Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ο task killer κάνει ''κακό'' στο τηλέφωνο;

 

Θα διαβάσεις πολλές απόψεις που υποστηρίζουν όλες τις πλευρές. Γνώμη μου είναι ότι με σωστή χρήση κάνει καλό σε γενικές γραμμές προτείνω τη χρήση του. Ωστόσο επειδή δεν είναι θέμα της συσκευής, προτείνω να κάνεις μια αναζήτηση στο internet ή να απευθυνθείς σε ένα γενικότερο θέμα όπως αυτό για να μη βγούμε off topic εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο capacitive stylus που να δουλεύει στο Sensation εκτός αυτού της HTC;

 

Το συγκεκριμένο εχει επίπεδη μύτη και δεν βολεύει καθόλου, σκεφτόμουν να δοκιμάσω κανένα generic, ίσως ένα σαν και αυτό που χρησιμοποιεί ο reviewer σε

το βίντεο, αλλά δεν έχω ιδέα τι να προσέξω.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχω το νεο μαρκετ στο sensation;

στο desire hd που εχω εμφανιστηκε κανονικα.

τι θα πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχω το νεο μαρκετ στο sensation;

στο desire hd που εχω εμφανιστηκε κανονικα.

τι θα πρεπει να κανω;

Kάνε απεγκατάσταση από των ενημερώσεων στο market μήπως και σου έρθει το καινούριο. Διαφορετικά, απλά υπομονή λίγες μέρες ;)

Αν είσαι rooted, μπορείς να το περάσεις μόνος σου από το αντίστοιχο apk στο /system/app

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Kάνε απεγκατάσταση από των ενημερώσεων στο market μήπως και σου έρθει το καινούριο.

 

σε παρακαλω εξηγησε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι δεν εχω το νεο μαρκετ στο sensation;

στο desire hd που εχω εμφανιστηκε κανονικα.

τι θα πρεπει να κανω;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329014

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε παρακαλω εξηγησε μου

Εννοούσα να πας στη διαχείριση εφαρμογών και να επιλέξεις το market και μετά απεγκατάσταση ενημερώσεων. Μπορείς να ακολουθήσεις το link που σου έδωσε ο athanaso και να το περάσεις από μόνος σου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εχω το HTC SENSATION και εχει την εκδοση android 2.3.4 υπαρχει η εκδοση 2.3.5 ή περιμενουμε για το ICS?

Μου αρέσει! · · Χθες στις 1:56 μ.μ. ·

 

HTC Greece Καλησπέρα. Η επόμενη αναβάθμιση θα είναι απευθείας σε ICS :)

Χθες στις 3:18 μ.μ. · Μου αρέσει!

 

Θα γίνει update και στο Sense ?

Χθες στις 6:23 μ.μ. · Μου αρέσει!

Nikos . θα ειναι το νεο χρονο;η στα μεσα του χρονου;

22 ώρες πριν · Μου αρέσει!

 

HTC Greece Ναι, θα γίνει και στο Sense :) Η αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη στις αρχές του 2012

8 ώρες πριν · Μου αρέσει!

απαντηση απο htc στο fb,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα όσο αφορά την αναβάθμιση. Πιστεύω όμως ότι η οθόνη είναι μικρή για ICS

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα όσο αφορά την αναβάθμιση. Πιστεύω όμως ότι η οθόνη είναι μικρή για ICS

 

φιλε μια χαρα ειναι η οθονη tou sansation.. μετα παμε σε παντοφλα,,,

το θεμα ειναι πωσ θα διαμορφοσουν την ics στο sansation,,,

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με την ICS Καταργούνται το κουμπιά, οπότε η οθόνη έχει λιγότερο χώρο. Αυτό είναι το μοναδικο μου πρόβλημα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Με την ICS Καταργούνται το κουμπιά, οπότε η οθόνη έχει λιγότερο χώρο. Αυτό είναι το μοναδικο μου πρόβλημα.

