ή το router?Eπίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα και με το instagram,κάνει το κινητό να κολλάει και να ''παγώνει'' η οθόνη.Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το wifi του σπιτιού,κάποιες φορές το κινητό συνδέεται κανονικά και κάποιες άλλες φορές πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το router.Φταίει το κινητό ή το router?Eπίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα και με το instagram,κάνει το κινητό να κολλάει και να ''παγώνει'' η οθόνη.Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Αν το κάνει μόνο με την σύνδεση στο σπίτι σου τότε είναι θέμα του μόντεμ λογικά, και τα κωλύματα του instagram μπορεί να είναι για τον ίδιο λόγο αν και δεν θα έπρεπε αλλά παίζει και αυτό το ενδεχόμενο κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...το κινητο το δουλευω με προσοχη και αψογω..δεν πειραξα ποτε το boot και ουτε προκειται,,,ψαχνω για καποιες χρησιμες εφαρμογες που χρησιμοποιειται εσεις ωστε να βρω ακομα πιο ενδιαφεροντα πραγματα,,,σας ευχαριστω!:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Από την προηγούμενη αναβάθμιση σε 3.6 και μετά δεν είχα ούτε σύνδεση με wifi ούτε bluetooth.

Όσο και να προσπαθούσα ήταν ανενεργά και τα δύο, όπως επίσης δεν ανάβουνε και 4 touch πλήκτρα που έχει το κινητό.

Πριν από αυτή όλα ήταν καλά.

Κατέβασα διάφορες εφαρμογές από το play store, για wifi, και bt, αλλά τίποτα δε δουλεύει.:!:

Σήμερα πήρα την καινούργια αναβάθμιση και φαντάστηκα ότι κάτι θα αλλάξει, άλλα και πάλι τίποτα.

 

Δεν είμαι ούτε root, ούτε s-off, και γενικά δεν το έχω πειράξει καθόλου, πάρα μόνο τα updates που κάνει κατά καιρούς.

 

Αν μπορεί κάποιος να δώσει καμιά ιδέα...

Ευχαριστώ!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset έτσι;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με άλλα λόγια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Είναι υποχρεωτικό να γίνει αυτό ? Και αν ναι θα χάσω τις επαφές ? Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτικό να γίνει αυτό ? Και αν ναι θα χάσω τις επαφές ?

 

Είναι υποχρεωτικό αν έχει κάποιο σοβαρό κόλλημα το κινητό σου!Ναι,οι επαφές και οι εφαρμογές θα σβηστούν γι'αυτό καλό είναι να κρατήσεις ένα backup...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέουμε λογαριασμό @outlook.com στο sense της HTC? Αν έχεις λογαριασμό HOTMAIL τις ρυθμίσεις της παίρνει αυτόματα κάτι που δεν ισχύει για λογαριασμούς με κατάληξη outlook.com

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέουμε λογαριασμό @outlook.com στο sense της HTC? Αν έχεις λογαριασμό HOTMAIL τις ρυθμίσεις της παίρνει αυτόματα κάτι που δεν ισχύει για λογαριασμούς με κατάληξη outlook.com

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις ?

 

Ο νέος λογαριασμός της MS σε outlook.com, δεν υποστηρίζει to πρωτόκολλο IMAP, παρά μόνο POP ή ActiveSync.

Δοκίμασε τα παρακάτω

 

POP

-----

Incoming settings:

username: emailaddress @ outlook . com

password: your password

pop3 server: pop3.live.com

port: 995

security type: SSL/TLS

Delete email from server: never

 

Outgoing Settings:

SMTP Server: smtp.live.com

Port: 587

Security Type: STARTTLS

Require Sign-in: YES

Username: same as username above

Password: same as above

------------------exchange ActiveSync--------- (Πρέπει να επιλέξεις τύπο email Exchange ActiveSync στις ρυθμίσεις)

http://desmond.imageshack.us/Himg709/scaled.php?server=709&filename=photo006pp.jpg&res=landing

username : emailaddress @ outlook . com

password: your password

server: blu-m.hotmail.com (or m.hotmail.com)

using: SSL

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι στο κέρατο συμβαίνει με το HTC Locations/Accuweather;

 

Εδώ και κανένα μήνα, αντί να μου βγάζει ξεχωριστά την τοποθεσία μου σωστά μου πετάει ένα ξερό "Αττική". Για λίγο καιρό έστρωσε και φάνηκε πως έφτιαξαν και τα ονόματα αρκετών περιοχών (π.χ. Αλίμου -> Άλιμος και Αμαρουσίου -> Μαρούσι) αλλά εδώ και δυο-τρεις μέρες πάλι τα ίδια.

 

Εν τω μεταξύ φιλαράκι που έκανε διακοπές στις Κυκλάδες, κάποια στιγμή του έβγαζε για τοποθεσία "Ελλάδα"...

