Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας και απο μενα και Χρονια πολλα!!!! ειμαι καινουργιος στο σαιτ οποτε δεν ξερω που μπορω να βαλω τον προβληματισμο μου . Αν τυχον εχω κανει λαθος θα παρακαλεσω τους διαχειρηστες της σελιδας να μεταφερουν το θεμα μου στο καταλληλο σημειο!

Λοιπον.. Το προβλημα με το κινητο μου ειναι το εξης. Πριν 3-4 μερες που το εβαλα για φορτιση παρουσιαστηκε κατι και με προβληματησε. Εμενε η ενδειξη οτι εχει φορτιση πληρως και δεν εφευγε με τιποτα.Τι εκλεισα το κινητο τι επανεκινησεις του εκανα τιποτα>.Μου βγαζει ενεδειξη και τωρα στα καλα καθουμενα οτι (ενω δεν ειναι συνδεδεμενο για φορτιση) οτι η ταση του ρευματος ειναι μεγαλη και διακοπτεται η διαδικασια φορτισης!!!! Η εκδοση λογισμικου που εχω στο κινητο μου εινα η 4.0.3 . Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω την 4.1.2 εκδοση που ειδα οτι υπαρχει ( αν ειναι διαθεσιμη βεβαια για το κινητο μου)

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων ( Απο μια ματια γρηγορη που εριξα στο σαιτ ειδα οτι μπορω να βοηθηθω)( galaxy s2 gt I9100 με την 4.0.3 περασμενη)

 

Δες αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4247703#post4247703

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

αν του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γινει τιποτα ? τωρα που σου μιλαω το ειχα συνδεδεμενο στον λαπτοπ και μολις το εβγαλα απο την φορτιση και η ενδειξη της μπαταριας παρεμεινε εκει! εχω απελπιστει .

επιτρεπεται να πεσεις,επιβαλεται να σηκωθεις
Link to comment
Share on other sites

αν του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γινει τιποτα ? τωρα που σου μιλαω το ειχα συνδεδεμενο στον λαπτοπ και μολις το εβγαλα απο την φορτιση και η ενδειξη της μπαταριας παρεμεινε εκει! εχω απελπιστει .

 

Δυστυχως σέρβις.Έχει πάρει υγρασία.

Δοκίμασε πριν το πας να καθαρίσεις με λίγο ΚΑΘΑΡΟ οινόπνευμα τις usb επαφές αφού έχεις έξω τη μπαταρία.

Αλλιώς.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σέρβις.Έχει πάρει υγρασία.

Δοκίμασε πριν το πας να καθαρίσεις με λίγο ΚΑΘΑΡΟ οινόπνευμα τις usb επαφές αφού έχεις έξω τη μπαταρία.

Αλλιώς.....

 

Σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα ! το εχω ενα χρονο το τηλ. Μαζι με την αποδειξη αγορας. Γνωριζεις ποσο εχει εγγυηση ? αν δεν εχει το κοστος που υπολογιζεις περιπου ?

επιτρεπεται να πεσεις,επιβαλεται να σηκωθεις
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα ! το εχω ενα χρονο το τηλ. Μαζι με την αποδειξη αγορας. Γνωριζεις ποσο εχει εγγυηση ? αν δεν εχει το κοστος που υπολογιζεις περιπου ?

 

Κανονικά η εγγύηση θα πρέπει να ισχύει για 2 χρόνια.

Κόστος δε ξέρω.

Είχα το ίδιο πρόβλημα και μου άλλαξαν το usb port δωρεάν πάντως.

Κανονικά όμως να ξέρεις ότι δε περιλμβάνεται στην εγγύηση τέτοια βλάβη (υγρασία)

Ότι σου πουν ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και παλι κ καλή χρονιά εύχομαι σε όλους σας.Υπάρχει κανένα "μυστικό"για την μπαταρία του S2 ώστε να μεγαλώσω την αυτονομία του? Όλα καλά με το S2 αλλά η μπαταρία του με στεναχωρεί.Απορρίπτω κλήσεις για να εξοικονομίσω ενέργεια.

