Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kokos_nikos τώρα που το έχεις λίγες μέρες το κινιτό,και το δουλευεις για να το μάθεις,θα ήθελα να μου πεις πόσο σου κρατάει η μπαταρία? και τι χρήση κάνεις?

 

έχω ακούσει ότι σε διπύρηνο επεξεργαστή κρατάει πολύ λιγότερο...αληθεύει??

και για να έχουμε καλό ερώτημα...όταν λέμε διπύρηνο,τι ενοούμε και που εξυπηρετεί?

 

Κοιτα εγω το εχω δυο μερες αλλα επειδη ειναι οι πρωτες μερες και δεν κανω την καθημερινη χρηση που θα κανω μολις το μαθω αλλα ολη μερα ασχολουμε με το κινητο φαντασου οτι εχθες ολημερα κατεβαζα εφαρμογες απο μαρκετ εγκαταστασεις ρυθμισεις και ολα τα σχετικα ολη μερα ανοιχτο wifi και bluetooth ,μου κρατησε μια μερα η μπαταρια ! Δηαδη μολις τα τελειωσα ειχα 13 %! Οσο για τον δυπυρηνο ειναι πιο γρηγορο και λογικο ειναι να τρωει και παραπανω μπαταρια ! Εγω εχω δει διαφορα απο το Desire HD που ειχα πριν απο αυτο οσο αναφορα την ταχυτητα !

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω το εχω δυο μερες αλλα επειδη ειναι οι πρωτες μερες και δεν κανω την καθημερινη χρηση που θα κανω μολις το μαθω αλλα ολη μερα ασχολουμε με το κινητο φαντασου οτι εχθες ολημερα κατεβαζα εφαρμογες απο μαρκετ εγκαταστασεις ρυθμισεις και ολα τα σχετικα ολη μερα ανοιχτο wifi και bluetooth ,μου κρατησε μια μερα η μπαταρια ! Δηαδη μολις τα τελειωσα ειχα 13 %! Οσο για τον δυπυρηνο ειναι πιο γρηγορο και λογικο ειναι να τρωει και παραπανω μπαταρια ! Εγω εχω δει διαφορα απο το Desire HD που ειχα πριν απο αυτο οσο αναφορα την ταχυτητα !

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

ααα κυριλέ! αν με όλα αυτά κράτησε μία μέρα,σκέψου όταν δεν κάνεις τόση χρηση πόσο θα κρατάει!

Link to comment
Share on other sites

ααα κυριλέ! αν με όλα αυτά κράτησε μία μέρα,σκέψου όταν δεν κάνεις τόση χρηση πόσο θα κρατάει!

 

το θέμα είναι οτι και με καθημερινή χρήση πιστεύω θα σε φτάνει 1,5 μέρα και ουσιαστικά θα λές δεν με φτάνει για αύριο και θα το φορτίζεις κάθε μέρα πάλι ! Αλλα αυτό θα το δούμε στην πράξη ! Πιστεύω οτι αυτή τη στιγμή όλα τα διπύρηνα δεν σε κρατάνε παραπάνω !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοιτα εγω το εχω δυο μερες αλλα επειδη ειναι οι πρωτες μερες και δεν κανω την καθημερινη χρηση που θα κανω μολις το μαθω αλλα ολη μερα ασχολουμε με το κινητο φαντασου οτι εχθες ολημερα κατεβαζα εφαρμογες απο μαρκετ εγκαταστασεις ρυθμισεις και ολα τα σχετικα ολη μερα ανοιχτο wifi και bluetooth ,μου κρατησε μια μερα η μπαταρια !

 

Ούτως ή άλλως η συσκευή σου πρέπει να κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης για να έχεις σωστή εικόνα περί αυτονομίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως η συσκευή σου πρέπει να κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης για να έχεις σωστή εικόνα περί αυτονομίας.

 

θεωρητικα οταν θα αναβαθμιστει απο τη Google (icecream) και θα αξοιοποιηθουν οι 2 πυρηνες θα μειωθει η καταναλωση της μπαταριας

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έβαλα την κάρτα μνήμης που είχα στο Desire HD στο Sensation και όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου το αναγνωρίζει ως Desire HD ! Υπάρχει τρόπος να του αλλάξω όνομα για να μου το δείχνει ως Sensation ??
Link to comment
Share on other sites

παιδες η ματαρια με μνμ και τηλεφωνα fotos wifi και κανα παιχνιδακι παει δυο μερουλες.....δεν ειναι κ πολυ καλο αλλα πιστευω καποια στιγμη με undervolt rom ολα τα φτιαξουν........εχει δοκιμασει κανενας να βαλει αλλη ρομ????και αν ναι ποια τα αποτελεσματα????

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αγορασα και εγω το κινητο και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες.Μια ερωτηση μονο.Στη διαθεσιμη συνολικη μνημη γραφει 558 και οχι 768.Ο λογος?Δηλαδη,απο τα 558 μου λεει ποση ειναι in use και ποση free.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αγορασα και εγω το κινητο και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες.Μια ερωτηση μονο.Στη διαθεσιμη συνολικη μνημη γραφει 558 και οχι 768.Ο λογος?Δηλαδη,απο τα 558 μου λεει ποση ειναι in use και ποση free.