 

Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι στο κέρατο συμβαίνει με το HTC Locations/Accuweather;

 

Εδώ και κανένα μήνα, αντί να μου βγάζει ξεχωριστά την τοποθεσία μου σωστά μου πετάει ένα ξερό "Αττική". Για λίγο καιρό έστρωσε και φάνηκε πως έφτιαξαν και τα ονόματα αρκετών περιοχών (π.χ. Αλίμου -> Άλιμος και Αμαρουσίου -> Μαρούσι) αλλά εδώ και δυο-τρεις μέρες πάλι τα ίδια.

 

Εν τω μεταξύ φιλαράκι που έκανε διακοπές στις Κυκλάδες, κάποια στιγμή του έβγαζε για τοποθεσία "Ελλάδα"...

 

Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω...

 

Συμβαίνει και σε μένα εδώ και καιρό. Και νόμιζα ότι κάτι έπαθε το τηλέφωνο. Ελπίζω να φτιαξει.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς την rom CyanogenMod 9 RC1 ?

Εντυπώσεις ? Να την δοκιμάσω ?

Θέλω ένα γρήγορο κινητό και ας θυσιάσω το sense της htc

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπερα ρε μαγκες... Ενα φιλαρακι απο εδω μεσα, θα μου δωσει το sensation... Αλλα το εχει ριξει κατω και εχει σπασει η οθονη... Δουλευει κανονικα ολα κομπλε απλα εχει η οθονη τις γρατζουνιες σαν σπασμενο τζαμι... Πηγαμε στον Γερμανο και φυσικα μας ειπαν 130 ευρω για να φτιαχτει... Αλλα απο ebay κατι τετοιο δεν χρειαζομαστε...? http://www.ebay.com/itm/Touch-Screen-Digitizer-Glass-Replacement-Tools-for-HTC-Sensation-4G-Pyramid-G14-/280937879075?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item416933d623

Αφου το touch δουλευει κανονικα και δεν εχει θεμα ας πουμε να μην κανει καλη επαφη...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο κινητο μου καηκε η οθονη ειναι εντος εγγυησης αλλα s-off root και ολα τα σχετικα μπορω χωρις οθονη μεσω υπολογιστη να του περασω μαμα ρομ και αν οχι θα εχω προβλημα στο σερβις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως επιστρεφουμε στην stock Κατασταση (unroot , s-on , stock rom)?

φιλος πρεπει να παει το κινητο στο service

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανει για το κινητο μας ρε παιδια..? http://www.ebay.com/itm/TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-FOR-HTC-Sensation-4G-Pyramid-G14-tools-/320958845368?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4abaa351b8#ht_914wt_986

Δεν εχει καμια διαφορα ετσι δεν ειναι...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πάιδια καλημερα σκέφτομαι να γινω και εγω κατοχος του συγκεκριμένου κινητού και θα ήθελα να μαθω πως παει απο αυτονομια μπαταριας με μια λογικη χρήση δηλαδή λιγο 3g καμια εφαρμογουλα τετεια πραγματα? Edited by kostaslious
Link to comment
Share on other sites

Πάιδια καλημερα σκέφτομαι να γινω και εγω κατοχος του συγκεκριμένου κινητού και θα ήθελα να μαθω πως παει απο αυτονομια μπαταριας με μια λογικη χρήση δηλαδή λιγο 3g καμια εφαρμογουλα τετεια πραγματα?

 

1μιση μερα περιπου με κανονικη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω arhd 6.6.7. Εχει βαλει κανεις την 6.7.2 να μου πει αν εχει νοημα να κανω update ή τι διαφορές έχει;

Επίσης σκέφτομαι και αλλαγή σε ViperS αλλά θέλω να ξέρω αν το sense4 είναι αρκετά smooth στο κινητό γιατί όταν είχα βάλει την charmeleon κολλούσε κάπως.

Edited by Poofklats
Link to comment
Share on other sites

Τρέχω arhd 6.6.7. Εχει βαλει κανεις την 6.7.2 να μου πει αν εχει νοημα να κανω update ή τι διαφορές έχει;

Επίσης σκέφτομαι και αλλαγή σε ViperS αλλά θέλω να ξέρω αν το sense4 είναι αρκετά smooth στο κινητό γιατί όταν είχα βάλει την charmeleon κολλούσε κάπως.

 

Ναι την έχω και ναι αξίζει και μόνο απο θέμα ταχύτητας.

Βέβαια θα πρέπει να γίνουν απο την αρχή οι εγκαταστάσεις όπως γράφει αλλά πραγματικά είδα διαφορά στην ταχύτητα και γενικά στη σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάιδια καλημερα σκέφτομαι να γινω και εγω κατοχος του συγκεκριμένου κινητού και θα ήθελα να μαθω πως παει απο αυτονομια μπαταριας με μια λογικη χρήση δηλαδή λιγο 3g καμια εφαρμογουλα τετεια πραγματα?

 

Mε ανοιχτό μόνιμα το wifi και συνδεδεμένο σε δίκτυο για update και ενημερώσεις, διάβασμα twitter FB και e-mail καθώς και διάβασμα ειδήσεων με rss και με opera καμιά ώρα, εμένα μου βγάζει μια μέρα και είμαι με rom ARHD 6.7.2. όμως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...