Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά βλέπω έχει γίνει τούβλο για χτίσιμο ;-) ;-) ;-)

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.(φρεσκος στην παρεα)εχω ενα θεματακι με την μπαταρια με κλειστο wifi μου κρατα περιπου μιση μερα.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Χαρακίρι!:D

 

 

Αν δουλεύεις με τα δεδομένα δικτύου, 3g, GPS κτλ όλα αυτά τρώνε πολύ μπαταρία. Αν δεν τα έχεις ανοιχτά, κάποια εφαρμογή στην κάνει τη δουλειά. Αν δεν μπορείς να την βρεις ποια είναι, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το πρόβλημα σου θα λυθεί.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

gps δεν δουλευω 3G ναι ειναι ανοιχτο.σχετικα με τις εφαρμογες μου ερχονται συνεχεια κατι ανεπιθυμητες διαφισησεις για εγκατασταση παιχνιδιων μπορω με πιο τροπο να τις αποφυγω γιατι μου τρωει χρονο απο το μβ που εχω? (καρτοκινητο)
Link to comment
Share on other sites

gps δεν δουλευω 3G ναι ειναι ανοιχτο.σχετικα με τις εφαρμογες μου ερχονται συνεχεια κατι ανεπιθυμητες διαφισησεις για εγκατασταση παιχνιδιων μπορω με πιο τροπο να τις αποφυγω γιατι μου τρωει χρονο απο το μβ που εχω? (καρτοκινητο)

 

Αν έρχονται ως ειδοποιήσεις όπως τα μηνύματα, κάποια ήδη εγκατεστημένη εφαρμογή το κάνει.

Βρες την και ξήλωσε την.

Link to comment
Share on other sites

μου ερχονται οπως και οι ειδοποιησεις των email-ενημερώσεις για τυχον αναβαθμίσεις.εφοσον ειναι καποια εφαρμογη γνωριζεις πως μπορω να την βρω?απο ποια εφαρμογη προερχεται?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

μου ερχονται οπως και οι ειδοποιησεις των email-ενημερώσεις για τυχον αναβαθμίσεις.εφοσον ειναι καποια εφαρμογη γνωριζεις πως μπορω να την βρω?απο ποια εφαρμογη προερχεται?ευχαριστω!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

ωραια θα κανω εγκατασταση και ελπιζω να βρω ακρη,σε ευχαριστω για το χρονο σου και την υπομονη σου ..γιατι δεν ειμαι και παρα πολυ σχετικος με το τηλ ακομα.το εχω παρει εδω και κανενα μηνα και δεν το εχω μαθει και πολυ καλα.αν χρειαστω κατι μπορω να σε ξαναενοχλησω?ευχαριστω

 

αλλο ενα προβλημα!!!μπαινω απο τον υπολογιστη μου στο google play επιλεγω καποιες εφαρμογες που θελω να κατεβασω θελω ομως να τις κατεβασω καποια αλλη στιγμη που θα εχω wifi και οχι να φαω μβ απο την καρτα μου.στο προηγουμενο τηλ το razr motorolla υπηρχε η δυνατοτητα επιλογης.γνωριζει καποιος αν μπορει να γινει και απο το s2?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα προβλημα!!!μπαινω απο τον υπολογιστη μου στο google play επιλεγω καποιες εφαρμογες που θελω να κατεβασω θελω ομως να τις κατεβασω καποια αλλη στιγμη που θα εχω wifi και οχι να φαω μβ απο την καρτα μου.στο προηγουμενο τηλ το razr motorolla υπηρχε η δυνατοτητα επιλογης.γνωριζει καποιος αν μπορει να γινει και απο το s2?

 

Αν ανοίξεις το play και πας στις ρυθμίσεις του, έχει επιλογή "ενημέρωση μόνο μέσω wifi"

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις το play και πας στις ρυθμίσεις του, έχει επιλογή "ενημέρωση μόνο μέσω wifi"

 

ok το βρηκα ευχαριστω

 

οταν ξεκλειδωνω μερικες φορες το κινητο ανοιγει μονος του και ο φακος χωρις να τον ενεργοποιησω.γνωριζει καποιος αν προερχεται απο κολημα η αν εχω πειραξει κατι χωρις να το γνωριζω?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Διαβασα αρκετες σελιδες πιο πισω, πως το συστημα android η λειτουργικο συστημα android αν υπερβαινει τα 10% εκτος οτι ειναι ενεργοβορο, ειναι και καποιου ειδους bug.

Θα σας παραθεσω μερικα screenshots απο τις ρυθμισεις της συσκευης, απο το cpu spy και το gsm battery monitor οπου θελω να μου πειτε την γνωμη σας και αν υπαρχει καποια λυση.

Συγνωμη που θα βαλω τις φωτο με τετοιο τροπο και το Post θα γινει τεραστιων διαστασεων, απλα δε ξερω πως να βαλω τα συννημενα και νομιζω πως δεν

χωρανε ολες οι φωτο.

