Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

System info widget

 

Γιατί όταν το βάζω μου βγάζει κείμενα κι όχι τα εικονίδια που βλέπω στη δική σου οθόνη; :confused:

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου αν θες μπορείς να δώσεις καμία συμβουλή, σε μας που πήραμε πρόσφατα το τηλέφωνο και δεν ξέρουμε πολλά, για το πως να πετύχουμε τόσο χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας; Χρησιμοποιείς custom rom; Το έχω 5-6 μέρες και έχω κάνει 4 πλήρεις αποφορτίσεις. Τώρα μετά από 4 ώρες και 45 λεπτά είμαι στο 83%.

 

Αγαπητέ μου αυτο που βλέπεις ειναι με την συσκευη σε sleep mode. Ναι μεν ενεργά όλα αλλα δεν την χρησιμοποιω αφου κοιμάμαι. :)

 

Έχω γνήσια ρομ την KJ2 (την έχω ελαφρώσει απο περιττές εφαρμογές αλλα αυτο δεν συμβάλει στην οικονομία).

Αυτο που κάνω ειναι να προσέχω τι εφαρμογές βάζω στην συσκευη.

Δηλαδη αποφεύγω τις εφαρμογές που ξεκινάνε μόνες τους χωρις να τις ανοίξω. Παράδειγμα πέταξα το Documents To Go γιατι έτρεχε μονίμως άσχετα αν περναγαν δυο μέρες χωρις να το χρειαστω.

 

Δεν βάζω ανούσια widgets που χρειάζονται περιττές συνδέσεις για συγχρονισμο. Παράδειγμα προς αποφυγή τα widgets για twitter και face book. Μπορούμε να δούμε τα νεα twits απο την εφαρμογη δεν χρειαζεται widget που συγχρονιζει ξεχωριστά.

δεν χρησιμοποιω task killers.

Έχω τον καιρο να κάνει ανανέωση ανά 6 ωρες.

Δεν εγκαθιστω εφαρμογές που δεν τις χρειάζομαι. Αν δείτε πολλές απ αυτες τρέχουν και επιβαρύνουν με διάφορους τρόπους.

 

Φόρτισω σωστα την μπαταρία. Την αφήνω μια ώρα παραπάνω απο την στιγμη που θα ακουστεί ο ήχος. Πολλές φορές αν το βγάλεις δείχνει 98 η 99%.

 

Αυτα κάνω τίποτα περισσότερο.

 

@@@Sytem widget

 

Δοκίμασε λίγο τις ρυθμίσεις του και βάλτο στο default.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk γιατι κρασαρει ο Safari όταν ποστάρω σε φόρουμ. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να γελάσετε λιγάκι.... μιλούσα με ένα φίλο και του έλεγα να μου κάνει μια εξυπηρέτηση και πρόσφατα αγόρασε το iphone 4s και τον ρωτούσα για την μπαταρία...

- και του λέω "πόσο κρατά ρε σύ?"

- μια μέρα μου λέει, περιμένω την 5.0.2.. εσένα? (αφού με είπε προδότη που έφυγα από τις μηλοφωνιές...)

