Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντυπωση καμια περαν του google video..

Μεγαλη εντυπωση απο τις 11 το πρωι που την εβαλα εχει τραβηξει 25 mb data...κ ποιος ξερει τι και πως. και να του βαλεις wifi αυτο παλι, προτειμα να τραβαει data .Ειναι Large τα Android :p:p:p:p

 

 

Τελικά του έκανα φορματ μέχρι κ σήμερα είχε ρουφηξει 45 με 50 MB data.

Φαίνεται κάποια εφαρμογή κολησε κ τραβαγε, η ποιος ξέρει τι άλλο....τώρα αν και δεν εχω βάλει πάλι

όλες τις εφαρμογές που είχα μένει σε κάτι kb.....

Edited by panagiog
Link to comment
Share on other sites

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed

http://www.filefactory.com/file/cd1d...857_signed.exe

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559

Enjoy!

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μαγαζι που το γουαι φαι δεν επιανε και ας μου το βγαζε μς σημα στην αναζητηση τωρα,μετα την αναβαθμση,ολα κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

έχω μια ερώτηση,όταν είναι ανοιχτή η οθόνη είναι φυσικό να ζεσταίνετε πολύ το τηλέφωνο?

Το έχω περίπου ένα μήνα και το έχω σε auto φωτισμό και το κρατάει σε χαμηλά επίπεδα αλλά πάλι ανεβάζει θερμοκρασία .

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το εχω 3 μερες μονο.πολυ καλη οθονη.γρηγορο,λιγο η μπαταρια εχει θεμα αλλα ειναι νωρις ακομα,σε γενικες γραμμες πολυ καλη συσκευη.νομοζω οτι αδικειται με την 2.3.3 και την 2.3.4 οταν ερθει πρεπει να αναβαθμιστει συντομα για να ενεργοποιησει τους 2 πυρηνες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος φίλος...

Πριν την αναβάθμισή σε 234 είχα στο μάρκετ το Google maps και έκανε κανονικά τα updates.

Με την αναβάθμισή χρειάστηκε να κάνω φορματ, όμως πλέον η εφαρμογή δεν βρίσκεται στο μάρκετ κ έχει μείνει στην προηγούμενη έκδοση χωρίς να μπορώ να κατεβασω την τελευταία....

Καποια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Για τι θερμοκρασίες μιλάμε; Γενικώς όταν είναι σε λειτουργία, ανεβάζουν αρκετά.

 

καεί το κινητό,λες και το έχω αφήσει στον ήλιο.Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να δούμε θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

καεί το κινητό,λες και το έχω αφήσει στον ήλιο.Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να δούμε θερμοκρασίες

 

Perfect system monitor στο market είναι free.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed

http://www.filefactory.com/file/cd1d...857_signed.exe

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559

Enjoy!

 

φιλε για τησ συσκευεσ απο ελλαδα ποια ειναι η ρομ απο τησ δυο;;

 

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed

 

η αυτη

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.900 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε για τησ συσκευεσ απο ελλαδα ποια ειναι η ρομ απο τησ δυο;;

 

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed

 

η αυτη

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.900 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed

 

Ίδιες είναι ή μάλλον περίπου ίδιες. Η 1.45 είναι αναβάθμιση της 1.35, οπότε όποια κι αν χρησιμοποιήσεις είναι το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το κινητό μπορούν να κοιτάξουν αν υποστηρίζει λειτουργία με τις κάρτες sim (2 σε 1);

 

Την υποστηρίζει

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε για τησ συσκευεσ απο ελλαδα ποια ειναι η ρομ απο τησ δυο;;

 

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed

 

η αυτη

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.900 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed

 

Κατέβασε την 1.45.401xxxxxxxx που είναι η τελευταία επίσημη 2.3.4 rom!

Η 1.35.401xxxxx είναι η προηγούμενη 2.3.3 rom !

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πουλήσω το Sensation μου σύντομα, ποια η διαδικασία του να διαγράψω όλα τα προσωπικά δεδομένα ;

Το κινητό φορά την τελευταία ευρωπαική έκδοση και είναι ρουτ.

 

Ουσιαστικά θέλω να το επαναφέρω σε εργοστασιακή μορφή χωρίς να χαθεί το root !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πουλήσω το Sensation μου σύντομα, ποια η διαδικασία του να διαγράψω όλα τα προσωπικά δεδομένα ;

Το κινητό φορά την τελευταία ευρωπαική έκδοση και είναι ρουτ.

 

Ουσιαστικά θέλω να το επαναφέρω σε εργοστασιακή μορφή χωρίς να χαθεί το root !

 

Μπες στο recovery και κάνε wipe data/factory reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντωσ εγω ειχα και τα δυο τηλ. και το galaxy 2, και to sansation, το galaxy δεν κολλαγε πουθενα,, το sansation που εχω τωρα μερικεσ φορεσ δεν παιζετε απο τα κολλυματα...
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Eγώ όσο καιρό το έχω απο κολλήματα 0.

Ανοίγω IM+, TuneIn Radio, Facebook και τον browser και στελνω και email ταυτοχρονα και δε κολλάει μισό δευτερόλεπτο.

Εκτός και αν εννοείς ότι δεν είναι τόσο απαλό στην κύλιση.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντωσ εγω ειχα και τα δυο τηλ. και το galaxy 2, και to sansation, το galaxy δεν κολλαγε πουθενα,, το sansation που εχω τωρα μερικεσ φορεσ δεν παιζετε απο τα κολλυματα...

 

Εχει το Sense το οποιο ειναι πολυ βαρυ,γι'αυτο ψιλοκολλαει σε σχεση με το S2.Με μια αλλη Rom παει μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το τηλ αλλα απο μπαταρια,,, πρεπει να ειχε πανω 2000 mb γιατι με αυτα που τραβαει με το sense την αδειαζει για πλακα,,,
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο προβλημα αυτη η μπαταρια.Εγω που ειχα πριν iPhone 4 μου κακοφανηκε παρα παρα πολυ που το πουλησα και πηρα Sensation.Το μετανιωσα ηδη και περιμενω πως κ πως το iPhone 5 να βρω παλι την υγεια μου.Τωρα του εχω περασει την LeeDroid και εχει στρωσει,αλλα πριν...
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο προβλημα αυτη η μπαταρια.Εγω που ειχα πριν iPhone 4 μου κακοφανηκε παρα παρα πολυ που το πουλησα και πηρα Sensation.Το μετανιωσα ηδη και περιμενω πως κ πως το iPhone 5 να βρω παλι την υγεια μου.Τωρα του εχω περασει την LeeDroid και εχει στρωσει,αλλα πριν...

 

το εκανες ροοτ?

πως ?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το εκανες ροοτ?

πως ?

 

Πες μου ότι κάνεις πλάκα τώρα... Υπάρχουν ένα κάρο θέματα στο xda με οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με factory reset σβηνονται ολες οι επαφες ? γιατι τις εβαλε διπλες :blink:
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στις επαφές Ρυθμίσεις> Προβολή και εκεί τσέκαρε απο ποια λίστα θες να φαίνονται οι επαφές σου ( sim, κινητο, google).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι κάνεις πλάκα τώρα... Υπάρχουν ένα κάρο θέματα στο xda με οδηγίες.

μετην αναβαθμιση σε 2,3.4 δεν εχει κλειδωσει η το σπασανε;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...