 

Απο τις ρυθμισεις της συσκευης ξεκιναω που βλεπουμε πως το συστημα android ειναι υψηλο.

http://desmond.imageshack.us/Himg33/scaled.php?server=33&filename=screenshot2012091714174.png&res=landinghttp://desmond.imageshack.us/Himg28/scaled.php?server=28&filename=screenshot2012091714175.png&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg40/scaled.php?server=40&filename=screenshot2012091714180.png&res=landing

 

Gsm battery monitor pro screenshots, παρατηρουμε πως και εδω ο kernel και το android συστημα εχουν εκσφενδονιστει στα υψη!

http://desmond.imageshack.us/Himg253/scaled.php?server=253&filename=screenshot2012091714093.png&res=landinghttp://desmond.imageshack.us/Himg266/scaled.php?server=266&filename=screenshot2012091714112.png&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg823/scaled.php?server=823&filename=screenshot2012091714113.png&res=landing

 

Cpu spy, απο οτι βλεπουμε η συσκευη κανει τον υπνο του δικαιου, σε σχεση με τα παραπανω.

http://desmond.imageshack.us/Himg507/scaled.php?server=507&filename=screenshot2012091714170.png&res=landing

 

Αυτο που θελω να μαθω εν ολιγοις, ειναι αν μπορω με καποιο τροπο να ελαχιστοποιησω τα ποσοστα του λειτουργικου συστηματος android.

Επισης φοραει την LP7 4.0.3 η συσκευη με cf root, αν αυτο βοηθαει καπου.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρομοιο προβλημα με την μανησια 2.3.3. Ο μονος τροπος που μπορω να σε βοηθησω, ειναι να σου πω να αναβαθμιστεις σε 4.0.4, ειναι πολυ καλυτερη απ'αυτη που φορας.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρομοιο προβλημα με την μανησια 2.3.3. Ο μονος τροπος που μπορω να σε βοηθησω, ειναι να σου πω να αναβαθμιστεις σε 4.0.4, ειναι πολυ καλυτερη απ'αυτη που φορας.

 

Αυτο η ειναι bug η ευθυνεται καποιο app.

Για παραδειγμα εδω αν κοιταξεις το gyroskope που δειχνει μια ωρα και, ενω εγω το εχω απενεργοποιημενο, τι να πω?

 

http://desmond.imageshack.us/Himg502/scaled.php?server=502&filename=screenshot2012091717015.png&res=landing

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ ναι, παιζει να στην κανει καμια εφαρμογη τη δουλεια. Εγω θα εκανα wipe τη συσκευη και αν δεν διορθωνοταν θα περνουσα σε 4.0.4.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Χμ ναι, παιζει να στην κανει καμια εφαρμογη τη δουλεια. Εγω θα εκανα wipe τη συσκευη και αν δεν διορθωνοταν θα περνουσα σε 4.0.4.

 

Και μια ερωτηση ακομα.

Ποια η διαφορα μεταξυ android system και λειτουργικου android συστηματος?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν την μπαταρια απο το s2 μπορει να χρησιμοποιηθει και στο s3 η ειναι διαφορετικες?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν την μπαταρια απο το s2 μπορει να χρησιμοποιηθει και στο s3 η ειναι διαφορετικες?

 

Όχι δε μπορεί, είναι διαφορετικές.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα παιδία.είμαι καινουριος στο site.πριν λιγες μερες πηρα το galaxy s2 και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορει καποιος να μου πει γιατι αργει να φορτισει η μπαταρια?κανει περιπου 3 ωρες.παιζει ρολο ο φορτιστης?αν το βαλω στον υπολογιστη θα φορτισει πιο γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία.είμαι καινουριος στο site.πριν λιγες μερες πηρα το galaxy s2 και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορει καποιος να μου πει γιατι αργει να φορτισει η μπαταρια?κανει περιπου 3 ωρες.παιζει ρολο ο φορτιστης?αν το βαλω στον υπολογιστη θα φορτισει πιο γρηγορα?

 

Περίπου τόσο χρόνο χρειαζεται για να φορτίσει απο το 5% εως το 100% ........ είναι φυσιολογικό .

Φορτίζοντας το στο pc θελει περισσότερο χρόνο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το οτι αργει τοσο ειναι θεμα φορτιστη? αν παρω αλλον θα κανει πιο γρηγορα την φορτιση?

 

Καλύτερα που φορτίζει αργά. Και αν μπορείς και έχεις χρόνο, καλύτερα να το φορτίζεις από usb port του Η/Υ που παίρνει περισσότερο χρόνο!

 

Γενικά, η γρήγορη φόρτιση των μπαταριών, μειώνει την διάρκεια ζωής τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που φορτίζει αργά. Και αν μπορείς και έχεις χρόνο, καλύτερα να το φορτίζεις από usb port του Η/Υ που παίρνει περισσότερο χρόνο!

 

Γενικά, η γρήγορη φόρτιση των μπαταριών, μειώνει την διάρκεια ζωής τους.

 

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό για τις μπαταρίες ιόντων λιθίου.

Πάντως δε είναι αργός ο φορτιστής.Απλά είναι μεγάλη η μπαταρία και είναι φυσιολογικό να αργεί να γεμίσει.

Επίσης αν έχετε USB 3.0 θύρα στο pc, θα δείτε ότι φορτίζει σε παρόμοιους χρόνους με τον φορτιστή, αν όχι γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πολυ σοβαρο προβλημα με τη μπαταρια.. Το προβημα μου ειναι το εξης: Ενω το κινητο δουλευει κανονικα και εχω πχ 60% μπαταρια οταν ειμαι στο ιντερνετ(ειτε με wifi ειτε με 3g) ξαφνηκα το κινητο χανει το σημα, το κινητο σβηνει κ οταν το ξαναανοιξω λεει οτι μενει πολυ λιγοτερο πχ 12% ή σε μερικες περιπτωσεις και 1%. Τετοιο προβλημα δεν εχω ποτε οταν το κινητο ειναι σε φορτιση. Επισης εχω δοκιμασει 2 διαφορετικα firmwares και καμια διαφορα. Τωρα εχω την ελληνικη 4,0,4 , εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αλλα παλι τα ιδια.. Έχει συμβει και σε κανενα αλλο; Τι μπορει να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...