- ειμαι από χθες το πρωί εκτός φόρτισης, είμαι στο 60% και δεν περιμένω τίποτα!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια και είμαι σχετικά καινούργιος, δεύτερη φόρτιση μπαταρίας, σε 13 ώρες και 40 λεπτά, με αρκετή ομιλία, χωρίς 3g, λίγο wifi και 30 λεπτά gps μου κατανάλωσε 29%, πιστεύω αρκετά καλά. (official 2.3.5) Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι με custom rom (omega 6.1) μου κραταει 1,5 μερα με τρελο καψιμο κατα διαστηματα...2 με μερες με νορμαλ χρηση...και 3 μερες με ελαχιστη χρηση!Προχθες μου κρατησε 4 μερες γεματες αλλα δεν ειχα πολυ χρονο να ασχοληθω με ο κινητο παρα μονο να μιλισω 1.5 ωρα στο τηλ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όντας ακόμα νέος με νορμάλ χρήση προχθές έκανα 2,5 μέρες να το φορτίσω. Με ομιλία, αρκετή χρήση wifi στο σπίτι κτλ. Το πιο σημαντικό είναι να βρείτε ποιες εφαρμογές "ξυπνούν" το τηλέφωνο και πόσο συχνά. Επίσης task killer κτλ δεν χρειάζονται. Αυτό που βλέπω από την μαμίσια εφαρμογή με τις καταναλώσεις ότι το FB ψιλοτρώει μπαταρία αν το έχεις να κάνει συνέχεια ανανέωση. Επίσης κάποια antivirus που ίσως έχετε εγκαταστήσει μπορεί να τρέχουν και να κάνουν online system scanning ενώ δεν απαιτείται. Εγώ την μαμα ROΜ έχω και λειτουργεί μια χαρά... έχω φτάσει στα επίπεδα του iphone 4 που είχα. Δλδ είμαι σίγουρος ότι θα μου βγάλει την μέρα κι ας μιλάω από το πρωί ως το βράδυ ή θα το φορτίζω κάθε δεύτερη (αυτός είναι ο κανόνας,...) Επίσης η μεγαλύτερη κατανάλωση οφείλεται συνήθως στην οθόνη... χαρείτε την οθόνη με την φωτεινότητα και τα μαματα χρώματά της και μην κολλάτε αν κρατά 1.5 ή 2 μέρες... ενας φίλος μου το έχει σχεδόν στο τέρμα χαμηλο και του λέω ρε συ κρίμα την χαραμίζεις τέτοια οθόνη!! Το κινητό γενικότερα είναι απίστευτο!! Χαιρετώ τους συνοδηπόρους και ευτυχείς κατόχους!!
Link to comment
Share on other sites

το έχω το κινητό 4μέρες το έχω φορτίσει 3 φορές αφού έκανε πλήρη αποφόρτιση, γενικά ασχολούμε πολύ αλλά σήμερα το έβγαλα από την πρίζα στις 8 το πρωί, και μετά από δυο ώρες με 2ή3 τηλεφωνήματα των 2 λεπτών το πολύ στο 92%. μικρή πτώση αλλά και λίγη χρήση ενώ δεν είχα ανοιχτό ουτε 3g ούτε wifi.. δεν είναι αρκετή η κατανάλωση έτσι?

 

κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά..για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας να ΜΗΝ έχουμε task killer? δεν θα επηρεαστεί η διαθέσιμη ram?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

το έχω το κινητό 4μέρες το έχω φορτίσει 3 φορές αφού έκανε πλήρη αποφόρτιση, γενικά ασχολούμε πολύ αλλά σήμερα το έβγαλα από την πρίζα στις 8 το πρωί, και μετά από δυο ώρες με 2ή3 τηλεφωνήματα των 2 λεπτών το πολύ στο 92%. μικρή πτώση αλλά και λίγη χρήση ενώ δεν είχα ανοιχτό ουτε 3g ούτε wifi.. δεν είναι αρκετή η κατανάλωση έτσι?

 

κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά..για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας να ΜΗΝ έχουμε task killer? δεν θα επηρεαστεί η διαθέσιμη ram?

 

μια χαρά είναι η κατανάλωσή σου και μετά από άλλες 2-3 φορτίσεις θα γαϊδουρέψει κι άλλο η μπαταρία σου:rocket:

 

Task killers εγώ πιστεύω δεν χρειάζονται! Εγώ από όταν τον έβγαλα ησύχασα με το όλο θέμα πόση μνήμη έχω τώρα και πόση πριν και πόση μετά κτλ κτλ... αέναος κύκλος αριθμομανίας!!! Στα android δεν παίζει ρόλο πόση έχεις διαθέσιμη αλλά κάθε εφαρμογή να μην χρειάζεται να ξεκινήσει από την αρχή και τότε θέλει περισσότερη ενέργεια η CPU... εγώ βλέπω την μπαταρία μου super εδώ και καιρό που δεν έχω task killer...απλά δες όταν δεν το χρησιμοποιείς μήπως κάποια εφαρμογή ή κάποιες κάνουν updates και καταναλώνουν στο παρασκήνιο.. επίσης το S2 δεν έχει θέμα μνήμης ΟΤΙ και αν ανοίξεις....

 

Φιλικά!!

Link to comment
Share on other sites

 

Στα android δεν παίζει ρόλο πόση έχεις διαθέσιμη αλλά κάθε εφαρμογή να μην χρειάζεται να ξεκινήσει από την αρχή και τότε θέλει περισσότερη ενέργεια η CPU...

