Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά και πάλι σε όλους.

Αυτή τη φορά έχω την εξής ερώτηση.

Πρόσφατα αγόρασα ένα καλώδιο HDMI για να το συνδέω με την TV μου.

Όλα καλά,δουλεύει ΑΨΟΓΑ,το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι το εξής.

Είναι στην ποιότητα της εικόνας που μου δίνη,τη δίνη ΝΑΙ μεν ΚΑΛΑ,αλλά μου κάνει ένα 30% τετραγωνάκια,προφανώς από την πολύ ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ (full screen) που μου βγάζει,να πω την αλήθεια,δεν είναι και τόσο πολύ ενοχλητικό,αλλά εάν βλέπεις π.χ. έναν αγώνα ΜΠΑΣΚΕΤ που έχει γρήγορο ρυθμό,ΝΑΙ εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Γιατί εάν κοιτάς π.χ. καμιά ωρίτσα δεν τον συζητώ θα κουραστούν τα μάτια σου.

Θα ήθελα λοιπόν να ΡΩΤΗΣΩ εάν και εφόσον ΥΠΑΡΧΕΙ κάποια ΕΦΑΡΜΟΓΟΥΛΑ να βελτιώσω λιγάκι την ποιότητα της ΕΙΚΟΝΑΣ μου.

Η Συσκευή τηλεφώνου που έχω (εάν και εφόσον αυτό παίζει ρόλο) είναι το HTC SENSATION.

Ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά..... !!!! :)

Καλησπέρα και πάλι. Βρε παιδιά σας παρακαλώ,εάν υπάρχει λύση στο θεματακη που αναρτησα χτες,please help me. Δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα,δεν βρίσκω πουθενά απάντηση στο θέμα που έχω αναρτηση από χτες.

Τέλος πάντων ελπίζω κάποιος να μπορέσει αυτή τη φορά να με βοηθήσει...

Καλό βράδυ σε όλους και Ευχαριστώ πολύ που ΑΝΕΧΕΣΤΕ έναν τελείως ΑΣΧΕΤΟ με αυτά τα πράγματα... ... ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Βρε παιδιά σας παρακαλώ,εάν υπάρχει λύση στο θεματακη που αναρτησα χτες,please help me. Δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα,δεν βρίσκω πουθενά απάντηση στο θέμα που έχω αναρτηση από χτες.

Τέλος πάντων ελπίζω κάποιος να μπορέσει αυτή τη φορά να με βοηθήσει...

Καλό βράδυ σε όλους και Ευχαριστώ πολύ που ΑΝΕΧΕΣΤΕ έναν τελείως ΑΣΧΕΤΟ με αυτά τα πράγματα... ... ...

Γενικά αν βάλεις να δεις μια ταινία δράσης παρατηρείς πιξέλιασμα;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν βάλεις να δεις μια ταινία δράσης παρατηρείς πιξέλιασμα;

Ναι ναι οπως το ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έρθει η αναβάθμιση ……….ρρρρρρρεεεεεεε????????

Ερώτηση:

Αγόρασα το HTC AC M490 MHL το σύνδεσα με το κινητό το σύνδεσα και στην tv αλλά ούτε το κινητό κατάλαβε ότι σύνδεσα κάτι αλλά ούτε και στην tv αναγνώριζε ότι κάτι είναι συνδεδεμένο στο HDMI.

Επέλεξα να κάνω αναπαραγωγή επιλέγοντας το «σύνδεση με» αλλά δεν μου έχει κάποια άλλη επιλογή εκτός από HTC Sensation XE. Εκεί δεν έπρεπε να εμφανίση λογικά και την TV ή κάτι σχετικό?

Το κινητό είναι το HTC Sensation και του έχω περάσει την μαμίσια ρομ από το HTC Sensation XE

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έρθει η αναβάθμιση ……….ρρρρρρρεεεεεεε????????

 

Τέλη Μαρτίου σας έρχεται και από ότι φαίνεται αν ισχύσει η συγκεκριμένη περίοδος θα είναι από τα πρώτα κινητά που θα πάρουν την αναβάθμιση....;)

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Μαρτίου σας έρχεται και από ότι φαίνεται αν ισχύσει η συγκεκριμένη περίοδος θα είναι από τα πρώτα κινητά που θα πάρουν την αναβάθμιση....;)

Σίγουρα θα είναι οι πρώτοι που θα πάρουν ics, απλά δεν ξέρω αν θα ισχύσει το τέλη Μαρτίου μιας και που 5 Απριλίου θα βγει η σειρά One, που πιστεύω για την HTC θα "πρέπει" να είναι η πρώτη που θα φοράει ics. Αν πράξει διαφορετικά, respect...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη μια FOTA έκδοση χθες που είναι και η επίσημη. 3.32.401.3 αν θυμάμαι καλά απλά δόθηκε μόνο σε λίγες συσκευές στην Ευρώπη. Οι υπόλοιποι υπομονή, ή root και...

