Jump to content

ZTE-G R222


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα 4,5 μερες μου κραταει με οχι πολυ βαρια χρηση.απλα βαζω το χειροτερο σεναριο να ειμαι καλυμενος και να μην απογοητευτει καποιος απο την μπαταρια του!νομιζω με βαρια χρηση και 2 καρτες ακομη και 3 μερες χωρις να το κλεινεις το βραδυ καλα ειναι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 μερες με βαρια χρηση καλα ειναι για 2 σιμ.αν και εχω δει το προηγουμενο μοντελο το zte r221 με ακριβως ιδια στοιχεια και ιδια μπαταρια κραταγε σε πολλους 6 με 7 μερες με μετρια χρηση.δεν ξερω βεβαια αν το κλεινανε το βραδυ.δεν το εχω αυτο το κιν για να γνωριζω στα σιγουρα αλλα μηπως ειναι πιο βαρυ απο τον προκατοχο του και καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια με αποτελεσμα να μην κραταη πιο πολυ?ας μας απαντησουν και αλλα παιδεια που το εχουν ποσο τους κραταη,με τι χρηση και το βραδυ το κλεινουνε για να βγαλουνε εντυπωσεις μελλοντικη αγοραστες
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε κανείς που χρησιμοποίησε και τα 2 να μας πει... Επίσης αυτό πώς τα πάει με τα sms; Με απασχολεί μόνο να έχει κανονική υποστήριξη ελληνικών (160 χαρακτήρες δηλαδή), αποθήκευση εξερχομένων (και προεραιτικά αναφορά παράδοσης)
Link to comment
Share on other sites

εχει 160χαρ. αποθηκευση εξερχομενων και αναφορα παραδοσης...σε γενικες γραμμες τα παει καλα το τηλ.Το ρ221 δε το χω δουλεψει κωστα, αλλα αυτο με εχει ακομα ολες τις μπαρες στην μπαταρια εδω και 6 μερες με αρκετα τηλεφωνα και ποτε δε το κλεινω. Και κυριως το χρησιμοποιω για φακο αρκετα....
Link to comment
Share on other sites

αρα καλα λεω εγω οτι η μπαταρια στο r222 κραταη παραπανω και απο μια βδομαδα αναλογως την χρηση.αφου για να δειτε διαφορα ολα τα αλλα απλα κινητα στην ιδια κατηγορια εχουνε μπαταρια 600mah με 700mah και αυτο εχει 1000mah.καταλαβαινετε διαφορα
Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις εκλεισε 10 μερες ανοιχτο με πολλα τηλεφωνα + το οποιο πειραγμα. επεσε μια μπαα απτις 3 σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να το ανέφερε κανείς πιο πάνω, έχει τελικά bluetooth ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν σε αυτό το μοντέλο μπορώ να έχω για κάποιες ώρες μία απο τις 2 Sim ενεργοποιημένη? εννοώ π.χ να μην μπορώ να δεχτώ τηλεφώνημα στην μία απο τις 2 κάρτες χωρίς να χρειαστεί να την αφαιρώ κάθε τόσο? Εάν δεν μπορεί αυτό το ZTE μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποιο άλλο μοντέλο που να το κάνει αυτό?

¨οταν μιλάς στο ένα νούμερο και σε καλέσουν στο άλλο χτυπάει σαν δεύτερη γραμμή ή δείχνει κατειλημμένο? Ή λέει εκτός δικτύου?

Ευχαριστώ παιδιά....ΚΑΙΓΟΜΑΙ....

Edited by qwerty_zkz

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

κοιτα την παρουσιαση που εκανε στο youtube ενας φιλος παραπάνω...νομιζω οτι εχει αντιστοιχη επιλογη στο μενου για το αν θα εχεις την μια,την αλλη ή και τις 2 ενεργες.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
πως ενεργοποιω το ιντερνετ με καρτα βονταφον?

 

Απευθύνθηκες και εδώ, ποια από τις δύο συσκευές έχεις; Δεν ρωτάμε το ίδιο πράγμα παντού αλλά μόνο στο θέμα που μας ενδιαφέρει και μία φορά.