Ακριβώς όπως τα λές!! Έτσι άλλωστε είναι σχεδιασμένο το λειτουργικό! Η άμεση ανάγνωση απο τη μνήμη είναι λιγότερο ενεργοβόρα απο τη διαδικασία ανάγνωση απο ROM - φόρτωση στη RAM :happy:

 

Και 10GB RAM να είχε ο γαλαξίας, πάλι θα βλέπατε οτι τα 9,5GB θα ήταν γεμάτα, και μόνο 0,5GB διαθέσιμα ελεύθερα...

 

 

Επίσης, για μεγαλύτερη αναμονή/ομιλία, χρησιμοποιείστε 2G σήμα (επιλογή GSM), και όχι 3G (εκτός κι αν χρησιμοποιείτε συνέχεια βιντεοκλήσεις ή Data)

 

επίσης το S2 δεν έχει θέμα μνήμης ΟΤΙ και αν ανοίξεις....

Δεν έχει πρόβλημα γιατί βάζει προτεραιότητα στις εφαρμογές, ανάλογα με το πόσες φορές τις έχεις ανοίξει, αν είναι απαραίτητες κλπ. Και αν δει οτι φτάνει το όριο της RAM, διαγράφει απο τη RAM τις λιγότερο χρησιμοποιημένες/τελευταίες σε προτεραιότητα εφαρμογές!

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη αυτονομία που είχα με το Galaxy μου.

 

http://img.tapatalk.com/298205ac-d59f-4dcf.jpg

 

Με αρκετή χρήση όπως φαίνεται από την κατανάλωση της οθόνης.

Η χρήση περιελάμβανε σκάλισμα γιατί μόλις είχα στήσει την ROM και πέρναγα διάφορα tweaks. Οπότε υπήρχαν επανεκινησεις. Συν 2 βίντεο που ανεβασα στο YouTube.

 

Έχω την official KJ3 από την οποία έχω αφαιρέσει τα άχρηστα και έχω προσθέσει κάποια tweaks από xda.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και μία δική μου φρέσκια τώρα που έχω περάσει την OMEGA 7.0

 

http://i44.tinypic.com/16a4f9e.png

Edited by Idomeneas80

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη αυτονομία που είχα με το Galaxy μου.

 

http://img.tapatalk.com/298205ac-d59f-4dcf.jpg

 

Με αρκετή χρήση όπως φαίνεται από την κατανάλωση της οθόνης.

Η χρήση περιελάμβανε σκάλισμα γιατί μόλις είχα στήσει την ROM και πέρναγα διάφορα tweaks. Οπότε υπήρχαν επανεκινησεις. Συν 2 βίντεο που ανεβασα στο YouTube.

 

Έχω την official KJ3 από την οποία έχω αφαιρέσει τα άχρηστα και έχω προσθέσει κάποια tweaks από xda.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

η official kj3 "παιρνει" τα deluxe settings???

Link to comment
Share on other sites

stock ελληνικη 2.3.4 και root με DooMLoRD,και autostarts after start up χαρτες και ενημερωση λογισμικου.

http://img690.imageshack.us/img690/2926/sc20111128233557.th.png

http://img267.imageshack.us/img267/7554/sc20111128233616.th.png

 

http://img803.imageshack.us/img803/2466/sc20111128233958.th.png

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

η official kj3 "παιρνει" τα deluxe settings???

 

Τα πάντα παίρνει όλα τα mods η μαλλον τα περισσοτερα έχουν εκδοσεις για official.

Χρησιμοποιω τον ίδιο kernel με την omega V7 και απο extra αυτα που χρειάζομαι. Δηλαδη το Delux settings και το camera mod συν κάποια apk απο το XDA όπως το music απο το ICS.

Εννοείται ότι έχω πετάξει όλα τα άχρηστα και ξεκινω με 550MB αφου έχουν ήδη φορτώσει οι εφαρμογές που τρέχουν αυτόματα (όχι κατευθείαν μετα το reboot).

