Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπαινει ατο?

 

[Guide] to Installing S-off, Unlocking, ClockWork, Root, SuperCID & S-on

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλα φλασαρισματα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1408961

 

[07/01/12]RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.12.401.2 NON XE/XE BOTH UP

 

:lol::lol::lol:

 

το περασα αλλα δεν εχει ελληνικα στο μενου

Link to comment
Share on other sites

το περασα αλλα δεν εχει ελληνικα στο μενου

 

αν εβαλεσ την xe,, δεν εχει.. η non xe εχει.. βαλε το morelocale2

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή βλέπω ότι το έχετε πάρει λίγο αψήφιστα το θέμα των rom να τονίσω ότι δεν είναι κι ότι καλύτερο να περνάμε beta ή test RUU στο κινητό..

Καλύτερα να περνάτε τις custom οι οποίες εξάλλου δεν διαφέρουν πολύ από την RUU.. Φιλική συμβουλή αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με αναμμένο το τηλέφωνο και με δεδομένο ότι έχεις τα fastboot.exe και adb.exe σε κάποιο φάκελο στο pc σου, πας σε αυτόν τον φάκελο και γράφεις:

adb reboot bootloader
fastboot getvar cid

αυτό που θα σου βγάλει το σημειώνεις κάπου για να ξέρεις τι cid είχε το τηλέφωνο αν χρειαστεί και προχωράς με τα παρακάτω:

fastboot oem writecid 11111111
fastboot reboot-bootloader
fastboot getvar cid

Το τελευταίο είναι για να σιγουρευτείς ότι πέρασε το super cid...

 

Αυτά, καλή επιτυχία!

 

Θα σας πω τι έκανα.εγώ είχα φλασαρει μέσω hboot το firmware 1.20 που είχαν δώσει από την rcteam.μετά πέρασα την ρομ που είχαν βγαλει.αφού φλασαρα το 1.20 μέσα στο bootloader μου έλεγε πάνω πάνω ***locked**** αλλά είχα s-off.

Μετά είδα ότι βγήκε η καινούργια leaked 4.0.3 αλλά ήθελε το πιο καινούργιο firmware 1.23.κατέβασα μετά insertcoin το firmware και την ρομ τους.και πάω μέσω hboot να φλαραρω το 1.23 και δεν το φλασαρε με τίποτα.λέω τώρα μέσα μου την μαμησα.το βράδυ όμως που έβγαλε η rcteam την 4.0.3 ρομ και μαζί το καινούργιο firmware τα κατέβασα και μπήκα hboot και το φλασαρε μια χαρά.έκανα superwipe και εβαλα την νέα ρομ.δεν ξέρω για ποιο λόγο με incertcoin γιατί δεν το περνούσε....αλλά με της rcteam τα περασε κανονικά.πάλι καλά χαχα ;)

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο το διαβασα και θα ηθελα να το μοιραστω με ολους σας για ενημερωση.

http://www.thevarguy.com/2012/01/06/google-imposing-gui-restrictions-on-android-4-0-devices/

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο το διαβασα και θα ηθελα να το μοιραστω με ολους σας για ενημερωση.

http://www.thevarguy.com/2012/01/06/google-imposing-gui-restrictions-on-android-4-0-devices/

 

Λόγο τον φτωχών αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά

Δηλαδή τέρμα το HTC sense ή κάτι άλλο λέει

Link to comment
Share on other sites

Λόγο τον φτωχών αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά

Δηλαδή τέρμα το HTC sense ή κάτι άλλο λέει

 

Προς τα εκεί το πάει. Ωραίο το Sence αλλά προβληματικό. Γονατίζει το λειτουργικό. Συν όλες τις άλλες λαλακιες που βάζει η HTC η ο καθένας. Το λειτουργικό σ αυτό το θέμα πρέπει να γίνει κλειστό. Αναβαθμίσεις μόνο από την Google και ενιαία εμφάνιση για όλες τις συσκευές. Το Android είναι πολύ δυνατό χαρτί αλλά το χαλάνε οι κατασκευαστές. Ότι θέλει κάνει ο καθένας όποτε θέλει βγάζει αναβαθμίσεις ότι θέλει το αλλάζει.

Πρέπει να μπει φρένο. Ας έχουμε εύρος συσκευών αλλά ένα launcher και μια εμφάνιση σ όλες τις εφαρμογές.

Να ανταγωνίζονται οι κατασκευαστές στην ποιότητα της συσκευής κ τον προγραμματισμό των Drivers.

Τώρα ανταγωνίζονται στα Ui και έχουν αφήσει τα σημαντικά στην άκρη.