Και πόση από αυτή τη μνήμη είναι διαθέσιμη για εφαρμογές;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πόση από αυτή τη μνήμη είναι διαθέσιμη για εφαρμογές;

 

Αυτή τη στιγμή μου γράφει: Συνολική μνήμη 558ΜΒ, Σε χρήση 418ΜΒ, Ελέυθερη 141ΜΒ

 

ΠΟυ είναι όμως τα συνολικά 768? οεο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΟυ είναι όμως τα συνολικά 768? οεο...

 

Αυτό που δεν βλέπεις σε σχέση με την ονομαστική τιμή είναι δεσμευμένο από το λειτουργικό. Σε όλες τις συσκευές έτσι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως η συσκευή σου πρέπει να κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης για να έχεις σωστή εικόνα περί αυτονομίας.

Και οι κυκλοι αυτοί που φαινονται γιατι στο Baterry Dr που κατεβασα λέει οτι Full Cycle 0 & Normal Charge 1 .Πότε θα κανει Full?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μιλάω για κάποιο από τα αμφιβόλου ποιότητα προγράμματα. Μιλάω για τους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας, δεν φαίνονται κάπου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ακούσει για προβλήματα με την κεραία του wifi ισχύει όντως; Όταν το γέρνεις δεν πιάνει σήμα...

 

Καποιος να μου απαντησει με σιγουρια και τι γινεται πανω σε αυτο το θεμα!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να μου απαντησει με σιγουρια και τι γινεται πανω σε αυτο το θεμα!

 

Δεν εχω κανενα απολύτως πρόβλημα με το wi fi

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να μου απαντησει με σιγουρια και τι γινεται πανω σε αυτο το θεμα!

 

Ούτε εγώ εχω δει αυτό που λες , εγώ βασικά είμαι ικανοποιημένος γιατί εμένα πιάνει πολύ μακριά !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για όσους έχουν πάρει το Sensation μετά το DHD, πώς σας φαίνεται η μετάβαση? Άξιζε τα λεφτά της?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας για αρκετή ώρα στο XDA το αντίστοιχο forum, αυτό που παρατήρησα είναι ότι αρκετοί λέγανε για προβλήματα που έχουν είτε στην απόκριση της οθόνης (σε αρκετές περιπτώσεις) είτε όταν είναι lock screen και επιλέγουμε να ανοίξουμε κάποια εφαρμογή από τις αρχικές που είναι εκεί, να μην είναι τόσο responsive, είτε όταν ανοίγει είτε όταν κάνουμε back για να βγούμε.

Επίσης και για σκόνη στην οθόνη (είτε έγινε αγορά έχοντας σκόνη, είτε προέκυψε στη συνέχεια)

 

έχει παρατηρήσει κανείς κανένα τέτοιο πρόβλημα στα εδώ sensation?

Edited by gvuser
επιπλέον στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι branded. Πότε δεν είχα τέτοια προβλήματα.

Μόνο το death grip παρατήρησα κάνοντας το τεστ που είδα σε ένα βίντεο στο YouTube. Δεν μου έχει δημιουργήσει πότε πρόβλημα στη χρήση και η διαφορά στο σήμα ηταν μια γραμμή.

 

 

Sent from my HTC Sensation Z710e

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Death grip έχουν λιγότερο ή περισσότερο όλες οι συσκευές. Νομίζω ότι το gsmarena υπερέβαλε για το μέγεθος του στο Sensation...
Link to comment
Share on other sites

εδω και λιγο το χω και γω....

πρωτη εικονα θετικη.....ακομα ειναι πολυ νωρις.wifi μια χαρα και σε σχεση με το dhd στο σπιτι μου σε καποια μερη εχει μια παραπανω μπαρα.

για την ωρα αυτα

 

-------------------------------------------------------

Aν καποιος εχει παρει θηκη και μεμβρανη απο μαγαζι και οχι μεσω ιντερνετ παρακαλω ας μου πει

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

εδω και λιγο το χω και γω....

πρωτη εικονα θετικη.....ακομα ειναι πολυ νωρις.wifi μια χαρα και σε σχεση με το dhd στο σπιτι μου σε καποια μερη εχει μια παραπανω μπαρα.

για την ωρα αυτα

To DHD που είχες ήταν με την τελευταία αναβάθμιση που έχει βελτιωμένο wifi...?

Link to comment
Share on other sites

το dhd ειχε την τελ αναβαθμση που ειχε βγει πριν μου το κλψουν.δηλαδη πριν κανα μηνα

 

------------------

 

κανατε 1η φορτση το κλασικο 8αωρο?

 

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ.ΜΟΛΙς ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΠΙΧΕΛ Η ΟΘΟΝΗ....ΤΙ ΚΑΝΩ?????

 

Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση", επίσης φαντάζομαι γνωρίζεις ότι τα κεφαλαία απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...