 

Παιδια επειδη η αυτονομία εξαρτάται πολυ απο την χρήση της οθόνης, για να ειναι ενδεικτική θα πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί η συσκευη. Που σημαίνει ότι στο status η οθονη θα πρέπει να έχει το μεγαλύτερο ποσοστο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δείτε και τα δικά μου τα αποτελέσματα :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Το ένα screenshot είναι σήμερα το πρωί και το κινητό έχει μια μέρα εκτός πρίζας... το άλλο είναι αυτό που έπιασα κάποια στιγμή σαν καλύτερη αυτονομία γύρω στις 2,5 μέρες... γενικά έχει έρθει εκεί που ήταν το iphone 4 με την 4.3.3 γιατί ξέρω πολύ κόσμο που πέρασε την 5 και μετά το 4άρι δεν κρατούσε ούτε μέρα!!! και παραπάνω κρατά από το 4άρι μου τώρα που το σκέφτομαι... έχω την μαμίσια rom απλά έχω κάνει root...

Link to comment
Share on other sites

δείτε και τα δικά μου τα αποτελέσματα :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Το ένα screenshot είναι σήμερα το πρωί και το κινητό έχει μια μέρα εκτός πρίζας... το άλλο είναι αυτό που έπιασα κάποια στιγμή σαν καλύτερη αυτονομία γύρω στις 2,5 μέρες... γενικά έχει έρθει εκεί που ήταν το iphone 4 με την 4.3.3 γιατί ξέρω πολύ κόσμο που πέρασε την 5 και μετά το 4άρι δεν κρατούσε ούτε μέρα!!! και παραπάνω κρατά από το 4άρι μου τώρα που το σκέφτομαι... έχω την μαμίσια rom απλά έχω κάνει root...

 

Πολυ καλα.

Έχεις μια φυσιολογικη χρήση smartphone. Δηλαδη το χρησιμοποιείς οπότε πραγματικα το χρειάζεσαι για να δεις τα mail σου, μια ματια στα νεα, κάποια αναζητηση κλπ.

Αν τωρα θελουμε να κάνουμε χρήση tablet, δεν μπορούμε να περιμένουμε τίποτα άλλο απο 12 ωρες στην καλυτερη περίπτωση.

Όταν λέω χρήση tablet, όσοι έχουν καταλαβαίνουν, σημαίνει ότι ειναι συνεχώς στα χέρια μας και κάνει πράγματα που λογικά θα έπρεπε να γίνονται με τον υπολογιστη.

 

Με λίγα λόγια, μια καλοστημένη συσκευη χωρις να χρησιμοποιει κάποιος κακο γραμμένες εφαρμογές δεν έχει κανένα πρόβλημα αυτονομίας. Διαθέτει την κορυφαία αυτονομία στην κατηγορία του συμπεριλαμβανομένου του iPhone παρόλο που έχει να διαχειριστεί αρκετα widgets.

Τα αποτελέσματα φαίνονται στο iOS 5. Μόλις άρχισαν να χρησιμοποιούν κάποια νεα πράγματα όπως η notification bar με δυο widgets καταριφθηκε ο μύθος.

Με το Siri έδεσε το γλυκό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα.

Έχεις μια φυσιολογικη χρήση smartphone. Δηλαδη το χρησιμοποιείς οπότε πραγματικα το χρειάζεσαι για να δεις τα mail σου, μια ματια στα νεα, κάποια αναζητηση κλπ.

Αν τωρα θελουμε να κάνουμε χρήση tablet, δεν μπορούμε να περιμένουμε τίποτα άλλο απο 12 ωρες στην καλυτερη περίπτωση.

Όταν λέω χρήση tablet, όσοι έχουν καταλαβαίνουν, σημαίνει ότι ειναι συνεχώς στα χέρια μας και κάνει πράγματα που λογικά θα έπρεπε να γίνονται με τον υπολογιστη.

 

Με λίγα λόγια, μια καλοστημένη συσκευη χωρις να χρησιμοποιει κάποιος κακο γραμμένες εφαρμογές δεν έχει κανένα πρόβλημα αυτονομίας. Διαθέτει την κορυφαία αυτονομία στην κατηγορία του συμπεριλαμβανομένου του iPhone παρόλο που έχει να διαχειριστεί αρκετα widgets.

Τα αποτελέσματα φαίνονται στο iOS 5. Μόλις άρχισαν να χρησιμοποιούν κάποια νεα πράγματα όπως η notification bar με δυο widgets καταριφθηκε ο μύθος.