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αγόρασα το HTC AC M490 MHL το σύνδεσα με το κινητό το σύνδεσα και στην tv αλλά ούτε το κινητό κατάλαβε ότι σύνδεσα κάτι αλλά ούτε και στην tv αναγνώριζε ότι κάτι είναι συνδεδεμένο στο HDMI.

Επέλεξα να κάνω αναπαραγωγή επιλέγοντας το «σύνδεση με» αλλά δεν μου έχει κάποια άλλη επιλογή εκτός από HTC Sensation XE. Εκεί δεν έπρεπε να εμφανίση λογικά και την TV ή κάτι σχετικό?

Το κινητό είναι το HTC Sensation και του έχω περάσει την μαμίσια ρομ από το HTC Sensation XE

Τι κάνω λάθος?

 

Ξέχασες να συνδέσεις τον φορτιστή στην θύρα micro-usb που περισσεύει ;)

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη μια FOTA έκδοση χθες που είναι και η επίσημη. 3.32.401.3 αν θυμάμαι καλά απλά δόθηκε μόνο σε λίγες συσκευές στην Ευρώπη. Οι υπόλοιποι υπομονή, ή root και...

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk

 

Την έχω περάσει ήδη θέλει να έχεις official 1.50.401.1 και κάθετε κανονικά με manual update είναι όντως η τελική έκδοση που θα δοθεί και επίσημα σε ΟΤΑ άντε πάμε για επόμενη αναβάθμιση σε Sense 4.0 και μετά Android Jelly Bean.

 

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι όταν κάνω reboot κάθε φορά μου βγάζει ''Το Android αναβαθμίζεται" "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής % είναι σωστό αυτό έτσι πρέπει να γίνεται η πήγε κάτι στραβά ?

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει ήδη θέλει να έχεις official 1.50.401.1 και κάθετε κανονικά με manual update είναι όντως η τελική έκδοση που θα δοθεί και επίσημα σε ΟΤΑ άντε πάμε για επόμενη αναβάθμιση σε Sense 4.0 και μετά Android Jelly Bean.

 

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι όταν κάνω reboot κάθε φορά μου βγάζει ''Το Android αναβαθμίζεται" "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής % είναι σωστό αυτό έτσι πρέπει να γίνεται η πήγε κάτι στραβά ?

 

Αυτό το βγάζει το ICS όταν εγκαθιστάς νέες εφαρμογές, στην ουσία φτιάχνει την dalvik-cache όταν βγάζει αυτό το μήνυμα.

Κάτι άσχετο από μπαταρία τι λέει? Εμένα για κάποιο λόγο την ρούφηξε σήμερα όπως κατεβάζουμε την μπύρα το καλοκαιράκι :lol:,

ενώ στην προηγούμενη έκδοση (3.30) είχα φτάσει 30 ώρες και ήταν στο 20% με περισσότερη χρήση :wacko:.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν έχω να πω τα καλύτερα όντως η τελευταία έκδοση ρουφάει αρκετά.

Το θέμα είναι ότι το βγάζει σε κάθε reboot που κάνω *χωρίς να εγκαταστήσω καμιά νέα εφαρμογή λέει ''Το Android αναβαθμίζεται" "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής % 1X117 μέχρι να τελειώσει και περιμένω είναι φυσιολογικό? Μήπως να έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με το ex dialer; Όποτε τον χρησιμοποιώ μετά απο 20-30 δευτερόλεπτα κλείνει η γραμμή.

Με τον ενσωματομένο κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν έχω να πω τα καλύτερα όντως η τελευταία έκδοση ρουφάει αρκετά.

Το θέμα είναι ότι το βγάζει σε κάθε reboot που κάνω *χωρίς να εγκαταστήσω καμιά νέα εφαρμογή λέει ''Το Android αναβαθμίζεται" "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής % 1X117 μέχρι να τελειώσει και περιμένω είναι φυσιολογικό? Μήπως να έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

 

Και σε μένα το βγάζει αλλά όχι σε κάθε reboot,άμα κατεβάσω καμιά εφαρμογή ή έχει update ένα app, στο επόμενο reboot θα το πετάξει. Δε πρέπει να είναι κόλλημα της rom ή κάποιο άλλο bug.Αλλά μη κάνεις επαναφορά,θα σταματήσει λογικά!!! :worry:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βλέπω ανέβηκε μια ακόμα έκδοση η 3.32.401.5 οπότε μάλλον η 3.32.401.3 δεν είναι η τελική. Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, δε ξερω αν έχει αναφερθει αλλα μόλις το ανακάλυψα και ειπα να το μοιραστώ μαζι σας :P

Εχω βάλει την InsertCoin 5.0.2 (εννοειται και το καινουριο firmware 3.32) και έχει φτιαχτεί το θέμα με τα μηνύματα και τους 160 χαρακτήρες!