 

Φίλε δεν νομίζω να αλλάξει η HTC τα κουμπιά ..θα κάνει παραμετροποιησει μάλλον σε αυτό το κομματι..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με την ICS Καταργούνται το κουμπιά, οπότε η οθόνη έχει λιγότερο χώρο. Αυτό είναι το μοναδικο μου πρόβλημα.

 

Τα κουμπιά θα δουλεύουν κανονικά στην ICS.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το παρατήρησα. Έχεις δίκιο. Μου έφυγε ένα άγχος.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχω το νεο μαρκετ στο sensation;

στο desire hd που εχω εμφανιστηκε κανονικα.

τι θα πρεπει να κανω;

Κατέβασε αυτό και κάν' το εγκατάσταση κανονικά όπως όλες τις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό και κάν' το εγκατάσταση κανονικά όπως όλες τις εφαρμογές.

 

Μόλις το έκανα και εμφανίστηκε το νέο μάρκετ.

Ευχαριστώ πάρα πολύ...

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει η αναβάθμιση να γίνει το κινητακι μας πύραυλος.... :P όχι ότι τώρα δεν είναι... ;)

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Προφίλ όπως κάποτε είχαν τα simbian, και φαντάζομαι έχουν ακόμα.

Όταν πατάμε το power εμφανίζεται επιλογή για 3 πράγματα. Το ένα (λειτουργία πτήσης) είναι προφίλ λειτουργίας του τηλεφώνου στο οποίο έχει προκαθορισμένες κάποιες επιλογές και λειτουργίες. Είναι αρκετά χρήσιμο να έχεις την δυνατότητα να μπορείς να δημιουργήσεις και άλλα τέτοια προφίλ. Θα ήταν χρήσιμο μην πω και απαραίτητο να μπορείς να έχεις διαφορετικές ρυθμίσεις με ένα κλικ.

Πχ όταν μπαίνεις σε μία συνάντηση, όταν είσαι με μια γυναικά, όταν είσαι με μια άλλη γυναικά (καλά έγινα κακός τώρα το ξέρω), όταν πας για ύπνο, όταν έχεις BT συνδεδεμένο, όταν είσαι σε αεροπλάνο, (αυτό υπάρχει) όταν δεν έχεις ρεύμα κοντά σου και θες να κάνεις οικονομία στην μπαταρία, όταν είσαι σε περιβάλλων με πολύ θόρυβο όταν πας για τρέξιμο, κτλ κτλ κτλ

Επομένως πώς μπορούμε να έχουμε και άλλα προφίλ λειτουργίας;

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Προφίλ όπως κάποτε είχαν τα simbian, και φαντάζομαι έχουν ακόμα.

Όταν πατάμε το power εμφανίζεται επιλογή για 3 πράγματα. Το ένα (λειτουργία πτήσης) είναι προφίλ λειτουργίας του τηλεφώνου στο οποίο έχει προκαθορισμένες κάποιες επιλογές και λειτουργίες. Είναι αρκετά χρήσιμο να έχεις την δυνατότητα να μπορείς να δημιουργήσεις και άλλα τέτοια προφίλ. Θα ήταν χρήσιμο μην πω και απαραίτητο να μπορείς να έχεις διαφορετικές ρυθμίσεις με ένα κλικ.

Πχ όταν μπαίνεις σε μία συνάντηση, όταν είσαι με μια γυναικά, όταν είσαι με μια άλλη γυναικά (καλά έγινα κακός τώρα το ξέρω), όταν πας για ύπνο, όταν έχεις BT συνδεδεμένο, όταν είσαι σε αεροπλάνο, (αυτό υπάρχει) όταν δεν έχεις ρεύμα κοντά σου και θες να κάνεις οικονομία στην μπαταρία, όταν είσαι σε περιβάλλων με πολύ θόρυβο όταν πας για τρέξιμο, κτλ κτλ κτλ

Επομένως πώς μπορούμε να έχουμε και άλλα προφίλ λειτουργίας;

 

Υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να ορίσεις διαφορετικά προφίλ, είτε χειροκίνητα είτε αυτόματα (βάσει χρόνου ή τοποθεσίας).