Με το Siri έδεσε το γλυκό.

 

Ακριβώς έτσι όπως τα λες... Tablet σημαίνει λιώσιμο, συνεχόμενη χρήση οθόνης (εκεί που πάει το μεγαλύτερο μέρος ενέργειας...) και φυσικά συνεχής δικτύωση! Πάντως να αν στο 5άρι τα πράγματα είναι τόσο άσχημα δεν υπάρχει καν μέτρο σύγκρισης με το S2... με κάνα HTC και βλέπουμε! Δεν ξέρω αν ρωτήσεις το Siri "is there a way to optimize my battery life" τι απάντηση θα πάρεις...κάτι σαν "such a feature does not exist!!":lol::lol::lol:

Πάντως είπες τις σωστές κουβέντες για να τις βλέπουν όλοι... "φυσιολογική χρήση" και "καλοστημένη συσκευή"

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη χρήση χθες, έπειτα από 8ωρη δεύτερη φόρτιση (overnight). Η πρώτη φόρτιση ήταν 4 ώρες όπου το έλιωσα στο customisation & settings.

 

Έχω κλείσει το fast dormancy, δεν έχω βάλει live wallpaper & εφαρμογές βασικές και λίγες και από παιχνίδια το NFS που δίνει η Samsung δωρεάν... Brightness στο full και data always on (ε ναι.... το θέλω πάντα online). Gmail push on κλπ κλπ

 

Αποτελέσματα

 

Me 32 λεπτά ομιλίας, 27 λεπτά navigation (igo myway), 10 λεπτά NFS, καμιά ώρα internet συνδιασμένο με 3G και έπειτα wi-fi, σκάλισμα κάθε λίγο και λιγάκι, 5 λεπτά βίντεο, πολλές φώτο, το κινητό στις 13 ώρες ήταν ακόμα στο 20%. Επειδή όμως έπρεπε να κοιμηθώ και ήθελα να το φορτίσω πάλι overnight το έσκισα με flashlight led ανοιχτό, πάλι NFS, έβαλα και ένα video 15λεπτο youtube να παίζει μόνο του και το σκάλιζα μέχρι να πεθάνει.... μου πήρε άλλες 2 ώρες....

 

Συνολικά λοιπόν... 15 ώρες με πολύ πολύ πολύ χρήση.... not bad για μένα, θεωρώ ότι θα καλυτερεύσει με τον χρόνο (μετά από 3-4 κύκλους). Με μέτρια χρήση στοιχιματίζω πως θα μου βγάλει 2 μέρες.... οπότε η stock rom για μένα είναι Keeper.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη χρήση χθες, έπειτα από 8ωρη δεύτερη φόρτιση (overnight). Η πρώτη φόρτιση ήταν 4 ώρες όπου το έλιωσα στο customisation & settings.

 

Έχω κλείσει το fast dormancy, δεν έχω βάλει live wallpaper & εφαρμογές βασικές και λίγες και από παιχνίδια το NFS που δίνει η Samsung δωρεάν... Brightness στο full και data always on (ε ναι.... το θέλω πάντα online). Gmail push on κλπ κλπ

 

Αποτελέσματα

 

Me 32 λεπτά ομιλίας, 27 λεπτά navigation (igo myway), 10 λεπτά NFS, καμιά ώρα internet συνδιασμένο με 3G και έπειτα wi-fi, σκάλισμα κάθε λίγο και λιγάκι, 5 λεπτά βίντεο, πολλές φώτο, το κινητό στις 13 ώρες ήταν ακόμα στο 20%. Επειδή όμως έπρεπε να κοιμηθώ και ήθελα να το φορτίσω πάλι overnight το έσκισα με flashlight led ανοιχτό, πάλι NFS, έβαλα και ένα video 15λεπτο youtube να παίζει μόνο του και το σκάλιζα μέχρι να πεθάνει.... μου πήρε άλλες 2 ώρες....

 

Συνολικά λοιπόν... 15 ώρες με πολύ πολύ πολύ χρήση.... not bad για μένα, θεωρώ ότι θα καλυτερεύσει με τον χρόνο (μετά από 3-4 κύκλους). Με μέτρια χρήση στοιχιματίζω πως θα μου βγάλει 2 μέρες.... οπότε η stock rom για μένα είναι Keeper.