 

Ωστόσο έχεις πάρει ήδη την απάντηση σου στο άλλο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

μπραβο αρκετα καλη παρουσιαση για το συγκεκριμενο μοντελο.αν μπορεις να φτιαξεις και για το jaga v28 dual sim θα σου ειμαι υποχρεως

 

Να σε πω εγώ που το αγόρασα πως την δουλειά του την κάνει σχεδόν μια χαρά αν εξαιρέσεις ότι αραιά και που κάνει καμιά επανεκκίνηση ή το μισό μενού του κινητού όταν επιλέγεις τα ελληνικά είναι στα αγγλικά επίσης κρατάει στην μνήμη τις εξερχόμενες κλήσεις της μιας σιμ και όχι της δεύτερης και δεν αποθηκεύει τα εξερχόμενα μηνύματα(sms). Ένα άλλο μείον είναι η μπαταριά του, κρατάει μια μέρα μιας και είναι 650mah σκέφτηκα όμως μια "μαγκιά" και έβαλα μια περίσσια νοκια (BL-5C 1020mah, ζορίζετε βεβαία να κλεισει το καπακι αλλα δεν υπάρχει φόβος να σπάσει) και είναι τζετ, με πάει κάνα τριήμερο, τώρα πως γίνετε και παίρνει μπαταριά από νοκια μην με ρωτήσεις εγώ λέω ζήτω η μαγεία των κινεζων:lol: Α το κορυφαίο δε στο 'πα στο επίσημο σαιτ αναφέρει οτι έχει φακό και όντως υπάρχει λεντακι στο επάνω μέρος του κινητού, έλα όμως που δεν έχει την επιλογή στο μενού του κινητού να τον ανάψεις (έψαχνα το μενού με τις ώρες!!!!) οπότε το λεντακι είναι διακοσμητικό:p Κατά τα άλλα μερικοί απ τους λόγους για τους οποίους μπήκα στην διαδικασία να το αγοράσω είναι το χαμηλό SAR (βλέπε επίσημο σάιτ της εταιρείας http://www.jagamobile.com/%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-sar/) έχει μπλεδόντι ενώ το ΖΤΕ δεν έχει και η χαμηλή τιμή αγορας (βλέπε eshop κοντά στα 28 ευρώ). Γενικά όπως προείπα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι στιγμής και δεν είχα σοβαρό πρόβλημα όσον αφορά την λειτουργία του.[/OFFTOPIC]

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδεια καλησπερα.σημερα το αγορασα και εγω και βλεπω οτι ειναι ενα τηλεφωνακι που ταξιζη με το παραπανω τα λευτα του.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδεια εγω που το εχω το τηλ μου βγαζει 15+ μερες η μπαταρια με κανενα 20λεπτο τηλ την ημερα και καμια 10 σμσ μονο που το κλεινω κατα της 11 το βραδυ και τανοιγω στης 6 το πρωι
Link to comment
Share on other sites

παιδεια εγω που το εχω το τηλ μου βγαζει 15+ μερες η μπαταρια με κανενα 20λεπτο τηλ την ημερα και καμια 10 σμσ μονο που το κλεινω κατα της 11 το βραδυ και τανοιγω στης 6 το πρωι

 

παιδεια και μια παρατηρηση που εκανα ειναι οτι αμα αφαιρεσετε την καρτα μνημης κραταη πολυυυυυυυυυυυυυ περισσοτερο η μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ωραιο χρωμα , αλλα δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω ακομα αυτη την εταιρια.

 

φιλε μου εγω παντως ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο την zte οχι μονο απο το r222 αλλα και απο αλλα μοντελα της

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω για την εταιρεια . εχω το blade 5 μηνες και δεν εχω αντιμετωπισει απολυτως κανενα προβλημα....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση-παρατήρηση, οι 2 γραμμές (όπως λέει και ο συμφορίτης στο review) είναι ενεργές και οι 2 έτσι;;;

 

Σε μένα γιατί όταν εχω ενεργή τη μία γραμμή η άλλη δείχνει "κλειστή";;;;

 

ΔΕΝ είναι και οι 2 ενεργές τελικά; "Επεσα σε ελαττωματικό";

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση-παρατήρηση, οι 2 γραμμές (όπως λέει και ο συμφορίτης στο review) είναι ενεργές και οι 2 έτσι;;;

 

Σε μένα γιατί όταν εχω ενεργή τη μία γραμμή η άλλη δείχνει "κλειστή";;;;

 

ΔΕΝ είναι και οι 2 ενεργές τελικά; "Επεσα σε ελαττωματικό";

 

ειναι και οι δυο ενεργες αλλα αμα σου τηλεφωνηση κανεις στο ενα νουμερο το αλλο δειχνει να ειναι κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα και δυστυχώς κάποιες γνώμες-απόψεις-παρατηρήσεις δε διατυπώνονται σωστά με αποτέλεσμα τη παραπλάνηση μας. . .

 

Τους το γύρισα πίσω!

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE-G R222

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...