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το SBSH Phoneweaver αλλά είναι επι πληρωμή, στάνταρ θα υπάρχει και κάποιο δωρεάν.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Προφίλ όπως κάποτε είχαν τα simbian, και φαντάζομαι έχουν ακόμα.

Όταν πατάμε το power εμφανίζεται επιλογή για 3 πράγματα. Το ένα (λειτουργία πτήσης) είναι προφίλ λειτουργίας του τηλεφώνου στο οποίο έχει προκαθορισμένες κάποιες επιλογές και λειτουργίες. Είναι αρκετά χρήσιμο να έχεις την δυνατότητα να μπορείς να δημιουργήσεις και άλλα τέτοια προφίλ. Θα ήταν χρήσιμο μην πω και απαραίτητο να μπορείς να έχεις διαφορετικές ρυθμίσεις με ένα κλικ.

Πχ όταν μπαίνεις σε μία συνάντηση, όταν είσαι με μια γυναικά, όταν είσαι με μια άλλη γυναικά (καλά έγινα κακός τώρα το ξέρω), όταν πας για ύπνο, όταν έχεις BT συνδεδεμένο, όταν είσαι σε αεροπλάνο, (αυτό υπάρχει) όταν δεν έχεις ρεύμα κοντά σου και θες να κάνεις οικονομία στην μπαταρία, όταν είσαι σε περιβάλλων με πολύ θόρυβο όταν πας για τρέξιμο, κτλ κτλ κτλ

Επομένως πώς μπορούμε να έχουμε και άλλα προφίλ λειτουργίας;

 

α) Έχει Εγγενή υποστήριξη χωρίς τρίτη εφαρμογή (τα προσφέρει το ίδιο το κινητό) χρήση ΣΚΗΝΩΝ (επιλογή, δημιουργία, διαγραφή)

Αλλάζοντας σκηνή μετατρέπετε στιγμιαία το HTC Sensation σε ένα ιδανικό τηλέφωνο για Σαββατοκύριακα, ταξίδια, εργασία ή αμιγώς για ψυχαγωγία.

 

β) Χρήση σετ ήχων. Με εναλλαγή μεταξύ των σετ ήχων μπορείτε άμεσα να ορίσετε το HTC Sensation να ηχεί ή να σας ειδοποιεί με διασκεδαστικούς ήχους όταν είστε έξω με φίλους ή να αλλάξετε σε διακριτικούς ήχους όταν είστε στη δουλειά.

 

Βέβαια δεν είναι τόσο πλήρες όσο ζητάς για ρυθμίσεις μπαταρίας, bluetooth ή και κατάσταση αεροπλάνου που θα πρέπει να τα κάνεις με manual τρόπο.

Edited by antonio_
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα τελευταία μηνύματα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κουμπί που να θέτει το τηλέφωνο σε αθόρυβη λειτουργία. Εννοώ με το πάτημα ενός κουμπιού, όχι μέσα από τις ρυθμίσεις!
Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα τελευταία μηνύματα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κουμπί που να θέτει το τηλέφωνο σε αθόρυβη λειτουργία. Εννοώ με το πάτημα ενός κουμπιού, όχι μέσα από τις ρυθμίσεις!

 

a) Αν είναι ξεκλείδωτο... με τα κουμπί του ήχου στο πλάι.

§Πατήστε το κουμπί ΑΥΞΗΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ ή ΜΕΙΩΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ για να ρυθμίσετε την

ένταση ήχου στο επιθυμητό επίπεδο. Εμφανίζεται το παράθυρο Ένταση ειδοποίησης

ήχου στην οθόνη για την προβολή των επιπέδων έντασης.

§ Ενώ είστε στο χαμηλότερο επίπεδο έντασης κουδουνίσματος (λειτουργία σίγασης),

πατήστε μία φορά το ΜΕΙΩΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ για να μεταβείτε σε κατάσταση Δόνησης.

 

β) Αν είναι κλειδωμένο (κατάσταση αναμονής) και έρθει εισερχόμενη κλήση.

Νομίζω αν το γυρίσεις ανάποδα.. θα σιγήσει ο ήχος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...