 

Νομίζω είσαι στον ίσιο δρόμο!!!:lol::lol: Και μην ξεχνάς ότι δεν θα το λιώνεις έτσι στο μέλλον... εγώ αυτή την στιγμή έχω κλείσει 2 μέρες εκτός (το έβγαλα πρωί Δευτέρας) και είμαι στο 36% οπότε απλά το βραδάκι θα το φορτίσω έχοντας κλείσει σχεδόν 3 μέρες με ομιλία, χάζεμα στο ιντερνετ, mails κτλ. Απλά 3G δεν έχω οπότε δεν το χρησιμοποιώ και έτσι σίγουρα κάτι γλυτώνω από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, για να είμαι ειλικρινής, το περίμενα πολύ χειρότερο.... και τώρα νιώθω καλύτερα διότι έχω ένα τηλέφωνο που μπορώ να εμπιστευτώ ότι με μια οποιαδήποτε χρήση μπορεί να με κρατήσει on μέχρι την ώρα που θα γυρίσω στην (οποιαδήποτε) βάση μου για ύπνο και φόρτιση ;)

 

πολύ σημαντικό αυτό

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, για να είμαι ειλικρινής, το περίμενα πολύ χειρότερο.... και τώρα νιώθω καλύτερα διότι έχω ένα τηλέφωνο που μπορώ να εμπιστευτώ ότι με μια οποιαδήποτε χρήση μπορεί να με κρατήσει on μέχρι την ώρα που θα γυρίσω στην (οποιαδήποτε) βάση μου για ύπνο και φόρτιση ;)

 

πολύ σημαντικό αυτό

 

Κι εγώ είχα τρομάξει ακούγοντας ότι και καλά σε αυτά τα τηλέφωνα η μπαταρία κρατά το πολύ μια μέρα κτλ... είχα μάθει και στο 2ήμερο με το μηλόφωνο αλλά λίγο βοήθησαν τα παιδιά λίγο το έψαξα κι εγώ και είναι πολύ καλά η μπαταρία! Να δεις μόνο αν σου ξυπνά κάτι το κινητό και τρώει μπαταρία (αν δε το έχεις κάνει ήδη) και νομίζω μετά είσαι κούκλος! Δεν είναι απίστευτο το κινητό? Κινητάρα!!!:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτη την στιγμη ειμαι 3η μερα +3 ωρες και εχω ακομα αλλα 10% μπαταρια

 

βεβαια οχι με βαρια χρηση, με underclocking και screenfilter ενεργο

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και μία δική μου φρέσκια τώρα που έχω περάσει την OMEGA 7.0

 

http://i44.tinypic.com/16a4f9e.png

 

Ποιο θεμα ειναι αυτο? Το στοκ της omega?

Link to comment
Share on other sites

εγω φοραω την omega xt black and blue..και ειμαι ενθουσιασμενος με την μπαταρια..αν και το ανεφερα στο thread της omega θα το αναφερω και δω!

φορτισα το βραδυ στο 100% την μπαταρια..και μετα απο 8 ωρες υπνου το πρωι ξυπνησα με 99% μπαταρια..εκανα τηλεφωνα διαρκειας 18 λεπτα σε συνολο και εστειλα καμια 20 μυνηματα και σε 9,30 ωρες συνολο αναμονη η μπαταρια μου ηταν 97%..

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!να φανταστητε ερχομαι απο την αντιπερα οχθη καθως ειχα μηλοτηλεφωνο..και η μπαταρια ειναι καλυτερη απτο μηλοτηλεφωνο!

 

το μονο μειονεκτημα που βρισκω σε σχεση με το μηλοτηλεφωνο ειναι οτι κανει να φορτισει 3,30 ωρες στον γαλαξια μας για να φορτισει πληρως στο 100% οταν βρισκεται στο 5%...

ενω στο μηλοτηλεφωνο εκανε το πολυ 2 ωρες και ποτε δεν επερνε πανω απο δυο ωρες..!

υπαρχει καμια λυση για αυτο στον γαλαξια μασ ωστε να φορτιζει σε λιγοτερο χρονο και δεν το γνωριζω??

 

ευχαριστω για τον χρονο σας και ελπιζω να μην σας ειμαι κουραστικος! :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...