Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To s-off έχει κάποια πρακτική διαφορά απο το εργαλείο που δίνει η ίδια η HTC ;

Απο όσο κατάλαβα το εργαλείο της HTC στέλνει ένα μοναδικό token στην εταιρεία όταν το ξεκλειδώνεις, άρα πρακτικά ξέρουν αν είσαι εκτός εγγύησης μέσω του token.

 

Οπως ακριβως τα λες.Της δινεις το δικαιωμα να σε βγαλει εκτος εγγυησης.Ετσι που το εκανα εγω ειναι root κ οτι ψρα θελω το κανω οπως ηταν κ ουτε γατα ουτε ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως τα λες.Της δινεις το δικαιωμα να σε βγαλει εκτος εγγυησης.Ετσι που το εκανα εγω ειναι root κ οτι ψρα θελω το κανω οπως ηταν κ ουτε γατα ουτε ζημια.

 

Σίγουρα γίνεται εύκολα s-on; γιατί μου φαίνεται λίγο μπέρδεμα. Έχεις unbranded κινητό;

Σε εμένα δεν δουλεύουν οι οδηγίες γιατί με την αναβάθμιση άλλαξε το hboot σε 1.18 . Περιμένω αναβάθμιση του εργαλείου

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γίνεται εύκολα s-on; γιατί μου φαίνεται λίγο μπέρδεμα. Έχεις unbranded κινητό;

Σε εμένα δεν δουλεύουν οι οδηγίες γιατί με την αναβάθμιση άλλαξε το hboot σε 1.18 . Περιμένω αναβάθμιση του εργαλείου

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγιες γινεται s-on.Δεν το εχω κανει κ δεν μπορω να σου πω.Παντως δεν το μετανιωσα που εβαλα την insertcoin,μη σου πω οτι αργησα κιολας.Ειχα απογοητευτει απο την μπαταρια και τη ram.

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγιες γινεται s-on.Δεν το εχω κανει κ δεν μπορω να σου πω.Παντως δεν το μετανιωσα που εβαλα την insertcoin,μη σου πω οτι αργησα κιολας.Ειχα απογοητευτει απο την μπαταρια και τη ram.

 

Με την μπαταρία κ εγώ είμαι απογοητευμένος. Από που κατεβασες την insertcoin?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την μπαταρία κ εγώ είμαι απογοητευμένος. Από που κατεβασες την insertcoin?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1198684

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι vodafon-αιοι ακόμα περιμένουμε. Λογικά σε μια δυο μέρες καιρό θα είμαστε και εμείς έτοιμοι.

Διαφορά σε απόδοση αναμεσα στις εργοστασιακές 3.3 και 3.4 είδατε ;

 

Θαμαστε σε κανα δύο μέρες....? Δεν το βλέπω......

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω

αλλα μαλλον θα πρεπει να περιμενω να βγει αναβαθμιση του εργαλειου λογω hboot 1.18. μηπως εχεις καμια ιδεα για ποτε αναμενεται να βγει?? αλλιως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να χρησιμοποιησω το εργαλειο της htc.....

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε ν αναβαθμισουμε από το site HTC Europe χωρις να χρειαστει να περιμενουμε ν ανεβασει το ελληνικό ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μπορουμε ν αναβαθμισουμε από το site HTC Europe χωρις να χρειαστει να περιμενουμε ν ανεβασει το ελληνικό ?

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις και εμάς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις και εμάς;
Γιατι δεν το κατεχω το αθλημα και ειναι η 1η φορά που παιρνω HTC οπότε μαθαινω από εσας :)
Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και καμιά εντύπωση παιδιά :).

 

Ερώτηση: Η αναβάθμιση αυτή αλλάζει και το bios του κινητού σε νεότερη έκδοση με συνέπεια να μην μπορούμε να το κάνουμε S-OFF με τον ανεπίσημο τρόπο ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και καμιά εντύπωση παιδιά :).

 

Ερώτηση: Η αναβάθμιση αυτή αλλάζει και το bios του κινητού σε νεότερη έκδοση με συνέπεια να μην μπορούμε να το κάνουμε S-OFF με τον ανεπίσημο τρόπο ;

 

ναι ετσι ειναι

αλλα απο οτι ειδα βγηκε αναβαθμιση του εργαλειου για s-off.. οποτε παλι γινεται!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση καμια περαν του google video..

Μεγαλη εντυπωση απο τις 11 το πρωι που την εβαλα εχει τραβηξει 25 mb data...κ ποιος ξερει τι και πως. και να του βαλεις wifi αυτο παλι, προτειμα να τραβαει data .Ειναι Large τα Android :p:p:p:p

Edited by panagiog
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εντυπωση καμια περαν του google video..

Μεγαλη εντυπωση απο τις 11 το πρωι που την εβαλα εχει τραβηξει 25 mb data...κ ποιος ξερει τι και πως. και να του βαλεις wifi αυτο παλι, προτειμα να τραβαει data .Ειναι Large τα Android :p:p:p:p

 

Αν δεν το θέλεις αυτό μπορείς να απενεργοποιήσεις τη σύνδεση μέσω δικτύων κινητής και να αφήσεις το wifi μόνο ανοιχτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το θέλεις αυτό μπορείς να απενεργοποιήσεις τη σύνδεση μέσω δικτύων κινητής και να αφήσεις το wifi μόνο ανοιχτό.

 

Οσο εισαι στο σπιτι οκ,

Μετα οταν βγεις εξω κ περιμενεις mail?

δεν ειναι λυση...

 

Επισης οπως ειπα, επειδη εχω ενα μετρητη κ βλεπω την κινηση των data, προτειμα να τραβαει data και οχι wifi - περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την καινουρια Rom που περασα στο sensation ανοιγω αυτο το topic για να παραθετουμε οποιδηποτε βελτιωση κανουμε στο κινητο μας.

Εγω περασα την InsertCoin 2.2.2 STABLE |WWE Android 2.3.4 και πραγματικα αξιζε τον κοπο.Τρομερη αυξηση αυτονομιας,αυξηση ελευθερης ram και πολυ πιο γρηγορο.

 

Θα βρειτε τα παντα εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1198684

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το θέλεις αυτό μπορείς να απενεργοποιήσεις τη σύνδεση μέσω δικτύων κινητής και να αφήσεις το wifi μόνο ανοιχτό.

 

πως το κανεις αυτο?

εγω θελω και το wifi κλειστο και να το ανοιγω οποτε θελω εγω...

Εχω παρατηρησει οτι ανοιγει μονο του καποιες φορες, το εχετε παρατηρησει και εσεις??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσο εισαι στο σπιτι οκ,

Μετα οταν βγεις εξω κ περιμενεις mail?

δεν ειναι λυση...

 

Δηλαδή τι θέλεις; Και να έχεις το data κλειστό και να λαμβάνεις e-mail παντού; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και καμιά εντύπωση παιδιά :).

 

Οι δικές μου πρώτες εντυπώσεις με μία μέρα χρήση της 2.3.4 είναι περισσότερη

ελεύθερη ραμ και καλύτερη μπαταρία ! Σε λίγες μέρες θα έχουμε και άλλες εντυπώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα και γω αναβαθμση.ακομα ειναι νωρις.η μπαταρια διχνει να τραβαει πιο καλα και νομιζω λιγο καλυτερο ρολαρισμα οθονης.αρχσαν ομως τα νερ; στο γουαι φαι.οταν κανει συνδεση δεν εχει σημα καο ας ρχει στην αναζητηση.....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει ερθει ακομα η 2.3.4 ευρωπαικη ρομ εχω Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...