Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να δώσεις περισσοτερες πληροφορίες πως γίνεται γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα

 

απο το play κατεβασε ramexpander.δωσε 256 ΜΒ και τα κανει πλεον ολα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

απο το play κατεβασε ramexpander.δωσε 256 ΜΒ και τα κανει πλεον ολα μονο του.

 

Πάνω-κάτω το ίδιο με zram δεν είναι;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

παιδια σοσ το τηλεφωνο μου δεν εχει ελληνικα μεσα τι κανω?????????????????????????????????

 

Κατέβασε το MoreLocale2 απο το play store.

 

P.S: Με πρόλαβε ο Mod!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν στοκ vodafone εχει υπαρξει εδω και περιπου δυο βδομαδες ενα minor update. 15,5μβ περιπου
Link to comment
Share on other sites

sxedon.kanei tin idia douleia apla einai ligaki pio argo apo zram

 

Ωραίος. Εγώ δεν πρόκειται να δω διαφορά γιατί έχω την κάρτα γεμάτη και από class 10 η ταχύτητα έχει πέσει αισθητά. Προς το παρόν έχω ενεργοποιημένο zram και βλέπω αισθητή διαφορά, έχω επιπλέον ~50mb ελεύθερα. Αλλά για όποιον έχει γρήγορη SD (>Class 6) και δεν την έχει τιγκάρει ας το δοκιμάσει ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Εγώ δεν πρόκειται να δω διαφορά γιατί έχω την κάρτα γεμάτη και από class 10 η ταχύτητα έχει πέσει αισθητά. Προς το παρόν έχω ενεργοποιημένο zram και βλέπω αισθητή διαφορά, έχω επιπλέον ~50mb ελεύθερα. Αλλά για όποιον έχει γρήγορη SD (>Class 6) και δεν την έχει τιγκάρει ας το δοκιμάσει ;)

 

change Zram from 100 to 150.or more.

Link to comment
Share on other sites

χίλια συγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί

μπορεί κάποιος να κάνει μια ανακεφαλαίωση για τους ποιούς χάρτες gps παίζει σωστά?

 

Βασικά ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από έναν φίλο και θα ήθελα να ξέρω αν παίζει το ginius driver

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

χίλια συγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί

μπορεί κάποιος να κάνει μια ανακεφαλαίωση για τους ποιούς χάρτες gps παίζει σωστά?

 

Βασικά ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από έναν φίλο και θα ήθελα να ξέρω αν παίζει το ginius driver

 

Ευχαριστω!

 

Μια χαρα τους παίζει, δεν θα έχεις πρόβλημα!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ειμαι ακομη με την 2.3.4 εκδοση λογισμικου και την 3.0 εκδοση sense???? το κινητο δεν το εχω πειραξει ποτε απο τοτε που το αγορασα.:mad:

 

ΚΑΝΕΙΣ?????

Edited by THED
Link to comment
Share on other sites

change Zram from 100 to 150.or more.

 

Ξέρεις πως το αλλάζουμε αυτό; Είμαι με τον Bricked Kernel 1.4

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω ελληνικα σε μυν γραφει μονο κεφαλαια και δεν ενεργοποιείται για τα μικρά .Εχει θέμα ή να χρησιμοποιήσω άλλο για sms ? και αν ναι ποιο ? να εχει και smilies
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω ελληνικα σε μυν γραφει μονο κεφαλαια και δεν ενεργοποιείται για τα μικρά .Εχει θέμα ή να χρησιμοποιήσω άλλο για sms ? και αν ναι ποιο ? να εχει και smilies

 

Δοκίμασε το handsent SMS. Μπορεί να ειναι κ hantsent SMS δεν θυμάμαι τώρα. Αλλα έχει όλα όσα θες κ περισσότερα.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι σεν φοραει custom rom?μηπως το πηρες μεταχειρισμενο,και ιδιως απο κανενα απο εδω που τον ξερουν και οι πετρες και δεν σου ειπε?αν οχι δοκιμασες να το κανεις επαναφορα εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα ελεγχο για ota update?ή μεσω της εφαρμογης της htc μεσω του pc desktop?

οχι δεν ειμαι σιγουρος για την ρομ που φοραει.