Υπάρχει κάπου σχετικό θέμα?έψαξα αλλα...έχω χαθεί.Κινέζικα μου μοιάζουν όσα διάβασα

Τελικά ξέρει κάποιος να μου πει πόση είνια η αυτονομία με νορμάλ χρήση?

tnx

Edited by nikolzaxos
Link to comment
Share on other sites

Για σας η μπαταρία μου δεν μου βγάζει ούτε μια μέρα σκεφτομαι να πάρω την μεγάλη μπαταρία 2000 για το s2 θα εχω αποτέλεσμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και παλι κ καλή χρονιά εύχομαι σε όλους σας.Υπάρχει κανένα "μυστικό"για την μπαταρία του S2 ώστε να μεγαλώσω την αυτονομία του? Όλα καλά με το S2 αλλά η μπαταρία του με στεναχωρεί.Απορρίπτω κλήσεις για να εξοικονομίσω ενέργεια.

Υπάρχει κάπου σχετικό θέμα?έψαξα αλλα...έχω χαθεί.Κινέζικα μου μοιάζουν όσα διάβασα

Τελικά ξέρει κάποιος να μου πει πόση είνια η αυτονομία με νορμάλ χρήση?

tnx

 

Με νορμαλ χρηση θα κρατησει γυρω στην μιαμιση μερα.

Αν εσυ παιζεις παιχνιδια, χρησιμοποιεις 3g που τρωει πολυ μπαταρια η αν εχεις πολλες ωρες ανοιχτη την οθονη που επισης ειναι ενεργοβορα

ειναι λογικο να κραταει και λιγοτερο απο μερα ισως.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για σας η μπαταρία μου δεν μου βγάζει ούτε μια μέρα σκεφτομαι να πάρω την μεγάλη μπαταρία 2000 για το s2 θα εχω αποτέλεσμα?

 

Όχι δεν παίζω παιχνίδια νορμάλ , λίγο ίντερνετ και λίγο ψάξιμο γιατί είναι σχετικά καινούργιο,του έκανα 3 φορές πλήρης φόρτιση αρκετές ώρες κλειστώ, τώρα πού το φορτ από το 60% πάνω σαν να τα πάει καλύτερα πάντως έχει θέμα με την μπαταρία ,αν δοκιμάσω την εξοικονόμηση ενέργειας θα είναι καλύτερα? Και κάτι ακόμα αν ξέρετε την αναβάθμιση 4.1. Πότε θα την πάρει? Ευχαριστώ πολλή καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Είναι φυσιολογικό η πτώση της μπαταρίας από 100% σε 30% μέσα σε πέντε ώρες? Ανοιχτό wifi κλήσεις κανα δεκάλεπτο και χρήση οθόνης δύο ώρες..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Είναι φυσιολογικό η πτώση της μπαταρίας από 100% σε 30% μέσα σε πέντε ώρες? Ανοιχτό wifi κλήσεις κανα δεκάλεπτο και χρήση οθόνης δύο ώρες..

 

Δεν θα το'λεγα φυσιολογικο... Οταν λες χρηση οθονης, τι εννοεις? Σερφαρισμα ας πουμε? Εβλεπες βιντεο? Αυτα "τραβανε" πολυ... Τι version εχεις, 4.0.3 ή 4.0.4?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το'λεγα φυσιολογικο... Οταν λες χρηση οθονης, τι εννοεις? Σερφαρισμα ας πουμε? Εβλεπες βιντεο? Αυτα "τραβανε" πολυ... Τι version εχεις, 4.0.3 ή 4.0.4?