Συσκευές με 512 Ram και πάνω και βαράει επανεκκίνηση το Sence;

Υπερκατανάλωση μπαταρίας από άχρηστες εφαρμογές που δεν υπάρχει κ δυνατότητα για απεγκατάσταση. Όλα αυτά χωρίς root.

Ένα ένα αν θέλει η Google θα τα στείλει τα προβλήματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια λεει οτι στο 4.0 οποιος θελει να εχει προσβαση στο market της google θα πρεπει να εχει official rom και οχι κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κ καλή μας χρονιά!Θα ήθελα τη βοήθειά σας!Αγόρασα την Πέμπτη κ εγώ ένα sensation,κ σας ρωτώ το εξής : Στο scrollάρισμα(μενού,ρυθμίσεις κλπ) τα δικά σας τηλέφωνα θαμπώνουν τη γραμματοσειρά?Εμένα το κάνει παντού,κ έχω αρχίσει να τα παίρνω......Δοκίμασα να αλλάξω τη φωτεινότητα της οθόνης,κ όντως στη maximum θέση,το φαινόμενο είναι πιο ήπιο.......Βοήθεια παιδιά!!!!!

Το τηλέφωνο ειναι από play 247, Γερμανικό, 2.3.5 τρέχει απο πλευράς android.....

 

Και εμένα το κάνει αυτό, αλλά ενώ στην αρχή χαλάστηκα, πλέον το πήρα απόφαση και δε δίνω σημασία! Για όποιον γνωρίζει, σε άλλες android συσκευές δεν το κάνει;

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει αυτό, αλλά ενώ στην αρχή χαλάστηκα, πλέον το πήρα απόφαση και δε δίνω σημασία! Για όποιον γνωρίζει, σε άλλες android συσκευές δεν το κάνει;

 

Όποιος μπορεί από σας που έχετε το πρόβλημα ας ανεβάσει ένα βιντεάκι γιατί 3 Sensation που έχουν περάσει από τα χέρια μου κανένα δεν το έκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγο τον φτωχών αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά

Δηλαδή τέρμα το HTC sense ή κάτι άλλο λέει

 

Aπό ότι κατάλαβα δεν σημαίνει τέρμα το sense ή άλλο UI άλλων εταιριών, απλά θα πρέπει οι κατασκευαστές να προσθέσουν και το default theme της Google. Εδώ τα λέει καλύτερα http://android-developers.blogspot.com/2012/01/holo-everywhere.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σκοπευω να δωσω το optimus 2x κ να παρω το sensation ερωτηση διαβασα στο gsm για death grip στο wifi κ στο radio ισχυει?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σκοπευω να δωσω το optimus 2x κ να παρω το sensation ερωτηση διαβασα στο gsm για death grip στο wifi κ στο radio ισχυει?

 

Τουλάχιστον σε μένα δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Το WiFi δεν το κλείνω ποτέ γιατί κατεβάζει συνέχεια mail

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί από σας που έχετε το πρόβλημα ας ανεβάσει ένα βιντεάκι γιατί 3 Sensation που έχουν περάσει από τα χέρια μου κανένα δεν το έκανε.

 

Φίλε μου δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε video αυτό το ελάττωμα,δοκίμασα 3 φορές να τραβήξω vidεάκια,ακόμα δοκίμασα με print screen αλλά τζιφος,δε φαίνεται τπτ.....Και το πρόβλημα παραμένει....Πλέον,αφού άλλαξα ταπετσαρία, κ έβαλα μια ανοιχτόχρωμη,το πρόβλημα δεν είναι εμφανές στην αρχική οθόνη,παρά μόνο όταν μπώ στις ρυθμίσεις και scrollάρω στο μενού....Φαντάζομαι πως θα διορθωθεί με ένα update....Αλλιώς(που σιγά μην περιμένω )με βλέπω να τα παίρνω κρανίο και να το επιστρέφω πίσω στο play 247.....Ξέρετε αν δικαιούμαι αντικατάσταση συσκευής?Το αγόρασα την προηγούμενη πέμπτη...Δεν το στέλνω σε καμία περίπτωση Αγγλία για έλεγχο το κινητό(είναι απο Γερμανία,άρα φαντάζομαι πως δε με καλύπτει η ACE HELLAS),θα πάρει κανά μήνα να επιστρέψει Ελλάδα......