το αγορασα καινουριο απο καταστημα που βρηκα στο σκρουτζ.

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα αλλα παλι τιποτα.

μεσω εφαρμογης δεν δοκιμασα γιατι δεν γνωριζω ποια ειναι αυτη.μονο το htc sync κατεβασα αλλα μαλλον δεν κανει γι αυτη τη δουλεια.

επικοινωνησα με την htc και μου απαντησανε το παρακατω αλλα ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.:cry:

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας, επειδή η συσκευή σας είναι από Σινγκαπούρη μπορεί να καθυστερήσει να αναβαθμιστεί, μπορείτε όμως να αλλάξετε την ημερομηνία της συσκευής ένα χρόνο πίσω (2011) ή ένα χρόνο μπροστά (2013) και ανα ελέγξετε χειροκίνητα για την αναβάθμιση. Διαφορετικά έχοντας ενεργοποιημένη την συσκευή αφαιρέστε την μπαταρία, τοποθετήστε την ενεργοποιήστε την συσκευή και μόλις δείτε το λογότυπο htc πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο μείωσης του ήχου μέχρι να δείτε στην οθόνη την ένδειξη ασφαλής λειτουργία, στη συνέχεια ελέγξτε για την αναβάθμιση.

 

 

Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 00800-126-878 και για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επισκεφτείτε την παρακάτω ιστοσελίδα μας http://www.htc.com/gr.

 

Σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την συνεχή υποστήριξη.

Με εκτίμηση,

HTC

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το handsent SMS. Μπορεί να ειναι κ hantsent SMS δεν θυμάμαι τώρα. Αλλα έχει όλα όσα θες κ περισσότερα.
Ειναι καλύτερο από το Go sms Pro ?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλύτερο από το Go sms Pro ?

 

Για εμένα ναι. Βασικά θα έλεγα πιο όμορφο. Γιατι κ τα δυο το ίδιο κάνουν.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως το αλλάζουμε αυτό; Είμαι με τον Bricked Kernel 1.4

 

βρισκεις που ειναι h zram.την ανοιγεις με text editor και προς το τελος λεει echo $((100*1024*1024)).αλλαζεις το 100 σε 150 η 200.save και ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα..εδο και 2 βδομαδες το sensation που εχω δεν εχει καθολου φωτεινοτητα στιν οθονη

 

στις ρυθμισεις το εχο στο full brightness και δεν ειναι καθολου φωτεινη..μιπως ξερει κανενας να μου πει τι συμβαινει

 

ι αμα εχει τυχει σε κανεναν αλλον??

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα..εδο και 2 βδομαδες το sensation που εχω δεν εχει καθολου φωτεινοτητα στιν οθονη

 

στις ρυθμισεις το εχο στο full brightness και δεν ειναι καθολου φωτεινη..μιπως ξερει κανενας να μου πει τι συμβαινει

 

ι αμα εχει τυχει σε κανεναν αλλον??

 

Ευχαριστω!!!

 

δοκίμασε να βάλεις ένα χαρτάκι ώστε να κάνει καλύτερη επαφή η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση που φοράει το κινητό και κατεβαίνει μέσω ασύρματου δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

έγινα και εγώ κάτοχος του sensation εχθες.θα ήθελα να μου πείτε τι εφαρμογές πρέπει να κατεβάσω στο τηλέφωνο μου για να έχω και που πρέπει να πάω για να ενεργοποιήσω το 3G. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που πήρα από φίλο μου η ισχύουσα έκδοση είναι η 4.0.3 και δεν βλέπω με ασύρματο δίκτυο να υπάρχει νεώτερη, μπορεί να μου επιβεβαιώσει κανένας αν αναβαθμιστεί περισσότερο το κινητό?

 

Θέλω να βάλω άλλη μπαταρία στο κινητό, κάνει αυτή που έχει το desire HD και.που θα βρω καλή μπαταρία για το sensation. Αν πάω Γερμανό τι να ζητήσω;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Θέλω να βάλω άλλη μπαταρία στο κινητό, κάνει αυτή που έχει το desire HD και.που θα βρω καλή μπαταρία για το sensation. Αν πάω Γερμανό τι να ζητήσω;

 

Στο ebay θα βρεις γνήσιες και μη στις καλύτερες τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...