 

Εχω την LPY. Λίγο σερφαρισμα και στήσιμο του κινητού όχι παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Εχω την LPY. Λίγο σερφαρισμα και στήσιμο του κινητού όχι παιχνίδια

 

Το σερφαρισμα με "τσακιζει" κι εμενα, παρ'ολο που με την 4.0.4 εχω βρει την υγεια μου απο θεμα μπαταριας (και οχι μονο). Εγω θα δοκιμαζα μια ημερα να μην σερφαρω καθολου και γενικα να μην το "πολυπειραξω" (περα βεβαια απο τα απαραιτητα), ωστε να δω πως συμπεριφερεται... επομενο βημα οι εφαρμογες battery calibration, αλλα δεν γνωριζω πως χρησιμοποιουνται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σερφαρισμα με "τσακιζει" κι εμενα, παρ'ολο που με την 4.0.4 εχω βρει την υγεια μου απο θεμα μπαταριας (και οχι μονο). Εγω θα δοκιμαζα μια ημερα να μην σερφαρω καθολου και γενικα να μην το "πολυπειραξω" (περα βεβαια απο τα απαραιτητα), ωστε να δω πως συμπεριφερεται... επομενο βημα οι εφαρμογες battery calibration, αλλα δεν γνωριζω πως χρησιμοποιουνται...

 

Εγώ 2η φόρτιση με λίγο wifi λίγο σκάλισμα γενικα, μαρκετ, κανα 45λεπτο κλησεις 1,5 μέρα αντεξε... Κλειστό wifi και δεδομένα όταν δεν τα χρειάζομαι... μαμά 4.0.3.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη λύση για εμένα στο θέμα μπαταρίας ήταν που πήρα 2η με 15€ και την έχω πάντα μαζί μου. Btw στο Γερμανό ήθελαν 30€:eek:.
Link to comment
Share on other sites

Με 4 μιση ώρες ομιλίας (η μία ανοιχτή ακρόαση) , καμιά 50 μηνύματα και περίπου 10 λεπτά wifi για τίτλους ειδήσεων και emails κρατησε 1 μέρα και 18 ώρες!!! Το neo v που έχω φτάνει 2 μέρες αλλά με 2 μιση ώρες ομιλίας. Το λέω για σύγκριση. Η μπαταρία είναι πολύ καλή!
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω αγοράσει το S2 μου εδώ και 8 μήνες.

Πριν 10 ημέρες και μέχρι τώρα που σας γράφω,ξεκίνησε να σβύνει στα καλά καθούμενα.Έκανα επανεκκίνηση και μου έδειχνε ότι η μπαταρία ήταν πχ στο 60,70,45%,ανάλογα με το πόση ώρα το είχα ανοιχτό.

Αυτό που παρατήρησα επίσης,είναι ότι η μπαταρία έχει φουσκώσει πολύ,σαν κάτι κινέζικες που είχα πάρει για το S από το ebay.

Πιστεύετε ότι είναι θέμα μπαταρίας ή κάτι άλλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω αγοράσει το S2 μου εδώ και 8 μήνες.

Πριν 10 ημέρες και μέχρι τώρα που σας γράφω,ξεκίνησε να σβύνει στα καλά καθούμενα.Έκανα επανεκκίνηση και μου έδειχνε ότι η μπαταρία ήταν πχ στο 60,70,45%,ανάλογα με το πόση ώρα το είχα ανοιχτό.

Αυτό που παρατήρησα επίσης,είναι ότι η μπαταρία έχει φουσκώσει πολύ,σαν κάτι κινέζικες που είχα πάρει για το S από το ebay.

Πιστεύετε ότι είναι θέμα μπαταρίας ή κάτι άλλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Άλλαξε τη μπαταρία σου χτες

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμης πάντως. Και δεν της το χα για 12 ευρώ

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμης πάντως. Και δεν της το χα για 12 ευρώ

 

Custom και να σε βγάλει2 μέρες; τι μπαταρία έχεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Custom και να σε βγάλει2 μέρες; τι μπαταρία έχεις;

 

αυτή

 

4 ώρες οθόνη αλλά 15 λεπτά wifi τη μέρα.

εγώ σκίζω το 3g κανένα 3 ωρο...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσες μερες ειναι αφορτιστο το ειδες;

είπαμε 6 μέρες.

με 15 λεπτα wifi ,και,όπως αναφέρει σε επόμενο μήνυμα,ελάχιστη χρήση του κινητού και όχι σαν smartphone,πως να μην κρατήσει τόσο;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...