Με κωδικοποίηση 7bit στέλνονται πάνω απο 70 ελληνικοι χαρακτήρες κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, δε ξερω αν έχει αναφερθει αλλα μόλις το ανακάλυψα και ειπα να το μοιραστώ μαζι σας :P

Εχω βάλει την InsertCoin 5.0.2 (εννοειται και το καινουριο firmware 3.32) και έχει φτιαχτεί το θέμα με τα μηνύματα και τους 160 χαρακτήρες!

Με κωδικοποίηση 7bit στέλνονται πάνω απο 70 ελληνικοι χαρακτήρες κανονικά.

 

Ναι, αναφέρθηκε πιο πάνω. Φτιάχτηκε στην ακριβώς προηγούμενη έκδοση (επιτέλους).

 

Παρεπιπτόντως βάλε την τελευταία Insert Coin 5.1.0. ;)

Link to comment
Share on other sites

Α ενταξει τοτε.. μωρε την ειδα τη 5.1.0 αλλα δεν ξερω αν εχει τρελες διαφορές, ειναι βασισμένη σε πιο καινουρια rom λεει.

Παντως οποιος έχει του baad την Insertcoin έχει βάλει 1,5GHz kernel? Απο άποψη μπαταρίας δλδ και μόνο δε τη βάζω.. αλλα αξίζει ή σου κρατάει η μπαταρία 20h max?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς αν διέρρευσε η 3.32.401.5 η οποία όπως όλα δείχνουν θα είναι Final σε OTA Update? Έψαξα παντού και δεν βρήκα κάτι.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς αν διέρρευσε η 3.32.401.5 η οποία όπως όλα δείχνουν θα είναι Final σε OTA Update? Έψαξα παντού και δεν βρήκα κάτι.

 

Εννοείς η επίσημη, μη μονταρισμένη από τους devs του xda;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν εννοώ υπάρχει πουθενά ;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν εννοώ υπάρχει πουθενά ;

 

Ε ναι, στο xda.

Αλλά πρέπει να φλασάρεις και το τελευταίο firmware, για το οποίο όμως θέλεις ξεκλειδωμένο bootloader+recovery πράγμα που δε νομίζω να έχεις, γιατί αν είχες θα έβαζες κατ' ευθείαν custom ROM, οπότε περιμένεις για επίσημη ενημέρωση από HTC.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, στο xda.

Αλλά πρέπει να φλασάρεις και το τελευταίο firmware, για το οποίο όμως θέλεις ξεκλειδωμένο bootloader+recovery πράγμα που δε νομίζω να έχεις, γιατί αν είχες θα έβαζες κατ' ευθείαν custom ROM, οπότε περιμένεις για επίσημη ενημέρωση από HTC.

 

Αν κατάλαβα καλά δεν εννοεί αυτή, αλλά την RUU έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, στο xda.

Αλλά πρέπει να φλασάρεις και το τελευταίο firmware, για το οποίο όμως θέλεις ξεκλειδωμένο bootloader+recovery πράγμα που δε νομίζω να έχεις, γιατί αν είχες θα έβαζες κατ' ευθείαν custom ROM, οπότε περιμένεις για επίσημη ενημέρωση από HTC.

 

Αν κατάλαβα καλά δεν εννοεί αυτή, αλλά την RUU έκδοση.

 

Από 1.50.401.1 πήγα μέσω OTA σε 3.32.401.3 με αυτό το αρχείο:

OTA_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.3

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1525652

 

Εγώ ψάχνω το αντίστοιχο OTA_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.5 αλλα απο ότι φένεται θα δοθεί σε λιγες βδομάδες απο τώρα με το επίσημο

Update:)

 

Ούτε η RUU ROM HTC_Europe_3.32.401.5 δεν κυκλοφορεί. Προσωπικά δεν θέλω να κάνω root.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Κάπου άκουσα πως υπάρχει εφαρμογή που κλείνει την φωτεινότητα των touch keys στο κάτω μέρος της οθόνης μετά από προκαθορισμένο χρονικό διάστημα (π.χ. όταν βλέπουμε video ή παίζουμε games). Ξέρει κανείς τίποτε;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...