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε video αυτό το ελάττωμα,δοκίμασα 3 φορές να τραβήξω vidεάκια,ακόμα δοκίμασα με print screen αλλά τζιφος,δε φαίνεται τπτ.....Και το πρόβλημα παραμένει....Πλέον,αφού άλλαξα ταπετσαρία, κ έβαλα μια ανοιχτόχρωμη,το πρόβλημα δεν είναι εμφανές στην αρχική οθόνη,παρά μόνο όταν μπώ στις ρυθμίσεις και scrollάρω στο μενού....Φαντάζομαι πως θα διορθωθεί με ένα update....Αλλιώς(που σιγά μην περιμένω )με βλέπω να τα παίρνω κρανίο και να το επιστρέφω πίσω στο play 247.....Ξέρετε αν δικαιούμαι αντικατάσταση συσκευής?Το αγόρασα την προηγούμενη πέμπτη...Δεν το στέλνω σε καμία περίπτωση Αγγλία για έλεγχο το κινητό(είναι απο Γερμανία,άρα φαντάζομαι πως δε με καλύπτει η ACE HELLAS),θα πάρει κανά μήνα να επιστρέψει Ελλάδα......

Για το επισημο service δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

δεν ειναι πια η ace

Μιλα με το καταστημα που το πηρες μηπως εχει DOA αντικατασταση 7 ημερων και στο αλλαξουν

Η αποδειξη αγορας μηπως γραφει για επιστροφη μεσα σε 14 ημερες συνηθως υπαρχει σε καποιες αποδειξης αγορας.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

εχω το σενσατιον 5 μερες και εχει περαει μια σκονη μεσα στην οθονη!!

ΤΩΡΑ? εχει και καποιοςαλλος τετοιο θέμα?

δηλαδη μετα απο 2-3 μηνες ?

τι θα εχει μεσα ποντικια!!

ποτε ξανα htc!!

Link to comment
Share on other sites

εχω το σενσατιον 5 μερες και εχει περαει μια σκονη μεσα στην οθονη!!

ΤΩΡΑ? εχει και καποιοςαλλος τετοιο θέμα?

δηλαδη μετα απο 2-3 μηνες ?

τι θα εχει μεσα ποντικια!!

ποτε ξανα htc!!

Το πηγαίνες για DOA. Το έπαθα κι εγώ σε 3-4 μήνες περίπου. Είσαι "τυχερός" που έγινε τώρα, γιατί αν περνούσαν οι 14 ημέρες για DOA θα πήγαινε για service.

Πολύ κρίμα όντως. Με ξενέρωσε κι εμένα η HTC με αυτό το παιδαριώδες ατόπημα.

Link to comment
Share on other sites

και αν παει για servise? θα το καθαρισουν?

και παλι θα ξαναγινει

και ενα desire Που ειχα ειχε περασει σκονη

οποτε ειναι μονιμο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

και αν παει για servise? θα το καθαρισουν?

και παλι θα ξαναγινει

και ενα desire Που ειχα ειχε περασει σκονη

οποτε ειναι μονιμο προβλημα

 

Καθόλου μόνιμο, έχω τηλέφωνα htc από το 2008 στα χέρια μου και κανένα δεν είχε αυτό το πρόβλημα. Και για να καταλάβεις δεν μιλάω για 2-3 συσκευές αλλά για πάνω από 10. Απλά έτυχε σε σένα και αρκετούς άλλους, για να λέμε την αλήθεια αλλά μόνο στο Sensation. Δεν έχω ακούσει για σκόνη σε άλλη συσκευή.

Τέσπα το καλό είναι ότι το έχεις μόλις 5 μέρες οπότε το πας στο κατάστημα που το πήρες και ζητάς αλλαγή με καινούριο λόγω DOA, δηλαδή ελαττωματικής συσκευής από το εργοστάσιο. Μην ψαρώσεις αν σου πουν για service, είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν λόγω DOA.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω: ποιο recovery χρησιμοποιείτε;

Όταν πρωτοξεκλείδωσα το κινητό κατέβασα από εδώ το Firmware που δίδεται σε link, όμως διαπίστωσα σήμερα πως υπάρχει και Firmware XE, οπότε φλάσαρα αυτό (αφού η συσκευή μου είναι η XE). Έτσι διαπίστωσα πως μου έβαλε το TOUCHRECOVERY. Ποια η διαφορά επίσης ανάμεσα στα 2 firmware;

Και σε αυτό το νήμα δίνει τα δύο αντίστοιχα firmware χωρίς το TOUCHRECOVERY στο ΧΕ firmware να φανταστώ;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλα φλασαρισματα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1408961

 

[07/01/12]RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.12.401.2 NON XE/XE BOTH UP

 

:lol::lol::lol:

 

Πολλα restart και κοληματα , μαλων θα την ξυλωσω .... καμια αλλη ιδεα...

koKVod
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...